Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Има ли някой, който е кандидатствал за виза от БГ, въпреки че живее някъде другаде? Не става въпрос да дам грешна информация във формата, ще си напиша реалния адрес и т.н., просто не знам дали е разрешено. Срокът за интервюта в Канада е брутален (600-750 дни! 😂), а една виза за САЩ доста ще ми подобри опциите за полети към Европа. Също, някой писал ли е на един от тези адреси и кой е по-вероятно да е правилният за подобен тип запитване: niv_sofia@state.gov или support-Bulgaria@ustraveldocs.com? 

Връзка към мнение

Мой познат от Холандия, студент и отскоро работещ там имаше същия проблем - половин-една година за слот. В България станало бързо и безпроблемно. 

По принцип в сайта си пише, "български граждани или живеещи в страната". Явно си е разрешено

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@Венелин Благодаря за коментара! И аз си мисля, че ако им представя документите, които се изискват и докажа, че не нямам намерение да оставам в САЩ, би трябвало да е ок. Но сигурно ще им пиша/звънна “само да попитам набързо” 😆

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Получих успешно B2 виза и реших да споделя впечатления

Понеже бях сигурен че ще ме одобрят (апартамент, кредит, автомобили, наскоро скючен брак, нямам роднини там) , отидох напълно неподготвен 😄 Дори не си носих снимки, само паспорт и преснетото потвърдждение от DS-160. Гледам че повечето хора си носиха цели папки с всякаква документация. 

Поискаха ми снимките, обясних че не нося, питаха ме дали съм щял да донеса същата снимка която съм качил на DS-160 , казах им да, потвърдих че снимката е правена преди 3 седмици и нямаше проблем. Друг човек даже не носеше и преснетото си потвърждение ама и него го пуснаха към интервюто

Интервюто беше 1-2 минути, питаха ме какво ще правя в Ню Йорк (бях дал адреса на някакъв случайно избран хостел там), къде работя, от колко време и каква ми е професията.

Това което ми направи впечатление е че следят дали отговорите които си написал в DS-160 формуляра отговарят на това което казваш

Понеже професията ми е малко особена, отговорих нещо различно от това което съм написал в DS-160, при което жената ведната ме погледна въпросително и ме пита "какво имаш предвид" След като обясних за какво иде реч, само каза окей, одобрен сте.

Нещо което ми направи лошо впечатление е че имаше хора с записан час 8:15, а самото посолство явно започва да работи от 8:30, а пък самите интервюта мисля че започнаха горе долу в 9. Моя час беше за 8:45 а в 9:20 вече бях отвън

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 минути , SpeeDemoN5 каза:

Получих успешно B2 виза и реших да споделя впечатления

Понеже бях сигурен че ще ме одобрят (апартамент, кредит, автомобили, наскоро скючен брак, нямам роднини там) , отидох напълно неподготвен 😄 Дори не си носих снимки, само паспорт и преснетото потвърдждение от DS-160. Гледам че повечето хора си носиха цели папки с всякаква документация. 

Поискаха ми снимките, обясних че не нося, питаха ме дали съм щял да донеса същата снимка която съм качил на DS-160 , казах им да, потвърдих че снимката е правена преди 3 седмици и нямаше проблем. Друг човек даже не носеше и преснетото си потвърждение ама и него го пуснаха към интервюто

Интервюто беше 1-2 минути, питаха ме какво ще правя в Ню Йорк (бях дал адреса на някакъв случайно избран хостел там), къде работя, от колко време и каква ми е професията.

Това което ми направи впечатление е че следят дали отговорите които си написал в DS-160 формуляра отговарят на това което казваш

Понеже професията ми е малко особена, отговорих нещо различно от това което съм написал в DS-160, при което жената ведната ме погледна въпросително и ме пита "какво имаш предвид" След като обясних за какво иде реч, само каза окей, одобрен сте.

Нещо което ми направи лошо впечатление е че имаше хора с записан час 8:15, а самото посолство явно започва да работи от 8:30, а пък самите интервюта мисля че започнаха горе долу в 9. Моя час беше за 8:45 а в 9:20 вече бях отвън

Аууу пиша ти налично! И ние януари смятаме да правим тези неща 🙂

Връзка към мнение
преди 3 часа, SpeeDemoN5 каза:

Получих успешно B2 виза и реших да споделя впечатления

Понеже бях сигурен че ще ме одобрят (апартамент, кредит, автомобили, наскоро скючен брак, нямам роднини там) , отидох напълно неподготвен 😄 Дори не си носих снимки, само паспорт и преснетото потвърдждение от DS-160. Гледам че повечето хора си носиха цели папки с всякаква документация. 

Поискаха ми снимките, обясних че не нося, питаха ме дали съм щял да донеса същата снимка която съм качил на DS-160 , казах им да, потвърдих че снимката е правена преди 3 седмици и нямаше проблем. Друг човек даже не носеше и преснетото си потвърждение ама и него го пуснаха към интервюто

Интервюто беше 1-2 минути, питаха ме какво ще правя в Ню Йорк (бях дал адреса на някакъв случайно избран хостел там), къде работя, от колко време и каква ми е професията.

Това което ми направи впечатление е че следят дали отговорите които си написал в DS-160 формуляра отговарят на това което казваш

Понеже професията ми е малко особена, отговорих нещо различно от това което съм написал в DS-160, при което жената ведната ме погледна въпросително и ме пита "какво имаш предвид" След като обясних за какво иде реч, само каза окей, одобрен сте.

Нещо което ми направи лошо впечатление е че имаше хора с записан час 8:15, а самото посолство явно започва да работи от 8:30, а пък самите интервюта мисля че започнаха горе долу в 9. Моя час беше за 8:45 а в 9:20 вече бях отвън

Не повече от 50% носят някакви неща, а тези носещи цели   папки бумаги  са много малко, но пък се говори за тях много.

Аз също не съм носил абсолютно нищо-освен заявление и паспорт, както и всички които лично познавам и са кандидатствали.

Иначе точно същите неща питат, които вече си попълнил, малко като олигофрени.

 

Връзка към мнение
преди 16 минути , Alexander каза:

Иначе точно същите неща питат, които вече си попълнил, малко като олигофрени.

 

Нищо олигофренско няма. Една от основните цели на интервюто е, да проверят дали Вие сте си попълнили лично формуляра или някой друг. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На 21.11.2023 г. в 20:02, DenitsaS каза:

Има ли някой, който е кандидатствал за виза от БГ, въпреки че живее някъде другаде? Не става въпрос да дам грешна информация във формата, ще си напиша реалния адрес и т.н., просто не знам дали е разрешено. Срокът за интервюта в Канада е брутален (600-750 дни! 😂), а една виза за САЩ доста ще ми подобри опциите за полети към Европа. Също, някой писал ли е на един от тези адреси и кой е по-вероятно да е правилният за подобен тип запитване: niv_sofia@state.gov или support-Bulgaria@ustraveldocs.com? 

Да, има. Не е проблем такова кандидатстване - попълваш адреса си в чужбина.

Няма разлика с интервю на живеещи тук.

Само трябва да имаш време след интервюто, за да си вземеш паспорта от куриера. Може да се вземе и от пълномощник, но на теб ще ти трябва, за да пътуваш обратно.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Kaio каза:

Нищо олигофренско няма. Една от основните цели на интервюто е, да проверят дали Вие сте си попълнили лично формуляра или някой друг. 

И според теб колко зле трябва да е някой, да не научи 10 основни неща наизуст, ако трябва за да съвпаднат с попълненото ?

 

Моите основни въпроси бяха от сорта на, Имаш ли жена, работи ли, имаш ли дете, къде работиш-фирма и подобни.. все неща написани и пределно ясни

Връзка към мнение

При някой са 10 основни неща при друг са 20. Някой е работил на едно място, друг на 10. Някой е посетил Х държави, друг Х+10 включително интересни за американците. Един е учил в Русе, друг в Русия. Един не е ходил в казарма, друг на въпроса дали има умения да борави с оръжие е отговорил с Да и са му се отворили още 10 допълнителни въпроса. Още доста примери мога да дам. Ако беше безмислено нямаше да го има интервюто.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Забравих да спомена че бях кандидатствал за зелена карта няколко пъти, чисто от любопитство. Това беше единственото ми притеснение, дали това не ме прави потенциален имигрант и дали няма да трябва да се обяснявам защо съм кандидатствал но явно няма значение

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Като бъдещ план имам Пуерто Рико. Някой получавал ли е туристическа виза от посолството на САЩ и има ли някакви особености за Пуерто Рико? Процедурата същата като за САЩ ли е?

Връзка към мнение
преди 15 минути , muchachote каза:

Като бъдещ план имам Пуерто Рико. Някой получавал ли е туристическа виза от посолството на САЩ и има ли някакви особености за Пуерто Рико? Процедурата същата като за САЩ ли е?

Аз съм ходила до Пуерто Рико с туристическа щатска виза и няма никакви особености. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Essy каза:

Аз съм ходила до Пуерто Рико с туристическа щатска виза и няма никакви особености. 

,Дори ако самолетната компания е Иберия и самолетът не минава над въздушното пространство на САЩ?

Връзка към мнение
В момента, muchachote каза:

,Дори ако самолетната компания е Иберия и самолетът не минава над въздушното пространство на САЩ?

Летях през JFK и там ми провериха визата, но не мисля, че ще има проблем и ако се каца направо от Европа в Пуерто Рико. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 42 минути , muchachote каза:

Като бъдещ план имам Пуерто Рико. Някой получавал ли е туристическа виза от посолството на САЩ и има ли някакви особености за Пуерто Рико? Процедурата същата като за САЩ ли е?

Да. Трябва американска виза за Пуерто Рико:

https://www.mfa.bg/en/embassyinfo/puerto+rico

 

Няма значенеи къде лети самолетът.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Пуерто Рико си е американско владение, така че ви трябва виза за там, както и за целите щати.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз докато бях на бригада в САЩ си изгубих паспорта заедно с визата и след като ми издадоха нов временен, нямах вече виза... та опциите ми за екзотично пътуване рязко се свиха... Избрах точно за това Пуерто Рико, тъй като е щатска територия и за да летиш дотам и обратно не ти искат виза, докато си в САЩ.  Та, да със сигурност си трябва виза за там все едно влизаш в САЩ.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, току-що кандидатствахме за виза с мъжа ми и излезе следното съобщение за interview waiver. 
 

На някой друг случвало ли му се е? 🤔

 

Из интернет намерих тази статия, но сякаш не отговаряме на написаните условия 🤷🏻‍♀️ 

 

https://travel.state.gov/content/travel/en/News/visas-news/important-update-on-waivers-of-the-interview-requirement-for-certaing-nonimmigrant-visa-applicants.html

IMG_4860.jpeg

Връзка към мнение

Това е официалната страница , през нея ли попълвате формуляра ?

 

https://www.ustraveldocs.com/bg/bg/nonimmigrant-visa#visa-steps

 

https://ceac.state.gov/genniv/

 

В кои случаи визата може да бъде подновена без явяване на интервю :

https://www.ustraveldocs.com/bg/bg/renew-visa

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Става въпрос за подновяване на виза, без интервю.

 

От ТНТ една и съща товарителница е за изпращането и получаването на документите или за получаването ще се получи отделна по имейл или смс? Въобще, как разбирате че документите вече са обработени и пратени обратно към ТНТ?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 22 минути , Георги каза:

Става въпрос за подновяване на виза, без интервю.

 

От ТНТ една и съща товарителница е за изпращането и получаването на документите или за получаването ще се получи отделна по имейл или смс? Въобще, как разбирате че документите вече са обработени и пратени обратно към ТНТ?

Аз поддържах връзка по телефона с ТНТ. При мен е по-особен случай. Изпратих документите от Габрово, но се обадих в офиса им, че искам да ги получа в офис-Интерпред. Обадиха ми се, че са пристигнали. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 45 минути , Георги каза:

Става въпрос за подновяване на виза, без интервю.

 

От ТНТ една и съща товарителница е за изпращането и получаването на документите или за получаването ще се получи отделна по имейл или смс? Въобще, как разбирате че документите вече са обработени и пратени обратно към ТНТ?

Получаваш мейл. Когато подаваш документите в ТНТ, служителите ти обясняват кога да отидеш, за да си ги вземеш и изрично натъртват да отидеш само след като си получил мейл от посолството, че са предадени на ТНТ.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 54 минути , DaBo каза:

Получаваш мейл. Когато подаваш документите в ТНТ, служителите ти обясняват кога да отидеш, за да си ги вземеш и изрично натъртват да отидеш само след като си получил мейл от посолството, че са предадени на ТНТ.

Не са ми натъртили нищо, аз мислех че просто следя статуса от товарителницата 🙂 Но ясно, чакам мейл.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.