Прескочи до съдържание

Един ден в Доха


patilana

Препоръчани мнения

Един бърз рисърч показва , че всъщност дроновете не са забранени, а използването им е регулирано (трябва лиценз). @chandni Няма проблем да го вземете с вас, но няма да може да го ползвате.

 

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g294009-i3512-k11623985-Taking_a_drone_into_Qatar-Doha.html

 

https://www.uavsystemsinternational.com/drone-laws-by-country/qatar-drone-laws/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , stanislavpp каза:

Един бърз рисърч показва , че всъщност дроновете не са забранени, а използването им е регулирано (трябва лиценз). @chandni Няма проблем да го вземете с вас, но няма да може да го ползвате.

 

https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g294009-i3512-k11623985-Taking_a_drone_into_Qatar-Doha.html

 

https://www.uavsystemsinternational.com/drone-laws-by-country/qatar-drone-laws/

Информацията дали е позволено да влезеш в страната с дрон или не е много противоречива, така че определено не искаме да поемаме никакви рискове.

Цитат
  • Only citizens of Qatar are allowed to fly drones within the country. To the best of our knowledge, foreigners attempting to enter the country with a drone will have it confiscated at customs.

Иначе писахме email на pr@caa.gov.qa с молба за тълкувание и информация дали имаме право да влезем в Катар с дрона без да летим, а само да го носим, но не получихме никакъв отговор.

Връзка към мнение

Изгубени е в превода, затова така изглежда . За да сте спокойни, питайте на митницата. Общо взето само катарците имат право да ползват дроновете ( fly drones ), другите нямат право, освен ако не вземат лиценз от Катарската агенция по въздушен контрол. Няма нито един конфискуван дрон на летището , има конфискувани на Катарска земя при ползването им без разрешение .

 

Малко допълнително официално инфо https://dohahamadairport.com/airport-guide/at-the-airport/security-customs

Редактирано от stanislavpp
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Да споделя малко впечатления от Доха.Въпреки че 4-5 пъти сме минавали от там за първи път решихме да разгледаме. Когато кацнахме в 1 през нощта метрото беше затворено,качихме се на такси/ Karwa taxi/ ,до хотел Movenpick Doha West Bay ни излезе около 30 лв. На другия ден ползвахме uber 4 пъти,наполовина по-евтино е от такситата.Като цяло изобщо не ни хареса града,но пък се наспахме между двата полета на удобни матраци 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте!

Аз се включвам с питане за стоп оувър в Доха. За Юли месец става въпрос, знам, че ще е нечовешка жега, но промениха полета и ще трябва да се спи там.

Спрях се на Гранд Hyatt, мнения за хотела и локацията му? Можем ли да се придвижим с метро до хотела или с такси колко би ни струвало? Предвид високите температури няма да правя планове да обикаляме където и да било, но виждам, че на 300 м от хотела е Лагуна Мол. Кацаме на обяд, ще спим само в хотела, поне е на плажа, затова се спрях на него. Но дали ще има наблизо къде да хапнем или да видим в тази жега? Скъпо ли е много в Доха, храната как е ценово?

Ще се радвам, ако някой се включи с мнение 🙂

и забравих да питам с визите как стои въпроса като ще имаме престой в Доха от 19 часа

Връзка към мнение

Аз съм отсядала юли в Marriott Marquis City Center Doha Hotel, който имаше директна връзка с мол. Пред този мол пък има спирка на автобуса за летището.

Така избягахме от непоносимата жега. Пристигнахме вечерта, взехме такси от летището и се настанихме. Сутринта закусихме в мола от Карфур, разходихме се и отпочинали потеглихме с автобуса към летището. 

Визите са си на летището - просто печат. Преди две години и резервация за хотел не са ни искали, като нашият престой беше дори по-кратък.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз отново се включвам, защото се разколебах за хотела, който писах по-горе. Сппрях се на Al Najada Doha Hotel by Tivoli, някой да е бил там? Бил близо до сука, та се чудя дали да не букна него, за да разгледаме евентуално или Хаят да избера да се поглезим. Ще съм благодарна, ако споделите мнение кой вариант да избера 🙂

Връзка към мнение
На 15.01.2019 г. в 7:50, chandni каза:

Благодаря! Ще проверим на място каква е ситуацията и ще пиша след това.

Какво се случи с дрона? Понеже ни предстои ден там, а не искаме да го оставяме в чекирания багаж , може ли да го вземем с нас?

Връзка към мнение
преди 2 часа, Тони каза:

Какво се случи с дрона? Понеже ни предстои ден там, а не искаме да го оставяме в чекирания багаж , може ли да го вземем с нас?

Оставя се на митница като излизаш и после си го вземаш като влизаш (писала съм в темата ми за Намибия).

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.