Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Здравейте!Предстои и на мен кандидатсване за туристическа виза и искам да попитам тук дали някой случайно не е имал същият случай а именно:

Планувам,ако бъда одобрен,да пътувам с приятелката ми.Тя също няма виза.Въпросът ми е дали да кандидатсваме двамата или първо да пробвам само аз,защото съм "по-рисков" за отказ?

Връзка към коментар
преди 2 часа, bogiuankenobi каза:

Здравейте!Предстои и на мен кандидатсване за туристическа виза и искам да попитам тук дали някой случайно не е имал същият случай а именно:

Планувам,ако бъда одобрен,да пътувам с приятелката ми.Тя също няма виза.Въпросът ми е дали да кандидатсваме двамата или първо да пробвам само аз,защото съм "по-рисков" за отказ?

Няма проблем и двамата да си кандидатствате. Те на интервюто сигурно ще ви питат сам ли пътувате, кажете - не, планирам да е заедно с приятелката ми и тя също е кандидатствала/ще кандидатства. Това дали кандидатствате заедно или ти първи няма да им промени решението 

Връзка към коментар
На 27.08.2023 г. в 23:25, infectedmushroom каза:

Няма проблем и двамата да си кандидатствате. Те на интервюто сигурно ще ви питат сам ли пътувате, кажете - не, планирам да е заедно с приятелката ми и тя също е кандидатствала/ще кандидатства. Това дали кандидатствате заедно или ти първи няма да им промени решението 

Благоадря Ви!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

След като съм платил таксата за DS-160 ,кой номер от вносната бележка трябва да въведа,този който е най-отгоре "номер на разписката" или  CGI референтен номер?Благодаря!

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"Влезте отново на http://www.ustraveldocs.com/  приблизително 24 часа след плащането. Въведете CGI референтният номер от вносната бележка."

преди 14 минути , bogiuankenobi каза:

След като съм платил таксата за DS-160 ,кой номер от вносната бележка трябва да въведа,този който е най-отгоре "номер на разписката" или  CGI референтен номер?Благодаря!

 

 

Връзка към коментар
преди 3 часа, marycap каза:

"Влезте отново на http://www.ustraveldocs.com/  приблизително 24 часа след плащането. Въведете CGI референтният номер от вносната бележка."

 

Благодаря!Значи все пак не се въвежда номера на разписката от Изипей,който е изписан най-отгоре а въпросният CGI референтен номер

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Венелин каза:

В момента интервютата все още ли се насрочват за много месеци напред (ако въобще има слотове), или процесът се е подобрил?

За след около седмица.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
На 15.09.2023 г. в 15:27, Венелин каза:

В момента интервютата все още ли се насрочват за много месеци напред (ако въобще има слотове), или процесът се е подобрил?

Аз попълних на 11 септември и имаше първа дата за 18-ти и нататък .

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте отново! Днес бях на интервю за туристическа виза и ме резнаха. Нужно ли е да чакам 6 месеца за нов опит или е просто препоръчително? Мисля да опитам още веднъж. В отказа не пише за тия 6 месеца,просто така съм чувал.

Връзка към коментар
Преди 1 час, bogiuankenobi каза:

Здравейте отново! Днес бях на интервю за туристическа виза и ме резнаха. Нужно ли е да чакам 6 месеца за нов опит или е просто препоръчително? Мисля да опитам още веднъж. В отказа не пише за тия 6 месеца,просто така съм чувал.

Не съм сигурен трябва ли да се чака 6 месеца, може друг човек да се включи тук да го потвърди. 

Иначе бих ти казал - да , кандидатствай си пак , това че не е станало от 1вия път не трябва да те отказва, това като цяло даже в живота , не само сега за визата :Д 

От любопитство - защо са те отрязали, не ти ли казаха защо не ти дават виза ? 

Връзка към коментар
преди 2 часа, bogiuankenobi каза:

Здравейте отново! Днес бях на интервю за туристическа виза и ме резнаха. Нужно ли е да чакам 6 месеца за нов опит или е просто препоръчително? Мисля да опитам още веднъж. В отказа не пише за тия 6 месеца,просто така съм чувал.

На твоята приятелка дадоха ли или се отказахте да кандидатствате заедно?

Аз също не знам, дали има някакъв официален срок или просто всички така си го смятат, защото така са чули някъде, но трябва нещо да се е променило при теб, за да променят и те решението си.  Иначе вероятността само да си похарчиш още едни пари за такса е голяма и накрая резултатът да е същия. Поне така мисля аз.

Не останах с впечатление, че човекът на гишето е определящ при вземането на решение, поради което да се надяваш, че ако попаднеш при друг и резултатът ще се промени.

Иначе това, че някой ти е отказал нещо сега, не значи че утре няма да ти го даде.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, infectedmushroom каза:

Не съм сигурен трябва ли да се чака 6 месеца, може друг човек да се включи тук да го потвърди. 

Иначе бих ти казал - да , кандидатствай си пак , това че не е станало от 1вия път не трябва да те отказва, това като цяло даже в живота , не само сега за визата :Д 

От любопитство - защо са те отрязали, не ти ли казаха защо не ти дават виза ? 

Не,не казват.Само ми каза че не отговарям на изискванията.Предполагам отакзаха защото дъщерями е там и е на 14.Също така нямам доказуеми доходи от работата си 

преди 6 минути , mililia каза:

На твоята приятелка дадоха ли или се отказахте да кандидатствате заедно?

Аз също не знам, дали има някакъв официален срок или просто всички така си го смятат, защото така са чули някъде, но трябва нещо да се е променило при теб, за да променят и те решението си.  Иначе вероятността само да си похарчиш още едни пари за такса е голяма и накрая резултатът да е същия. Поне така мисля аз.

Не останах с впечатление, че човекът на гишето е определящ при вземането на решение, поради което да се надяваш, че ако попаднеш при друг и резултатът ще се промени.

Иначе това, че някой ти е отказал нещо сега, не значи че утре няма да ти го даде.

Не сме кандидатствали заедно точно защото се опасявах ,че ще ми откажат.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , bogiuankenobi каза:

Предполагам отакзаха защото дъщерями е там и е на 14.Също така нямам доказуеми доходи от работата си 

 

И след 6 месеца да кандидатстваш, ако не си оправиш доходите, няма да ти дадат виза. А щом и дъщеря ти е там, става още по-трудно да ги убедиш, че няма да останеш там. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 53 минути , bogiuankenobi каза:

Предполагам отакзаха защото дъщерями е там и е на 14.Също така нямам доказуеми доходи от работата си 

 

Ами ..... това е. Оправи си доходите, а дъщеря ти че е там прави нещата по сложни но не и невъзможни, естествено че ще искаш да видиш дъщеря си, те са наясно , сигурно и голяма част от тях са родители, просто бъди честен и им кажи че не ти е идеята да оставаш там нелегално и тн. като стане да кандидатстваш пак, ако си оправиш доходите според мен си имаш шанс 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 20 минути , infectedmushroom каза:

Ами ..... това е. Оправи си доходите, а дъщеря ти че е там прави нещата по сложни но не и невъзможни, естествено че ще искаш да видиш дъщеря си, те са наясно , сигурно и голяма част от тях са родители, просто бъди честен и им кажи че не ти е идеята да оставаш там нелегално и тн. като стане да кандидатстваш пак, ако си оправиш доходите според мен си имаш шанс 

Мое би трябваше да спомена като доходи пенсията ми,която получвам по инвалидност...Ще видим следващият път 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 51 минути , bogiuankenobi каза:

Мое би трябваше да спомена като доходи пенсията ми,която получвам по инвалидност...Ще видим следващият път 🙂 

Ами това за тях ще е по-скоро положително. В повечето държави отношението към инвалидите е напълно различно от безобразното игнориране на проблема при нас. Мисля, че дори може да не посмеят да ти откажат виза, за да не каже,  че е дискриминационно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 10 минути , Роми каза:

Ами това за тях ще е по-скоро положително. В повечето държави отношението към инвалидите е напълно различно от безобразното игнориране на проблема при нас. Мисля, че дори може да не посмеят да ти откажат виза, за да не каже,  че е дискриминационно.

Роми, точно така е за инвалидите, но за визите това не играе. Изобщо не им пука какъв си. Имат си критерии, на които трябва да отговаряш, за да получиш виза. Не говоря просто така, но няма как да пиша повече тук.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 47 минути , DaBo каза:

Роми, точно така е за инвалидите, но за визите това не играе. Изобщо не им пука какъв си. Имат си критерии, на които трябва да отговаряш, за да получиш виза. Не говоря просто така, но няма как да пиша повече тук.

Предполагам, че е така. Аз не съм имала никакъв отказ досега, а не съм много от късметлиите :))) Но поне няма да навреди човека да напише истината. Защото лъжата се хваща от слежителя почти винаги, а след това отказа е сигурен.

Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

Здравейте, в голяма чуденка съм при попълването на формуляра. Има въпрос дали имаме изгубени или откраднати лични документи. Аз имам паспорт, точно този с американска виза (изтекла към тогавашния момент, J1). Хем не ми се иска да скривам такава информация, тъй като има възможност да имат достъп до нея, хем не искам да си признавам, защото според мен гледат доста сериозно на изгубени/откраднати документи и би било потенциална причина за отказ. Надали някой се е сблъсквал със същия проблем, по-скоро търся странично мнение.

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Имам следния въпрос. Ще попълвам документи за удължаване на американска виза. Пак ли се попълва DS-160 или е друга формата. Къде точно се упоменава, че кандидатстваш за удължаване.

Връзка към коментар
преди 23 минути , MayaS каза:

Имам следния въпрос. Ще попълвам документи за удължаване на американска виза. Пак ли се попълва DS-160 или е друга формата. Къде точно се упоменава, че кандидатстваш за удължаване.

Аз го правих в пандемията и може би има някакви разлики. В сайта има опция за он лайн подновяване на виза. Попълва се формата он лайн. Аз прикачих бордерото от банката и снимка, доколкото си спомням. Изпратих ги и хартиени, заедно с паспорта, чрез куриерската фирма, която беше посочена. Получих паспорта обратно след няколко дни в офис на куриера.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, MayaS каза:

Имам следния въпрос. Ще попълвам документи за удължаване на американска виза. Пак ли се попълва DS-160 или е друга формата. Къде точно се упоменава, че кандидатстваш за удължаване.

Няма удължаване, нова виза си е. Ако имаш валидна виза, или визата ти е изтекла преди не повече от 4 години, се изпращат документите с куриер (като консулството си запазва правото да те извика на интервю). Стъпките са описани подробно: https://www.ustraveldocs.com/bg/en/renew-visa/#renew-my-visa

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.