Прескочи до съдържание

Един ден в Доха


patilana

Препоръчани мнения

Сигурно не е най - подходящото време за нова тема, но аз достатъчно дълго не можех да я започна, че с риск да си пиша сама в нея я отварям.

Съвсем скоро предстои един юнски ден в Доха. От сутринта до късно вечерта, да не кажа нощта.

Моля, кажете с какво да бъде запълнен .

Всяко предложение е ценно.

Благодаря предварително.

 

Връзка към мнение

  Юнски ден в Доха звучи ...... адски горещо 🙂. През деня над 40 . През нощта не пада под 30. 

 

Трябва да си само на климатик 🙂 . Разглеждане от кола с климатик . Музея на ислямското изкуство ( има климатик ) .

Променадата  Corniche е много приятна и безопасна за разходка , както и парка до нея , виждал съм много съвсем сами момичета да се разхождат през нощта ,но не и юни според мен .

За Souq Waqif ще е много горещо да не говорим че е и доста изкуствен пазар  някак си . Забрави за разходки с лодки и сафарита в пустинята 🙂.

 

Сетих се нещо интересно за жена🙂  -  има доста молове ( с климатици 🙂 ) . Единия май беше много известен  Villaggio Mall се казва . 

 С толкова време аз бих помислил задължително за хотелче  . С  климатиче 🙂 .

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ето идеи:

Присъединявам се към ivooo - през деня на климатик - Музея на ислямското изкуство е перфектен избор, а привечер Corniche.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Момчета, прекрасни сте!

Това за МОЛ -а мноооого ми харесва! Все една бурка ще си харесам и купя, пък ако ще да се прочуя!

А този МОЛ близо ли е до Музея? ... И само един МОЛ ли има?🙄

И как се стига до тях от летището?

Връзка към мнение
преди 26 минути , patilana каза:

Момчета, прекрасни сте!

Това за МОЛ -а мноооого ми харесва! Все една бурка ще си харесам и купя, пък ако ще да се прочуя!

А този МОЛ близо ли е до Музея? ... И само един МОЛ ли има?🙄

И как се стига до тях от летището?

С такси. Не е само един, там, МОЛ-ове да искаш.

Ама Виладжио-то е като да си във Венеция -  канали, мостчета, гондоли, мургавки гондолиери... Самият МОЛ е много красив.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Разбрах - никой не знае за градски транспорт.🤔

Сега да питам за нещо по - важно от него :

Колко пари ще ми трябват за ... глупости... защото музеите са безплатни, пък единият даже е затворен в момента и може да нямам късмет да го отворят, когато съм наблизо ?

 

Редактирано от patilana
Връзка към мнение
преди 1 минута , patilana каза:

Разбрах - никой не знае за градски транспорт.

Не е съвсем така. 🙂

Ето тема за транспорта в Доха.

Аз съвсем скоро ползвах градски транспорт там - автобус 777.

Карта си купих от шофьора.

Ходих до Перлата, до Ситито и до Сука.

Има още неща, които могат да се видят, но ние бяхме вечерта и го карахме лежерно.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Как не съм я видяла тази тема🙄Извинявам се !

Моят престой е през деня и време бол, ама жега още повече. С големия -777- гледам, че може много да се пътува покрай залива, а с малкия - 747 - дали ''забележителностите" няма да са още по - наблизо? В смисъл, че той върти квартала пред Перлата? Идеята е от автобус на автобус към следващото място.  За Ислямското изкуство няма да се получи да те стоварят пред портата, но другите сякаш са постижими. Как мислите?

Връзка към мнение
преди 8 часа, patilana каза:

дали ''забележителностите" няма да са още по - наблизо? В смисъл, че той върти квартала пред Перлата?

Кои забележителности имаш предвид?

 

До Перлата ходи автобус 777, но не виждам смисъл да се ходи до там в жегата.

 

Нещо друго ще вметна - на летището няма къде да се остави багажа, та ръчния си го носиш с теб - това също е важно за обиколките, които планираш.

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ще ти дам друг съвет. Има хотел на самото летище, може да се вземе стая за няколко часа. Вземи си, хем ще си оставиш багажа, хем, преди другия полет ще си починеш. Но трябва да им напишеш писмо, през техния сайт, за да кажеш с кой полет пристигаш-тръгваш, пък те да ти кажат каква ще бъде цената за времето между двата полета. Или, за часовете, които искаш да букнеш стая.

 

http://oryxairporthotel.com/

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Разкошни магеланки ! Единствени!

преди 2 часа, Mary каза:

Кои забележителности имаш предвид?

 

 

 

Имам предвид някаква часовникова кула, известния пазар, който работи само вечер след 19:30 и някой и друг МОЛ, които там, сами по себе си, са забележителности - в смисъл, че социалния живот на хората е там, предвид целогодишните температури и вероятно други фактори от арабската култура, които са ми непознати в този момент.

преди 2 часа, AlexandraKo каза:

Опцията за хотел винаги е съществувала, при това за сметка на катарците, но не съм човек, който се търкаля в леглото, когато навън има невидяни неща. Предвид климата, обаче, тази опция вероятно трябва да бъде включена, с оглед уютно преживяване на обедните "жеги"😅 Дали имапо -силна дума от тази ?

Скриваш се там и чакаш да се залезе слънцето, та поне то да не ти напича главата, иначе 32 градуса за довечера  - 22 часа -били придружени с усещане за 43!!! 😨

преди 44 минути , funny каза:

Погледна ли и сити туровете , които Катарците предлагат ?

 

https://discoverqatar.qatarairways.com/us-en/tours/

 

Гледах ги стотина пъти за три дни и с идеята, че автобусът ще е климатизиран,може да се окаже единствения приличен вариант да видиш града на дневна светлина. Обаче няма спирки за музеи - нито една! Ще се наложи и това да се преживее.

Цената ми се вижда прилична за тричасов тур.

 Налага се да впрегна знанията и уменията си по комбинаторика, за да се справя с подреждането на почти 23 часа от живота, своя и на още трима души, за пълноценен престой в Доха. Струва ми се истинско магеланско занимание! 🧠

Ще докладвам за подредбата!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, patilana каза:

иначе 32 градуса за довечера  - 22 часа -били придружени с усещане за 43!!!

Не знам за 32 градуса, но при завръщането ни от Танзания, кацайки в 1 през нощта в Доха, температурата беше 45°С!!! Само докато сляза по стълбичката и вляза в климатизирания автобус, лепнех все едно са ме намазали с мед! 😨 😵

Редактирано от chandni
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ужас!

То и докато ние стигнем до там, май ще е същото 😰

Но нали и при тези условия живеят хора. трябва да има приемлив вариант.

А това за меда, да ти кажа, хич не е лошо...😉

Връзка към мнение
преди 1 минута , patilana каза:

Но нали и при тези условия живеят хора. трябва да има приемлив вариант.

 

Да... в закрити помещения и на климатик 😉

Връзка към мнение

Да, друг вид живот.

Ей за това обичам да се шматкам насам - натам, а не да гледам през прозореца на хотела. На всяко място си в интересна ситуация, без значения дали си в съседна страна или на хиляди километри.

Връзка към мнение
преди 2 часа, patilana каза:

Налага се да впрегна знанията и уменията си по комбинаторика, за да се справя с подреждането на почти 23 часа от живота, своя и на още трима души, за пълноценен престой в Доха. Струва ми се истинско магеланско занимание!

Патилана, щом сте 4 човека по-разумно е да вземете едно такси, което да ви разхожда и да ви изчаква на различните места.

Автобусите са климатизирани, празни, удобни, но ... спирките на са съвсем близо до обектите - т.е. ще имате да ходите под жаркото слънце, а с таксито ще избегнете точно това ходене под слънцето.

 

Ако все пак решите да ползвате автобуси, то добре планирайте всичко добре. Автобусите се движат на не съвсем малък интервал, а да чакаш 20 минути на 45 градуса не е най-приятното нещо.

 

Ето обектите, които бях набелязала аз:

Souq Waqif

Museum of Islamic Art

Fanar - Qatar Islamic Cultural Center

Doha Fort

Falcon Souq

Clock Tower

The Pearl Monument

Doha Old Mosque

Katara Cultural Village

Katara Mosque

 Villaggio Mall

City Centre Mall

West Bay

Pearl-Qatar

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 2
Връзка към мнение

@Mary затова имах нужда от темата. Благодаря ти.

Вариантите трябва да са много и огледани от хора, които имат личен опит. Цената на такситата са 10 риала на километър, доколкото ги намирам. Ако цената на престоя не е безбожна, то таксито е наистина чудесен вариант за нашите интереси. Няма сравнение с обиколната екскурзия.

Да видим... Мен не ме бива да се пазаря, а май с таксито това е супер важно умение.

Връзка към мнение
преди 1 минута , patilana каза:

Цената на такситата са 10 риала на километър, доколкото ги намирам. Ако цената на престоя не е безбожна, то таксито е наистина чудесен вариант за нашите интереси.

Аз такси не съм ползвала, но има поне двама човека, за които се сещам, че са ползвали такси: @FlyTraveler  @ivelina666

Дано се включат с точни цифри, че не съм ги запомнила.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние също навсякъде се движехме с такси. Предварително се разбирахме за цената, също бяхме 4 души и хич не беше скъпо. Ама не мога за кажа точни цифри.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

 За обиколка на града ще трябва да се пазариш . Ако отивате на конкретно място почти 2 пъти по евтино е с uber

 

преди 3 часа, patilana каза:

Налага се да впрегна знанията и уменията си по комбинаторика, за да се справя с подреждането на почти 23 часа от живота, своя и на още трима души, за пълноценен престой в Доха. Струва ми се истинско магеланско занимание!

  Много го мислиш . 1.5 млн град създаден от нулата  от наследници на пирати 🙂 преди 50-на години на мястото на рибарско селце 🙂. Не е Рим 🙂 .

Сигурно още 50-на пъти ще минеш оттам .  По полека  . Не нужно всичко от първия път.  Деспасито ! 🙂 

 

 По скоро мисли как да ви е комфортно с тоя дълъг престой в жегата . Имай пред вид и друго  че на имигрейшъна натам и насам обикновено отива по 1 час . Още там ще сте се изморили от чакане на крак .  Тълпите обичайно  са сериозни . Както е казала Мери багажа няма къде да се остави . 

Хотелите в Доха са евтини ( като изключим този на терминала ) така че даже и да не ви дадат безплатен си вземете хотел. 

 

Преди 1 час, patilana каза:

Ей за това обичам да се шматкам насам - натам, а не да гледам през прозореца на хотела

 Мисля че половин час разходка в горещината е напълно достатъчна да оцени човек климатика и хубавата книга в леглото колкото и да е любопитен 😀

Редактирано от ivooo
  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, patilana каза:

Прекрасно би било наистина да дадат мнение.

Стискам си палци да го направят.

Точни суми не мога да си спомня. На летището питах разни служители дали ако взема такси за цялото време (бях решил с дъщеря ми да направим около два часа нощен тур на Доха - предварително си бях набелязал сгради, които исках да снимам и си бях напечатал списък с имената им) от летището ще ми излезе по-евтино или от летището до Сук Уакиф и там да си търся друго такси. Отговорите бяха противоречиви, затова следвах логиката, че на летищата такситата по принцип са по-скъпи. Забравих колко пари бях изтеглил от банкомата, но от летището до сук-а дадох между 1/3 и половината от тези пари. След като хвърлихме едно бързо око на сук-а (за мен беше под средна степен на интерес), спрях едно такси, показах на шофьора пакистанец (може и индиец да е бил) списъка с желаните от мен сгради, казах му колко пари са ми останали и го питах какво може да направи за тези пари, като накрая ни закара до летището. Човека си показа - тази, тази, тази, тази и т. н. сгради мога, тази и тази и тази са ми далеч... Призна си, че никога не е имал подобно предложение - "Какво може да направиш за тези пари". Два, два и половина часа въртяхме из града, като спира на определените от мен места, слизам, снимам, пак се качвам... Та доста по-евтино ми излезе второто такси, от това, което взех от летището. Даже не си спомням дали е имало брояч или сме се договорили за цената до сук-а (при първото такси). При всички положения е било нещо не особено скъпо, иначе щях да запомня сумата 🙂🙂 

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ние ползвахме такси през нощта. Излезнахме от терминала, следвайки табелите за такси и там където са всички зеленички таксита казахме на един, който се явяваше по-главен, че искаме да наемем такси за около 3 часа да ни разходи из нощна Доха и колко ще ни струва това удоволствие. Той каза, че трябва да се пусне апарата, защото такива са им правилата, но ще излезне около 70 долара. Ние се съгласихме и той ни настани в първото такси, обясни на шофьора. Казахме и че имаме само долари, не беше проблем. Разходи ни човекът по най-известните места, спираше, където искахме и където беше удобно за спиране, изчакваше ни за снимки и се качвахме пак. И така близо 3 часа за към 70 долара. 

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.