Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 4 часа, Костов каза:

Стоим си в самолета на Ryan за Будапеща и чакаме да излетим. Пилота каза, че заради натоварен трафик над Унгария излитането ще се забави с около час и половина.

Значи с теб сме били по едно и също време на летището в София. :smile:

Как не се бяхме уговорили да се видим. 

Връзка към коментар
преди 6 часа, jul каза:

Стискаме палци да е толкова 🙏

В крайна сметка излетяхме с час и десет минути закъснение което при кацането намаля на 45 минути

преди 2 часа, Иван Попов каза:

Значи с теб сме били по едно и също време на летището в София. :smile:

Как не се бяхме уговорили да се видим. 

А де. Ти за къде летя?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 35 минути , Костов каза:

В крайна сметка излетяхме с час и десет минути закъснение което при кацането намаля на 45 минути

А де. Ти за къде летя?

За Рига летях 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пак на Т2 видях една приятелка, която летеше за Ханя с Раянеър и тамън започна бурята. Чак прокапа таванът около гейта. После ми писа, че са кацнали с 2 часа закъснение

Връзка към коментар
преди 12 часа, Hakkâri Spor каза:

Пак на Т2 видях една приятелка, която летеше за Ханя с Раянеър и тамън започна бурята. Чак прокапа таванът около гейта. После ми писа, че са кацнали с 2 часа закъснение

За вчера ли става въпрос, просто това лято май Раян са по-добри в закъсненията, миналото лято беше за Уизз?

Връзка към коментар

В Понеделник майка ми трябваше да лети Болоня - София в 22:15, но полета беше отложен първо за 12:40 и после за следшащия ден на обяд. Тръгнах да подавам иск, но ми изписа това:

Нямате право на компенсация. Вашият полет FR5549 на 22
/07/2024 беше прекъснат поради ограниченията на контрола над въздушния трафик, което беше извън нашия контрол. Ако искате да оспорите нашето решение, можете да отнесете жалбата си до местния орган за алтернативно разрешаване на спорове (Alternative Dispute Resolution, ADR). За повече информация относно EU261, моля, натиснете тук.
 

Просто се примирявам, че е така и не ми дължат компенсация или да пробвам да оспоря по някакъв друг начин сама или с АероИск например? 

Връзка към коментар
преди 18 часа, Pepi Popova каза:

В Понеделник майка ми трябваше да лети Болоня - София в 22:15, но полета беше отложен първо за 12:40 и после за следшащия ден на обяд. Тръгнах да подавам иск, но ми изписа това:

Нямате право на компенсация. Вашият полет FR5549 на 22
/07/2024 беше прекъснат поради ограниченията на контрола над въздушния трафик, което беше извън нашия контрол. Ако искате да оспорите нашето решение, можете да отнесете жалбата си до местния орган за алтернативно разрешаване на спорове (Alternative Dispute Resolution, ADR). За повече информация относно EU261, моля, натиснете тук.
 

Просто се примирявам, че е така и не ми дължат компенсация или да пробвам да оспоря по някакъв друг начин сама или с АероИск например? 

На Болоня от известно време изглежда, че е доста голям хаос поради редица причини. Проблемите изглежда са поне от месец май. Включително кметът на Болоня се е заел с проблемите, по информация от днес. Ето два линка на италиански, които обясняват нещата:

 

https://www.ilrestodelcarlino.it/cronaca/aeroporti-voli-deviati-rimini-bologna-ritardi-cancellazioni-a9941672

https://www.ilrestodelcarlino.it/bologna/economia/disagi-aeroporto-enac-sindaco-ssrhy7wj

 

В тази връзка вероятно няма особено голям шанс да получите обезщетение, но нищо не пречи да пробвате, според мен - по-добре през специализиран посредник.

 

По принцип, има големи проблеми с трафик контрола това лято, плюс синдикатите, както винаги, използват високия сезон за стачки /за 28.07, например, отново има обявена стачка на Бергамо/.

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Те пак ни прибраха от този полет, храниха ни, в хотел ни настаниха, че не ми се мисли, как щяхме да се прибираме 7 човека. 

И аз стигнах до там през линка за клейм, които самите Райън ми пратиха.

Обаче на пристигащи в София имаше двама много агресивни служители на Airhelp, не бяха българи, които ловяха хората да им дават данните си за иск чрез тях, така че, има надежда според мен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 3 часа, BPK каза:

 

По принцип, има големи проблеми с трафик контрола това лято, плюс синдикатите, както винаги, използват високия сезон за стачки /за 28.07, например, отново има обявена стачка на Бергамо/.

 

 

 

На италианския транспортен сектор им е забранено да стачкуват между 27.07 и 05.09,тази как са я разрешили ..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, BPK каза:

На Болоня от известно време изглежда, че е доста голям хаос поради редица причини. Проблемите изглежда са поне от месец май. Включително кметът на Болоня се е заел с проблемите, по информация от днес. Ето два линка на италиански, които обясняват нещата:

 

https://www.ilrestodelcarlino.it/cronaca/aeroporti-voli-deviati-rimini-bologna-ritardi-cancellazioni-a9941672

https://www.ilrestodelcarlino.it/bologna/economia/disagi-aeroporto-enac-sindaco-ssrhy7wj

 

В тази връзка вероятно няма особено голям шанс да получите обезщетение, но нищо не пречи да пробвате, според мен - по-добре през специализиран посредник.

 

По принцип, има големи проблеми с трафик контрола това лято, плюс синдикатите, както винаги, използват високия сезон за стачки /за 28.07, например, отново има обявена стачка на Бергамо/.

 

 

 

 

Дано ако има да е само на 28-ми, че на 29-ти кацам в Бергамо междинно, а пък дано до 2-ри август да са си оправили малко трафика над Болоня, че пък от там се връщаме. Май е добре да се избягва Италия през лятото, като междинна спирка.

Връзка към коментар
преди 2 часа, aloha8 каза:
преди 6 часа, BPK каза:

 

По принцип, има големи проблеми с трафик контрола това лято, плюс синдикатите, както винаги, използват високия сезон за стачки /за 28.07, например, отново има обявена стачка на Бергамо/.

 

 

 

На италианския транспортен сектор им е забранено да стачкуват между 27.07 и 05.09,тази как са я разрешили ..

С възрастта е така - човек започва да бърка датите и да пише глупости. Стачката (4 часа) вече мина, на 21 юли (миналата неделя). Тъй като обаче ме касаеха и двете дати - 21 и 28 - съм се объркал, за което искрено се извинявам на колегите от форума. А наистина, тук, в Италия, през лятото е малко тегаво напоследък с редовността на полетите, особено на Бергамо и Болоня, така че може би наистина по-добре да се избягват връзки.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Може ли някой да хвърли едно око, че нещо аз ли недовиждам 🤔

Вълнува ме полета Виена-София 19,15ч. Преди това трябва да лети до Родос, но не виждам и да се връща до Виена?  

 

Screenshot 2024-07-26 142332.png

Връзка към коментар
преди 1 час, jul каза:

Може ли някой да хвърли едно око, че нещо аз ли недовиждам 🤔

Вълнува ме полета Виена-София 19,15ч. Преди това трябва да лети до Родос, но не виждам и да се връща до Виена?  

 

Screenshot 2024-07-26 142332.png

Към момента от Родос към Виена е заложена друга машина:

 

image.png.5702d980b2210d608ee5d8dcd5efbf64.png

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.