Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 2 часа, Sun4o каза:

Имаш ли някакъв междинен полет, чийто оператор не са катарците?

Аз имах същия проблем с резервиране на места Пукет-София. Полетът е с 2 прикачвания, всичко е на един билет, но изпълнителят на отсечката Пукет-Бангкок е тайландски и поради тази причина в началото не можех да резервирам. Предполагам, че впоследствие когато е била вече активна опцията за запазването на места именно в тази авиокомпания, тогава ми даде вече да си запазя и аз.

Не, напълно стандартно изпълнение само с Катарците. 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой може ли да ми каже, ако трябва да се купи билет от Катарците с "отворена" дата за връщане, при коя тарифа колко ще струва?

Пример, тръгване 1 февруари - връщане 1 май - първата дата е твърда, избирам Economy Promo, но ако по време на престоя реша да сменя датата на връщане на различна от 1 май - колко ще платя за тази смяна при тарифа Economy Value и колко при тарифа Economy Flexi - и на двете пише "Changes - Free of charge"

Връзка към коментар

При комбинация на различни тарифи в двупосочни билети винаги важат правилата за промени (и анулации) на най-рестриктивната тарифа в резервацията. В случая това е Economy Promo, независимо дали отсечката, за която пътникът иска промяна е в Economy Value, Flexi или дори в бизнес класа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ок, в такъв случай ако избера и за двете посоки Economy value или Economy Flexi - колко струва промяната на дата при всяка една от двете? Безплатно ли е? Или само избора на нова дата е безплатен, а се доплаща някаква разлика?

Връзка към коментар

Всичко зависи от наличността в момента, когато се прави промяната.
Ако в тарифите по двете отсечки промените са "free of charge", значи просто нямат такса за промяна.
Но може да се наложи доплащане на 100-200-300 и дори повече евро, ако цената за новата дата е по-висока.

Може и нищо да не се наложи да се доплаща.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Имам няколко въпроса:
1. Трябва ли да буквам транзитния тур предварително? Чета, че можело и на място, но май може да няма места.
2. Тъй като ще имам малък куфар с мен искам да го оставя някъде преди тура. Предвидили ли са го или аз трябва да се оправям сам? 
3. Чета, че гишето за тура е преди паспортната проверка (демек визата). Ако няма къде да си оставя куфара, това означава или да си го нося с мен (абсурд), или да стоят и да ме чакат (не си го представям), докато аз си оставям куфара някъде. 
4. Нужно ли е нещо повече от паспорт и бордна карта за следващ полет за тура и визата?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 минути , neuromancer каза:

Идеята е, че като си транзит куфара е чекиран, а ти носиш само нещо леко с теб.

Да, бе, тя идеята е ясна, ама ако транзитът ми е по обяд и аз идвам от студа, ще се разкарвам с якето на 30 градуса ли? Дали е чанта, яке или куфарче не виждам особена разлика. Със сигурност не малко хора биха се възползвали от възможността да оставят малко неща на гардероб и да са свободни да се насладят на тура.

 

Както и да е, ще си го влача с мен очевидно. 

Връзка към коментар
преди 31 минути , ACM каза:

Да, бе, тя идеята е ясна, ама ако транзитът ми е по обяд и аз идвам от студа, ще се разкарвам с якето на 30 градуса ли? Дали е чанта, яке или куфарче не виждам особена разлика. Със сигурност не малко хора биха се възползвали от възможността да оставят малко неща на гардероб и да са свободни да се насладят на тура.

 

Както и да е, ще си го влача с мен очевидно. 

Aко имаш дайнърс, може да пробваш да го оставиш в бизнес салона -- нещо ми се мерна в Орикс бизнес салона, че имаше някакви шкафчета. 

Връзка към коментар
5 hours ago, ACM said:

Имам няколко въпроса:
1. Трябва ли да буквам транзитния тур предварително? Чета, че можело и на място, но май може да няма места.
2. Тъй като ще имам малък куфар с мен искам да го оставя някъде преди тура. Предвидили ли са го или аз трябва да се оправям сам? 
3. Чета, че гишето за тура е преди паспортната проверка (демек визата). Ако няма къде да си оставя куфара, това означава или да си го нося с мен (абсурд), или да стоят и да ме чакат (не си го представям), докато аз си оставям куфара някъде. 
4. Нужно ли е нещо повече от паспорт и бордна карта за следващ полет за тура и визата?

1. Букнете си предварително;

2. Не го оставяйте никъде. Турът е с автобус, ще го оставите в автобуса и спокойно си слизате, където спирате;

4. Виза няма, само бият печат в паспорта.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
преди 2 минути , cecoww19 каза:

Имаме билети Сф-Доха, Доха-Банкок с Катар. Трябва ли да си чакаме багажа отново на лентата или ще го изпратят директно в Банкок? 

Благодаря

Направо в Банкок.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, cecoww19 каза:

Имаме билети Сф-Доха, Доха-Банкок с Катар. Трябва ли да си чакаме багажа отново на лентата или ще го изпратят директно в Банкок? 

Благодаря

Ако всички полети са на един билет - направо в Бангкок. Ако са на 2 отделни полета - веднъж багаж в Доха, веднъж и в Бангкок.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
18 minutes ago, Alexander said:

Тези транзитни турове не бяха ли безплатни? Поне сега не виждам такива?

Били са, може би преди 2 години. Аз като бях април месец тази година турът вече беше платен. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Eva eva каза:

Били са, може би преди 2 години. Аз като бях април месец тази година турът вече беше платен. 

Тогава какъв е смисълът да се взимат? Да съм вързан с часове на тръгване, връщане и пр, доколкото знам, такситата са евтини там.

Връзка към коментар
Just now, Alexander said:

Тогава какъв е смисълът да се взимат? Да съм вързан с часове на тръгване, връщане и пр, доколкото знам, такситата са евтини там.

Аз бях с дете и не ми се рискуваше с таксита. Турът беше интересен, екскурзоводката обясняваше добре, обиколихме забележителностите, спряхме на няколко места за снимки. Накрая спряхме и на пазара, там ме е яд, че не останахме повече време. 

Връзка към коментар
преди 10 минути , Eva eva каза:

Били са, може би преди 2 години. Аз като бях април месец тази година турът вече беше платен. 

Бихте ли споделили малко повече инфо - от къде се организира тура, колко продължи, каква беше цената.

Връзка към коментар
преди 39 минути , Alexander каза:

такситата са евтини там.

Автобусите са още по - евтини:wink:.Единствено до МОЛа с лодките не ходят.

@Pantelej Putnik Туровете са тук https://www.discoverqatar.qa/

Евтините хотели при stopover повече от 12 часа https://www.qatarairways.com/en-bg/offers/qatar-stopover.html.При хотелите да се внимава за безплатен шатъл от летището. 

Еееех, някога всичко това беше безплатно...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сега гледах цените на Юбер от летището до центъра и ми дава 7 евро. Няма как да хвана автобус, понеже сме 4-ма и сигурно ще е същото или близко като цена.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За четирима сигурно с Убер ще е по - добре. Все пак си пресметни с Limited card   https://dohahamadairport.com/airport-guide/to-from-the-airport/bus  дали няма да ви е по - изгодно с мъничко. В момента 10 техни са под 5 лв наши пари.

Автобусите пътуват празни и са прекрасно климатизирани. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • snowbell79
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.