Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Румъния и Молдова


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Румъния и Молдова. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва ферибота на Оряхово?

- Как се влиза в парламента в Букурещ?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Заслужава ли си да се посети Кишинев?

- Колко дни са нужни за Трансилвания?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него.

Препоръчани мнения

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Румъния и Молдова. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва ферибота на Оряхово?

- Как се влиза в парламента в Букурещ?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Заслужава ли си да се посети Кишинев?

- Колко дни са нужни за Трансилвания?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Тези дни реших една от дестинациите ми за другата година да е Молдова. Търсих евтин транспорт до Кишинев и ми излезе апция с flixbus София- Бкурещ, прекачване там, Букурещ- Кишинев,  и обратно, за около 150 лв. Но аз за пръв път разбирам, че flixbus оперира в България, а и няма информация за бус терминали, форми за контакт, телефони. Някой да има информация?

Връзка към мнение

За сума подобна на тази можеш да пътуваш до Кишинев с Wizz Air с  едно прекачване някъде в Европа.

Тази есен пътувах София - Рим - Кишинев, като сумата за полетите ми излезе общо 97 лева. направих и една нощувка в Рим. Скоро Wizz добавя още няколко дестинации от Кишинев, така че ще имаш още по-голям избор за прекачване (например Дортмунд или Брюксел). Така ще си спестиш десетки часове лашкане  по пътищата, а и можеш да си направиш разходка в някой европейски град. 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Преди 1 час, muchachote каза:

а и няма информация

В официалния сайт има  достатъчно информация : https://www.flixbus.bg/

Редактирано от epetkov
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Коя от солните мини в Румъния е по-добре да се посети - Турда или  Прайд ?  Надали някой е ходил и в двете, но все пак...

И заслужава ли си, ако сме били в полската Величка ?

Връзка към мнение

Как стои въпросът с посещение на Приднестровска молдовска република с автомобил с Бг регистрация и български граждани вътре? Някои има ли опит? Има ли нещо специфично?

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Не съм ползвала, но преди време изглеждаше най-удобно и евтино със самолет и прекачване някъде из Европа. Разбира се зависи от датите, броя хора и т.н., но може да направиш бърза справка на azair.eu

Връзка към мнение
преди 14 часа, muchachote каза:

Някой да е ползвал какъвто и да е превоз от София до Тимишоара?

Въпросът ти равнозначен ли е на : Как най-бюджетно се стига до Тимишоара от София с  обществен сухоземен транспорт?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, epetkov каза:

Въпросът ти равнозначен ли е на : Как най-бюджетно се стига до Тимишоара от София с  обществен сухоземен транспорт?

Да. В интернет ми излиза превоз с flixbus, но представа си нямам как става.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, Магеланци  🙂  Предстои ми поредното пътуване по програма "Еразъм +" с колеги /учители/ и ученици.  Един от дните ще е с програма по избор на участниците. Какво ще препоръчате в района на Curtea De Arges /до 80 км в 1 посока/? Благодаря предварително  🙂

 

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
On 3/2/2019 at 9:09 PM, Bozhidar1978 said:

Здравейте, Магеланци  🙂  Предстои ми поредното пътуване по програма "Еразъм +" с колеги /учители/ и ученици.  Един от дните ще е с програма по избор на участниците. Какво ще препоръчате в района на Curtea De Arges /до 80 км в 1 посока/? Благодаря предварително  🙂

 

 

Според мен задължително е да минеш по Трансфъгърашан. От Аржеш посока Cârțișoara първо спираш на язовирната стена Видрару. Като стигнеш на по голяма височина има отбивки за спиране и снимки. Много е красиво. На най високата точка на пътя - езерото Бъля - качи се по някоя от пътеките. Но за фагъръшан не се препоръчва да е събота или неделя. Голяма лудница е. По кое време ще пътуваш? - провери дали пътя е отворен.

On 3/2/2019 at 9:09 PM, Bozhidar1978 said:

Здравейте, Магеланци  🙂  Предстои ми поредното пътуване по програма "Еразъм +" с колеги /учители/ и ученици.  Един от дните ще е с програма по избор на участниците. Какво ще препоръчате в района на Curtea De Arges /до 80 км в 1 посока/? Благодаря предварително  🙂

 

 

В самото Куртя де Аржеш не пропускай да видиш манастира и старата църква зад него. Също и Princely Church of St. Nicholas 

Редактирано от MayaS
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 12/19/2018 at 9:17 PM, ruwenzogy said:

Коя от солните мини в Румъния е по-добре да се посети - Турда или  Прайд ?  Надали някой е ходил и в двете, но все пак...

И заслужава ли си, ако сме били в полската Величка ?

Аз бях само в Турда, много ми хареса, но не знам какво представляват другите. Ако решиш да отидеш трябва да е много рано и да не е в почивен ден. Ще си проверя архивите, за работното време. Бях там Август 2018. Самите румънци препоръчват Турда.

Редактирано от MayaS
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Боян Димитров

Интересувам се от актуалното състояние на пътя Варна - Кишинев. До Галати изглежда ясен, но после един приятел ми разказва, че молдовската част е в ужасно състояние (информация към 2015г) и че при всички случаи е по-добре да седим в Румъния, ако имаме такава възможност. Гледам на картата, че има доста удобен маршрут, който следва границата, но си седи в Румъния и се чудя кой да избера.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Граф Вронски

На 3ти юли съм на концерт в Букурещ. Трябваше да ходим с кола, но тя се развали. Какви възможности имаме да стигнем до Букурещ от София? Проверих на flixbus от 2ри юли , но всичко е заето. 😞 Някакви идеи?

Връзка към мнение
Йосиф Милчов
13 minutes ago, Граф Вронски said:

На 3ти юли съм на концерт в Букурещ. Трябваше да ходим с кола, но тя се развали. Какви възможности имаме да стигнем до Букурещ от София? Проверих на flixbus от 2ри юли , но всичко е заето. 😞 Някакви идеи?

Груп плюс имат всекидневна линия до Букурещ. Винаги съм пътувал с тях до там когато ми се е налагало. 00:30 тръгват от София Централна Автогара, връщат се в 16:00 часа от Букурещ от Гара Филарет. Ето линка - http://www.etapgroup.com/

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Йосиф Милчов каза:

Груп плюс имат всекидневна линия до Букурещ. Винаги съм пътувал с тях до там когато ми се е налагало. 00:30 тръгват от София Централна Автогара, връщат се в 16:00 часа от Букурещ от Гара Филарет. Ето линка - http://www.etapgroup.com/

Наскоро пътувах с тях. Билетът за отиване е 29 лв.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Граф Вронски каза:

На 3ти юли съм на концерт в Букурещ. Трябваше да ходим с кола, но тя се развали. Какви възможности имаме да стигнем до Букурещ от София? Проверих на flixbus от 2ри юли , но всичко е заето. 😞 Някакви идеи?

Важно е да стигнете до Русе, оттам е лесно.Ей сега ще се разровя за темата , където скоро обсъждахме транспорта от Русе до Букурещ.Ако сте повече хора ще ви излезе по евтино с такси.

Заповядай:

Коментира се транспорт до летището,но може да се ползва и до центъра на града.

 

Сега се сещам,че имаше и влак от София до Букурещ по едно време,но май пътуваше много дълго.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

В началото на темата Георги е задал едно към едно въпроса ми🙂

Как се влиза в Парламента в Букурещ?

Не, че на място няма да разбера, но друго си е някой да сподели опита си 🙂

Връзка към мнение
На 17.11.2019 г. в 13:43, ДиянаВ каза:

Как се влиза в Парламента в Букурещ?

Запазваш си тур от официалния сайт или пробваш на място. Като внимавайте много, че входът е от дясно (гледано централно срещу фасадата), иначе ако си като мен и тръгнеш на ляво, ще навъртиш сериозен километраж, за да заобиколиш двете най-мегаломански сгради в Букурещ - Парламента и новата църква. Задължително трябва да си носиш и личен документ в теб. Bucharest.png.1eafdbcd81de4138214a21fc08b3aef6.png

Редактирано от venceremos
правопис
  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
37 minutes ago, venceremos said:

Запазваш си тур от официалния сайт или пробваш на място. Като внимавайте много, че входът е от дясно (гледано централно срещу фасадата), иначе ако си като мен и тръгнеш на ляво, ще навъртиш сериозен километраж, за да заобиколиш двете най-мегаломански сгради в Букурещ - Парламента и новата църква. Задължително трябва да си носиш и личен документ в теб. Bucharest.png.1eafdbcd81de4138214a21fc08b3aef6.png

Малък брай хора ще сме за запазване на тур през сайта. На място ще пробваме. Все за ден и половина мисля, че ще се намерят билети. Благодаря за съвета за входа. И аз щях да се отправя към ул. Извор, защото така се води адреса - srt. Izvor 2-4. Да тръгна там, където е отбелязано външен вход, така ли?

Връзка към мнение

Да, прекосява се паркинга и се влиза в сградата, където съм отбелязала вътрешния вход. 

Къщата на Чаушеско също е доста интересна за посещение (но за там трябва предварителна резервация), а лятото вечер имаше и светлинно-звуково шоу на фонтаните на площад Унири. Можеби вече са зазимени, но ако ви е интересно, проверете за информация.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 17.11.2019 г. в 13:43, ДиянаВ каза:

В началото на темата Георги е задал едно към едно въпроса ми🙂

Как се влиза в Парламента в Букурещ?

Не, че на място няма да разбера, но друго си е някой да сподели опита си 🙂

Преди няколко години,посетихме Букурещ за 1 ден с туристическа агенция от Русе.Обиколката включваше и посещение на Парламента и цялата екскурзия беше нещо от рода -20- 30 на човек.За съжаление,не съм запазила координатите на фирмата,нито пък помня как се казваше.Но,определено е удобно да не се занимаваш с място за паркиране,билети и т.н.Имам някакъв спомен,че задължително се влизаше с местен екскурзовод,за да разгледаш подробно сградата.Сега виждам,че ето тази тур.агенция предлага такава екскурзия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.