Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...

При попълване на формуляра DS -160 се генерира номер , който е вашата апликационна идентификация. Доколокото си спомням този номер не се попълва задължително в платежното нареждане,  като основание  за плащане чрез  Trust pay, а   се генерира друг референтен номер, който също носите на интервюто.  В самия формуляр редом до многото безумни въпроси няма такъв-  вече платили ли сте таксата за виза, защото това по подразбиране е задължително , за да се явите на интервю.

Т.е след всичко издумано си мисля ,че не е проблем да си платите таксата преди попълване на  формуляра. За да си сигурен ти препоръчвам да се обадиш на телефон 02 49-16-461 на който любезни оператори ще ти отговорят на всякакви въпроси около документите  ,за които имаш колебания.  

Редактирано от gerido
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Може да се плати таксата преди да се попълни формуляра. Има само някакво ограничение за периода след плащане, до който важи. Не може да платиш сега, а да кандидастваш догодина. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може да се плати таксата преди да се попълни формуляра. Има само някакво ограничение за периода след плащане, до който важи. Не може да платиш сега, а да кандидастваш догодина. 

 

Само да добавя - въпросния срок се генерира през определено време и е изписан на платежното нареждане.

 

ЕDIT: А, грешка, това е срокът до когато може да се плати с платежното.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ох, много ви благодаря за помоща! Значи утре ще платя, ще се снимам и ще попълня формичката. Дано ми дадат визата, ще ви държа в течение.

 

П.С. Форума е много хубав, браво! :)


Само да добавя - въпросния срок се генерира през определено време и е изписан на платежното нареждане.

 

ЕDIT: А, грешка, това е срокът до когато може да се плати с платежното.

 

Да, на платежното пише че е валидно до 23 - ти Април. Ако изтече срока и не си платил, просто сваляш друго, така поне пишеше в сайта.

Редактирано от Azumi93
Връзка към коментар

Насрочих си интервю за 11 - ти май от 9:30 за туристическа виза.

 

Може ли да попитам, колко време преди уговорения час трябва да бъда пред посолството и трябва ли да си нося снимка? Защото тук - http://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-appointmentschedule.asp  никъде не пише че трябва да се носи снимка, тъй като в conformation page - а на DS-160 има снимка. 

 

Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Въпреки, че на confirmation page-a имаш снимка, трябва да си носиш и хартиена.

Колкото до часа - няма да минеш точно в 9:30 със сигурност, но все пак за да си навреме е достатъчно 9:20 да си отпред. Ние влязохме веднага. (бяхме от 08:00)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпреки, че на confirmation page-a имаш снимка, трябва да си носиш и хартиена.

Колкото до часа - няма да минеш точно в 9:30 със сигурност, но все пак за да си навреме е достатъчно 9:20 да си отпред. Ние влязохме веднага. (бяхме от 08:00)

 

Много ти благодаря!

 

Ще пиша резултата!

Връзка към коментар

Azumi93, мисля, че като си насрочваш интервю ти казват колко време е хубаво да си по-рано, но според мен 30-60мин. е добре. Снимка също трябва да носиш със себе си. Късмет! :)

Редактирано от fairy__
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Снимка носиш за удобство на интервюиращите - прилага се към потвърждаващите документи, които носиш и те евентуално могат да им хвърлят предварителен поглед. В случай ,че не носиш снимка или си не много подреден и я затриеш в последния момент в самото посолство има фотокабина и възможност да си направиш моментна паспортна снимка, но това в краен случай :)

Работното  време с граждани  е от 9.00 часа и по-рано е напълно безсмислено да отиваш. С оглед часа ти за интервю   ако отидеш в 9.00 ще  си с първите , което според мен е изключително благоприятно. Успех !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

@fairy, @gerido, много ви благодаря за съветите и пожеланията! 

 

Значи в понеделник ми е интервюто, и много се надявам да взема визата, и да посетя тази страхотна държава, САЩ.

 

Имам покана, извлечение от банкова сметка, confirmation number на DS-160 формата принтиран, принтирала съм и документа за интервюто дето ми е насрочено, акта ми за раждане, акта за раждане на американеца при който отивам и една хартиена снимка. Също и документи от банката че съм платила таксата. И itinerary написан от американеца за това какво ще правим в САЩ.

 

Нали не пропускам нещо? Да не отида в посолството и да се окаже че съм забравила някой документ че ще стане сложно :D

 

Ще пиша резултата, много благодаря на всички които ми помогнаха!! 

Връзка към коментар

Актовете за раждане са ти абсолютно ненужни. Лично питах по телефона тези от посолството дали трябва да се носи и ми казаха, че няма смисъл. Но като вече си ги подготвилa....

На много места бях чел, че било само до късмет, но нещо не ми се вярваше.

Сега след като дори не ми погледнаха и един от 10-те документа, които носех (нотариални актове, банкови извлечения, служебна бележка от работодател, резервации за хотели и т.н.) вече съм сигурен, че трябва голяма доза късмет. Хората си имат квота и определен процент на откази, които трябва да поддържат. Ако нямаш късмет - ако ще да имаш 10 имота и 5К заплата, пак няма да ти дадат, това е.

 

Затова - късмет! :)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Актовете за раждане са ти абсолютно ненужни. Лично питах по телефона тези от посолството дали трябва да се носи и ми казаха, че няма смисъл. Но като вече си ги подготвилa....

На много места бях чел, че било само до късмет, но нещо не ми се вярваше.

Сега след като дори не ми погледнаха и един от 10-те документа, които носех (нотариални актове, банкови извлечения, служебна бележка от работодател, резервации за хотели и т.н.) вече съм сигурен, че трябва голяма доза късмет. Хората си имат квота и определен процент на откази, които трябва да поддържат. Ако нямаш късмет - ако ще да имаш 10 имота и 5К заплата, пак няма да ти дадат, това е.

 

Затова - късмет! :)

Това за квотите и отказите е друг мит, който го разпространяват най-вече тези, на които са им отказали визи. Просто хората си правят и допълнителни проверки, на базата на информацията от DS160, без да се налага да разглеждат документи конкретно. Едно време можеше да се кандидатства само със снимка и попълнен формуляр, но уви, от 15 години не е така вече, за съжаление.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ми се ще да разбера на база на коя точно от другите им проверки съм се провалил. При положение, че самите те 2 години по-рано ми дадоха виза. От тогава единствената промяна е, че вече съм дипломиран и имам стабилна работа в България. Доста подозрително...
В рамките на 1 час отказаха на поне 7-8 човека, включително и на жена, която имаше официална покана от Волво да присъства на някаква конференция.

 

Няколко дни след това прочетох и тази статия

 

Като официална позиция на Белия дом за отлагане падането на визите бил посочен високият процент на откази за даване на визи на български граждани. 

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Познавам жената, чийто повод за пътуването й е била конференцията на Волво.Тя кандидатства заедно с мъжа си и 2-мата получиха 10-годишни визи. ;) 

В деня в който аз кандидатствах за виза само на 1 човек отказаха (аз минах последен), той пък за сметка на това такъв скандал вдигна, че дойде охраната да го изкара от стаичката. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Излиза, че аз лъжа, така ли ?

 

Доста е смешно да твърдиш, че "познаваш жената, чийто повод за пътуването й е била конференцията на Волво" и че става въпрос за същата жена, за която говоря.  на 31.03.2015, около 08:30 жената определено беше сама, определено довода и беше конференция на Волво и определено и отказаха, т.к. се моли около 5 минути да и дадат виза и беше доста жалко.

 

В случая обаче не е важна конкретната жена, а това че в рамките на 1 час дадоха визи само на едва 30-40% от хората, които бяха преди мен, а на следващия ден чета и горната статия, в която техния официален довод за оставянето на визите за българи бил "високият процент на откази"

 

П.С. И очевидно аз съм пример, че даването на визи е доста случаен принцип, след като един път при доста по-несигурни обстоятелства ми дават и втори път, когато вече съм доста по-добре установен в България ми отказват. Logic?

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Виж, човек, много драматизираш с тази виза.Станалото - станало.За всяко нещо си има причина.Най-вероятно не отговаряш на някой от многото им критерии.Напомняш ми малко на моите колеги от унивеситета, които като свърши изпита и заявяват "аз всичко си казах, ама доцента се заяде и ме скъса"...

И аз не одобрявам политиката на САЩ за визите, при положение, че цялата им страна е пълна с всякакви изпадняци и откачалници, те са тръгнали на нас да не ни дават визи, ама това е положението. :(

Връзка към коментар

 Едно време можеше да се кандидатства само със снимка и попълнен формуляр, но уви, от 15 години не е така вече, за съжаление.

 

Аз кандидатствах така и получих виза. Предполагам, че може би имат и някаква точкова система + преценка на консула.

Според мен, проблемът на Кръстев е, че е заминавал с приятелката си. Не знам дали ви е известно, но всеки роден на територията на САЩ, получава автоматично гражданство. Консула няма как да знае дали не са искали да направят подобен подарък на бъдещето си дете. И 2-та са млади, нямат деца, Кръстев е бил и преди това в САЩ, най-вероятно има познати/приятели там, може би е запознат с този закон. Колко му е да планират едно раждане на американска територия. Отделно ми прави впечатление, че доста по-често отказват на по-млади хора. Най-вероятно имат статистика за потенциалните имигранти и според мен е по-вероятно да останеш в САЩ, дори и незаконно, ако си на 20, отколкото на 40.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

А, изобщо не драматизирам. Даже благодарение на тях ще посетя други места лятото. Дори не знам дали бих кандидатствал повторно.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Много ми се ще да разбера на база на коя точно от другите им проверки съм се провалил. При положение, че самите те 2 години по-рано ми дадоха виза. От тогава единствената промяна е, че вече съм дипломиран и имам стабилна работа в България. Доста подозрително...

В рамките на 1 час отказаха на поне 7-8 човека, включително и на жена, която имаше официална покана от Волво да присъства на някаква конференция.

 

Няколко дни след това прочетох и тази статия

 

От опита, който имам с американците, ти се вписваш перфектно в профила на потенциален имигрант.

Образован, здрав, млад, бял, не семеен мъж.

Дори предишното посещение в САЩ с J-1 визата не ти носи бонус, а може би обратно. Може да решат, че вече си изградил контактите в САЩ.

 

Само един пример ще дам: Двама колеги кандидатстват в рамките на 1 година за визи. Единя взима, другия не. Единствената разлика беше, че единят е семеен с деца и 10 години по-възрастен. Той взе виза.

 

На мен също ми предстои кандидатстване за туристическа виза след месец, два. Преди 2 години получих виза тип А-2. Ще видим, дали това е плюс или минус.

Връзка към коментар

Ами не мисля да се задълбавам и да търся логики в решението им. След като американците са познати в цял свят с глупостта си, тук те я доказват за пореден път с грешната си преценка за хората.

 

Не дават визи на един набор хора с работа и доходи, защото са "потенциални емигранти", но в същото време дават J-1 визи на една камара студенти, които са записали фиктивно само и само за да идат на бригада и да останат в Щатите. Сигурно едно 30-40% от хората на бригада остават там нелегално. Познавам много такива.

 

А за въпроса, който повдигна Алекс с всякаквите боклуци, които се подвизават в САЩ от Централна Америка, Мексико, Китай, Индия и къде ли не, даже не искам и да говоря.

 

За мен най-логичното обяснение за отказа на такива нормални хора, като всички в този форум и още много други, е поддържането на високия процент, за да не свалят визите.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Тази година, близки и мои приятели кандидатстваха за бригада и работна виза. Това, което са казали на всички е, че са 4-ти курс и това е причината да ги върнат, защото са потенциални имигранти. Миналата година, слава Богу нямах ядове с тях и получих 10 годишна туристическа виза. Моят въпрос е, ако си бил един път и следващият отиваш вече без интервю и т.н. в посолството, биха ли имали някакво основание да ме върнат от там? Знам, че това е относително и въпреки наличието на виза, могат и от там да те върнат, но все пак да питам. Ще нося със себе си другите документи, с които бях и миналата година на интервюто, както и покана от човека, при когото отивам.

Връзка към коментар

Нещо не ти разбрах въпроса.

 

С 10-годишна виза направо си купуваш билет и заминаваш, без да представяш на никой документи в подкрепа на пътуването ти. На теория е възможно да те върнат граничните служби, при някакви съмнения, но те по принцип могат да те върнат и при първото ти ходене след като си взела визата и при 10-тото.

Това обаче са изключително редки случай (аз лично не съм чувал за такъв) и не важат само за САЩ, а за всяка една държава с визи.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нещо не ти разбрах въпроса.

 

С 10-годишна виза направо си купуваш билет и заминаваш, без да представяш на никой документи в подкрепа на пътуването ти. На теория е възможно да те върнат граничните служби, при някакви съмнения, но те по принцип могат да те върнат и при първото ти ходене след като си взела визата и при 10-тото.

Това обаче са изключително редки случай (аз лично не съм чувал за такъв) и не важат само за САЩ, а за всяка една държава с визи.

Да, аз съм си взела билет и никъде няма да ходя да представям документи. Ще ги нося с мен, при граничната проверка. Мисълта ми беше дали те искат покана примерно, защото първата година съм пребивавала при едни хора, а сега може да е друго, пък те нали ислат да знаят къде ще пренущуваш, да не си на улицата.
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.