Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Да, аз съм си взела билет и никъде няма да ходя да представям документи. Ще ги нося с мен, при граничната проверка. Мисълта ми беше дали те искат покана примерно, защото първата година съм пребивавала при едни хора, а сега може да е друго, пък те нали ислат да знаят къде ще пренущуваш, да не си на улицата.

 

Няма значение, къде си била първия път. Ще те питат къде отиваш сега и с каква цел. Няма да ти искат покани на границата. Поканата е нужна само за визата.

Връзка към коментар

По принцип не трябват, но не е зле да имаш нещо, което да подкрепи целта на пътуването ти, ако се наложи при разпита на границата. Аз бях отишъл с много евтин билет, само за седмица и полицая поиска да види доказателство, че наистина билета ми е бил толкова евтин...нямах го в мен, пусна ме де, но малко се препотих. 

 

Чак покана не мисля, че има нужда, но разпечатки от резервации, телефон на човека, който ви чака и т.н. не мисля, че ще са излишни.

Връзка към коментар

По принцип не трябват, но не е зле да имаш нещо, което да подкрепи целта на пътуването ти, ако се наложи при разпита на границата. Аз бях отишъл с много евтин билет, само за седмица и полицая поиска да види доказателство, че наистина билета ми е бил толкова евтин...нямах го в мен, пусна ме де, но малко се препотих.

 

Чак покана не мисля, че има нужда, но разпечатки от резервации, телефон на човека, който ви чака и т.н. не мисля, че ще са излишни.

Благодаря ти! Подготвила съм неща и се надявам да няма проблем :)

Връзка към коментар

Привет, дали ще мога да си взема  портфейла на посолството? Защото там пише че може само с найлонова чантичка да ходиш. Мерси.

Имаш предвод през охраната на посолството ли?

Връзка към коментар

Да точно. Защото иначе трябва да си сложа парите по джобовете

 

Защо са ти пари на интервюто . Или искаш да си купиш от "страхотната" им храна в стола им?. Нищо излишно не ти е нужно. Како вече беше написано, вземи късмета , а дугото не ти трябва.

Връзка към коментар

Azumi93, не знам къде живееш,  но защо не пробва в държавата в която пребиваваш ? По мое мнение навън дават много " по-лесно" виза. Не знам вече как ще е при теб, след като веднъж са ти отказали.... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

To даже е задължително да кандидатстваш от държавата в която имаш най-силни връзки, а не от родната. На едно момиче пред мен и отказаха с такъв предлог. Тя учеше в Лондон, там си живее, но си идва тук от време на време. Казаха и да ходи в Лондон да кандидатства.

 

Но не съм сигурен, че в други държави дават по-лесно. Българин емигрирал в друга държава иска виза за САЩ, доста по-подозрително е.

Връзка към коментар

Но не съм сигурен, че в други държави дават по-лесно. Българин емигрирал в друга държава иска виза за САЩ, доста по-подозрително е.

 

Моето интервю беше в чужда държава, живеех там, и взех виза за минути. 

 

При всички положения това са малко единични примери и не може да се вади общ извод от тях. Аз съм сигурен, че американците си имат някаква вътрешна точкова система, която не е оповестена публично, за да не бъде манипулирана (от рода на 5000лв в банката и да се юрнеш да ги събереш от приятели, колкото да кандидастваш за визата). И интервюто е някакъв процент от тази система, преди да отидеш на гишето вече в доста голяма степен са преценили дали да дадат или не виза. 

Връзка към коментар

Моето интервю трая също минута... Не поискаха да погледнат нито покана, нито контото ми .... Супер странно ми стана, защото сме доста наплашени относно прословутите визи ( студентка съм и не съм на перманентен трудов договор, т.е. месец за месец, даже и много по-рядко).

Връзка към коментар

Аз съм сигурен, че американците си имат някаква вътрешна точкова система

 

То че има система - сигурно има, ама ми се струва, че напоследък има някаква промяна - на твърде много българи отказват през последните 1-2 години.  Сега, това с "потенциален емигрант" не е съвсем меродавен критерий и май никога не е бил - Америка си е емигрантска държава, те всички (като изключим индианците) са се озовали там по тоя начин - я те, я родителите, я родителите на родителите им...  По-рано много по-рядко отказваха на образовани млади хора, без криминални прояви, за които май нямаха против, ако се окажат емигранти... Може би напоследък, поради опасенията от тероризъм, България им е попаднала в накакъв списък с рискови държави... може би понеже много бежанци от арабските държави минават през България по пътя на запад... не знам... но не е като допреди няколко години.

Връзка към коментар

Azumi93, не знам къде живееш,  но защо не пробва в държавата в която пребиваваш ? По мое мнение навън дават много " по-лесно" виза. Не знам вече как ще е при теб, след като веднъж са ти отказали.... 

 

Аз кандидатствах в Берлин за виза, бях студентка в Германия, 3та година.  На въпроса какво искам да правя в САЩ, отговорих "да празнуваме Нова Година", а господинът от другата страна се усмихна и каза "ок, весело изкарване". Интервюто го проведохме дори на немски(по мое желание). И аз си мисля, че в чужбина е много по-лесно. 

Връзка към коментар

Но не съм сигурен, че в други държави дават по-лесно. Българин емигрирал в друга държава иска виза за САЩ, доста по-подозрително е.

Твърде са малко случаите на хора, кандидатствали от друга държава, та да се правят заключения, но пак логиката и опита на хората, които са минали по тоя път показват, че на тези от чужбина им се дават лесно визи, стига да са се установили в дадената страна поне преди няколко години и не са отишли от България до там просто за да кандидатстват за виза. В крайна сметка, ако си емигрирал в друга държава, шансът да искаш да емигрираш повторно в щатите и то като нелегален емигрант, клони почти към нула. А и да не забравяме, че потенциално всеки, който е живял над 5-6 години законно в Западна страна, може просто да си кандидатства за местния паспорт и да пропусне цялото фиаско.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Твърде са малко случаите на хора, кандидатствали от друга държава, та да се правят заключения, но пак логиката и опита на хората, които са минали по тоя път показват, че на тези от чужбина им се дават лесно визи, стига да са се установили в дадената страна поне преди няколко години и не са отишли от България до там просто за да кандидатстват за виза. В крайна сметка, ако си емигрирал в друга държава, шансът да искаш да емигрираш повторно в щатите и то като нелегален емигрант, клони почти към нула. А и да не забравяме, че потенциално всеки, който е живял над 5-6 години законно в Западна страна, може просто да си кандидатства за местния паспорт и да пропусне цялото фиаско.

 

Със сигурност имат повече доверие на хора, които са се установили в Западна Европа. Според мен, те ги проверяват и чрез институциите в дадената страна, а на тези институции може да се разчита за дадената информация. 

Редактирано от БраниB
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Но не съм сигурен, че в други държави дават по-лесно. Българин емигрирал в друга държава иска виза за САЩ, доста по-подозрително е.

Аз не мисля, че е подозрително! Ние емигрирахме в Канада и най-нормалното нещо, което новите емигранти правят е да си извадят туристическа виза за САЩ.

 

Моето интервю беше в чужда държава, живеех там, и взех виза за минути. 

 

И ние така :).

 

че на тези от чужбина им се дават лесно визи, стига да са се установили в дадената страна поне преди няколко години .

Ние се явихме на интервю за виза след 6 месеца живот в Канада. Дадоха но 10 годишни туристически. Тук това е практиката, всичките ни познати и приятели имат, не съм чула на някой да му е отказано, дори и тези, които са били нелегално в САЩ преди пак им дават.

А от октомври миналата година сме с Нексус - нямаме паспортна проверка, само сканираме картите си и минаваме директно. Спестява много време чакане по границата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз си живея в България от както съм се родила, никога не съм живяла някъде другаде, тук си работя, и всичко. Не знам за какво установяване тя ми говори. Ама тя ми зададе два въпроса и джас - отказ. Моя приятел ме беше подготвил за много въпроси и нищо. Цял месец късане на нерви и подготовка на документи. 

 

Не знаех че САЩ толкоз не ни харесват. Нищо, добре че Европа е свободна.

Връзка към коментар

Аз си живея в България от както съм се родила, никога не съм живяла някъде другаде, тук си работя, и всичко. Не знам за какво установяване тя ми говори. Ама тя ми зададе два въпроса и джас - отказ. Моя приятел ме беше подготвил за много въпроси и нищо. Цял месец късане на нерви и подготовка на документи. 

 

Не знаех че САЩ толкоз не ни харесват. Нищо, добре че Европа е свободна.

 

За сметка на това ние им се дупим стабилно. Трябва и ние като Бразилия да им вкараме визите, да им взимаме отпечатъци и да ги правим на маймуни, но това е друга тема на разговор. А пък и заради ЕС не е възможно (не че щяхме да го направим) :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

 След като американците са познати в цял свят с глупостта си...

 

Сигурно затова са ти отказали - явно се предпазват да не влезе някой много умен и да остане да развали нивото. ;)

Впрочем - и тук във форума има няколко американци, тъкмо като прочетат най-после да осъзанят и те колко са глупави. :rolleyes:

 

 всякаквите боклуци, които се подвизават в САЩ от Централна Америка, Мексико, Китай, Индия и къде ли не, даже не искам и да говоря.

Като гледам изброените страни  - 1/3 от световното население ще се окажат боклуци.

 

 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Сигурно затова са ти отказали - явно се предпазват да не влезе някой много умен и да остане да развали нивото. ;)

Впрочем - и тук във форума има няколко американци, тъкмо като прочетат най-после да осъзанят и те колко са глупави. :rolleyes:

 

Като гледам изброените страни - 1/3 от световното население ще се окажат боклуци.

 

Не искам да влизам в спорове, това си е мое мнение и за мен е правилно. Ако ти мислиш, че американците се славят с високо IQ - окей.

Колкото до другите изброени държави - не казвам, че цялото им население са боклуци, а че в САЩ има много такива от тези държави, което също е факт. :)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

За сметка на това ние им се дупим стабилно. Трябва и ние като Бразилия да им вкараме визите, да им взимаме отпечатъци и да ги правим на маймуни, но това е друга тема на разговор. А пък и заради ЕС не е възможно (не че щяхме да го направим) :lol:

 

Да, братята Бразилци не си поплюват :D :D 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.