Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Хора помагайте, купихме билети за Валенсия

7-22.08 двама възрастни и  дете, но и племенни изяви желание да е с нас.

 

Как да присъединя билета на 15-годишен тийнейджър към нашата резервация ?

 

 

IMG-d03c2988bb913be95ba5779eb21c03c1-V.jpg

Връзка към коментар
преди 30 минути , lessa каза:

Хора помагайте, купихме билети за Валенсия

7-22.08 двама възрастни и  дете, но и племенни изяви желание да е с нас.

 

Как да присъединя билета на 15-годишен тийнейджър към нашата резервация ?

 

 

IMG-d03c2988bb913be95ba5779eb21c03c1-V.jpg

https://help.ryanair.com/hc/bg/categories/12488669481233-Booking-Changes#How do I add a minor (< 16 years) to a booking?

 

image.png.7b63439b02092f796988508f6273d675.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 часа, lessa каза:

Хора помагайте, купихме билети за Валенсия

7-22.08 двама възрастни и  дете, но и племенни изяви желание да е с нас.

 

Как да присъединя билета на 15-годишен тийнейджър към нашата резервация ?

 

 

IMG-d03c2988bb913be95ba5779eb21c03c1-V.jpg

Напиши за развитието. Миналото лято преминах през горните  стъпки и смяната беше 30 евро в посока. 

Връзка към коментар

https://www.ryanair.com/us/en/lp/promotion/incredible-offers

Има доста опции от София. Първите две предполагам може лесно да се комбинират с Виена за максимален избор на дати и ниски цени:

image.png.2977f6712a3cf7c859a19301922d8057.png

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 12 часа, Zaro каза:

Вчера мой познат излетя точно с такава свързана резервация. Не беше купувал места. На чек ин гишето в София му поискали 20 евро(не съм сигурна дали за място, или да чекират детето, и те не били обяснили добре). Той, естествено, отказал да доплаща и поискал да извикат супервайзор. В крайна сметка издали валидна бордна карта безплатно. Ще видим на обратния полет как ще мине. 

Бордната карта на детето беше излязла по този начин:

Boarding Pass.jpg

Връзка към коментар
преди 16 часа, lessa каза:

Хора помагайте, купихме билети за Валенсия

7-22.08 двама възрастни и  дете, но и племенни изяви желание да е с нас.

 

Как да присъединя билета на 15-годишен тийнейджър към нашата резервация ?

 

 

IMG-d03c2988bb913be95ba5779eb21c03c1-V.jpg

С една дума купуваш билет за възрастен и пишеш в чата и те ти го сменят на детски и го прикачват към единия възрастен и ти пускат линк да платиш така запазено място.

Връзка към коментар
преди 28 минути , Ivko каза:

С една дума купуваш билет за възрастен и пишеш в чата и те ти го сменят на детски и го прикачват към единия възрастен и ти пускат линк да платиш така запазено място.

Не беше така при моя случай. Купих за възрастен, свързах се в чата и ми пратиха линк за плащане 30 евро, за да се присъедини резервацията. Платих и място за възрастен. 

Чакам с интерес обратна връзка от @lessa

Връзка към коментар

Теоретично ако се направи до 24 часа от покупката, трябва да е безплатна промяната (плаща се за едно място обаче).

Ако ви казват друго, пробвате пак, Ко няколко пъти не стане, преглъщате и плащате 😀

Ако не ви се рискува, направо звъните на съпорта и искате да купите билет за дете и каквото ви кажат. Без съпорта няма да мине и без друго.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , neuromancer каза:

Теоретично ако се направи до 24 часа от покупката, трябва да е безплатна промяната (плаща се за едно място обаче).

Ако ви казват друго, пробвате пак, Ко няколко пъти не стане, преглъщате и плащате 😀

Ако не ви се рискува, направо звъните на съпорта и искате да купите билет за дете и каквото ви кажат. Без съпорта няма да мине и без друго.

На мене ми отговориха, че билета за дете трябва да е купен до 24 ч. след тези на възрастните. Смяната му от възрастен на дете и присъединяване също до 24 ч., но при нас билета беше купен доста след първите. 

Връзка към коментар

Ами те променят детския билет, така че би трябвало 24 ч след неговата покупка. Едно време така беше със сигурност. После или са го променили, или човека си измисля, затова писах да се пробва пак, ако не ви устройва отговора.

Ако не ви се занимава, си го оставете възрастен, чекирате с грешна дата на раждане и гледате дали ще мине номера. Оставете си повече време на летището, ако не мине 😀

На външен вид където 15 г там и 16...

Връзка към коментар
преди 2 минути , neuromancer каза:

Ами те променят детския билет, така че би трябвало 24 ч след неговата покупка. Едно време така беше със сигурност. После или са го променили, или човека си измисля, затова писах да се пробва пак, ако не ви устройва отговора.

Те променят закупен билет като голям на тинейджър 12-25 г. Иначе зависи много на какъв агент ще се попадне, затова трябва да се опитва. 

 

Ние сме плащали 50 евро за чекиране на бебе при коректно закупени билети и чекирани он лайн двама възрастни. Просто системата се беше бъгнала. Това на летище София. 

Връзка към коментар
На 26.05.2024 г. в 19:30, lessa каза:

Хора помагайте, купихме билети за Валенсия

7-22.08 двама възрастни и  дете, но и племенни изяви желание да е с нас.

 

Как да присъединя билета на 15-годишен тийнейджър към нашата резервация ?

 

 

IMG-d03c2988bb913be95ba5779eb21c03c1-V.jpg

Вариант 1 купуваш билет като за възрастен и плащаш 30Евро за добавяне на резервацията към твоята.

Вариант 2 пишеш го 16 годишен и си спестяваш 30те Евро, вече не проверяват документите...разбира се на твоя отговорност и няма да сядате заедно. Ако случайно те хванат Под 1% шанс си плащаш на място таксата, но може да се позабавиш.

Връзка към коментар

Не че ще е пречка, ама как не проверяват документите.

Не проверяват на границата, ама там няма значение възрастта написана в билета. На гишето пак си проверяват дали билета е за теб, няма промяна (рождената дата не знам дали проверяват)

Връзка към коментар
Преди 1 час, vinidj каза:

Вариант 1 купуваш билет като за възрастен и плащаш 30Евро за добавяне на резервацията към твоята.

Вариант 2 пишеш го 16 годишен и си спестяваш 30те Евро, вече не проверяват документите...разбира се на твоя отговорност и няма да сядате заедно. Ако случайно те хванат Под 1% шанс си плащаш на място таксата, но може да се позабавиш.

Миналата седмица на два пъти добавях 14-годишна тийнейджърка към моите резервации. И двата пъти си правих свързването онлайн в рамките на час, нямаше нужда от обаждане. И не съм доплащал никакви пари за тази операция.

Ето така се прави:

- Купуваш билета на тийнейджъра

- Влизаш си в профила и отиваш на твоите резервации.

- Кликаш на старата резервация (главната, на която е възрастният пътник)

- Избираш Add Minors
image.png.eebfd22a7640085381a48fa313510f79.png

- Добавяш свързаната резервация на детето.

 

Резултатът трябва да е подобно на това:
image.png.f327e3891e3ade3b4ebf4511dd464049.png

 

Ако не стане онлайн, чак тогава пишете на чата или се обаждайте по телефона.

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , bad kid каза:

Започват партньорство с Kiwi, каквото и да значи това.

Означава, че не могат да минат без агенциите, колкото и да им се репчеха 🙂 Кофти е когато клиента търси в търсачката да не ти излизат полетите...

Връзка към коментар
преди 18 минути , logist13 каза:

Означава, че не могат да минат без агенциите, колкото и да им се репчеха 🙂 Кофти е когато клиента търси в търсачката да не ти излизат полетите...

Киви са много дървен посредник, но пък търсачката им определено е супер за мен.

Опция Номад или Мулти-сити с променливи дати и/или период на престой не съм намирал другаде като възможност ....

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 47 минути , vorbis каза:

Миналата седмица на два пъти добавях 14-годишна тийнейджърка към моите резервации. И двата пъти си правих свързването онлайн в рамките на час, нямаше нужда от обаждане. И не съм доплащал никакви пари за тази операция.

Ето така се прави:

- Купуваш билета на тийнейджъра

- Влизаш си в профила и отиваш на твоите резервации.

- Кликаш на старата резервация (главната, на която е възрастният пътник)

- Избираш Add Minors
image.png.eebfd22a7640085381a48fa313510f79.png

- Добавяш свързаната резервация на детето.

 

Резултатът трябва да е подобно на това:
image.png.f327e3891e3ade3b4ebf4511dd464049.png

 

Ако не стане онлайн, чак тогава пишете на чата или се обаждайте по телефона.

Каква възраст пишеш на тийнейджъра като купуваш билета. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Doctor Who каза:

Каква възраст пишеш на тийнейджъра като купуваш билета. 

Купува се през аппа, където само пита за името и обръщението. Дата на раждане не пита. Иначе билетът си е "възрастен".

 

Забравих да спомена относно чекирането при свързани резервации. След моите "свързвания" попитах в чата дали ще мога да направя онлайн чекиране на тийнейджъра, на което ми отговориха отрицателно. Аз ще мога онлайн, а детето - на летището и безплатно. Но още не съм го тествал, за да го потвърдя.

Връзка към коментар
преди 56 минути , vorbis каза:

Купува се през аппа, където само пита за името и обръщението. Дата на раждане не пита. Иначе билетът си е "възрастен".

 

Забравих да спомена относно чекирането при свързани резервации. След моите "свързвания" попитах в чата дали ще мога да направя онлайн чекиране на тийнейджъра, на което ми отговориха отрицателно. Аз ще мога онлайн, а детето - на летището и безплатно. Но още не съм го тествал, за да го потвърдя.

Да разбирам, че промениха резервацията от възрастен на дете и я СВЪРЗАХА към твоята? Някой беше писал, че е получил потвърждение за безплатно то чекиране, направил е скрийншот и го е показал на летището.

Виж ако искаш последните ми две мнения и моля дай обратна връзка като мине пътуването. 

(Според правилата им от преди година ще платиш 30..... 60 евро на посока на летището.) 

Връзка към коментар
преди 31 минути , Doctor Who каза:

Да разбирам, че промениха резервацията от възрастен на дете и я СВЪРЗАХА към твоята? Някой беше писал, че е получил потвърждение за безплатно то чекиране, направил е скрийншот и го е показал на летището.

Виж ако искаш последните ми две мнения и моля дай обратна връзка като мине пътуването. 

(Според правилата им от преди година ще платиш 30..... 60 евро на посока на летището.) 

Те нищо не са ми променяли. Аз сам си го направих онлайн. Следвах инструкциите на сайта им:

 

How do I add a minor (< 16 years) to a booking?

Minors (2-15 years) cannot be added to an existing adult’s booking (as they are not allowed to travel alone), however you can create a new adult booking for them and link it to your original booking so you can travel together. The passenger type will be updated for each minor during the linking process to either a child (2-11years) or teen (12-15 years).

 

Important Info:

  • To link the bookings, go to the original adult booking and select “Add minors” from the left-hand menu
  • Select, or retrieve, the new adult booking you created, enter the date of birth for each minor, and then both bookings will be linked with the passenger types updated.
  • You should check-in online for both bookings, otherwise you will be charged at the airport. Minors will be issued temporary boarding passes during online check-in.
  • If purchasing a seat for a child, we recommend selecting a seat as close as possible to an adult in the original booking.'
  • When you arrive at the airport, go to the check-in desk where all minors will be issued valid boarding passes.
  • For children with no seats assigned, staff at the check-in desk will assign seats next to an adult. If that's no possible, cabin crew will help seat you together.

 

Купуваш си нов възрастен билет и типът на билета ще бъде ъпдейтнат по време на свързването, където се посочва дата на раждане.

Относно чекирането, на чата ми потвърдиха, че ще е безплатно. Запазих си го, така че, ако има проблем, да им го покажа и да не се разправяме излишно.

 

Ще го тествам, но ще мине доста време, докато дам обратна връзка, защото свързаните ми резервации са за август.

Дано да съм бил полезен на магеланците с горните си мнения и да могат сами онлайн да си свързват резервациите.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, vorbis каза:

Те нищо не са ми променяли. Аз сам си го направих онлайн. Следвах инструкциите на сайта им:

 

How do I add a minor (< 16 years) to a booking?

Minors (2-15 years) cannot be added to an existing adult’s booking (as they are not allowed to travel alone), however you can create a new adult booking for them and link it to your original booking so you can travel together. The passenger type will be updated for each minor during the linking process to either a child (2-11years) or teen (12-15 years).

 

Important Info:

  • To link the bookings, go to the original adult booking and select “Add minors” from the left-hand menu
  • Select, or retrieve, the new adult booking you created, enter the date of birth for each minor, and then both bookings will be linked with the passenger types updated.
  • You should check-in online for both bookings, otherwise you will be charged at the airport. Minors will be issued temporary boarding passes during online check-in.
  • If purchasing a seat for a child, we recommend selecting a seat as close as possible to an adult in the original booking.'
  • When you arrive at the airport, go to the check-in desk where all minors will be issued valid boarding passes.
  • For children with no seats assigned, staff at the check-in desk will assign seats next to an adult. If that's no possible, cabin crew will help seat you together.

 

Купуваш си нов възрастен билет и типът на билета ще бъде ъпдейтнат по време на свързването, където се посочва дата на раждане.

Относно чекирането, на чата ми потвърдиха, че ще е безплатно. Запазих си го, така че, ако има проблем, да им го покажа и да не се разправяме излишно.

 

Ще го тествам, но ще мине доста време, докато дам обратна връзка, защото свързаните ми резервации са за август.

Дано да съм бил полезен на магеланците с горните си мнения и да могат сами онлайн да си свързват резервациите.

Ясно. Миналата година ми бяха писали, че е в разработка този процес, но не проследих какво се е случило. 

Последни въпроси- първите резервации през посредник ли са или от сайта на Райън и колко време след купуване на първите билети беше закупен за тийнейджъра. 

Връзка към коментар
преди 17 часа, Doctor Who каза:

Ясно. Миналата година ми бяха писали, че е в разработка този процес, но не проследих какво се е случило. 

Последни въпроси- първите резервации през посредник ли са или от сайта на Райън и колко време след купуване на първите билети беше закупен за тийнейджъра. 

Знаех си, че ще ме питаш този въпрос, хихихи.

Оригиналните (на възрастните) резервации бяха купени от посредник Opodo.co.uk с последваща безплатна верификация в аппа на Раян. Повече от месец след това направих покупките за тийна, а самото свързване направих около час след това.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За първи път ми се случва такова нещо. Бях писал за канселирани полети София-Валенсия за август и понеже не знам, какво да ги правя още и не съм действал и днес получвал имейл ,че полетите се възтановяват и ще се изпълняват и в профила ми вече не седи канселиран 😁 и май, май ще изгоря сега с едни пари ако нещо не се случи пак.

 

IMG_5685.jpeg.6cfd8bde028dd21b0851e8a26715f366.jpg

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.