Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Отвори врати вече новият “state-of-the-art” лаундж  в Доха за бизнес пътници, пътуващи с QR - Al Mourjan at the Garden , намиращ се в Северният Терминал. Старият Al Mourjan ( Южен Терминал) продължава да работи и остава отворен за пътниците с Oneworld Emerald и Sapphire статуси , пътуващи в икономи. 
 

IMG_1467.jpeg.59d712e1fba5794ef6ace6900f66587b.jpeg
 

 

IMG_1466.jpeg.c2618ac2fe9d9c4cc8a3e195e7153554.jpeg

 

 

IMG_1465.jpeg.2b26427ddac210c492843c2e349aa97d.jpeg

 

 

IMG_1464.jpeg.96f0950d320c0c1ffa0e24efc8ec4b82.jpeg

 

 

IMG_1463.jpeg.7fef289caa87c268130360ae64bf046e.jpeg

 

 

 

В изумителният лаундж предстои откриването и на Диор Спа и Луи Витон кафене , за които вероятно ще се изисква допълнително заплащане.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение
На 21.04.2023 г. в 19:59, stanislavpp каза:

Отвори врати вече новият “state-of-the-art” лаундж  в Доха за бизнес пътници, пътуващи с QR - Al Mourjan at the Garden , намиращ се в Северният Терминал. Старият Al Mourjan ( Южен Терминал) продължава да работи и остава отворен за пътниците с Oneworld Emerald и Sapphire статуси , пътуващи в икономи. 

Ето малко снимки от новия салон. Аз лично не намирам много голяма разлика със стария салон, може би малко повече естествена светлина.

F176D190-C245-4080-A98F-B6A277B02687.jpeg
 

FCA15F27-83E0-49E2-9CA0-96D5AFE17F80.jpeg

 

AA5FBE84-0B21-47C0-9124-2B3D9DA12BD5.jpeg

 

CAD42A63-7C73-4801-A3E4-04D035A76094.jpeg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, имам няколко въпроса към вас. Платили сме полет София-Сингапур и Сингапур-София с прекачвания в Доха. Билетите са ни Економи Лайт. Нямаме закупени места. Бихме искали да пътуваме тримата един до друг и на четирите полета.

Трябва ли да си купим места предварително? Ако отидем на летище София да оставим куфарите ще ни дадат ли там подходящи места? А ще ни дадат ли още от София места Доха-Сингапур?

Все още ли е вярно, че трябва задължително да си купим здравни застраховки от Доха ако искаме да се разходим из града? Имаме 8 часа претой там. Обаче той е 18:15 до 02:30. Какво може да се направи в тези часове?

 

Връзка към мнение

За местата отидете възможно най-рано да сте от първите на чекина и обикновено дават. Ще дадат и за двата полета до там. За полета наобратно трябва при чекирането от там места.

Връзка към мнение
Преди 1 час, milenats каза:

Здравейте, имам няколко въпроса към вас. Платили сме полет София-Сингапур и Сингапур-София с прекачвания в Доха. Билетите са ни Економи Лайт. Нямаме закупени места. Бихме искали да пътуваме тримата един до друг и на четирите полета.

Трябва ли да си купим места предварително? Ако отидем на летище София да оставим куфарите ще ни дадат ли там подходящи места? А ще ни дадат ли още от София места Доха-Сингапур?

Все още ли е вярно, че трябва задължително да си купим здравни застраховки от Доха ако искаме да се разходим из града? Имаме 8 часа претой там. Обаче той е 18:15 до 02:30. Какво може да се направи в тези часове?

 

Застраховка не трябва.

Места ще ви дадат и за втория полет.

На чекина могат да ви дадат и хубави места, ако имате късмет.

Връзка към мнение

Qatar пускат в сайта безплатни места 48 часа преди полета или малко по-рано.  Също така при онлайн чек-ина можете да си изберете и места.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, milenats каза:

Все още ли е вярно, че трябва задължително да си купим здравни застраховки от Доха ако искаме да се разходим из града? Имаме 8 часа претой там. Обаче той е 18:15 до 02:30. Какво може да се направи в тези часове?

Може да си резервирате тур в Доха за това време. Мисля че тура е окооло 3 часа, но доколкото знам трябва и виза да си извадите, която се плаща допълнително. За по-обстойна информация и часове на туровете ето линк:

https://www.qatarairways.com/en-kw/offers/offers/doha-city-tour.html

 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Излязоха резултатите от последната фискална година  (04.2022-03.2023) :
 

  • Qatar Airways reported a net profit of $1.21 billion, compared to $1.54 billion the year before
  • Qatar Airways reported revenue of $21 billion (the highest in the company’s history), compared to $14.4 billion the year before
  • Qatar Airways carried 31.7 million passengers, compared to 18.5 million the year before
  • Qatar Airways saw a 100% increase in passenger, while capacity increased by only 31%
  • The airline saw a 9% increase in yield and an 80% load factor, both of which are the highest the airline has achieved in its history
  • Qatar Airways generated an EBITDA margin of 23% at $4.9 billion, which is $30.2 million higher than the year before

 

 

https://www.qatarairways.com/press-releases/en-WW/227849-qatar-airways-group-reports-record-revenues-with-strong-profits-as-expansion-continues
 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

знаете ли какво "се полага" за Економи Лайт за 8-часов нощен полет?

Интересуват ме неща като одело, възглавница и т.н.

В този вид билет включен ли е пакет за нощувка?

Връзка към мнение
2 hours ago, milenats said:

Здравейте,

знаете ли какво "се полага" за Економи Лайт за 8-часов нощен полет?

Интересуват ме неща като одело, възглавница и т.н.

В този вид билет включен ли е пакет за нощувка?

Одеало, възглавница и храна ще има. 

Това за пакета за нощувка не го разбрах. 

Връзка към мнение
преди 10 минути , era123 каза:

Одеало, възглавница и храна ще има. 

Това за пакета за нощувка не го разбрах. 

Вероятно визира опцията за безплатна нощувка 👍

Връзка към мнение
преди 8 минути , stanislavpp каза:

Вероятно визира опцията за безплатна нощувка 👍

Не, всъщност визирах точно този пакет, с чорапи(?), четка и паста за зъби, маска за очи и кой знае какво още, които раздават при нормалните билети.

Питах се дали това важи и за Економи лайт билети,

Просто да знам какво да си спестя в ръчния багаж.

Връзка към мнение
На 6.10.2022 г. в 17:44, Jorro каза:

АКо имате дайнърс може да си букнете sleeping pod https://www.dinersclub.com/cardmembers/airport-lounges-details/#!Qatar/Doha/sleep-n-fly-sleep-lounge/QE015

но задължително го направете от сега, защото местата са много малко и са напълно резервирани за дълъг период от време, аз не знаех и не го бях направил и съответно на място ме отпратиха, че всичко е само с резервация.

@moli84 @liliya

С Дайнърс не можеш да резервираш, за съжаление. Разчиташ на късмета или си плащаш.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, някой случайно да знае някакъв имейл  на който да отговарят сравнително бързо?Става въпрос, че още ноември съм пуснала жалба,за не напълно възтановена сума ,получих  някакъв номер,свързващ се няколко пъти с лайв чата им и само си прехвърлят топката..Случаят ми е следния промениха ми часа на полета,и имах опция да поискам рефънд,само,че ми върнаха с 700 евро по малко и естествено не към съгласна с това,но до днес отговор нямам.Ще се радвам да споделите към кого да се обърна!

Връзка към мнение

Май няма към кого да се обърнете - превозвачите от Залива за известни с “недружелюбният “ си съпорт , когато нещо се обърка .

 

Може ли детайли за билета и как точно са върнали 700€ по-малко ? Това е за един билет или общо за няколко ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , stanislavpp каза:

Май няма към кого да се обърнете - превозвачите от Залива за известни с “недружелюбният “ си съпорт , когато нещо се обърка .

 

Може ли детайли за билета и как точно са върнали 700€ по-малко ? Това е за един билет или общо за няколко ?

Разбира се, че може🙂Билета беше мулти сити Дюселдорф-Бали и връщане Куала Лумпур-Дюселдорф, на една резервация за двама души. Промениха часа на полета от Бали,и не ни устройваше този час,следователно имах две опции рефънд или да приема промяната.Избрах рефънд.Билетите струваха 2300 евро,а ни върнаха 1570евро.Според мен,понеже те правят промяната са длъжни да възстановят цялата сума, а не частично. А дали знаете тези airhelp дали се занимават с арабски авиолинии, или са само за Европа?

Връзка към мнение

Най-вероятно са ви удържали такса (неправомерно) за доброволно канселиране на полета според тарифата на билета.Това трябва да изясните с агентите им.

Колко голяма беше промяната в часовете на полета ? 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Покрай пандемията имах подобен случай с катарците, дори май писах в темата по-назад...

 

Първоначално имах билети за Сингапур, но страната беше затворена заради пандемията. Това наложи промяна на билетите и покрай ниските цени тогава решихме да доплатим за билети до Австралия. Първоначалните билети до Сингапур бяха платени онлайн, но промяната до Австралия беше извършена от вече несъществуващия офис на катарците в София по телефона, а разликата в цената заплатена от мен по банков път. Впоследствие нещата с пандемията се усложниха и забраната за влизане в Австралия остана, което наложи да поискам пълно възстановяване на стойността на двата билета. Малко по-късно по сметка получих стойността на билетите до Сингапур. Стана ми ясно, че нямат информация за доплащането извършено в София и се започнаха безкрайни разговори по телефона. Тогава осъзнах, че колкото и пъти да говоря с кол центъра на катарците толкова пъти ще попадна на служител, който разбира част от проблема, но по една или друга причина не може да реши нищо и ту ме прехвърляха към счетоводния си отдел, ту към разни други служители. След поне двумесечна комуникация по имейл и телефон в крайна сметка накрая получих по сметка пълно възстановяване на сумата. Така че, търпение и упорство са двете лекарства с тази компания - все пак нека да не забравяме, че това са араби и разтакаването и пазарлъците са част от техния манталитет...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 2 часа, stanimir каза:

Най-вероятно са ви удържали такса (неправомерно) за доброволно канселиране на полета според тарифата на билета.Това трябва да изясните с агентите им.

Колко голяма беше промяната в часовете на полета ? 

Най вероятно е така,не беше голяма промяната около 3 часа,но в Доха транзита ни стана 55мин,а аз никога не купувам билет на които престоя е под 3 часа.Не обичам да бързам,искам да имам свободно време за шопинг или релакс 🙂

преди 1 час, Duke каза:

Покрай пандемията имах подобен случай с катарците, дори май писах в темата по-назад...

 

Първоначално имах билети за Сингапур, но страната беше затворена заради пандемията. Това наложи промяна на билетите и покрай ниските цени тогава решихме да доплатим за билети до Австралия. Първоначалните билети до Сингапур бяха платени онлайн, но промяната до Австралия беше извършена от вече несъществуващия офис на катарците в София по телефона, а разликата в цената заплатена от мен по банков път. Впоследствие нещата с пандемията се усложниха и забраната за влизане в Австралия остана, което наложи да поискам пълно възстановяване на стойността на двата билета. Малко по-късно по сметка получих стойността на билетите до Сингапур. Стана ми ясно, че нямат информация за доплащането извършено в София и се започнаха безкрайни разговори по телефона. Тогава осъзнах, че колкото и пъти да говоря с кол центъра на катарците толкова пъти ще попадна на служител, който разбира част от проблема, но по една или друга причина не може да реши нищо и ту ме прехвърляха към счетоводния си отдел, ту към разни други служители. След поне двумесечна комуникация по имейл и телефон в крайна сметка накрая получих по сметка пълно възстановяване на сумата. Така че, търпение и упорство са двете лекарства с тази компания - все пак нека да не забравяме, че това са араби и разтакаването и пазарлъците са част от техния манталитет...

А имате ли имейла на който сте комуникирали?

Връзка към мнение

Не познавам политиката на Qatar , но е възможно при малки промени , които при това не засягат часа на пристигане в крайната дестинация , авиокомпанията да не позволява безплатно канселиране.

@T.E.Lawrence, @Георги  Матеев ?

 

 

 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Дори при малка промяна има безплатна смяна на маршрута в целия регион и за голям период от време ,но канселация не съм правил. Доскоро имаше и безплатен ваучер с +10% от сумата за всички видове билети. Отскоро го няма само при най-евтините. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.