Прескочи до съдържание

Посещение на състезания от Формула 1


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Надя Воденичарова каза:

Здравейте, аз искам да подаря на мъжа ми билети и организация. Той ще припадне да не кажа друго от кеф. 

Това ли е правилния сайт за билети за Монте карло . https://www.formula1monaco.com/ 

Мисля,че да!

Трябва да прецениш за всички дни ли ще вземаш,визирам тренировки,квалификации и състезание или само за последният ден включващ само състезанието?

Билетите хич не са евтини но това не означава,че няма да свършат,даже напротив.Трябва да се действа.:wink:

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Надя Воденичарова каза:

Здравейте, аз искам да подаря на мъжа ми билети и организация. Той ще припадне да не кажа друго от кеф. 

Това ли е правилния сайт за билети за Монте карло . https://www.formula1monaco.com/ 

Календарът за 2019 г. 

 

А мога ли да попитам защо сте се спряли точно на Монако? Това е най-скучното (абсолютно никакви изпреварвания) за зрителя съзтезание и билетите са най-скъпите от съзтезанията, които се провеждат в Европа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Надя Воденичарова
преди 1 минута , tch каза:

А мога ли да попитам защо сте се спряли точно на Монако? Това е най-скучното (абсолютно никакви изпреварвания) за зрителя съзтезание и билетите са най-скъпите от съзтезанията, които се провеждат в Европа.

Ох, ето сега започнах да се разубеждавам.  Защото е през май иначе щях да избера Монца или Спа. но септември имаме друго пътуване и не е удобно. Друго предложение?

Връзка към мнение
преди 12 минути , Надя Воденичарова каза:

 Ох, ето сега започнах да се разубеждавам.  Защото е през май иначе щях да избера Монца или Спа. но септември имаме друго пътуване и не е удобно. Друго предложение?

Щом септември ви е зает, тогава Силвърстоун или Хокенхайм. Като втори избор бих имал предвид Барселона или Пол Рикар. Хубавато, е че 80% от европейските съзтезания са интересни, така че имате сравнително широк избор 🙂

Връзка към мнение
Надя Воденичарова
преди 4 минути , tch каза:

Щом септември ви е зает, тогава Силвърстоун или Хокенхайм. Като втори избор бих имал предвид Барселона или Пол Рикар. Хубавато, е че 80% от европейските съзтезания са интересни, така че имате сравнително широк избор 🙂

Благодаря ти много за съветите, избрах си Силвърстоун. По близо е до Лутън /летището/. Започвам подготовката😉

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@Надя Воденичарова, ама не се оставяй толкова лесно да те разубеждаваме 🙂 Не, че и аз не бих предпочел Силвърстоун пред Монако, но то това е и хубавото на Ф1 - от състезание до състезание разлика в усещането бол

 

Силвърстоун е олд скул Ф1, особено в годините с доминация на британски пилот можеш да очакваш чудесна атмосфера. Като добавка, че скоро може и да го няма състезанието там, е по-скоро въпрос на да видиш преди да изчезне. Монако не бих казал, че е по-малко легендарно състезание, но там усещането е по-скоро за лукс и лъскавост. Будапеща може да е от най-спънатите писти и състезанията често да са скучни, но има и легендарни такива, за които се говори с десетилетия. 

 

И въобще...дай повече подробности 🙂 До колко сте фиксирани в датите, колко дни престой, до колко сте ограничени от бюджет, има ли съпругът любим пилот или отбор, държиш ли формулата да е само за него, но да има и нещо за теб като кибик. А и не само състезанията са шарени, околните места също 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Надя Воденичарова

Георги благодаря! Много мило, че ми обръщаш внимание. Всъщност още не съм 100 % сигурна за Силвърстоун. Най- удобни са ми май и юни и естествено, че искам и нещо и за мен. Ще ходя и аз на състезанието/ята но затова пък престоят ни трябва да е 5-6 дни. Любимият му пилот от Ф1 е Хамилтън. Но той е и голям любител на Мото GP - та за това още не съм купила билети за Силвърстоун. Харесах едно състезание в Холандия на 30 юни. Още не се продават билети. Ох в затруднено положение съм. 

Връзка към мнение

Понеже видях, че си говорите за високи скорости и споменахте и Монца се сетих за една моя идея от миналата година която не успях да осъществя, но може би тази зима ще я осъществя: https://www.puresport.net/us/car-circuit?id=4010301 Някой друг запален по високите скорости има ли тук, който да е ползвал такива оферти. Малко ми идва нагорно да си купя Ферари, но за 200 евро бих дал за няколко обиколки и то на писта. Отделно, че има доста евтини билети до Милано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Надя Воденичарова каза:

Георги благодаря! Много мило, че ми обръщаш внимание. Всъщност още не съм 100 % сигурна за Силвърстоун. Най- удобни са ми май и юни и естествено, че искам и нещо и за мен. Ще ходя и аз на състезанието/ята но затова пък престоят ни трябва да е 5-6 дни. Любимият му пилот от Ф1 е Хамилтън. Но той е и голям любител на Мото GP - та за това още не съм купила билети за Силвърстоун. Харесах едно състезание в Холандия на 30 юни. Още не се продават билети. Ох в затруднено положение съм. 

Пиши като се проясни мъглата 🙂 Барселона традиционно е също интересно състезание, с оглед на това, че марките предоставят първите си обновления за годината и е едно от състезанията, които дават тон на целия сезон. Първите няколко старта може да са малко хаотични, особено ако е имало сериозни промени в правилата, но като цяло се води че състезанието в Барселона е лакмус за истинската форма на отборите. 

 

Преди 1 час, Captain45 каза:

Понеже видях, че си говорите за високи скорости и споменахте и Монца се сетих за една моя идея от миналата година която не успях да осъществя, но може би тази зима ще я осъществя: https://www.puresport.net/us/car-circuit?id=4010301 Някой друг запален по високите скорости има ли тук, който да е ползвал такива оферти. Малко ми идва нагорно да си купя Ферари, но за 200 евро бих дал за няколко обиколки и то на писта. Отделно, че има доста евтини билети до Милано.

Имали сме теми, които да дискутират подобни преживявания. Ето тази може би е най-конкретната: 

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Captain45 каза:

Някой друг запален по високите скорости има ли тук, който да е ползвал такива оферти

Виж  и това:

 

На 5.06.2015 г. в 18:43, Sany каза:

По темата: Не прочетох да се споменава Маранело и музея на Ферари. Намира се на тридесетина километра от Болоня. Караше ми се ферари, но от музея казаха, че пистата им в момента не работи.

post-3293-0-36563300-1433518883_thumb.jpg

 

Ако някой много държи да направи някое завойче може да се възползва от другите фирми наоколо. Цената започва от 80 евро за 10 минути. Каките се навъртат пред музея и колкото по-късно отидете и повече се дърпате, толкова повече отстъпки ще ви направят. Аз не исках да карам из улиците и не се съгласих, ама колкото за спорта изслушахме обещанията на каката :) Ние бяхме там след 17 часа и стигнаха до безплатен видео клип на карането (иначе цената май беше 20 евро) и безплатен сувенир (не знам колко струва).

 

post-3293-0-27455700-1433518558_thumb.jpg

 

post-3293-0-68649500-1433518688_thumb.jpg

 

post-3293-0-96526800-1433518955_thumb.jpg

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте,ние с мъжа ми имаме билети за Red Bull във Австрия този юни/2019/,но все още не сме се ориентирали къде да нощуваме.Може ли малко помощ и информация за там.Благодаря предварително:)

Връзка към мнение
преди 4 часа, munchkin каза:

Здравейте,ние с мъжа ми имаме билети за Red Bull във Австрия този юни/2019/,но все още не сме се ориентирали къде да нощуваме.Може ли малко помощ и информация за там.Благодаря предварително:)

А как ще ходите до там, с кола, със самолет? Ако е второто имате ли намерение да взимате кола под наем? Планирате ли и някакви странични разходки или целия уикенд е само формула - от свободни тренировки до състезание 🙂

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, бих искала да ми окажете съдействие. Правя изненада за съпруга ми и искам да закупя билет за Формула 1, и най-вече за Монца. След няколко месечно чакане билетите вече са достъпни. От тук идва и проблема, къде точно да са местата. Спряла съм се на завоя Параболика , съпруга ми е голям фен и да присъства на състезание от Ф1 ще бъде като сбъдната мечта.

Благодаря!

 

Връзка към мнение

Виж какво пише тук за различните места и си избери какво искаш.

https://www.enterf1.com/italian-grand-prix/where-to-sit-at-monza

 

Лично аз бих търсил място на тази писта, където минават с висока скорост 340-350+, не случайно я наричат храмът на скоростта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Мишето каза:

Не съм много компетентна, но се спрях на два варианта (21c) Laterale Parabolica C и (23a) Parabolica Interna A.

Параболика е легендарно място, това би бил и моят избор. От тези двете сякаш бих избрал първото, но с условието билетите ви да са малко по-височко на трибуната и колкото се може повече навътре до самия завой. Ако сте твърде долу и твърде преди завоя, скоростите там са зверски и колите ще минават само като някакви сянки пред вас. Инстинктивно е да се насочиш, там където най-добре можеш да видиш какво представляват 300+ км/ч, но на практика на тези места не виждаш почти нищо от самото състезание 🙂 Ако искате да изпитате скоростта, може да го направите на квалификацията или в някоя от свободните тренировки, с билети от трибуните би трябвало да имате право да се разхождате около пистата. 

 

Предимството на втория ти избор е по-голямата близост до старт-финалната права, може би от там ще е по-лесно да влезете на пистата след финала и да стигнете и видите награждаването. 

 

Ето ги гледките от двете места, в youtube има всичко 🙂

 

 

 

 

 

Иначе аз бих избрал General Admission билетите, стига да можете да преживеете дискомфорта на седенето прав и по ливадки. Сред тифозите е точното място на Монца 🙂

 

Почни да се ослушваш и за самолетните билети. Началото на септември е супер пиков период. Цените на Ryanair до Бергамо в момента са за 50 евро двупосочен, аз лично бих купил веднага. 

 

Имам планове също за Монца, да видим дали ще се осъществят 🙂

 

Сигурно си го намерила, но това е официалния сайт, най-евтините билети би трябвало да са там: https://tickets.monzanet.it/en

Връзка към мнение

@Мишето, подхлъзна ме. Като видях тия евтини самолетни билети, като видях че датите съвпадат с празник тук и дълъг уикенд и край, ей така спонтанно имам билетите за самолет, ще мъдря идните дни и останалите неща по логистиката. 

 

Ей тук съм писал как да се спестят 20-ина евро и от самолетните билети. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Георги, благодаря за информацията. Проверих вече сайта на  пистата, да има разлика при някои  от билетите +- 20 евро.  Но сега като ме насочи към General Admission билети ме обърка.  Знам само ,че ще бъде три дни билет петък-неделя. Ще го обмисля още ден и утре ще финализирам подаръкът.

  Ще проверя и билети за самолета.

Лек ден 

Връзка към мнение
преди 1 час, Мишето каза:

Георги, благодаря за информацията. Проверих вече сайта на  пистата, да има разлика при някои  от билетите +- 20 евро.  Но сега като ме насочи към General Admission билети ме обърка.  Знам само ,че ще бъде три дни билет петък-неделя. Ще го обмисля още ден и утре ще финализирам подаръкът.

  Ще проверя и билети за самолета.

Лек ден 

Обмисли го. Че нали почнах и аз да гледам ревюта на местата, доста пишат че например за general admission още рано се завземат най-хубавите места (нормално) и като цяло няма много екрани за тях. За някои от трибуните пишат пък, че са препълнени, че се случва да им пречат дървета (монца е в защитен парк) и т.н. 

 

bookf1.com май е най-популярният сайт, има много ревюта там за всяка трибуна. 

Връзка към мнение

Разгледах вече този сайт, и от там се спрях на тези места. Именно това доста ранното идване за хубави места ме още двуоми. Там много подробно е описано изгледа,екраните и възможните плюсове и минуси. Мисля,че ще се спра на Параболика 21С, но на последните най-горни места и да закупя билета от официалния сайт на Ф1.

Връзка към мнение
преди 15 минути , Мишето каза:

Мисля,че ще се спра на Параболика 21С

Според мен Parabolica 24 е по-добро място и от 21С, и от 23А и В. Била съм на трибуната, за съжаление не по време на състезание, а в свободен ден, когато просто можеш да се шляеш по пистата. Предимството на 24 пред 23 А и В е, че е от външната страна на Parabolica и виждаш колите много по-дълго време - и при влизането в завоя, и при излизането, а освен това имаш пряка видимост и към боксовете, и трибуната за награждаване, така че ще имате възможност и да излизете на пистата и да видите награждаването. 23А и В са от вътрешната страна на завоя и виждаш колите за много кратко време, като при това трябва да си въртиш главата непрекъснато налявно и надясно, за да ги проследиш.

Връзка към мнение
преди 13 минути , chandni каза:

така че ще имате възможност и да излизете на пистата и да видите

Не разчитайте на това. Мъжът ми беше на Параболика и не успя да стигне за нахраждаването. Аз бях на зелените площи и се придвижих преди края на състезанието, чаках да отворят оградата.

Връзка към мнение
преди 1 час, Мишето каза:

да закупя билета от официалния сайт на Ф1.

Пак да кажа, че официалния сайт на Ф1 не е точното място за купуване на билети. Те са най-обикновен прекупвач, какъвто са много други сайтове в нета. Официалният продавач на билети е съответния организатор на състезанието, а това не са Liberty и f1.com. 

 

https://tickets.monzanet.it е официалния сайт, макар и да е малко бъгав по италиански. 

 

Преди 1 час, Цвете каза:

Не разчитайте на това. Мъжът ми беше на Параболика и не успя да стигне за нахраждаването. Аз бях на зелените площи и се придвижих преди края на състезанието, чаках да отворят оградата.

Оф, и на мен това сякаш в момента ми е цялата дилема. Дали да е по-добро място за гледане без да има нахлуване на пистата след края или да има нахлуване, но по-смотано място...

Редактирано от Георги
Връзка към мнение

Има толкова много варианти, че не знам кое да гледам.

 

Prato (GA) -  Sunday 96 евро за неделя и 99 за петък, събота и неделя.

This ticket provides access to the General Admission areas at Monza, which run around the inside of the circuit at the Curva Biassono, Lesmo, Curva del Serraglio and Parabolica.
 Seating is on grassy mounds, or small stands of 3-4 rows, and views vary greatly so get to the track early to claim a good spot. Some fans prefer the freedom to move around the circuit offered by a General Admission ticket, as well as the space to spread out. Videowalls are opposite some areas.

 

Доколкото съм чувал с тези билети е голям зор да си намериш място и се ходи много по-рано за целта. Някой бил ли е с такъв билет там?

 

(GF10-GF13) Gradinate Parabolica Sunday 179 евро

The Grandstand Gradinate Parabolica is located close to the famous Curva Parabolica, and offers a thrilling view of one of Monza’s high-speed sections. Enjoy watching the incredible force and power as the pilots handle a challenging turn; speeds of up to 210 mph and breaking down to 135 mph offers a formidable opportunity to witness top-class Formula 1 for a great price. Numbered seating is included. 

 

Тези имат място, но май не са особено добър избор.

 

(21c) Laterale Parabolica C -  Sunday, 215 евро

 

@chandni, аз  не виждам параболика 24, има от 22  и 21 и 23 с букви.

 

Чудя се кое ще е добър и евтин вариант, бил съм два пъти с места и не ми се дават много пари този път.

@Георги дай някоя идея моля

 

Нахлуване не ме блазни изобщо.

Връзка към мнение
преди 18 минути , Alexander каза:

@chandni, аз  не виждам параболика 24, има от 22  и 21 и 23 с букви.

 

24 e точно срещу 23А и 23В, на изхода от Параболика и началото на старт-финалната права. Води се Vedano №24.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.