Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 51 минути , Blagovesta78 каза:

Здравейте,моят казус е следният. Имах билети Дюселдорф-Пукет  и връщане Бали-Дюселдорф,но промениха часа на полета от Бали,при което не ме устройва ше това и имах две опции или да приема или  refund, естествено поисках   refund. Но авиокомпания "номер 1 в света" ми върнаха с 700 евро по малко от стойността на билета! Не съм много в час с тези неща,но мисля, че след като авиокомпанията прави промени са длъжни да възстановят цялата сума,или???Свързах се с   live chat   им,оттам само извинения за причиненото неудобство  и да съм пуснала жалба.Пуснах,но да видим какво ще се случи!Питането ми е това ли е стандартната процедура или мога да направя и друго нещо?

Резервацията предполагам е направена наведнъж като Open Jaw билет  Дюселдорф-Пукет; Бали - Дюселдорф, не са 2 отделни еднопосочни резервации, нали така ?

В такъв случай би трябвало да върнат парите за цялата резервация, а не само за отменения полет.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 минути , П.Кръстев каза:

Резервацията предполагам е направена наведнъж като Open Jaw билет  Дюселдорф-Пукет; Бали - Дюселдорф, не са 2 отделни еднопосочни резервации, нали така ?

В такъв случай би трябвало да върнат парите за цялата резервация, а не само за отменения полет.

Да наведнъж е направена,два билета са multi city.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Забелязах интересен проблем между мобилното приложение и сайта на Qatar Airways. За дати по-напред във времето (след Април) мобилното приложение показва часовете на излитане с един час по-напред отколкото сайта.

 

Открих, че до 26.03 (когато ние превъртаме часовниците си на лятно часово време) времената съвпадат, но след това започват да се разминават. Ще дам конкретен пример:

 

Заминаване SOF-SEZ на 18.03 времената съвпадат в апп-а и уеб сайта (излитане в 12:50 от София), връщането обаче е на 31.03 и в приложението показва час на излитане 00:55 на 31.03, докато в сайта посочения час е 23:55 на 31.03

 

Сигурно се досещате, че точно в този пример разликата е от голямо значение, не е като да има разминаване между 15:00 и 16:00 например и да не е толкова важен часа на излитане. 

 

Някой забелязвал ли е този проблем и преди? Предполагам че по някаква причина приложението се бъгва заради нашата смяна на времето и правилните часове са тези от сайта, т.к. и в skyscanner излизат така, но все пак е странно.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Катарците забелязах, че предлагат вече нов клас билет economy lite с 20 килограма чекиран багаж и без рефънд и смяна на дати. 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

За хората, които се чудят какво да правят авиосите си, вече могат да се ползват вместо кеш за всичко на летището в Доха - ресторанти, безмитни магазини, общо около 170 бизнеса.

Цената е 0,65 цента за авиос, което не е много, но ако няма по- добра възможност е ОК. Освен това се дава 10 до 20% отстъпка от безмитните покупки, в зависимост от статуса (10% е при липса на статус). Просто си сканирате бординг паса на касата и казвате, че искате да платите с авиос. Може да предпочетете да спечелите авиос от покупката, вместо да харчите.
Освен това вече авиосите от полета ще се дават още 2 часа преди полета, тоест ще можете да харчите още при първия полет. Това важи, ако се ползва Privilege club акаунт, не Бритиш еъруейс например. Ако имате авиос при Бритиш или Иберия може да ги прехвърлите в Privilege club преди да ги ползвате.

https://www.qatarairways.com/en/Privilege-Club/shop-and-pay--avios.html?CID=AFALL149020&awc=18952_1674737808_4636dc68f327e43505907dc9ac62e2c3
 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 41 минути , Иван Попов каза:

Нещо май забравиха да пуснат промоция тази година........ 

Май, вярно е така. Чакам ги с нетърпение!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 46 минути , zhivko7 каза:

Пуснаха промоцийка, ама не беше много впечатляваща. 😀

Беше несъществуваща направо. Аз сравнявах цени на билети преди, повреме и след промоцията и цените не помръднаха. 😄 

Най-вероятно е имала някоя дестинация по някое време намалена с 5-10% но това е...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ето че Qatar избухнаха с промо за бизнес седалки от София , нека сега да преброим бизнес пътниците 😉

 

https://www.flynous.com/qatar-airways-business-class-phuket/

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 37 минути , stanimir каза:

Ето че Qatar избухнаха с промо за бизнес седалки от София , нека сега да преброим бизнес пътниците 😉

 

https://www.flynous.com/qatar-airways-business-class-phuket/

 

 

Аз тъкмо в събота тръгвам до Пукет и няма да мога да се възползвам. Кои градове влизат в промото освен изброените тук - нещо Япония, а у няма ли? 

Връзка към мнение

Съветвате ли ме да изчакам по-ниска цена от 1340лв София-Пукет-София(края ноември, началото на декември)? 3години не съм ползвала катарските авиолинии и не се ориентирам след Ковида дали може да падне цената?

Връзка към мнение

 

преди 20 минути , Росина каза:

Съветвате ли ме да изчакам по-ниска цена от 1340лв София-Пукет-София(края ноември, началото на декември)? 3години не съм ползвала катарските авиолинии и не се ориентирам след Ковида дали може да падне цената?

През последните две години цената на Катарците до Пукет не е падала под 1100лв. Промоциите им напоследък не са толкова силни, както бяха навремето.  От друга страна, Търкиш имаха много добра промоция миналото лято, в която имаше цени до Тайланд в порядъка на 800лв, ако не ме лъже паметта.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На 1.12.2022 г. в 0:10, П.Кръстев каза:

Забелязах интересен проблем между мобилното приложение и сайта на Qatar Airways. За дати по-напред във времето (след Април) мобилното приложение показва часовете на излитане с един час по-напред отколкото сайта.

 

Открих, че до 26.03 (когато ние превъртаме часовниците си на лятно часово време) времената съвпадат, но след това започват да се разминават. Ще дам конкретен пример:

 

Заминаване SOF-SEZ на 18.03 времената съвпадат в апп-а и уеб сайта (излитане в 12:50 от София), връщането обаче е на 31.03 и в приложението показва час на излитане 00:55 на 31.03, докато в сайта посочения час е 23:55 на 31.03

 

Сигурно се досещате, че точно в този пример разликата е от голямо значение, не е като да има разминаване между 15:00 и 16:00 например и да не е толкова важен часа на излитане. 

 

Някой забелязвал ли е този проблем и преди? Предполагам че по някаква причина приложението се бъгва заради нашата смяна на времето и правилните часове са тези от сайта, т.к. и в skyscanner излизат така, но все пак е странно.

Точно на тези дати ще пътувам и аз :)
С 2 два дни в Доха.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

За съжаление, мобилната версия на катарците има вече номерата на търкиш в стария им сайт. Като търсиш настоятелно едни същи дати, цената рязко скача. През инкогнито се оказва, че не е така и цената си е старата. 

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ако някой буква полет с голям престой в Доха или се наложи такъв и иска да излиза в Катар, сложили са задължителна застраховка. Това само ако излизаш от летището.

https://www.moph.gov.qa/english/derpartments/policyaffairs/hfid/Pages/Health-Insurance-Scheme.aspx

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Хахахаха. 25 лв за 30 дни. При все, че си имам застраховка по принцип. 

Нема им стъпим! 

(Каза човека с 2 8-часови посещения до сега)

Редактирано от cck
  • Смея се 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Може ли малко помощ 🤩 При тарифа Икономична Classic не пише "избор на стандартно място" (както е при следваща по-вискока по цена)

Това означава, че се заплаща допълнително или ....... :unsure:

Връзка към мнение
преди 14 минути , Росина каза:

Може ли малко помощ 🤩 При тарифа Икономична Classic не пише "избор на стандартно място" (както е при следваща по-вискока по цена)

Това означава, че се заплаща допълнително или ....... :unsure:

Да, това означава. Ако симулираш покупка на билети в една от следващите страници ще ти даде избор на места. Мисля, че бяха по около 45 лв на полет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Относно местата в самолета - опита ми от преди 10 дни при полет от Пукет е , че изобщо не ми разреши да се чекирам онлайн, т.е. да си избера места.

На летището ни дадоха много добри места - и на двете семейства...

Връзка към мнение
Преди 1 час, П.Кръстев каза:

Да, това означава. Ако симулираш покупка на билети в една от следващите страници ще ти даде избор на места. Мисля, че бяха по около 45 лв на полет.

Да допълня, не може да се избират места до 48 часа преди полета, след това може отново и при Economy Classic.

Връзка към мнение
преди 14 часа, КОКО22 каза:

Да бъда още по-точен - Изобщо не ни допуснаха да избираме места и 48, и 28 и 10 часа преди полета...

А бяхте ли си закупили отделно избор на места? Изобщо тези допълнителни 45лв на посока задължителни ли са да се платят?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.