Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Аз си живея в България от както съм се родила, никога не съм живяла някъде другаде, тук си работя, и всичко. Не знам за какво установяване тя ми говори.

Явно си младичка, неженена и без деца, това е имала предвид, че не си се установила. Дори и да имаш работа в България, това не е достатъчно да ги убеди, че няма да останеш там нелегално. Практиката показва, че точно 20 годишните остават нелегално, защо като си на 20 не се замисляш много много за нещата от живота и всичко е по-лесно.

 

Успех за по-нататък!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Да , сам го определяш. Имаш избор на часове от 9.00 до обяд в различни дни от седмицата. Мисля ,че бяха през 15 минути или половин час. Но не се спазват стриктно часовете и те интервюират ,когато си преминал през всички формалности за влизане в посолството.

 

P.S Можеш предварително да си разцъкаш в страницата им кога има свободни и удобни за теб часове.

Редактирано от gerido
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имам 2 дългосрочни визи (първата за 2 г., вотрата за 10 г.). Аз не съм ги искала такива дългосрочни, те така решиха :)

И двата пъти имах планове за посещение около месец и бях посочила адреса на хората, които ми бяха изпратили поканата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

На мен интервюто тази сутрин ми траеше 5мин точно, но се забави тъй като ме върнаха за снимка (която е различен формат от тази в паспорта).

 

В крайна сметка, резултата е положителен :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

И аз да кажа - резултатът е положителен.

Интервюто е било на испански. Не бях чувала за такъв вариант.

 

Сега обмислям дали да не кандидатствам и аз.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

И аз да кажа - резултатът е положителен.

Интервюто е било на испански. Не бях чувала за такъв вариант.

 

Сега обмислям дали да не кандидатствам и аз.

Сега, с тази тема за Хаваите и аз взех да имам една мисълчица дали да не кандидатствам пак. :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ако ти го направиш, ще споделиш ли, моля? :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Защото не вярвам да ми дадат.

Е, то за всички важи тази опасност, ама аз се притеснявам, че вече имам един отказ. Ако ти е мерак, пробвай се, може пък, да стане. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Последно - слагат ли все още черен печат в паспорта при отказ?

 

Отказаха ми Март месец - не слагат.

 

За пръв път чувам за такова нещо. От къде на къде ще слагат черен печат в паспорта ми, докато съм в България и просто кандидатствам за виза ?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами така бях разбрала. И това ме спираше да кандидаствам. Ако съм сигурна, че няма да ми "цапат" паспорта,  може да ходя да се унижавам за виза.

Връзка към коментар

Според мен такъв печат има логика да се слага ако на място не те допуснат в страната или пък те депортират от нея.  Давай смело, както вече се обсъди - предимно на късмет се случват нещата, като шансовете са в твоя полза.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Имаше го това с печата преди години, аз имам в стария паспорт. Беше обаче просто печат, че е получена молбата за кандидатстване за виза и датата. И като няма виза в паспорта изводът е, че е отказана.

 

Отдавна беше, явно се го премахнали, когато ме одобриха не са ми слагали подобен печат application received. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Да се похваля и аз с получена виза. Останах приятно изненадан от цялата процедура (бързо, стегнато) и от усмивките и отношението на служителите.

 

Като цяло най-голямото ми учудване беше, че вчера беше интервюто, а днес сутринта си получих в офиса на ТНТ паспорта с визата.

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

:mad::offtopic:

 

много се извинявам ,

ма по отношение  горното ,то хубаво усмивките и приятното изненадване ,

ама все пак ни , как да го кажа , като един вид престъпни елементи ни имат ,

това с всичките тактилни отпечатъци ,примерно

пак ,да не вземе някой да се обиди ,

 

:friends:

Редактирано от theo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хората си имат принципи (по скоро процедури) и ги спазват, те японците ги нямат за престъпници, но и на тях искат визи и пръстови отпечатъци (поне до скоро, сега не знам как е).

 

Споделих впечатление и изненада, на фона на това което бях чел по въпросите за визите.

 

Все пак имат процедура за всеки различен тип виза, не при всички ще Ви снемат пръстови отпечатъци.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.