Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Западните Балкани


ivelina666
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани със Западните Балкани. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко са тол таксите между Ниш и Белград?

- Може ли да се влиза с лична карта в Косово?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой от хърватските острови е най-хубав?

- Кога да посетим Плитвичките езера?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Имам следното питане. Ще пътуваме до Нови Сад за 3 дни по нова година и се чудя колко сръбски динари да купя от Тавекса. Не съм била в Сърбия и нямам никаква представа как вървят храна, напитки... Можете ли да ме ориентирате?

Връзка към мнение
преди 1 час, ivelina666 каза:

Имам следното питане. Ще пътуваме до Нови Сад за 3 дни по нова година и се чудя колко сръбски динари да купя от Тавекса. Не съм била в Сърбия и нямам никаква представа как вървят храна, напитки... Можете ли да ме ориентирате?

По-изгодно ще ти е да обмениш в Сърбия евро за динари,иначе цените там на храни и напитки е горе долу като в България

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Това е тема за бързи въпроси, свързани със Западните Балкани. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко са тол таксите между Ниш и Белград?

- Може ли да се влиза с лична карта в Косово?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой от хърватските острови е най-хубав?

- Кога да посетим Плитвичките езера?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
преди 8 минути , slujitel каза:

Здравейте в тази тема, имам въпрос. Може ли да се плаща на магистралите в Македония с карта, не ми се сменят динари?

 

Да,може да се плаща с карта. Само гледайте къде е коридора за плащане с карта.Пред нас един човек искаше да плати с карта на коридор за кешово плащане и културно обяснявайки му,че не е на правилното място ....го пуснаха.😀

Информация от преди 10 дни.

 

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте!

 

Може ли да препоръчате хубава кръчма в Сърбия за обяд в събота 🙂  Иска ми се да е близо до границата, на не повече от 100 км. от София. Моля също да уточните дали има нужда обменяме пари или в ресторанта, който ще препоръчате може да се плаща и в левове.

 

Благодаря предварително 🙂 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Eva eva каза:

Здравейте!

 

Може ли да препоръчате хубава кръчма в Сърбия за обяд в събота 🙂  Иска ми се да е близо до границата, на не повече от 100 км. от София. Моля също да уточните дали има нужда обменяме пари или в ресторанта, който ще препоръчате може да се плаща и в левове.

 

Благодаря предварително 🙂 

Kapica в Димитровград, точно след границата. Събота следобед, ако времето е хубаво ще е доста пълно обаче, може да се обадите предварително да запазите маса или да почакате малко. Колкото по-рано отидете, толкова по-добре. Може да се плаща и в левове, то на практика само българи са посетителите. Но храната е превъзходна. 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 9 часа, Eva eva каза:

Може ли да препоръчате хубава кръчма в Сърбия за обяд в събота 🙂  Иска ми се да е близо до границата, на не повече от 100 км. от София. Моля също да уточните дали има нужда обменяме пари или в ресторанта, който ще препоръчате може да се плаща и в левове.

 

Бих препоръчал и ресторанта срещу Погановския манастир. Също много добра кухня. Може да платите, с каквито пари имате.( инфо от пролетта). След границата карате по стария път (за мен по-живописен) за село Суково. И след него продължавате направо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 19 минути , giafil каза:

Благодаря!

Трябва ли да резервирам предварително?

 

Връзка към мнение

не мисля, обаче освен този попитай и на рецепцията на хотела ви, защо те също могат да ти препоръчат....местните винаги знаят най-добре...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , giafil каза:

не мисля, обаче освен този попитай и на рецепцията на хотела ви, защо те също могат да ти препоръчат....местните винаги знаят най-добре...

Сега го погледнах, много ни е далече, на1,6 км от хотела, който е на мегдана.

Да, ще питам, ние знаем една-две кръчмички, но ми се иска нещо ново.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На нас домакините ни в Сараево препоръчаха следните места, но не ни остана време да ги пробваме, така че нямам лични впечатления:


Апетит

Бархана

Асджиница (АСДЖ) - традиционна кухня, но е малко като столова, т.е. минаваш и си избираш разни специалитети, изложени на витрина. Има например со(г)ан долма - пълнен лук и др.

Иначе за пиене на кафенце/ бира мога да споделя Златна рибица интериорът е уникален!
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, venceremos каза:

На нас домакините ни в Сараево препоръчаха следните места, но не ни остана време да ги пробваме, така че нямам лични впечатления:


Апетит

Бархана

Асджиница (АСДЖ) - традиционна кухня, но е малко като столова, т.е. минаваш и си избираш разни специалитети, изложени на витрина. Има например со(г)ан долма - пълнен лук и др.

Иначе за пиене на кафенце/ бира мога да споделя Златна рибица интериорът е уникален!
 

Ааа, що, аз тия, дет се вижда, какво ще ядеш, много ги обичам.

Че иначе, има изненади понякога.

Благодаря ти, сега ще ги огледам!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се поправя сама - ашчиница, а не асджиница е мястото (подведох се по абревиатурата). Това са традиционните места за хапване в Босна още от времето на империята 😊 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли да се влиза с лична карта от Сърбия в Косово и от там в Албания (и обратно)?

 

Редактирано от Двуцветко
Връзка към мнение
преди 2 минути , Двуцветко каза:

Може ли да се влиза с лична карта от Сърбия в Косово и от там в Албания (и обратно)?

 

С лична карта в Косово не може, с българска де, защото няма биометрични данни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От кога е това инфо?

Че на Външно на сайта чета това:

 

Българските граждани могат да влизат, преминават и пребивават на територията на Република Косово без виза, до 90 календарни дни в рамките на 180 дни с валиден задграничен паспорт или валидна лична карта. 

 

https://www.mfa.bg/bg/embassyinfo/kosovo

 

Връзка към мнение

От сайта на Косовското външно министерство:

Citizens of: EU and Schengen Zone Member States; Holy See; Principality of Andorra; Principality of Monaco; Republic of San Marino, Republic of Albania, Montenegro, and Republic of Serbia are allowed to enter, transit, and stay in Kosovo for up to 90 days for a six-months period with a valid biometric identification card.

 

Когато ходихме през март твърдо си ходихме с паспортите, макар че се оказа, че на двама от групата са забравили да бият печат на влизане. На излизане нямаше никакви проблеми...

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение

Въпросът е какво се случва на границата Косово - Сърбия (излизайки от Косово и влизайки в Сърбия), когато сърбите видят, че имаш печат от албанско-косовска граница? ...

 

Това някой играл ли го е?

 

Предполагам е "Марш обратно откъдето идваш!" ?

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 3 минути , Двуцветко каза:

Въпросът е какво се случва на границата Косово - Сърбия (излизайки от Косово и влизайки в Сърбия), когато сърбите видят, че имаш печат от албанско-косовска граница? ...

 

Това някой играл ли го е?

 

Предполагам е "Марш обратно откъдето идваш!" ?

 

 

Писах редакция в горното си мнение. Не съм го играл - не посмяхме 🙂 Но в общи линии информацията е, че ти казват "Марш обратно!"

 

 

Редактирано от master_of_germs
Връзка към мнение
преди 26 минути , Двуцветко каза:

Въпросът е какво се случва на границата Косово - Сърбия (излизайки от Косово и влизайки в Сърбия), когато сърбите видят, че имаш печат от албанско-косовска граница? ...

 

Това някой играл ли го е?

 

Предполагам е "Марш обратно откъдето идваш!" ?

 

 

Казваш тайната парола "Косово jе Србиjа" и минаваш безпроблемно :))) Информацията за "марш обратно" е крайно несериозна. Стига вече с тези глупости.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.