Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Изпраща се и стария паспорт със старата виза също. После го връщат заедно с новия. Снимка също се изпраща с формуляра и паспортите.

 

Само да допълня: снимахме се в студио. Дадоха ни хартиени копия, както и jpeg на мейла. Дигиталната я използвахме при попълване на формуляра, хартиената замина за посолството.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

А някой може ли да сподели кои са най-честите въпроси, които се задават по време на интервюто? И колко дълго продължава то?

Също така, какви документи би било полезно да носи човек със себе си, за да покаже, че няма намерение да остава там? 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Каква е целта на посещението, какво работиш, семейно положение...

Според мен целта не е толкова да разберат някакви факти, а да усетят дали си подозрителен или дали криеш нещо. 

 

Как да се доказва, не знам. Аз носих разни неща, нищо не показах...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това, което най-вече искат да знаят е какво ще правите там и дали имате роднини в щатите.  Ще ги въртят докато не се убедят, че отговорът, който давате е верен или докато са сигурни, че не ги задоволява.

За документите много зависи от версията, която ще поддържате на интервюто. Без да са задължителни обикновено се носят - договор за собственост на имота, където живеете, трудов договор, извлечения от банкова сметка, фишове за заплата, евентуално ако сте собственик на фирма аз бих си носила търговската регистрация и например годишен отчет, данъчна декларация и каквото се сетите, че ще е от полза за доказване на факта, че ще се върнете. Ако имате семейство - обикновено върши работа, но както по-горе написах важно е да ги убедите, че няма да останете там.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз нищо не съм носил никога, имал съм визи и за бригада като студент, и туристическа и работна дето работодателя ми подаде нещата за нея. Носил съм винаги задължителните документи - попълнен формуляр и снимка и за платената такса, другото и сами могат да си го видят или да ме проверят до 9то коляно ако искат, затова не съм се и занимавал. Всеки път са ми издавали виза, и 1 тон документи да занесете няма гаранция, че ще ви помогнат. Не са ме питали никога повече от 3 4 5 въпроса, какво работите, защо отивате ала бала. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Благодаря за подробните отговори! Някакви съвети за човек, планиращ соло пътуване, който отива за пръв път на интервю? Нямам роднини в САЩ, просто реших да отида за няколко дни на екскурзия.

Връзка към коментар
12 minutes ago, chwinch said:

Нямам роднини в САЩ, просто реших да отида за няколко дни на екскурзия.

Точно това кажи като те питат. Намисли си и няколко  по-конкретни неща , които да кажеш че искаш да посетиш , без да ти трябва кой знае какъв подробен план. 

При мен бяха десетина въпроса в рамките някъде на до пет минути , но не повече. Интервюиращия започна направо на български , вероятно по инерция от предния кандидат.

 

Зашо искате да посетите САЩ , къде ще ходите , имате ли роднини там ,  професия , от колко години я упражнявате , за кого работите , виждам.че сте били в Куба - с каква цел ? Отговорих - на почивка.

- Визата ви е одобрена , ще си получите документите по начина който сте обявили.

 

Това е , не са питали за имоти , доходи и прочие.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Моите впечатления от интервюто ми са, че в доста случаи решението е взето предварително. Отказите, на които станах свидетел бяха на много млади хора (18-22 години макс) поради липсваща продължителност на трудово правоотношение и неяснота относно финансовото състояние. Повечето от тях се бяха подготвили с конкретни планова, за които разказаха в детайли, но това нямаше никакво значение. Казваха им, че не изпълняват условията според имиграционното законодателство на САЩ. На едно младо (19г) момче аха да му откажат понеже имаше само няколко месеца стаж на настоящата си работа и каза, че основните му доходи са от наеми. Дадоха му виза. 
Това с роднините изглежда че по принцип важи, но има и изключения, най-вече за по-възрастни хора. Една възрастна дама каза, че отива при дъщеря си да помага с гледането на внучето. Питаха я дали мисли да остане, а тя каза, че засега не мисли. Питаха я дали в бъдеще може да остане и каза, че не е изключено. Още няколко пъти й зададоха същите въпроси, а тя отговори идентично и въпреки това й дадоха виза.

При мен беше очевидно, че решението е взето предварително. Зададоха ми два общи въпроса без да ме питат или пък аз да им казвам нещо конкретно за планиран престой и ми казаха, че съм одобрен.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

По мои впечатления интервюто в посолството е тип "за окончателно отказване" - ако има нещо нередно/съмнително в документацията, ще откажат виза на момента, без да си правят труда да назначават дата за интервю. Ако няма, в хода на интервюто служителят ще внимава за всичко, което може да е основание за отказване на виза. Това не означава, че са натопорчени да режат глави, напротив - интервюто в посолството е една крачка към получаването на виза.

Връзка към коментар

Ти вадил ли си виза изобщо?

Интервюто си го назначаваш ти, а не ти го назначават те. И го правиш след като платиш таксата.

 

Пък какво и как ще решат никога не е ясно.

  • Браво 1
Връзка към коментар
На 4.07.2023 г. в 18:25, DaBo каза:

Изпраща се и стария паспорт със старата виза също. После го връщат заедно с новия. Снимка също се изпраща с формуляра и паспортите.

 

Само да допълня: снимахме се в студио. Дадоха ни хартиени копия, както и jpeg на мейла. Дигиталната я използвахме при попълване на формуляра, хартиената замина за посолството.

Аз също кандидаствам за подновяване на виза .Помълних формулара DS-160 . Попълних данните в портала за кандитастване на виза и изпратих всичко . И сега не разбрах какво трябва да направя . Четох и останах с вепечатление, че трябва да получа товарителница по е-мейла от посолството за куририерите за да изпратя паспортите  . Така ли е или нещо не съм разбрал 🙂 И ако е така колко време трябва да чакам за да получа тази товарителница ? 

Връзка към коментар

След като попълнихме всичко, разпечатахме, каквото пишеше, че трябва и платихме таксата. След това окомплектовахме документите на всеки по отделно със снимката, стария и новия паспорт, плащането и разпечатания формуляр и ги занесохме в ТНТ. 
Не се разпечатва самия формуляр ДС-160, а този, който се генерира след  попълването и одобрението, че се класираме за подновяване на визата без интервю. Казва се: Application confirmation, ако не се лъжа. Само един лист е, но не се получава по мейл, а се генерира към акаунта. 
Ето така изглежда:

IMG_6412.jpeg.ab474c41db2aebc3a05e4ff9c4926b8b.jpeg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте! Получих одобрение🎉 Благодаря на всички за информацията и съветите!

Сега въпросът ми е д/г колко време отнема статусът на кандидатстването да се промени от Approved на Issued, за да издадат визата и да изпратят паспорта обратно към мен? И съответно, колко време след издаването се изпраща паспорта? Благодаря предварително!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 4 минути , chwinch каза:

Здравейте! Получих одобрение🎉 Благодаря на всички за информацията и съветите!

Сега въпросът ми е д/г колко време отнема статусът на кандидатстването да се промени от Approved на Issued, за да издадат визата и да изпратят паспорта обратно към мен? И съответно, колко време след издаването се изпраща паспорта? Благодаря предварително!

За промените в статуса не знам, но така или иначе по-важното е кога ще си получите паспорта с визата. До седмица най-вероятно ще е при вас.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 48 минути , chwinch каза:

Здравейте! Получих одобрение🎉 Благодаря на всички за информацията и съветите!

Сега въпросът ми е д/г колко време отнема статусът на кандидатстването да се промени от Approved на Issued, за да издадат визата и да изпратят паспорта обратно към мен? И съответно, колко време след издаването се изпраща паспорта? Благодаря предварително!

При мен беше 2 седмици, защото ползвах куриери в двете посоки.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На мен ми отне - 2 дни. Даже май на следващия ден можеше да се взима според товарителницата. Не знам защо консула реши, че ми е спешно и ми каза, че е пуснал спешна поръчка. Признавам си, че си замълчах тактично. Моля да не се объркате - това не е опция, която чакащия има по принцип, така че не питайте за нея, а просто е сбор от голяма доза късмет, много свестен консул и много добре протекло интервю. Предполагам има доста подобни случаи.

 

Приятно пътуване!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 6 часа, marycap каза:

От моя адрес до Посолството и обратно.

 

преди 9 часа, chwinch каза:

В двете посоки? Какво имате предвид? 

Може да ги занесеш лично в консулството и да ги оставиш на входа.

Връзка към коментар

Кое консулство? В БГ има Посолство.

Ако сте били на интервю в Посолството, куриерът е в една посока. Официалният срок, мисля е 2 седмици, но всъщност стават за по-малко. За колко точно - всеки има различен опит.

Куриер в двете посоки е при подновяване на визата. На нас в този случай бяха точно 10 дни от оставянето на паспорта и придружаващите го документи в ТНТ до получаването му пак там.

Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 7 часа, Дани Магелани каза:

 

Може да ги занесеш лично в консулството и да ги оставиш на входа.

Останах с убежнение, че иде реч за подновяване на виза он лайн, за това дадох вариант за оставяне на паспорта лично в консулската служба, вместо изпращане.

Всяко Посолство има консулска служба/отдел/структура, до които имат достъп гражданите.  Използвах неточно битовото название консулство

преди 1 час, DaBo каза:

Кое консулство? 

В останалата част на едно Посолство влизаш само ако имаш покана. Била съм на приеми на наши Посолства в две държава. Предполагам и за чуждите е така. Тук мисля има хора с доста по-голям опит.

Връзка към коментар

Попитах, за да не се объркат послечетящите, че има и Консулство в БГ. Иначе съм напълно наясно със структурите на дипломатическите мисии. 🤗

Имаше някаква платена услуга с кратък срок на изпълнение при подновяване на визата, но не обърнах внимание какво точно пишеха. Ние не бързахме и избрахме безплатната с ТНТ.

Връзка към коментар

Благодаря на всички за съветите и помощта! Няколко последни въпроса от моя страна:

  1. Задължилтено ли е да си направя застраховка за пътуването?
  2. Има ли евентуално някакви други такси, които трябва да платя предварително или като пристигна на място в САЩ?
  3. Видях, че при проверката на документите при пристигането също задават разни въпроси... Та, питането ми е какви документи е необходимо да нося със себе си по време на полета, за да мога евентуално да ги предоставя на летищните власти там, ако ми изискат нещо? Потвърждение на резервацията от хотела може би? 

 

Благодаря предварително на всички! Успешна седмица! 😊

Връзка към коментар

1. Задължително не е, но здравните услуги са много скъпи и ако не дай си боже ви се наложи ще се разорите

2. Няма

3. Хубаво е да имате билет за излизане от страната и резервация за хотел, не че задължително ще ви поискат, ама ако ви поискат е добре да покажете нещо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, chwinch каза:

Благодаря на всички за съветите и помощта! Няколко последни въпроса от моя страна:

  1. Задължилтено ли е да си направя застраховка за пътуването?
  2. Има ли евентуално някакви други такси, които трябва да платя предварително или като пристигна на място в САЩ?
  3. Видях, че при проверката на документите при пристигането също задават разни въпроси... Та, питането ми е какви документи е необходимо да нося със себе си по време на полета, за да мога евентуално да ги предоставя на летищните власти там, ако ми изискат нещо? Потвърждение на резервацията от хотела може би? 

 

Благодаря предварително на всички! Успешна седмица! 😊

Аз имам също папка с разпечатки на резервации за забележителностите и атракциите, които съм закупила предварително. Не е задължително, но помага. Като попитат какви са плановете ми за периода на посещението, аз ги показвам по дати и населени места. Виждат, че наистина съм там, за да разглеждам и не питат повече. Билетът за връщане и застраховката също са в папката.

Заслужава си да се направи годишна застраховка  Мултитрип с Канада и САЩ, защото излиза на същата цена като за еднамесечен период.

Не го мислете много, всичко ще бъде ок!

Хубаво пътешествие!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.