Прескочи до съдържание

Клуб на велосипедиста


Георги

Препоръчани мнения

На 18.05.2021 г. в 22:03, Георги каза:

Отново да питам, най-вече @Tonyco, какво мисли за калниците на Витоша 100 и по подобни терени? На клипчетата, които гледам общо взето не виждам колела с калници, а локвички (най-малкото) май винаги си има. Което ме води на заключението, че или не вършат работа за подобен тип терени или всички са супер надъхани състезатели и всеки грам им е по-важен от кал в очите и мокрия задник 

По-скоро ще пречат и тежат от колкото да помагат. Веднъж на Витоша100 пробвах с някакви калници, хем дрънчи, хем се затлачва, накрая ги откъртих и разкарах 😁. Освен това имай предвид, че стабилното окалване, допринася за пълноценното изкарване на състезанието 😁

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 21.05.2021 г. в 17:12, dimitrov6 каза:

Отпред ще е хубаво да имаш тройна зъбчатка за Витоша,а отзад голямата да е с поне 28 зъба.Аз бих издържал най-много 20-30 км.каране.Като по-млад имах повече сили,но сега това е положението.Мога да вървя по 20 км,а да бягам максимум 4.

36 зъба имам отзад и мисля, че са достатъчно, два венеца отпред и честно казано не бих карал повече колело с 3. 

 

Днес, къде на шега, къде не толкова, качих 30км с 1600 денивелация, беше си много зор в определен момент. При това с шосейката (28 зъба), така че мисля че нямам притеснения относно спортна форма за Витоша 100, само времето може да ме спре. До преди днес максимума денивелация, който бях правил на едно каране беше 360м.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това ми е старото колело ВМЗ-Сопот,отпред с тройна зъбчатка от най-евтините без марка и ми вършеше много работа,но миналата година във движение му се счупи предната ос,каплата хвръкна напред и предната вилка се заби в асфалта ,изкриви се,а аз направих салто в тръните покрай пътя.Добре,че нямаше коли след мен.Може да побира по-широки гуми 700-38,като колело за колокрос.

За Витоша като се умориш,лягаш на някоя поляна,спиш 2 часа и продължаваш.

 

IMG_20190424_185035.jpg

  • Харесвам 1
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Днес на Витоша 100 ще бъде кално.Организаторите според мен трябва да отложат за следващата седмица или да го направят само по асфалт.Таксата от над 40 лв трябва да може да се плаща час преди самия старт,защото сега тези платили преди месец може да се откажат и загубят парите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, dimitrov6 каза:

Днес на Витоша 100 ще бъде кално.Организаторите според мен трябва да отложат за следващата седмица или да го направят само по асфалт.Таксата от над 40 лв трябва да може да се плаща час преди самия старт,защото сега тези платили преди месец може да се откажат и загубят парите.

Георги Пенин-687 място-завършил 72 км за 10:28 часа

Антон Конакчиев-388 място-завършил 100 км за 10:24 часа

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение

Няма отлагане, като се записваш преценяваш дали си подготвен за всякакви условия :))
Обиколката е в ниската част на Витоша, не е толкова страшно :))

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Витоша 100

Колоездачи

Георги Пенин-722 място-завършил 100 км- 13:31 часа

 

Дуатлон

2-ри ден

до момента

Антон Конакчиев-е 18 място-минал 32 км за 05:17 часа ,продължава към 59-ти км,очакван финал на 100 км в 16:13 часа

https://vitosha100km.bg/results/#0_010399

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 7 минути , dimitrov6 каза:

Витоша 100

Колоездачи

Георги Пенин-722 място-завършил 100 км- 13:31 часа

 

Дуатлон

2-ри ден

до момента

Антон Конакчиев-е 18 място-минал 32 км за 05:17 часа ,продължава към 59-ти км,очакван финал на 100 км в 16:13 часа

https://vitosha100km.bg/results/#0_010399

 

А кой е Антон от местните агенти? Стига да иска да си каже, де 🙂

 

Аз втори ден не мога да си събера главата. В момента мразя Витоша 100, мразя планинското колоездене, не искам да виждам колело, но това последното ще ми мине за ден-два...по първите два въпроса ще ми държи влага дълго време.

  • Браво 2
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

А кой е Антон от местните агенти? Стига да иска да си каже, де 🙂

 

Аз втори ден не мога да си събера главата. В момента мразя Витоша 100, мразя планинското колоездене, не искам да виждам колело, но това последното ще ми мине за ден-два...по първите два въпроса ще ми държи влага дълго време.

Това е Tonyco

 

Вчера гледах филм по HBOgo за бягане Спартатлон 246 км,където 1992 г е победител българин.

https://hbogo.bg/filmi/ultra

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 20.06.2021 г. в 12:01, dimitrov6 каза:

Това е Tonyco

 

Вчера гледах филм по HBOgo за бягане Спартатлон 246 км,където 1992 г е победител българин.

https://hbogo.bg/filmi/ultra

Благодаря, за проследяването на ситуацията... 😆 21 на дуалтона в крайна сметка, но от 120 човека оцеляхме само 22 ма. Знам и за други завършили го за 23:30 ч., но вече бариерите са били прибрани и не им е отчело.  @Георги Поздравления, че ни се отказал въпреки бруталните условия !!!

  • Харесвам 4
  • Браво 2
Връзка към мнение
На 19.06.2021 г. в 9:46, dimitrov6 каза:

Днес на Витоша 100 ще бъде кално.Организаторите според мен трябва да отложат за следващата седмица или да го направят само по асфалт.Таксата от над 40 лв трябва да може да се плаща час преди самия старт,защото сега тези платили преди месец може да се откажат и загубят парите.

Трябваше да се отложи, ама като са прибрали парите вече ... мен за дуатлона 60 лв ми прибраха и накрая какво, два еднакви мизерни медала, спестили са и от материал, 2017 беше по-голям. С колелата щяхме да се изпотрепем, стърчат клони от страни и като се спускаш направо с един удар може да те свали от колелото, няколко отнесох така. Толкова ли не може за толкова пари един с едно колело и голяма ножица за клони да мине по трасето и да ги окастри, не е голяма философия. Пунктовете слабо заредени и на двете части. Сандвичите пълен боклук, хляба като го стиснеш и ставаше на топка за риболов, с по едно тънко парченце шунка или кашкавал, сухо на барут и няма сдъвкване и преглъщане това. На 82 км чак имаше и филии с лютеница, попитах как при тях има, пък при другите няма и нямаше ясен отговор. На следващия етап с бягането вече се разправях по пунктовете, викам дайте лютеница, че тоя хляб няма преглъщане, кой знае с каква химия е тъпкан, но не беше хляб нормален. Не та не, на Боснек пак се разправях, викат нямаме лютеница, викам е как при другите има при вас няма, нали сте с еднакво зареждане, те няма няма, и в един момент хоп бръкна и извади един буркан. Е нали нямаше уж, крият ги да си ги носят дома сигурно нямам друго обяснение ! После пак се разправях и на другите пунктове и там не поддадоха обаче, остана си скрита лютеницата. Само като пак стигнах 82 км попитах, но си ми казаха, че е свършила. Най-готиния пункт е там на 82 км с най-готините хора, другите са мизерни и крият храната. След 2017 се бях зарекъл, че няма да участвам повече, трасето е скучно, няма гледки нищо, бичиш като луд през някакви гори залудо с десетки километри, супер смотано трасе. Записах се тази година заради дуатлона единствено но беше за последно със сигурност. Участвал съм на почти всички състезания по планинско колоездене в БГ, това е едно от най-смотаните трасета, организации и всякаква паплач участва къде подготвена, къде не подготвена. Мнението ми се препокрива с мнението и на други хора, факта е, че понеже е тук на близо до София и винаги има кой да се запише, въпреки, че организацията е под всякаква критика, организаторите не се постарават нищо да подобрят, ами влошават даже. Всяка година все по-евтини тениски дават дето само за пижама стават, храната се влошава. Начесох си крастата с тези 200 км и това беше. 100 те ходене всеки може да ги направи, няма никакви трудности, нито има дълги и стръмни баири, нито нищо, просто трябва две щеки и да се креташ по пътеките до умопомрачение. Познавам хора, които никога не са тичали през живота си и го минават с пеша без никакъв проблем.

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 22.06.2021 г. в 21:11, Георги каза:

Е сериозно ли всички, на които ни е за първи път ни нарече неподготвена паплач? 🙂 

Абе Жорка стига се стяга😀🚵‍♀️, говоря за тея дето псуват, бутат се, нагоре са бавни надолу хвърчат, некви батки. Знаеш ли колко много приятели имах там и жени и мъже дето принципно не карат планинско и бяха за сефте. Когато има култура е друго, но е пълно с такива гъзета дето си мислят, че са голяма работа и са хипер нахални без нещо зад гърба си. Имам един приятел така по-големичък, един щеше да го бие така, щото го бутна понеже си мисли, че е много бърз. Просто има страшни простаци, издъхва по баира и надолу лети после и крещи и псува, ще утепа някой. Иначе най-силно съм впечатлен съм от едно сляпо момче на бягането, беше с куче водач и едно момиче с него. Тичах с тях до Владая и си приказвахме и си се движеше много добре, задържаха се на пункта повечко и ги изгубих, само в тъмното не му видях номера, да видя дали са успели да завършат, страхотен дух и желание !

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

След онази гадория В100, вчера си направихме спокойно и красиво каране до в. Мургаш със спускане през Желявската пътека, една от най-хубавите и любими пътеки. Общо 38 км с 1500 D+ се получи само по черно без асфалт никъде. Бяхме с Боби (железото) и още две жени с по-малко опит на такива терени, та се получи добра тренировка за техника по планинско колоездене. Като натоварване дойде почти като В100 заради стръмните изкачвания и спускания, жегата и техничния терен, но пък е много по-красиво и спокойно. В 3 мин успях да сглобя някой друг кадър.

 

 

 

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Велосипедисти от Пловдив има ли? Да покараме заедно?

Основно карам по градските велоалеи,Гребната,но по-рядко,че ми идва далече.Ако някой иска да драсне,да организираме нещо.

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...

Тур дьо Франс ще стъпи в България чрез масово състезание за любители 

 

Домакин на проявата ще бъде Велинград на 29 и 30 юли 2023 г.

 

Това е състезание за любители колоездачи, които се състезават по две трасета - 57 или 102 километра.

 

https://m.dnevnik.bg/sport/2023/01/10/4436733_tur_dyo_frans_shte_stupi_v_bulgariia_chrez_masovo/

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
преди 2 часа, dimitrov6 каза:

Но са запалени  по колоездене  като мен,дето гледам всички състезания  в Евро спорт. В събота почва Джиро Италия и фаворит е белгиеца Ремко Евенепул,когото сравняват с Канибала Еди Маркс,също белгиец и най-велик за времето си състезател.

Чакам го Джирото и аз. Но моят фаворит е П.Роглич. Силно се надявам да успее да излъже Ремко, както го направи преди две седмици. 

  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 3.05.2023 г. в 17:38, Dreed каза:

Жалко, че състезанието се очертава да е между тях двамата. Надявам се да има някоя изненада. 

Остана само Роглич.

Връзка към мнение

В подготовка на Е3 Ком-Емине с велосипеди Майски уикенд 13-14 Май 2023 г решихме да изтренираме най-тежкия ден, а именно Кашана - Ехо. За целта в Петък хванахме влака от София за Пирдоп, след което се качихме до х. Кашана по асфалта. Там Мама Данче ни посрещна сърдечно както винаги, нахрани ни и нощувахме в хижата. 6 ч. в събота на 13 май потеглихме посока х. Ехо. Етапа е тежък с много изкачвания и технични спускания, кози пътеки и каманяк. В доста участъци имаше и сериозно сняг. Малко преди Вежен имаше преспи, през които не можеше да се бута и носихме на гръб. На Каменната порта се наложи да носим по зимната пътека, тъй като от север имаше сериозни преспи и преминаването беше почти невъзможно. Уцелихме ден почти без вятър, което беше ключово. Имаше превалявания от дъжд, като по скоро попадахме в облак и от там си припръскваше. За 12 ч и 30 мин успяхме да се доберем до х. Ехо, като за тези 40 км сумарно да сме карали не повече от 5 км, другото е носене и бутане. Вечерта пренощувахме при Васко на хижата, в Неделя времето беше лошо още от вечерта със силен вятър и дъжд. Сутринта се спуснахме по пътеката под Юмрука посока Розино, като и там си е бутане и носене. След това се отделихме по пътя за джиповете, и се спуснахме до Христо Даново за 1:40 ч от хижата, което са 20 км. От там влака на обратно за София. Неделята ни пра дъжда през цялото време. Как се случи всичко може да видите във следващите 17 мин. Приятно гледане ! 😀🎞📽

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.