Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 17 минути , chandni каза:

 

 

Скоро някой получавал ли е ваучер от катарците, искам да сменя едни билети ,от Малдиви да ги сменя на Тайланд .но незнам дали до 48 часа,както пише ще дойде ваучера ,притеснява ме дали другите билети път ще бъдат все още налични тогава . Опитах през резервацията да направя корекция ,но ми излиза само 1 вариант за полет до Пукет,който е много скъп,това което може би е причината е че този полет който аз искам има една отсечка изпълнявана от thai airways.,и затова не ми го дава като опция при корекцията.

То не е ясно и ваучера като получа дали ще мога да резервирам този полет ,понеже е изпълняван от thai airways ,а пък в в инструкциите за ваучери пише ,че важат само за билети на qatar

Връзка към коментар
преди 30 минути , moli84 каза:

 

Скоро някой получавал ли е ваучер от катарците, искам да сменя едни билети ,от Малдиви да ги сменя на Тайланд .но незнам дали до 48 часа,както пише ще дойде ваучера ,притеснява ме дали другите билети път ще бъдат все още налични тогава . Опитах през резервацията да направя корекция ,но ми излиза само 1 вариант за полет до Пукет,който е много скъп,това което може би е причината е че този полет който аз искам има една отсечка изпълнявана от thai airways.,и затова не ми го дава като опция при корекцията.

То не е ясно и ваучера като получа дали ще мога да резервирам този полет ,понеже е изпълняван от thai airways ,а пък в в инструкциите за ваучери пише ,че важат само за билети на qatar

По-добре звънни и питай по телефона, много вероятно е да си права, но прочети пак условията за ваучерите им и за какви полети могат да се ползват. 

Връзка към коментар
преди 50 минути , chandni каза:

Ужас! До къде я докарахме, след като и катарците вече таксуват за избор на места, че и разхвърлят хора от една резервация, които не са си ги платили... :hang3:

Вчера правих чекиране за полета на Катарците за 2-ма.

Не съм пробвала да сменям места за да видя дали  ще иска допълнително плащане, но пък на случаен принцип избраните места бяха заедно, един до друг.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, moli84 каза:

Катарците качват ли на борда на прибиране за България без пср? Според тях те гледат съответното законодателство и регламенти, а при нас нали може да се прибереш ако нямаш пср и си напълно ваксиниран ? Могат ли да откажат да те качат изобщо на самолета ,ако по нямаш пср.

Качват и без ПСР, през последните месеци 2 пъти летях с тях без тест към България. Понякога обаче на чуждестранното летище трябва да си доста настойчив и да накараш чекин агента да си провери подробно в системата, тъй като по подразбиране иначе винаги питат за ПСР.

  

Преди 1 час, chandni каза:

Ужас! До къде я докарахме, след като и катарците вече таксуват за избор на места, че и разхвърлят хора от една резервация, които не са си ги платили... :hang3:

Таксуват местата близо от 1 година, но да - совите вече не са това, което бяха 🙂

  • Замислям се 3
Връзка към коментар

Абе, честно казано, предвид това че можеш вече всяка кюмиля да си я ползваш за намаление на билетите,  едни 25 лева за място не ми се вижда голяма драма. Като гледам и от САЩ и Австралия как реват за цените на билетите до Азия и с право с тая зверска инфлация в последно време, а нашите са почти като преди ковида . 

Връзка към коментар

Успешно си смених полетите с тайландски, започвам работа по документите 😁 

През аппа ми излизаше само с един полет ,бая скъп,но на телефона настоявах за другия ,който бях избрала и момчето от асистънса ми ги промени.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

До Тайлант-Пукет, Краби имаме планове с приятели да ходим януари 2023 и от сега естествено са високи цените и искам да питам кога да очавкам да се поавят добри цени, през кой месец от годината или е относително и си трябва дебнене.

Връзка към коментар

Инфлацията е и при самолетните билети, ако охлабят мерките  и всички се юрнат да пътуват съвсем няма нищо да намалят. Сега като пътувах самолетът за Пукет беше пълен нацяло като единственото място за влизане без карантина. Януари е и топ високият сезон. 

 

Отделно от април в цената на самолетния билет ще бъде включена и новата туристическа такса за Тайланд 300 бата. 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Здравейте страхотни хора, 
последните часове чета последните 80 стр с голям интерес, тъй като ми предстои пътуване до Тайланд в края на годината, което беше започнато да се планува още преди к0вид истерията, но по ред причини не можа да се осъществи последните 2 години. 
До колкото разбрах Катарците (с които пътувахме първия път преди 100г) имат няколко пъти през годината промоцинални цени. 
но питането ми е следното . 
били било по-изгодно да се комбинира полет до друга дестинация преди тайланд, за да излезнат по-евтини билетите и все пак да се видят повече места. 
Ще пътуваме 2 семейства с деца, но това не е проблем. 
Може ли да ми дадете малко повече насоки къде и какво да избирам, за да букна хубави билети. 
ще съм благодарна, ако може да дадете и комбинации за спирки, защото видях доста хора пишещи тук, които са обиколили света и това просто ме респектира :)
Благодаря ви 

  • Харесвам 3
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, velipml каза:

Може ли да ми дадете малко повече насоки къде и какво да избирам, за да букна хубави билети. 
ще съм благодарна, ако може да дадете и комбинации за спирки,

Темата, в която беше въпросът ви, е само за промоции.

Въпроси, мнения и новини за Qatar Airways са в тази тема. 

 

Не винаги има промоции, които си струват за всички посоки.

Следете билетите на сайта на компанията, следете и темата за промоциите. Едва ли някой може да каже отсега как ще се движат цените за края на годината. Но ако нещата се поуспокоят на световно ниво, билетите може и изощо да не поевтиняват.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 часа, velipml каза:

До колкото разбрах Катарците (с които пътувахме първия път преди 100г) имат няколко пъти през годината промоцинални цени. 
но питането ми е следното . 
били било по-изгодно да се комбинира полет до друга дестинация преди тайланд, за да излезнат по-евтини билетите и все пак да се видят повече места. 

Понякога излизат такива опции, но си трябва ровене. Горещо Ви съветвам, преди да букнете подобни билети, да се запознаете внимателно с правилата за влизане в Тайланд към дадения момент, защото засега, не от всяка държава можете да влезете безпроблемно там. Заради Ковид, има списък с държави, влизането от които е с облекчен режим и съответно такива, за които има по-строги изисквания. Лошото е, че правителството доста често сменя правилата напоследък и всичко това ще зависи от развитието на пандемията.

Искрено Ви пожелавам, до края на годината нещата да са се успокоили и да си организирате чудесно пътуване!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 5 часа, S.Petrov каза:

Понякога излизат такива опции, но си трябва ровене. Горещо Ви съветвам, преди да букнете подобни билети, да се запознаете внимателно с правилата за влизане в Тайланд към дадения момент, защото засега, не от всяка държава можете да влезете безпроблемно там. Заради Ковид, има списък с държави, влизането от които е с облекчен режим и съответно такива, за които има по-строги изисквания. Лошото е, че правителството доста често сменя правилата напоследък и всичко това ще зависи от развитието на пандемията.

Искрено Ви пожелавам, до края на годината нещата да са се успокоили и да си организирате чудесно пътуване!

Благодаря  🙂

Връзка към коментар

Имам едно питане. Защо на Qatar Airways не ми дава нито един директен полет София - Доха, а все са operated by някой си и с прекачване? Не възстановиха ли полетите от Декември месец?

Връзка към коментар

Катарците са взели четири 777 от  Cathay Pacific , в конфигурация с 296 места , което е с 28% по-малко от конфигурацията на QR.

 

Първа класа - 6 места

Бизнес - 53 

Премиум икономи - 34

Икономи -203

 

Първоначално ( от 01.03)  ще са само по маршрут MLE-DOH и един MLE-HKG ,ще ги познаете по това , че продават места за три класи:  първа класа ( този продукт принципно го предлагат само и единствено на А380), бизнес и икономи . Премиум икономи ще се предлага като икономи. 

 

Аз не успях да устоя и грабнах две от шестте места в първа класа за полет на 02.04.

 

 

  • B777 one: Doha to Malé, QR676, 01:00-07:40; back, QR677, 20:05-2255 
  • B777 two: Doha to Malé, QR672, 02:00-08:40; back, QR675, 20:25-23:15 
  • B777 four: Doha to Hong Kong, QR818, 02:45-15:05; back, QR817, 19:10-23:40 
  • B777 three: Doha to Malé, QR674, 08:20-15:00; back, QR673, 23:20-02:10+1
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 14 минути , stanislavpp каза:

Катарците са взели четири 777 от  Cathay Pacific , в конфигурация с 296 места , което е с 28% по-малко от конфигурацията на QR.

 

Първа класа - 6 места

Бизнес - 53 

Премиум икономи - 34

Икономи -203

 

Първоначално ( от 01.03)  ще са само по маршрут MLE-DOH и един MLE-HKG ,ще ги познаете по това , че продават места за три класи:  първа класа, бизнес и икономи . Премиум икономи ще се предлага като икономи.

 

Аз не успях да устоя и грабнах две от шестте места в първа класа за полет на 02.04.

 

 

  • B777 one: Doha to Malé, QR676, 01:00-07:40; back, QR677, 20:05-2255 
  • B777 two: Doha to Malé, QR672, 02:00-08:40; back, QR675, 20:25-23:15 
  • B777 four: Doha to Hong Kong, QR818, 02:45-15:05; back, QR817, 19:10-23:40 
  • B777 three: Doha to Malé, QR674, 08:20-15:00; back, QR673, 23:20-02:10+1

Ейй супер, аз ще съм на такъв полет, но нямам достатъчно мили за ъпгрейд. Ще се пробвам за премиум икономи да се класирам поне. 

Връзка към коментар
преди 27 минути , Jorro каза:

Ейй супер, аз ще съм на такъв полет, но нямам достатъчно мили за ъпгрейд. Ще се пробвам за премиум икономи да се класирам поне. 

Премиум икономи няма да се продава отделно , ще се продава като икономи - тоест ако си на някой от тези полети , просто доплати за избор на място и си избери място на съответните премиум икономи редове…🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , stanislavpp каза:

Премиум икономи няма да се продава отделно , ще се продава като икономи - тоест ако си някой от тези полети , просто доплати за избор на място и си избери място на съответните премиум икономи редове…🙂

Това смятам да направя, в момента търся кои са точно и кои са самолетите да видя точния seat map

Връзка към коментар
преди 9 минути , Jorro каза:

Това смятам да направя, в момента търся кои са точно и кои са самолетите да видя точния seat map

 Ние ще сме на QR677  MLE-DOH на 02.04 и после продължаваме за София .
 

По номера на полетите ще се ориентираш лесно , а ето и регистрациите :

 

  1. A7-BOA: previously B-KPL with Cathay, delivered in October 2009 
  2. A7-BOB: ex-B-KPM, delivered in December 2009 
  3. A7-BOC: ex-B-KPP, delivered in February 2010
  4. A7-BOD: ex-B-KPN, delivered in December 2009

 

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, stanislavpp каза:

 Ние ще сме на QR677  MLE-DOH на 02.04 и после продължаваме за София .
 

По номера на полетите ще се ориентираш лесно , а ето и регистрациите :

 

  1. A7-BOA: previously B-KPL with Cathay, delivered in October 2009 
  2. A7-BOB: ex-B-KPM, delivered in December 2009 
  3. A7-BOC: ex-B-KPP, delivered in February 2010
  4. A7-BOD: ex-B-KPN, delivered in December 2009

 

 

 

 

 

В сайта си все още не са сменили конфигурацията и няма смисъл да плащам за място от сега. Ще дебна кога ще сменят самолета и ако са останали места ще букна. Другия вариант е да пробвам да им звънна по телефона и да ги питам, но се съмнявам в кол центъра да знаят. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.