Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Западните Балкани


ivelina666
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани със Западните Балкани. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко са тол таксите между Ниш и Белград?

- Може ли да се влиза с лична карта в Косово?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кой от хърватските острови е най-хубав?

- Кога да посетим Плитвичките езера?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Какво разбирате под "най-добре"? Ако е за цени по маршрута, очевидно няма къде да е по-евтино от България/Сърбия. За качество - мога да кажа за дизела, че в Хърватска, въпреки че е скъп, дизелът им беше определено по-добър от нашенския. В Словения не съм зареждала.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Velmar каза:

Чувала съм че извън магистралите цените са осезаемо надолу.А спрямо веригите кои са за предпочитане?

Ние сме се движили основно по магистрали, не съм зареждала в страни. И единствено от бензиностанции INA. За другите нямам впечатления.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Velmar каза:

Чувала съм че извън магистралите цените са осезаемо надолу.А спрямо веригите кои са за предпочитане?

то общо взето навсякъде е така, би било странно ако точно в Хърватска и Сърбия не беше

Връзка към мнение

Здравейте

Планирам пътуване от Бихац(Босна) до Триест(Италия) . Въпросът ми е трябва ли да си купувам винетка за Словения . По маршрута Риека-Триест няма магистрала в Словения , при Козина обаче се пресича Магистралата и viamichelin ми "казва" , че за 4 км от Козина до Италианската граница трябва да си купя винетка , а според картата пътя само пресича магистралата , някой ако е минавал по маршрута да сподели.

благодаря предварително

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Привет магеланци,

 

Въпросът ми е конкретно за Белград - По време на Великденските празници, как почиват там? Мога ли да намеря работещи музеи, магазини, или като гърците всички почиват?

Благодаря предварително за отговора! Ще е много полезен за мен, защото ще знам дали да се презапася с храна или не е необходимо. Иска ми се да се наслаждаваме все пак на сръбска кухня 🙂

Връзка към мнение
На 4.04.2019 г. в 12:27, ivan69 каза:

Здравейте

Планирам пътуване от Бихац(Босна) до Триест(Италия) . Въпросът ми е трябва ли да си купувам винетка за Словения . По маршрута Риека-Триест няма магистрала в Словения , при Козина обаче се пресича Магистралата и viamichelin ми "казва" , че за 4 км от Козина до Италианската граница трябва да си купя винетка , а според картата пътя само пресича магистралата , някой ако е минавал по маршрута да сподели.

благодаря предварително

По този път реално минаваш под магистралата, така че винетка няма да ти трябва. Според мен viamichelin ти казва, че ти трябва винетка, защото отчита детелината като част от магистралната мрежа на Словения.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте

След месец планирам Балканска обиколка и Северна Италия , интересуваме има ли Метан в Сърбия, Босна , Хърватия , Словения , Италия( до Венеция).

Благодаря предварително

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ще минаваме през Дойран навръщане от Гърция  с една нощувка.Чудя се дали  да сменям валута или е въ зможно да заплатим там с евро или лева? Моля някой , който е  пътувал скоро натам да сподели

Връзка към мнение
преди 16 часа, Velmar каза:

Ще минаваме през Дойран навръщане от Гърция  с една нощувка.Чудя се дали  да сменям валута или е въ зможно да заплатим там с евро или лева? Моля някой , който е  пътувал скоро натам да сподели

По Нова Година бяхме в Стар Дойран. На всякъде можехме да плащаме в евро или местна валута, по наш избор. Хотела си платихме в евро.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Двуцветко

Предполагам може да ползваш и двата. На Гевгелия вероятно ще е навалица от братя макета и сърби на път/връщащи се от морето. Преди няколко години влизах от гръцка страна за Дойран през пункта на езерото. Малък и без навалица по бегли спомени. Това, което ясно си спомням, бе че питах македонския митничар да ме ориентира за хубава кръчма на езерото в Стар Дойран. Ми ориентира ме добре човека 🙂

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 27.06.2019 г. в 12:40, Velmar каза:

Никой ли не е влизал от Гърция към Македония в този участък...?

Минавали сме пункта, но зимно време и не мога да дам актуална информация. Както @Двуцветко е казал, пункта е малък и е много вероятно туристопотокът да бъде също доста по-малък от този на Гевгелия.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Граф Вронски

Здравейте. Някой има ли информация за цените на longstay паркинга на летището в Ниш? Нещо сайтът на летището не зарежда това, което очакваме.

Връзка към мнение
Граф Вронски

Здравейте! Правим план за септември да постетим Плитвичките езера. И гледаме цените. Но леко сме объркани как да разбираме тези три звездички ***:


638507522_Pricelist-NacionalniparkPlitvickajezera-GoogleChrome.png.5100c67207783813c2a456089dd7aeaa.png

Тъй като искаме да направим маршрутите С (Duration – 4 to 5 hours) или H (Duration – 4 to 6 hours), почти целия ден ще прекараме там.
Това значи ли ще имаме нужда от двата билета? Т.е. на човек 250 +150 = 400 HRK?
Или това значи, че ако си вземем билет, с входен час от сутринта до 15 часа: цената е 250HRK. Билет с входен час след 15:00 е 150 HRK?

 

Връзка към мнение
На 15.07.2019 г. в 6:03, Граф Вронски каза:

Здравейте. Някой има ли информация за цените на longstay паркинга на летището в Ниш? Нещо сайтът на летището не зарежда това, което очакваме.

https://airmundo.com/en/airports/nis-airport/parking/

преди 13 минути , Граф Вронски каза:

Здравейте! Правим план за септември да постетим Плитвичките езера. И гледаме цените. Но леко сме объркани как да разбираме тези три звездички ***:


638507522_Pricelist-NacionalniparkPlitvickajezera-GoogleChrome.png.5100c67207783813c2a456089dd7aeaa.png

Тъй като искаме да направим маршрутите С (Duration – 4 to 5 hours) или H (Duration – 4 to 6 hours), почти целия ден ще прекараме там.
Това значи ли ще имаме нужда от двата билета? Т.е. на човек 250 +150 = 400 HRK?
Или това значи, че ако си вземем билет, с входен час от сутринта до 15 часа: цената е 250HRK. Билет с входен час след 15:00 е 150 HRK?

 

Според мен означава, че ако влезете/купите билет следобед, цената по-ниска заради по-малкото време, което ви остава. Ако влезете преди 15.00/16.00 , плащате пълната цена на билета и може да стоите колкото си пожелаете..

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , Граф Вронски каза:

Здравейте! Правим план за септември да постетим Плитвичките езера. И гледаме цените. Но леко сме объркани как да разбираме тези три звездички ***:


638507522_Pricelist-NacionalniparkPlitvickajezera-GoogleChrome.png.5100c67207783813c2a456089dd7aeaa.png

Тъй като искаме да направим маршрутите С (Duration – 4 to 5 hours) или H (Duration – 4 to 6 hours), почти целия ден ще прекараме там.
Това значи ли ще имаме нужда от двата билета? Т.е. на човек 250 +150 = 400 HRK?
Или това значи, че ако си вземем билет, с входен час от сутринта до 15 часа: цената е 250HRK. Билет с входен час след 15:00 е 150 HRK?

 

За цената се гледа часа на влизане, а не часа на излизане. Може да прекараш цялото си време до затварянето вътре, никой няма да те таксува допълнително. Просто ако влезеш след 4 (или след 3 във втория случай) ще имаш по-малко и недостатъчно време за цялата обиколка и затова ще ти вземат 150, вместо 250. Най-добре е да си влезеш сутринта, ако може още с отварянето за 250 HRK.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 15.07.2019 г. в 13:03, Граф Вронски каза:

Здравейте. Някой има ли информация за цените на longstay паркинга на летището в Ниш? Нещо сайтът на летището не зарежда това, което очакваме.

Трябва да гледате сайта на сръбски:

https://nis-airport.com/usluge-naplate-parkiranja-na-putnickom-terminalu/

 

 

 

Cenovnik

1 sat    200 rsd
2 sata    400 rsd
3 sata    500 rsd
4 sata    600 rsd
5 sati    700 rsd
6 sati    800 rsd
7 sati    900 rsd
8-24 sata    1000 rsd
2 dana    2000 rsd
3 dana    3000 rsd
4 - 7 dana    4000 rsd
8 - 15 dana    7500 rsd
15 - 30 dana    12000 rsd
 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
Граф Вронски

Интересувам се от информация за каньона Матка - има ли някакво работно време? Вход? Чета из нета за възможно за плаване с лодка/корабче до някаква пещера? Какви цени са? Колко време отнема лежарна разходка там? Възможно ли е да го направим за един ден заедно с разходка из центъра на Скопие? (да допълня - тръгването ще е от моя роден град Кюстендил). Благодарско. 🙂

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.