Прескочи до съдържание

бързи въпроси Бързи въпроси за Румъния и Молдова


Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси, свързани с Румъния и Молдова. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Колко струва ферибота на Оряхово?

- Как се влиза в парламента в Букурещ?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Заслужава ли си да се посети Кишинев?

- Колко дни са нужни за Трансилвания?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него.

Препоръчани мнения

Покрай темата с Коледните базари, реших да направя такъв в Букурещ. Срам, не срам, 😆ще Ви кажа, че съм от Русе, но никога не съм ходила в Букурещ /само до летището, но по околовръстния/. Имах предразсъдъци към този град, напоследък намразих и трафика до летището.

Оказа се, че едни наши приятели ще ходят там с една нощувка в събота. Съпругът категорично не иска да шофира там новата си кола. Разбирам го, излишни нерви. Решихме да тръгнем от петък 13.12. с автобус и в неделя 15.12. да се върнем с колата на приятелите🙂.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
On 11/17/2019 at 1:43 PM, ДиянаВ said:

В началото на темата Георги е задал едно към едно въпроса ми🙂

Как се влиза в Парламента в Букурещ?

Не, че на място няма да разбера, но друго си е някой да сподели опита си 🙂

Като съм задала въпрос е редно да дам обратна информация 😀

На 14.12. /събота/ посетихме Парламента. Работното време през зимните месеци е от 10.00 до16.00 часа. Посещенията са задължително с гид, като на английски език са от 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00 и 15.45 часа. Казваш какви билети искаш /за възрастен - 40 леи, за студент - 20 леи, за дете - 10 леи/, даваш документ за самоличност, получаваш талонче и после плащаш билетите в магазина за сувенири. След това чакаш гида да те допусне в зоната за проверка, всички от групата да минат проверката за сигурност и в пакет да започне обиколката. В моя случай чакането отне около половин час - имах билет за 11.00 часа, а развеждането започна малко след 11.30 часа. Преди нас имаше група български туристи с автобус от Варна и трябваше да ги чакаме първо те да минат. Обиколката продължава около 45 минути, обхваща само някои зали - 5% от общата площ на сградата. Самият Парламент не ме впечатли особено - мрамор и полилеи навсякъде, но това и очаквах да видя. Като излизахме се засякохме с още една група български посетители, а на паркинга имаше и трети автобус от Варна. Голям интерес към сградата от североизточна България 😀

Букурещ също оправда очакванията ми. Нищо не съм загубила от това, че до сега съм "посещавала" само летището. За един ден градска разходка обувките ми бяха доста по-кални отколкото при обикаляне из Елзаските лозя 😉. Не е мой град за туризъм, но Коледния базар ми хареса. В петъка с детето посрещнахме Мош Крачун /мисля, че така е на румънски Дядо Коледа/ с камиона на Кока-Кола, а в събота хапнахме вкусна мамалига, наденички и сармички на чашка/и греяно вино с приятели. Така, че емоционално ми хареса първото посещение на Букурещ.

А, щях да забравя. Препоръчвам на всеки, който посещава Парламента без група, да ползва картата-упътване на предната страница, любезно предоставена от @venceremos. Аз лично нямах никакви проблеми с намирането на входа. Много благодаря @venceremos, че ми спести километрична обиколка 😉    

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой има ли информация за фериботите при Оряхово и Никопол.  Имат ли някакво разписание, цени и дали все пак работят...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , ruwenzogy каза:

Някой има ли информация за фериботите при Оряхово и Никопол.  Имат ли някакво разписание, цени и дали все пак работят...

Виж контактите тук  , ако не се довериш на инфото - тук 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
6 minutes ago, ruwenzogy said:

Някой има ли информация за фериботите при Оряхово и Никопол.  Имат ли някакво разписание, цени и дали все пак работят...

Оги, моята информация е стара. Август 2018 оряхово работеше и ние с Иво минахме от там. Има разписание. Имаше сайт от който намерих информация и после обаче за по-сигурно им се обадих по телефона за потвърждение. Ще опитам да намеря повече инфо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Поли и Станислав са ти пратили линка. Няма нужда да се резервира предварително. Когато говорих с тях ми казаха че автомобилите са с предимство и винаги ги качват.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, петък (10.07) имаме план да пътуваме към Германия. Обстановката в Сърбия е доста несигурна, та може да се наложи да минем през Румъния. Как е пътя и кой точно маршрут да изберем от София до Сегед? 

Връзка към мнение
2 hours ago, EliNik said:

Здравейте, петък (10.07) имаме план да пътуваме към Германия. Обстановката в Сърбия е доста несигурна, та може да се наложи да минем през Румъния. Как е пътя и кой точно маршрут да изберем от София до Сегед? 

image.png.983a7f90f749b4a6bc990215e8a8f592.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 часа, EliNik каза:

Как е пътя и кой точно маршрут да изберем от София до Сегед? 

На Калафат румънските полицаи може да  кажат през кой пункт  трябва да излезете от Румъния към Унгария. Не всички са отворени.  Почти на 100%  обаче, ще можете да минете през посочения по-горе на картата  пункт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 11 месеца по-късно ...

Моля някой да сподели мнение, ако е ползвал такси в Букурещ през  приложението Bolt или друго подобно.

Интересува ме и някаква актуална информация за билетите и картите за обществения транспорт, подходящи за кратко пребиваване в Букурещ.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
преди 3 часа, muchachote каза:

Пристигам късно през нощта в Букурещ на Отопени. Знае ли някой дали има нощен обществен превоз до центъра на града?

От Otopeni до Piață Unirii (18 спирки, 37 минути) пътува денонощно автобус 783. Преминава през почти всички възлови места  от летището до Пиаца Унири. Спира близо до хотел "Хороскоп". Къде по- точно искаш да слезеш?

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, muchachote каза:

Piata Universitatii ми е най- близо.

От летището към центъра това е 15-та спирка и се казва " Piață 21 Decembrie" (Пиаца  доуазечи ши уну дечембрие). Билетът е синя карта за 2 пътувания (няма единична) и струва 7+1.6 леи..Купува се откъм изхода на вътрешни линии.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Имате скорошна информация за нощен автобус от Отопени до Брашов. Намирам информация за такъв тръгващ в 2 часа от автогара Филарет, минаващ през летището в 2.30 и пристигащ по разписание в 5.40. За съжаление не откривам дали това е актуално, нито как да купя билети.

@marycap @Йосиф Милчов

Връзка към мнение

Сега погледнах- тъсих autobuz Otopeni- Brasov  и в сайта www.autogari.ro има доста възможности за директен автобус на цена около 100 леи. От  днес има и връзка с влак- от летището те взема бус на железниците и те вози до Gara de Nord за влака. Цената е наполовина, но първият влак е след 5 часА. Ще пиша по-подробно след час и нещо.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 40 минути , marycap каза:

Сега погледнах- тъсих autobuz Otopeni- Brasov  и в сайта www.autogari.ro има доста възможности за директен автобус на цена около 100 леи. От  днес има и връзка с влак- от летището те взема бус на железниците и те вози до Gara de Nord за влака. Цената е наполовина, но първият влак е след 5 часА. Ще пиша по-подробно след час и нещо.

За влаковете има информация, първият е в 6.15 от гара NORD, но полета на Райън каца в 23.30 и идеята е да се оползотвори нощта в пътуване.

Според www.autogari.ro  има автобуси и то много:

 

image.png.7660c0c25a2c239aeab1cc8ac05b92c2.png

Симулирах плащане и сякаш се получава.

Връзка към мнение
преди 22 минути , Doctor Who каза:

За влаковете има информация, първият е в 6.15 от гара NORD, но полета на Райън каца в 23.30 и идеята е да се оползотвори нощта в пътуване.

Според www.autogari.ro  има автобуси и то много:

 

image.png.7660c0c25a2c239aeab1cc8ac05b92c2.png

Симулирах плащане и сякаш се получава.

Да, ползвала съм този сайт много пъти за търсене на автобус от България за Румъния и  информацията е била актуална. Купувала съм билети онлайн, но от други фирми, посочени в сайта и всичко е било ок.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Някой случайно да е наемал скоро кола от летище Отопени и да е проучил в детайли условията на всички фирми, за да ми спести малко време? 

Връзка към мнение

Опитвам се да закупя СПА уикенд семейно посещение за Терме Букурещ, но нещо не мога да преборя сайта. Не ми разрешава покупка.

Има ли  друго място, неизвестно за мен, за закупуване на билети? 

Важно ми е, че утре им слагам панделка и ги подарявам.

Някой на помощ, моля..

Връзка към мнение
преди 13 минути , Kalina Ivanova каза:

Опитвам се да закупя СПА уикенд семейно посещение за Терме Букурещ, но нещо не мога да преборя сайта. Не ми разрешава покупка.

Има ли  друго място, неизвестно за мен, за закупуване на билети? 

Важно ми е, че утре им слагам панделка и ги подарявам.

Някой на помощ, моля..

Тук пробва ли - Therme Spa Bucharest Admission and Transfer Package 2022 (viator.com) 

Връзка към мнение
преди 26 минути , Kalina Ivanova каза:

Опитвам се да закупя СПА уикенд семейно посещение за Терме Букурещ, но нещо не мога да преборя сайта. Не ми разрешава покупка.

Има ли  друго място, неизвестно за мен, за закупуване на билети? 

Важно ми е, че утре им слагам панделка и ги подарявам.

Някой на помощ, моля..

Аз стигам до плащане без проблем. Премахвам лентата долу с избор на език и се вижда "плати".

Допълвам:

Избирам в Гугъл "Терме Букурещ", показват 3 опции, избирам "официален сайт"  и там са всички опции на румънски и български. Накрая махам лентата с езиците.

Връзка към мнение
преди 13 минути , Pantelej Putnik каза:

Тук пробва ли

Това е тур с екскурзовод доколкото разбирам. Има тренсфер от хотел с вече включена избрана зона от Комплекса.

преди 7 минути , marycap каза:

Аз стигам до плащане без проблем. Премахвам лентата долу с избор на език и се вижда "плати".

А на мен не ми падат никакви менюта

Да помоля, да пуснеш линк, да пробвам през него

Благодаря

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.