Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 6 часа, stanimir каза:

От решението изобщо да кандидатствам до получаването на паспорта с визата ми отне около 14 дни и със сигурност съм чел в същия сайт.

 

Искаш или не искаш виза ? С енергията която влагаш тук вече да си я взел и забравил.

 

Защо сметна че влагам енергия че при положение че трябва да чакам? Значи 54  дни са нищо за теб?

Връзка към коментар
14 hours ago, Ил Дъо Франс said:

Значи за подаване на елементарна виза обикаляш

Визите за САЩ са всичко друго, но не и елементарен хвърчащ лист. Това не е билетче от Манастирски ливади до Ботунец. А имаше времена, когато дори документите се обработваха с агенции - заради сложността на целия процес и липсата на достъп до интернет търсачки и информация. Шансовете за получаване на виза бяха едно на хиляда, нищо общо със сега. То пък цяла ядрена физика сега. Не знам колко пъти вече съм го правила това, да, не е много юзър френдли, но пък и очакванията ти са май на поднос да ти я донесат - ако може нищо да не правиш, и да не чакаш ако може - ей така, заради хубавите ти очи. 

14 hours ago, Ил Дъо Франс said:

парите са невъзстановяеми,което не знам как се третира в ЕС че при плащане автоматично сключваш договор и при развалена сделка ти се възстановяват парите(или 50% от сумата)

Сделка…

Не знам дали искаш виза, но има много голямо разминаване в очакванията ти и това, което ще получиш, ако отидеш в САЩ. Тя не е евтина дестинация и не изглеждаш май готов за нея. Най-вероятно ще се почувстваш прецакан. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 часа, Ил Дъо Франс каза:

Не сме толкова загубени колкото и да е объркваща информацията.Значи за подаване на елементарна виза обикаляш 3 сайта,ходиш до фото,плащаш през изипей,хабиш цяла касета за принтиране на глупости и баркодове и за капак на това парите са невъзстановяеми,което не знам как се третира в ЕС че при плащане автоматично сключваш договор и при развалена сделка ти се възстановяват парите(или 50% от сумата) а и са доста високи таксите

Само да спомена в списъка с оплакванията ти, че даже и да вземеш виза и да стигнеш до там, има теоритичен шанс, макар и малък, да ти откажат влизане в страната самите служители на летището в САЩ.

Просто допълвам списъка ти, за да не си неинформиран и за това .

 

  • Харесвам 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Дани Магелани

В добавка към горното.

От моите влизания в САЩ опитът ми: Граничните са психолози. Питат елементарни неща. Каква е целта ти,  колко време ще пребиваваш, къде ще отседнеш, какво ще правиш? Трябва да се отговаря конкретно и уверено. Винаги подготвям папка с всички резервации за хотели, турове, самолетни билети и др. , при нужда да покажа.

Така те виждат доказателствата, че си турист, а не друго. 

Последния път влизах за 4 дни, след което летях до НЗ за круиз. Явно им се видя съмнителен този кратък престой, учудване видях, та показах самолетния билет и круиза. 

Когато се усъмнят в нещо, не го пускат, а извеждат човека някъде. Явно за по-сериозна проверка и проучване. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Какво се случва , ако не знаеш френски , немски , италиански , руски или друг език минавайки граница ? Ако положението се закучи ще намерят и преводач.

Въпросите са съвсем елементарни и всеки би трябвало да отговори с лекота , ако му е чиста работата.

 

Има цяла поредица "Летищна сигурност" , където показват за  какво гледат , какво питат и изобщо как процедират по границите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не знам какво толкова странно има. Интервюто може да се проведе на езика на държавата в която е посолството, формулярите може да ги попълниш с чужда помощ. 

Имал съм проблеми на влизане във Франция, моя френски се изчерпва с бонжур, мерси, а те отказаха да говорят (или не владееха) английски. Ама минах де. На всяка граница може да те питат нещо и да ти откажат влизане, ако си нещо съмнителен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, slujitel каза:

Чета, чета и се чудя, какво се случва ако човека просто не говори английски?

За екзотични езици като нашия нямат преводачи на летището или би било изключение някой служител да е с български корени и да помогне с превода. По принцип се обръщат за нашето посолство за съдействие, но и гугъл преводач ще свърши работа при добро желание от тяхна страна.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Нали понякога задават въпроси и преди качване на презокеанския полет, та тъкмо се бях настанила в самолета и младежа с въпросите дойде да ме извика. Изкарах си акъла, а то се оказа, че ме вика да превеждам на една бг баба.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Преди няколко години, когато пътувах по 2-3-4 пъти годишно до САЩ и обратно, доста често виждах хора, неговорещи езика, с по един лист написани данни да дават на емигрейшъна.

Някой от близките им им беше написал на английски : Аз съм..., Отивам на ....(екскурзия/гости), ще спя в еди кои си хотели/хора, ще обиколя еди колко си града и подобни данни.

В общи линии това са и основните въпроси които служителя там може да ти зададе.

И като има и телефон за връзка с англоговорящ, и няма драми пътуващия

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 5.09.2024 г. в 3:11, Deja Vu каза:

А трябва ли на мен и жена ми да е обща регистрацията и плащането,за да се явим заедно на интервю.

Връзка към коментар

Питат също дали си оправял сам багажа си. Много е важно да не вземе да кажеш, че отиваш да работиш, пък дори да си командировка казваш имаме разни срещи бла бла. Това с работата го приемат едва ли не ще ставаш емигрант. На мен ми задаваха и обърнато въпрос с отрицание, та трябва да внимаваш какво говорят, че се опитват да те оплетат понякога.

Връзка към коментар
преди 3 часа, jokosta каза:

А трябва ли на мен и жена ми да е обща регистрацията и плащането,за да се явим заедно на интервю.

Да, добавяш всички на едно място и са с един час за интервю и влизат заедно. Ако регистрираш всички поотделно са отделно.

Връзка към коментар
преди 9 минути , Alexander каза:

Някой може ли да препоръча фото в София за снимки за виза? Това което знаех го няма вече в Младост.

Ако работи в събота ще е супер, но не е задължително.

http://www.meliatrading.com/bg/фото-услуги/

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Така,минах успешно интервюто за виза В2/В1. Не беше изнервящо или нещо подобно.Даваш си паспорта на портала при бодигарда и влизаш вътре,проверка и после по една пътечка и при т.нар : каси с бронирани стъкла и протича интервюто между 1-7 минути.Почти всички взеха виза.

Успех и на бъдещите пътешественици.Аз тръгнах оттук и следвах всички стъпки безотказно,носете си за всеки случай копия от документи ако ви ги поискат или не ви вярват.

До скоро.Може да пратя картичка оттам 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.