Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Могат дами изпратят няколко различни приятели покани,но въпроса е дали с покана или на екскурзия(круиз примерно)в кой от тези два случая е по голяма вероятноста дами дадат виза :)

Едва ли някой може да отговори на този въпрос. Въпросът е да ги убедиш. че не си потенциален имигрант. Малко е параграф 22 с тези екскурзии: докато нямаш виза, не е добре да резервираш, ако пък имаш резервация, може да увеличиш шансовете за получаване на виза (макар и да пише, че няма изискване на купуваш билети и т.н. предварително). Ето тук обсъждахме въпроса подробно преди време след разказа на Георги.

Връзка към коментар

Аз само да вмъкна, че тези, които потенциално ще ти изпращат покани, трябва да са или Американски граждани, или да са със перманентен статут в САЩ, т.е. да имат зелени карти, защото по принцип могат да се изискат копия на зелените им карти или паспорти. Това в случай, че са физически лица. А между другото, съвсем неофициално разбира се, ти наистина ли искаш да посетиш щатите за екскурзия или планът е да поработваш там нелегално? Въпросът ми е, тъй-като ако е първото, не виждам защо ще ти трябва да правиш тези безумни гимнастики с поканите, та да си усложняваш живота допълнително с проверки и да усложняваш живота и на този, който те е поканил. Ако искаш да отидеш на туризъм, не би трябвало да е проблем да ги убедиш в посолството, че наистина си турист. Поне аз не съм чувал за хора, на които да им е отказана туристическа виза, ако са били честни на интервюто. Да, наистина, на много хора отказват визи, особено на по-възрастните, защото някои от тях казват, че отиват да видят децата си, но истинската причина в много от случаите  всъщност е, че те отиват, не само за да видят децата си, а и за да гледат внучетата им. Което според Американското законодателство се счита работа, т.е. нелегално действие за човек на туристическа виза.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз само да вмъкна, че тези, които потенциално ще ти изпращат покани, трябва да са или Американски граждани, или да са със перманентен статут в САЩ, т.е. да имат зелени карти, защото по принцип могат да се изискат копия на зелените им карти или паспорти. Това в случай, че са физически лица. А между другото, съвсем неофициално разбира се, ти наистина ли искаш да посетиш щатите за екскурзия или планът е да поработваш там нелегално? Въпросът ми е, тъй-като ако е първото, не виждам защо ще ти трябва да правиш тези безумни гимнастики с поканите, та да си усложняваш живота допълнително с проверки и да усложняваш живота и на този, който те е поканил. Ако искаш да отидеш на туризъм, не би трябвало да е проблем да ги убедиш в посолството, че наистина си турист. Поне аз не съм чувал за хора, на които да им е отказана туристическа виза, ако са били честни на интервюто. Да, наистина, на много хора отказват визи, особено на по-възрастните, защото някои от тях казват, че отиват да видят децата си, но истинската причина в много от случаите  всъщност е, че те отиват, не само за да видят децата си, а и за да гледат внучетата им. Което според Американското законодателство се счита работа, т.е. нелегално действие за човек на туристическа виза.

Отивам да оставам там,хората които могат дами изпратят визи са българи и са там от 20 и повече години(приятели)а въпроса е да отида до там а там вече мога и дасе оженя(има желаеща:)) имам познати които наистина искаха да отидат на екскурзия и то до Лас Вегас и им отказаха визи-това е относно това че ако искаш да отидеш на истинска екскурзия и щети дадат виза!

Връзка към коментар

Отивам да оставам там,хората които могат дами изпратят визи са българи и са там от 20 и повече години(приятели)а въпроса е да отида до там а там вече мога и дасе оженя(има желаеща :)) имам познати които наистина искаха да отидат на екскурзия и то до Лас Вегас и им отказаха визи-това е относно това че ако искаш да отидеш на истинска екскурзия и щети дадат виза!

Ясно, така си и мислех. Според мен, нямаш особено големи шансове.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ясно, така си и мислех. Според мен, нямаш особено големи шансове.

Така е и аз това го знам,но и без това все още не съм решил на 100%,просто сега събирам мнения за да мога да реша на 100% дали и по какъв точно начин да кандидатствам за виза!

Връзка към коментар

Защо не пробваш с К 1 - визата за годеници? Тя е точно за такава цел, но не знам как стоят нещата за подробностите - от къде се познавате и т. н. Имаш право на престой от 3 месеца, като за това време трябва да се ожениш.

Междудругото дават визи и на по-възрастни, даже и на хора, чиито деца са нелегално.

Редактирано от Травеолани
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Защо не пробваш с К 1 - визата за годеници? Тя е точно за такава цел, но не знам как стоят нещата за подробностите - от къде се познавате и т. н. Имаш право на престой от 3 месеца, като за това време трябва да се ожениш.

Междудругото дават визи и на по-възрастни, даже и на хора, чиито деца са нелегално.

За К 1 виза има доста изисквания които просто няма как да докажем с нея поне на този етап!

Връзка към коментар

Леля ми кандидатства 2 пъти за виза. Първият път й отказаха, при второто ходене получи 10-годишна виза. Поканата й беше от един и същи човек, документите - напълно еднакво попълнени, с еднакви приложения (сигурна съм, защото ги попълвах аз). Единствената разлика е, че между първото и второто кандидатстване смениха посланика, но не вярвам това да е имало значение. Така че според мен това кандидатстване си е чиста лотария :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Леля ми кандидатства 2 пъти за виза. Първият път й отказаха, при второто ходене получи 10-годишна виза. Поканата й беше от един и същи човек, документите - напълно еднакво попълнени, с еднакви приложения (сигурна съм, защото ги попълвах аз). Единствената разлика е, че между първото и второто кандидатстване смениха посланика, но не вярвам това да е имало значение. Така че според мен това кандидатстване си е чиста лотария :)

Да и според мен е така и затова е най добре късмета да е на green card lottery:)

Връзка към коментар

При кандидатстване за виза има доста /страшно много/ късмет. Ако приемем, че документите са коректно попълнение, имате сметки/имущество, сериозна работа и т.н. не би трябвало да имат причина да не ви дадът виза, НО именно там всичко е в ръцете на интервюиращия! По закон той има право да ви откаже или даде без конкретна причина и никой не му търси сметка. Другата тънка страна е, че има процент откази, които трябва да се спазва, защото ако падне под него по разпоредби на Конгреса от времето на Клинтън визите за дадената държава се подлагат на гласуване за отпадане. Така, че ако приемем че днес има 100 кандидата и процента е 7% /не съм сигурен колко точно/ и всички са изрядни, 7 от тях горят при всички случаи (разбира се обяснението е опростено).

Чисто субективния характер идва от интервюращия (ял ли е, спи ли му се, дразните ли го с лилавата си риза и т.н.)

Напоследък не отказват много визи. Жена ми има предижен отказ и оттогава са и дали 2 пъти (втория път преди 2 месеца). Така че попълвайте документи, вземете максимално много доказателства с вас (в 99% отслучаите не ги гледат, но при нас последния път именно сметкитев банка оказа влияние -поне според нас). Поканите като че ли вече не ги гледат много, и оставам с впечателението, че е по-добре да се обяснявате повече в посока туристическо пътуване отколкото посещение на някой /отново мое си становище, което най-вероятно не е вярно/.

Успех на всички!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

При кандидатстване за туристическа виза шанса е по-голям от колкото с лотарията :).

Така е но с туристическа виза нямаш право да работиш и имаш определен период от време в което да останеш там а с лотарията е съвсем друго:)

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

При кандидатстване за виза има доста /страшно много/ късмет. Ако приемем, че документите са коректно попълнение, имате сметки/имущество, сериозна работа и т.н. не би трябвало да имат причина да не ви дадът виза, НО именно там всичко е в ръцете на интервюиращия! По закон той има право да ви откаже или даде без конкретна причина и никой не му търси сметка. Другата тънка страна е, че има процент откази, които трябва да се спазва, защото ако падне под него по разпоредби на Конгреса от времето на Клинтън визите за дадената държава се подлагат на гласуване за отпадане. Така, че ако приемем че днес има 100 кандидата и процента е 7% /не съм сигурен колко точно/ и всички са изрядни, 7 от тях горят при всички случаи (разбира се обяснението е опростено).

Чисто субективния характер идва от интервюращия (ял ли е, спи ли му се, дразните ли го с лилавата си риза и т.н.)

Напоследък не отказват много визи. Жена ми има предижен отказ и оттогава са и дали 2 пъти (втория път преди 2 месеца). Така че попълвайте документи, вземете максимално много доказателства с вас (в 99% отслучаите не ги гледат, но при нас последния път именно сметкитев банка оказа влияние -поне според нас). Поканите като че ли вече не ги гледат много, и оставам с впечателението, че е по-добре да се обяснявате повече в посока туристическо пътуване отколкото посещение на някой /отново мое си становище, което най-вероятно не е вярно/.

Успех на всички!

 Само едно уточнение - щатите нямат закон за отпадане на визите при даден малък процент откази. Това е правило, част от разпоредбите и законите, които уреждат статута на членките на VWP програмата, но в нея има и доста други изисквания, не само отказите на туристическите визи да паднат под 3 процента. В момента има няколко държави с под 1 процент откази, които обаче не могат да станат членове на VWP точно поради тези други изисквания, които те не са покрили. Така, че няма абсолютно никаква причина от посолството да не дават визи, заради тоя лимит от 3 процента, защото дори и да нямаме нито един процент откази на туристическите визи, шанса да влезем във VWP е доста малък, така или иначе.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето ги изискванията, ако ви се чете. Ако се изключи точката 'прилагане на закона и национална сигурност', най-проблематичен е процентът на отказ. Много малко държави от ЕС не са в програмата; едва ли те представляват заплаха за сигурността на САЩ.

Връзка към коментар

Ето ги изискванията, ако ви се чете. Ако се изключи точката 'прилагане на закона и национална сигурност', най-проблематичен е процентът на отказ. Много малко държави от ЕС не са в програмата; едва ли те представляват заплаха за сигурността на САЩ.

Според мен най-проблематичното не е свързано със сигурността, а със продължителното спазване на следните правила:

(A) Continuing qualification

In the case of a country which was a program country in the previous fiscal year, a country may not be designated as a program country unless the sum of—
(i) the total of the number of nationals of that country who were denied admission at the time of arrival or withdrew their application for admission during such previous fiscal year as a nonimmigrant visitor, and
(ii) the total number of nationals of that country who were admitted as nonimmigrant visitors during such previous fiscal year and who violated the terms of such admission,
was less than 2 percent of the total number of nationals of that country who applied for admission as nonimmigrant visitors during such previous fiscal year.
 
С две думи, за да станем членове на VWP, нелегалната емиграция към щатите трябва да намалее драстично, щото иначе ще стане като с Аржентина. :)
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Мен ме интересува един друг казус, а именно явявал ли се е някой от тукприсъстващите (освен Георги) за туристическа виза от страна различна от България?

 

Ние не сме, но проучвах варианта за родителите ми, като дойдат в Канада да се явят от тук.обаче се отказахме от тази възможност. Оказа се, че от България много по-бързо се насрочва датата за интервю - от Ванкувър трябваше да чакат 45 дена, а и на самият сайт съветват да се кандидатства от държавата, където имаш гражданство. В България като си подадоха документите им назначиха интерю за след 2-3 дена и им дадоха 10 годишни туристически визи.

 

Ти какво имаш предвид - да посетиш някоя страна и от там да пробваш да кандидатстваш?

Връзка към коментар

Мен ме интересува един друг казус, а именно явявал ли се е някой от тукприсъстващите (освен Георги) за туристическа виза от страна различна от България? 

Аз като кандидатствах в София за виза, понеже всички доказателства, които представих, ми бяха от UK, ги питах точно за това и те ми обясниха, че по принцип трябва да кандидатстваш от държавата, която ще използваш като базова, независимо от гражданството си. Примерно ако живееш в Холандия постоянно, трябва да кандидатстваш от нея, защото общо взето хората в посолството, ще са най-наясно с нейните документи като банкови извлечения, разни документи от работодатели и т.н. Явно е най-добре да кандидатстваш от страната, с която си свързан най-много, а не просто в която и да е страна. Иначе и аз реших да кандидатствам в София точно поради това, че за час в посолството в Лондон се чакаше с месеци. А и майка ми също кандидатстваше с мен и ми се искаше и двамата да подадем на едно и също място и по едно и също време.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Мен ме интересува един друг казус, а именно явявал ли се е някой от тукприсъстващите (освен Георги) за туристическа виза от страна различна от България? 

Да, и двата пъти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Я да ви питам. Аз не знам думичка английски. Значи ли, че много трудно мога  да отида до Америка, Израел...

В какъв смисъл трудно? За Израел няма визи изобщо, а за Америка, хората в посолството знаят Български. Или имаш нещо друго в предвид?

Връзка към коментар

Ти какво имаш предвид - да посетиш някоя страна и от там да пробваш да кандидатстваш?

 

Имам предвид че вече не живея в България. А не че просто искам да се явявам от друга страна. 

 

Явно е най-добре да кандидатстваш от страната, с която си свързан най-много, а не просто в която и да е страна. 

 

Именно това имах предвид и аз, че смених местожителството, и всъщност нямам с какви доказателства от България да се явя. Иначе мен чакането ни най-малко не ме притеснява, аз не съм се засилил от днес за утре.

 

Да, и двата пъти.

 

 

Откъде и при какви обстоятелства ако не е тайна? 

Връзка към коментар

Подновяването на изтекла виза е съвсем различно и като процедура и като условия. Като цяло не е необходимо явяване, а само изпращане на паспорта по пощата. Аз доколкото схващам става въпрос за първа виза.

Връзка към коментар

Сега гледам че има полети от Куба до Майами и се замислих дали да не пробвам да ги съчетая. Мислите ли че има проблем за виза за САЩ ако преди това съм бил в Куба? Или проблем за виза за Куба при положена в паспорта виза за САЩ?

При мен е малко по-специално, понеже аз съм единственият от хората с които ще пътувам, който има нужда от виза. Останалите са французи и нямат. Виза ще вадя от посолството в Париж ако се конкретизират нещата и решим да заменим Мексико с Флорида. Пътуването ще е декември 2015 г така че има време де... 

Редактирано от Kaloyan89
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.