Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Ivko каза:

Само при мен ли не сезареждат датите в календара на търсачката на бг версията?

Не е само при теб... Явно са си "оставили ръцете" сайтаджиите... 🙂 Доскоро версията за България беше само на английски (преди време я имаше на български, но я махнаха), сега явно пак са я пуснали,но не са я доизкусурили.

  • Смея се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 8.01.2019 г. в 9:50, chandni каза:

Няма да мине. Ние го играхме този мач... За да ти признаят клейма, трябва да се посочи тарифната буква на конкурентната оферта, а посредническите сайтове това не го обявяват.

Стана. Днес получих е-мейл, че ще ми върнат разликата и молбата ми е уважена 🙂

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 1 час, ipg каза:

Стана. Днес получих е-мейл, че ще ми върнат разликата и молбата ми е уважена 🙂

Би ли казал от къде ти беше купен билетът, посочи ли резервационната тарифа (буквата) и малко повече подробности, за да ги тормозя и аз отново?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
Преди 1 час, chandni каза:

Би ли казал от къде ти беше купен билетът, посочи ли резервационната тарифа (буквата) и малко повече подробности, за да ги тормозя и аз отново?

Да. Билетите (4) за София- Краби ги купихме от официални сайт на катар. По-евтината цена беше

https://www.airngo.de .Прикачвам и снимките, които пратих.

 

Ето като цяло какво им дадох като информация:

 

Booking Reference                     :
 
Origin                                :Sofia (SOF)
 
Destination                           :Krabi (KBV)
 
Flight Date                           :2019-10-31
 
Flight Number                         :QR 0228 Q
 
Class Of travel                       :Economy
 
No of travellers                      :4
 
Website                               :https://www.airngo.de
 
Date fare quoted                      :2019-01-07
 
Fare difference amount                :100
 
Total amount of the lower fare quoted         :1529,70
 
Additional information                        :The 4 screenshots attached show that the final price offered for this flight is lower than the one I booked directly from Qatar Airways.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

pic1.jpg

pic2.jpg

33.png

44.png

55.png

Редактирано от ipg
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 59 минути , ipg каза:

Ето като цяло какво им дадох като информация:

Двата полета за отиване и връщане по отделно ли се въвеждат или с една зявка става?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Надето каза:

Двата полета за отиване и връщане по отделно ли се въвеждат или с една зявка става?

На сайта на катар като пускам иска ли? Ами и аз това се чудих, но релано въедох номера само на единия полет ( този до ДОХА), нямах опция да въведа два полета и аз и заради това си мислих,че няма да ми уважат жалбата.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм , само полета на отиване до доха, но дадох и номера на резервацията и реално цената в сайта на катар беше 798лв София-Краби-София с прекачване в ДОХА, а в другия сайт беше същия полет с 50лв по-евтино и те реално от тази резервация 798лв ще върнат по 50лв на човек.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Едно бързо питане. Пътувам до Мале през Доха на един билет и в него пише  за разрешен багаж 30кг на човек , но няма дадени размери. Търсих в сайта но не намерих конкретен размер, само кг. Ми е ли някой да каже какъв е максималният размер  за тези кг. Благодаря!

Редактирано от liliya
Връзка към коментар
преди 3 минути , liliya каза:

Едно бързо питане. Пътувам до Мале през Доха на един билет и в него пише  за разрешен багаж 30кг на човек , но няма дадени размери. Търсих в сайта но не намерих конкретен размер, само кг. Ми е ли някой да каже какъв е максималният размер  за тези кг. Благодаря!

30 кг и максимален размер 300 см.

Тези 300 см. са сбор от страните на багажа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може ли малко помощ за един въпрос относно прикачването.Често се споменава, че времето за прикачване в Доха е било кратко и със съдействието на служител от летището е хванат следващият полет. В тази връзка въпросът е, когато остава кратко време за прикачване, защото полетът закъснява автоматично ли авиокомпанията съобразява, че времето е малко и пращат служител да съдейства или трябва да кажете в самолета на стюардесата и тя да се свърже с хората от летището, за да ви придужат?

Връзка към коментар
преди 12 минути , Пламен Л каза:

Може ли малко помощ за един въпрос относно прикачването.Често се споменава, че времето за прикачване в Доха е било кратко и със съдействието на служител от летището е хванат следващият полет. В тази връзка въпросът е, когато остава кратко време за прикачване, защото полетът закъснява автоматично ли авиокомпанията съобразява, че времето е малко и пращат служител да съдейства или трябва да кажете в самолета на стюардесата и тя да се свърже с хората от летището, за да ви придужат?

Ако по разписание(с покупката на билета) е заложено малко време за прекачване почти винаги чака служител на Катарските линии, който съпровожда до следващият гейт.

Ако изненадващо се окажете с малко време за прекачване е добре да се опитате да получите съдействие от стюардите, но колко ще е ефективно нямам представа.

Все пак, ако се озовете с малко време и никой не ви чака специално, веднага се обърнете към служителите, който ще видите при излизане от самолета. Ще ви насочат какво да правите.

Връзка към коментар
преди 22 минути , Mary каза:

Ако по разписание(с покупката на билета) е заложено малко време за прекачване почти винаги чака служител на Катарските линии, който съпровожда до следващият гейт.

Ако изненадващо се окажете с малко време за прекачване е добре да се опитате да получите съдействие от стюардите, но колко ще е ефективно нямам представа.

Все пак, ако се озовете с малко време и никой не ви чака специално, веднага се обърнете към служителите, който ще видите при излизане от самолета. Ще ви насочат какво да правите.

По разписание имаме 1 час и 30 минути между полетите, което е ок, но сега следя полетите по същата дестинация и от последните 3 полета и трите имат закъснение от порядъка на 40-50 минути.

Връзка към коментар

В много случаи не чакат специално, не разчитайте на това. Ако времето е малко - спринт към проверките и търсене на съдействие на служител да ви прекарат през бързата линия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 15.02.2019 г. в 13:19, Пламен Л каза:

Един принципен въпрос. Ако искам да съдя авиокомпанията къде ще се проведе делото? В България или Катар?

Ако имат представителство в България ще е в България, така в момента моята фирма водим едно дело срещу Уиз за една групова резервация, което много вероятно даже и ще спечелим 😃

Връзка към коментар
  • при купуването на билета, ако има поле за програма, или купувате направо от профила си, или
  • след това в manage my booking си добавяш номера или добавяш билета към профила, или
  • при онлайн чекин трябва да има поле, или на гишето си казваш номера, или
  • след полета, търсиш в профила връзка как да си поискаш милите, ако не са добавени
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не съм много сигурен дали на долното писание му е тук мястото, но ако не е - моля модератора да го премести, където следва да бъде.

 

Казуса е следният:

Става дума за award ticket:

Към настоящия момент имам натрупани малко над 31хил мили. ,които ще се увеличат скоро - тъй като имам разни хотели резервирани за предстоящите пътувания. От тези 31хил мили , малко над 11хил ще изтекат на 30.6 тази година.

С оглед да не ги загубя си поиграх малко и съм се спрял на следните решения:

- мога да отида до Доха еднопосочно срещу 21х мили + 70лв.;

- от доха до произволна точка в Азия (Куала Лумпур , ХШМ) - 33750 мили +ок 80 лв.

 

p.s. По-неприятния момент е връщането еднопосочно откъдето и да е, тъй като билетите рязко се оскъпяват.

 

И за това ми е необходим съвет как точно да постъпя.

Благодаря предварително

 

Редактирано от Радо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предполагам знаеш, че не е задължително да ги ползваш с катарците, всяка компания от oneworld може.

Примерно еднопосочен до Азия, връщането със Scoot, еднопосочен билет не оскъпява.

Или да ги използваш за неосновен полет, т.е. купуваш дългия полет с пари и полета между различни точки там на място с мили.

Мисля, че Тайланд - Виетнам примерно или някои подобни бяха изгодни и хората ги ползваха

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, neuromancer каза:

Предполагам знаеш, че не е задължително да ги ползваш с катарците, всяка компания от oneworld може.

Примерно еднопосочен до Азия, връщането със Scoot, еднопосочен билет не оскъпява.

Или да ги използваш за неосновен полет, т.е. купуваш дългия полет с пари и полета между различни точки там на място с мили.

Мисля, че Тайланд - Виетнам примерно или някои подобни бяха изгодни и хората ги ползваха

Благодаря за съвета и идеята! Ще видя как ще постъпя.

Иначе вече booked за където трябва 🙂 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.