Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Румъния и Молдова


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Румъния и Молдова. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва ферибота на Оряхово?

- Как се влиза в парламента в Букурещ?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Заслужава ли си да се посети Кишинев?

- Колко дни са нужни за Трансилвания?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него.

Препоръчани мнения

Как е жп транспорта в Румъния? Виждам, че оперират няколко различни компании, което говори за конкурентна среда и би трябвало да е добре, но когато става дума за Балканите....😁 

Във virail.com  излизат цени под 1 евро за пътуване Букурещ - Брашов. Така и не можах да стигна до такава крайна цена, може би е с някаква абонаментна карта, но и редовните цени на билети са доста ниски. Или да не се впускам в подобни приключения? 😄

Връзка към мнение
преди 24 минути , iMari каза:

Как е жп транспорта в Румъния? Виждам, че оперират няколко различни компании, което говори за конкурентна среда и би трябвало да е добре, но когато става дума за Балканите....😁 

Във virail.com  излизат цени под 1 евро за пътуване Букурещ - Брашов. Така и не можах да стигна до такава крайна цена, може би е с някаква абонаментна карта, но и редовните цени на билети са доста ниски. Или да не се впускам в подобни приключения? 😄

Много добре развита железопътна мрежа. Нямам скорошни впечатления, но съм пътувала отлично няколко пъти до Брашов и Констанца със закупени билети от  гише на Гара де Норд -Букурещ. Определящо за цената е нивото на комфорт и услуги. В Интерсити до Констанца имаше сервитьори с бели ръкавици, обслужващи пътниците в сепарета със стъклени прегради.😊

  • Харесвам 2
  • Шок 2
Връзка към мнение
Йосиф Милчов
преди 37 минути , iMari каза:

Как е жп транспорта в Румъния? Виждам, че оперират няколко различни компании, което говори за конкурентна среда и би трябвало да е добре, но когато става дума за Балканите....😁 

Във virail.com  излизат цени под 1 евро за пътуване Букурещ - Брашов. Така и не можах да стигна до такава крайна цена, може би е с някаква абонаментна карта, но и редовните цени на билети са доста ниски. Или да не се впускам в подобни приключения? 😄

Пътувал съм с влак по тази отсечка 2009 година и тогава влака си беше по добре от нашия. Пътя е живописен до Брашов. Нямаше закъснение и пътуваше около три часа, но сега май са пуснали някакви скоростни и стигат за час, час и малко.

Та, мисълта ми е, че се пускай смело с влака Букурещ - Брашов.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ви! Чудесно ми звучат мненията ви. 🙂

преди 4 минути , Йосиф Милчов каза:

Пътя е живописен до Брашов.

Това ме подсеща за още един бърз въпрос - има ли други подобни живописни маршрути, без значение в коя част на страната?

Връзка към мнение

@iMari, тук може да откриеш повече информация за транспорта между Букурещ и Брашов, най-вече за влаковия: https://www.mywanderlust.pl/bucharest-to-brasov/. За живописен железопътен маршрут най-известна е влаковата линия в Марамуреш, която пресича Карпатите до планината Родна. Намира се в най-северната част до границата с Украйна. Влакът е уникален по рода си: https://travelnotesandbeyond.com/aboard-the-mocanita-nostalgia-train-of-yesteryear/

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
преди 42 минути , Madonna каза:

Къде паркирате когато летите от/до Букурещ? Трябва да оставим колата за 10 дни и се чудя дали паркинга на летището е най удачен вариант. 

Паркингът на хотел Отопени, в момента колата ни е там. Осигуряват и безплатен трансфер до летището. Бързи са. Няколко пъти сме ги ползвали и сме доволни винаги.

Прави се онлайн резервация, защото е по-евтино и се плаща на място. 
https://parcareinotopeni.ro/

Гледам сега цената е 150леи за 7 дни. Празничен сезон е с повече пътуващи. Когато резервирах беше 80 леи за 7 дни, а на нас за 11 дни ни излезе 120 леи. Затова правя резервацията, когато видя ниска цена, дори и месеци напред. Нищо не се плаща предварително, може да се отменя и прави нова при по-ниска цена.

На летището официалният паркинг за дълъг престой е много скъп.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 44 минути , ДиянаВ каза:

Паркингът на хотел Отопени, в момента колата ни е там. Осигуряват и безплатен трансфер до летището. Бързи са. Няколко пъти сме ги ползвали и сме доволни винаги.

Прави се онлайн резервация, защото е по-евтино и се плаща на място. 
https://parcareinotopeni.ro/

Гледам сега цената е 150леи за 7 дни. Празничен сезон е с повече пътуващи. Когато резервирах беше 80 леи за 7 дни, а на нас за 11 дни ни излезе 120 леи. Затова правя резервацията, когато видя ниска цена, дори и месеци напред. Нищо не се плаща предварително, може да се отменя и прави нова при по-ниска цена.

На летището официалният паркинг за дълъг престой е много скъп.

Много ти благодаря! 

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
преди 9 минути , esto каза:

Здравейте - как става закупуването на карта за градския транспорт за 1-2 дена в Букурещ?

Може ли да се плаща с БГ дебитна карта?

Аз имам презареждаща пластика за автобусите,като я купих от каса-павилион на автобусна спирка до гара Норд,а за метрото е друга и я купих от каса там.Може да се влиза в метрото и само с дебитна карта,моята беше Револют и в автобусите също май може да се плаща пътуването вътре с дебитна карта.За метрото картата е за брой пътувания,а за автобусите е заредена сума от където се намалява с всяко пътуване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, esto каза:

Здравейте - как става закупуването на карта за градския транспорт за 1-2 дена в Букурещ?

Може ли да се плаща с БГ дебитна карта?

Поне от 6-7 години имам за автобуси/трамваи/тролеи  пластика- продава се в павилионите за билети и транспортни центрове. Когато отивам да ми я зареждат, питам колко билета имам в нея и добавям колкото приблизително смятам да ползвам. За метрото обикновено вземам карта за 10 пътувания. На картата, след ползване, се отпечатва остатъка. Може да се минава на една и съща метростанция от повече от един човек с нея. С дебитна карта- не съм проверявала.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Допълвам: От 19.02 са инсталирали в Букурещ и окръга 1912 устройства Self Pay за зареждане на пластиките, за плащане кеш и с банкови карти.

В друга информация се споменава, че се плаща с  Visa и MC в превозните средства, обозначени с тези символи. Няма значение в коя държава са издадени картите.

Screenshot_20240319_224449_Chrome.jpg.c0c99f5708fc087237a68b2e014821e5.jpg

Screenshot_20240319_222810_Chrome.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.