Прескочи до съдържание

Говорим си за: Доминиканската Република


гост

Препоръчани мнения

На 12/11/2017 в 12:00, valpet каза:

На мен ми предстои пътуване на 16 януари до Пунта Кана с LEVEL също от Барселона . Имам няколко въпроса . Наблюдават ли размерите  и килограмите на багажа стриктно?Ако това е така каква е цената на свръх багажа. Чекирането кога стартира и на сайта на Иберия ли се прави или на  LEVEL?Необходимо ли да се вземат визи предварително или това става на летището? Как се придвижвате от и до летището до избрания хотел ? Къде си обменяте валута и какъв е курса?От Пунта Кана до Самана има ли екскурзии и какви са цените? Понеже ще бъдем със съпругата ми само една седмица вДР ми се струва,че няма да имаме достатъчно време за самостоятелно разглеждане.Ако има някой Магеланец за тези дати нека ми пише?

LEVEL:

ръчните багажи не ги мереха/теглиха. Само на по-големите слагат бележки за (безплатно) прибиране в багажника.

Цени на багажите можеш да си видиш в сайта на авиокомпанията.

Чекирането е 24 часа преди полета през сайта на Iberia. Седалките ги раздават автоматично, но не разделят групи, ако са в една резервация. Предварителният избор на седалки и промяната на седалките, които ти се паднат при чекирането, струват около 30+ евро.

************

Визи:

По-напред в тази тема Marisha е дала линк за визите:

https://www.dgii.gov.do/TturistaWeb/Order-en

10$ на бройка. Елементарно и бързо става.

Ако не се вземе и разпечата предварително на летището се нареждаш на една огромна опашка за каса/плащане на виза, преди опашката за паспортния контрол.

************

CHANGE/CAMBIO

1$=47- 47,80DOP

Почти навсякъде взимат долари на курс 1$=47 песо...при най-лош късмет 46.

Ние издирихме препоръчаните от pavelbs чейнджове CARIBE EXPRESS и действително там курсовете бяха най-добри- окло 47,60-80 песо за долар и 56,30 песо за едно Евро.

 

Придвижването беше с кола под наем. Цените за трансферите са коментирани по-напред в тази тема. Има и маршрутки, но до тях белокожи не се допускат :)

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 19 часа, liliya каза:

Много полезна и синтезирана информация. Благодаря.  Препарати за комарите на място ли купувахте и какви, кое според вас беше най- ефективно? Интересува ме живо този проблем , защото мен ме хапят зверски и има голям проблем.  

Друг въпрос относно цените на храната в самолета, можеш ли да споделиш впечатления и какво предлагат?

 

Изобщо нищо не носехме за комарите и това си стана драма. Но ако сега трябва да тръгвам за там ще взема:

1. Аутан или подобен спрей за тялото- когато се излиза привечер или се обикаля из джунглите.

2. Изпарители на таблетки или флакони за обгазяване на помещенията нощем.

3. Някакви пръчици или таблетки, които се палят- най-удобни са за вечеря край басейна или на терасата.

Всички къщи имат мрежи на прозореците/вратите, на някои места имахме и балдахини над леглата... така че няма да си ходите надупчени през цялото време, но все пак хубаво да сте подготвени :)

*********

Подробно за храната на борда можеш да видиш през управлението на резервацията ти. Закупуване на храна се предлага и при чекирането. Ако не се лъжа нещо като 15 Евро искаха на по-сериозните ястия.

От Барселона хората масово си носеха чували с KFC или McD и си лапкаха невъзмутимо.

Ето го менюто черно на бяло:

https://flylevel-cms-webapp-pro.azurewebsites.net/media/1035/carta_final_level_bistro.pdf

https://www.flylevel.com/en/why-level/food-drink

Аз си носех ябълки, домати, чушки+ сирене и кашкавал и коремът ми беше много щастлив след това пътуване.

Редактирано от mitkobiker
  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, mitkobiker каза:

Изобщо нищо не носехме за комарите и това си стана драма. Но ако сега трябва да тръгвам за там ще взема:

1. Аутан или подобен спрей за тялото- когато се излиза привечер или се обикаля из джунглите.

2. Изпарители на таблетки или флакони за обгазяване на помещенията нощем.

3. Някакви пръчици или таблетки, които се палят- най-удобни са за вечеря край басейна или на терасата.

Всички къщи имат мрежи на прозореците/вратите, на някои места имахме и балдахини над леглата... така че няма да си ходите надупчени през цялото време, но все пак хубаво да сте подготвени :)

*********

Подробно за храната на борда можеш да видиш през управлението на резервацията ти. Закупуване на храна се предлага и при чекирането. Ако не се лъжа нещо като 15 Евро искаха на по-сериозните ястия.

От Барселона хората масово си носеха чували с KFC или McD и си лапкаха невъзмутимо.

Ето го менюто черно на бяло:

https://flylevel-cms-webapp-pro.azurewebsites.net/media/1035/carta_final_level_bistro.pdf

https://www.flylevel.com/en/why-level/food-drink

Аз си носех ябълки, домати, чушки+ сирене и кашкавал и коремът ми беше много щастлив след това пътуване.

Благодаря! 

Връзка към коментар
преди 3 часа, mitkobiker каза:

 

 

Митко, от написаното да разбирам ли, че можеш да си носиш допълнителна торбичка, в която може да има храна и най-важни принадлежности за полета, в случай че решат да ти вземат куфара в багажното?

Или държат всичко да е в едната бройка багаж?

Редактирано от 45#2
Връзка към коментар
преди 3 часа, Боби каза:

Митко, от написаното да разбирам ли, че можеш да си носиш допълнителна торбичка, в която може да има храна и най-важни принадлежности за полета, в случай че решат да ти вземат куфара в багажното?

Или държат всичко да е в едната бройка багаж?

И в двете посоки при LEVEL минахме с големите раници/куфари ръчен багаж и отделно пликове/торби с храна/връхни дрехи.

Ръчните багажи (поне при нас) не ги гледаха/мериха никъде.

Май въпроса е да не биеш прекалено на очи... все пак знаете, че си има правила за ръчния багаж.

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 14.7.2017 в 17:25, kali каза:

Аз препоръчвам Luxury Bahia Principe Esmeralda. Страхотен хотел, на първа линия, достатъчно шезлонги и чадъри на плажа. 

Препоръчвам го и аз с две ръце!

Върнахме се и  ние от нашето пътуване!

Изключително доволна съм от хотела и обслужването! Абсолютно заслужени 5*!

Не съм и мечтала за такава разкошотия и изобилие!

Закуската започваше там със шампанско, водка Столичная за Добро утро + червен и черен хайвер на бюфета! :lol::lol:

  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към коментар

И ние се върнахме благополучно, само хубави думи за The Level в Melia Caribe, отлично обслужване и разнообразна храна (отядохме се на омари), плажа полупразен и спокоен, забавления на басейните, разнообразни програми вечер :) По принцип не си падаме по ол-инклузива, обаче в случая определено си заслужаваше. Допълнително ходихме на екскурзия до Саона, всичко беше прекрасно. От Melia ни дадоха ваучери и за плуване с делфини (поеха 40% от цената), та и това пробвахме, от една страна не е нещо кой знае колко особено, но от друга страна си остава незабравим спомен :) 

 

Полетите с Level бяха навреме и в двете посоки. За трансфер летище - Мелия ползвахме http://caribbeandreamto.com/ , абсолютно точни. Даже на отиване самолета ни кацна доста по рано (1 час), но като излязохме от терминала хората вече ни чакаха. Предварително си бяхме платили през интернет 10$ за входна такса, добре, че го направихме, на летището си имаше сериозни опашки. Въпреки, че официално има, никъде не видях при заминаването да искат 20$ изходна такса (може би задължително е включена във всички самолетни билети и А/К я плащат).

 

Iva_a ни беше препоръчала 3 фирми за екскурзията до Саона, от тях ние се спряхме на тази: http://www.seavisbayahibe.com/Welcome_e.htm , чудесна организация и изживяване. Благодаря на Iva_a за всички съвети и насоки, които ни даде.

 

Локалната валута така и не я видяхме, навсякъде плащахме с долари. Слънцепредпазен крем си трябва. Трябва си и спрей за комари, макар, че в Мелия комарите не бяха проблем.

 

Накратко това е, тази година имаше много оферти за евтини полети до Доминикана, дано и през следващите години е така, със сигурност ще искаме да повторим :)

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 3 часа, ivelina666 каза:

Хотелът през официалния сайт ли го запазихте или през туроператор?

За всичко си действахме сами, не сме ползвали туроператори. Най-ниската цена за хотела беше на сайта на Мелия, Expedia даваха същата цена, навсякъде другаде беше повече.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 10/31/2017 в 10:14, nadeto_nn каза:

Шофирането е най-тежко в Санто Доминго, в града на мен ми се видя кошмар на места. Иначе с английска положението е наистина трагично, в комплексите са ок, но по другите места изобщо не знаят английски, но ако идеята ви е да обикаляте не виждам друг вариант освен рент а кар.

 

E извинявам се, ама така го казвате, сякаш "По дифолт" трябва латиноамериканците да знаят английски?  Все пак испанският е втория най-говорим език в света и не са длъжни да учат английски. Това че българите и малките народи се нагаждат към по-говоримите езици е друго. Аз говоря испански и никога не ми е било проблем като пътувам в Латинска Америка.  Но ситуацията от това "чужденец да отиде в испаноезична държава" с втория по говоримост език в света е различна от ситуацията "чужденец да иде в България, БЮР Македония, Словения" или друга малка държавица. За Европа някакси е прието чужденците да се разбират на английски, но за Латинска Америка.. господстващият език е испански

На 11/5/2017 в 9:46, Ou7law каза:

Здравейте, имам няколко въпроса по темата. 

Какво бихте препоръчали за 7-10 дена в Доминика? Не си падам особено по all-inclusive изпълнения, :)

Момент, говорите за съвсем различна държава. Доминика няма нищо общо с Доминикана (т.е. Доминиканската република)

 

Иначе моят опит с Доминиканската република е само едно ходене... до столицата Санто Доминго и 7 дневна All inclusive в Bávaro, Punta Cana...   През испанска турагенция, която използва що годе нискотарифни авиокомпании (Air Europa, Pullmantur) и целият пакет излезе тройно по-евтино от същия през българска турагенция.


Супер съм доволен от почивката си там. Искам следващият път да е в Puerto Plata . Нещо от сорта на http://viajes.rumbo.es/be-live-collection-marien-5/187641#s_dmy=04/2018&s_dd=19&s_dpci=MAD&s_minMan=7,8&signature=19-04-18-8-7-MAD&price=870

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Да кажеш вторият по говоримост език в света е испанският, означава да пренебрегнеш или китайският или английският. :)

Не се заяждам, до уточнявам само.

Но истината е, че това е първото място, на което отивам и съжалявам искрено, че не знаех една дума испански. Никога в Испания не ми е бил нужен испанския! Тук- да! Исках, ако щеш, да направя комплимент, да благодаря, да похваля! А бе, ей така, добра дума да кажа на тия усмихнати, весели хора! Исках да разбирам също и какво говореха, когато разбираха, че ние пък не знаем дума испански.... :lol:

Танцувах бачата с едно от момчетата от анимейшън тима, отидохме подготвени там със салса уроци с бачата стъпки, както си е редно, ама като една дума не можах да му кажа на човека! 

Ама пусто -нищо освен мучо густо и грасияс не знам! "Мучо густо" научихме там, понеже го казваха в ресторанта непрекъснато. Дори не съм сигурна за точният му превод. :)

Ние също бяхме в БАваро, Пунта Кана, Гранд БАия Принсипе Есмералда, се водеше нашето.

 

 

Редактирано от kopche
Връзка към коментар
преди 3 часа, kopche каза:

Ние също бяхме в БАваро, Пунта Кана, Гранд БАия Принсипе Есмералда, се водеше нашето.

Имаш ли мнение за Grand Bahia Principe Turquesa? Знам, че са в един комплекс и е най в края.

Връзка към коментар
преди 3 часа, kopche каза:

Да кажеш вторият по говоримост език в света е испанският, означава да пренебрегнеш или китайският или английският. :)

Не се заяждам, до уточнявам само.


:lol:

 

 

 

 

И аз само да уточня, че по брой хора в света, говорещи даден език на първо място е езика мандарин (китайския език), след това испанския език и чак на трето място идва английския език.;)

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това изобщо не е вярно, защото ранкинга отразява единствено броят говорещи майчин език. Английският е най-широко разпространеният без съмнение, колко ли испаноговорящи говорят и китайски (или обратното). Ясно е , че само в Азия над 1 милиард говорят английски, easy ! ;)

Връзка към коментар
преди 1 час, mililia каза:

И аз само да уточня, че по брой хора в света, говорещи даден език на първо място е езика мандарин (китайския език), след това испанския език и чак на трето място идва английския език.;)

 

Точно щях да пусна и аз същата статистика... 

 

Language Approx. number
of speakers
% of Population
1. Chinese1 1,197,000,000 16.6
2. Spanish 414,000,000 5.8
3. English 335,000,000 4.7
4. Hindi2 260,000,000 3.6
5. Arabic3 237,000,000 3.2
6. Portuguese 203,000,000 2.8
7. Bengali 193,000,000 2.7
8. Russian 167,000,000 2.3
9. Japanese 122,000,000 1.7
10. Javanese 84,300,000 1.2

 

 

1. "Chinese" encompasses 13 Sino-Tibetan languages with at least 1 million speakers, and numerous smaller ones. The state-recognized standard is Mandarin, but over a hundred varieties exist. These may alternately be considered dialects of "Chinese" or a family of closely related languages.
2. By contrast to Chinese or Arabic, which are collective terms for regional languages and dialects, Hindi is one of 22 official languages in India. States in India select their own official languages. If one were to categorize Indo-Aryan languages together (Hindi, Bengali, Punjabi, etc.) the numbers would be comparable to Chinese.
3. "Arabic" includes 18 individual languages with at least 1 million speakers.

 

Източник

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 7 часа, kopche каза:

Танцувах бачата с едно от момчетата от анимейшън тима, отидохме подготвени там със салса уроци с бачата стъпки, както си е редно, ама като една дума не можах да му кажа на човека!

Ееее, ми то при танците се говори с езика на тялото :smile3:, който е много по-красноречив и експресивен, а и (почти) всички го разбират.  :biggrin:

Като каза за бачатата с аниматора - мъжът ти какво направи? :biggrin:  Щото един познат кубинец разправяше, че бачатата е такъв танц (в смисъл - ако се танцува както трябва, си е "половин **@не :smile3:) , че ако видиш някой да го танцува с жена ти (приятелката ти) , ти остават само две възможности - или да се сбиеш с него, или да си тръгнеш и повече да не се връщаш. :biggrin:  
(майтап де, това e "художествена" хипербола ;) )  

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
  • Смея се 9
Връзка към коментар
На ‎28‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 22:11, ivelina666 каза:

Имаш ли мнение за Grand Bahia Principe Turquesa? Знам, че са в един комплекс и е най в края.

Да. Това е най-изолираният комплекс от цялата верига. Най-далеч от плаж и в непосредствена близост до главният път. От който пристигнахме идвайки от летището.

Знам, че го предлагат на най-атрактивни и изгодни цени, но се радвам, че мъжът ми го е отказал и премислил накрая и е взел Есмералда. Тюркезата в за хора с малки деца, което стриктно искахме да избегнем при нашата почивка. Ние деца си имаме, на такава почивка отиваме без тях и не искам да слушам и гледам чуждите.  В Тюркезата е аквапарка, достъпен за всички в Баия Принсипе, защото аквапарка във Фантажия, например - не е и там се плаща отделно;). Аквапарка, за съжаление е бейби аквапарк и единственото ни ходене в този комплес се обезсмисли, в момента в който видяхме табелата, ама късно беше.

IMG_20171214_094728.jpg

IMG_20171214_094912.jpg

На ‎29‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 0:27, chandni каза:

Точно щях да пусна и аз същата статистика... 

 

Language Approx. number
of speakers
% of Population
1. Chinese1 1,197,000,000 16.6
2. Spanish 414,000,000 5.8
3. English 335,000,000 4.7
4. Hindi2 260,000,000 3.6
5. Arabic3 237,000,000 3.2
6. Portuguese 203,000,000 2.8
7. Bengali 193,000,000 2.7
8. Russian 167,000,000 2.3
9. Japanese 122,000,000 1.7
10. Javanese 84,300,000 1.2

 

 

1. "Chinese" encompasses 13 Sino-Tibetan languages with at least 1 million speakers, and numerous smaller ones. The state-recognized standard is Mandarin, but over a hundred varieties exist. These may alternately be considered dialects of "Chinese" or a family of closely related languages.
2. By contrast to Chinese or Arabic, which are collective terms for regional languages and dialects, Hindi is one of 22 official languages in India. States in India select their own official languages. If one were to categorize Indo-Aryan languages together (Hindi, Bengali, Punjabi, etc.) the numbers would be comparable to Chinese.
3. "Arabic" includes 18 individual languages with at least 1 million speakers.

 

Източник

Ето, че и аз научих нещо интересно!

Тази статистика, признавам ме изненадва много! Испанският започва да ми се издига в очите все повече! :)))))

Но тази статистика показва скоростта на растежа на популацията в латиноамериканският свят!

Бачатата е виновна, ще знаете!  :dancing:

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
На ‎29‎.‎12‎.‎2017‎ г. в 1:14, Фичо каза:

Ееее, ми то при танците се говори с езика на тялото :smile3:, който е много по-красноречив и експресивен, а и (почти) всички го разбират.  :biggrin:

Като каза за бачатата с аниматора - мъжът ти какво направи? :biggrin:  Щото един познат кубинец разправяше, че бачатата е такъв танц (в смисъл - ако се танцува както трябва, си е "половин **@не :smile3:) , че ако видиш някой да го танцува с жена ти (приятелката ти) , ти остават само две възможности - или да се сбиеш с него, или да си тръгнеш и повече да не се връщаш. :biggrin:  
(майтап де, това e "художествена" хипербола ;) )  

Ами работата е в това, че тренирахме заедно с мъжът ми бачата от септември месец заедно със салса в залата на Плиска, подготвяйки се за това така чакано пътуване! Танцуваме и двамата и то в зала, където имаш 20 партньора, които сменяш на всяка фигура. Идеята е да усвоиш танца така, че да няма значение с  кой го танцуваш, постига се автоматизъм и всичко е на бройка, както в народните танци. На място - в Доменикана, се оказа, че всичко е бачата музика и танца си идва от вътре направо. Мъжът ми на място се притесни, че не е толкова подготвен. На мен ми се танцуваше много и нямах търпение да изрепетирам наученото, та, си стана естествено на анимацията и така!

 

Бачатата иначе ми влезе под кожата много и музиката и танца!

Малко оф топик, но това за мен и изкуство: Тия двамата са невероятни!

 

Редактирано от kopche
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
On 2017. 12. 28. at 11:27 PM, chandni said:

Точно щях да пусна и аз същата статистика... 

 

Language Approx. number
of speakers
% of Population
1. Chinese1 1,197,000,000 16.6
2. Spanish 414,000,000 5.8
3. English 335,000,000 4.7
4. Hindi2 260,000,000 3.6
5. Arabic3 237,000,000 3.2
6. Portuguese 203,000,000 2.8
7. Bengali 193,000,000 2.7
8. Russian 167,000,000 2.3
9. Japanese 122,000,000 1.7
10. Javanese 84,300,000 1.2

 

 

1. "Chinese" encompasses 13 Sino-Tibetan languages with at least 1 million speakers, and numerous smaller ones. The state-recognized standard is Mandarin, but over a hundred varieties exist. These may alternately be considered dialects of "Chinese" or a family of closely related languages.
2. By contrast to Chinese or Arabic, which are collective terms for regional languages and dialects, Hindi is one of 22 official languages in India. States in India select their own official languages. If one were to categorize Indo-Aryan languages together (Hindi, Bengali, Punjabi, etc.) the numbers would be comparable to Chinese.
3. "Arabic" includes 18 individual languages with at least 1 million speakers.

 

Източник

Тази статистика е подвеждаща, защото както и в обяснението пише се отнася основно за майчиния език. Половината от населението на света обаче говори повече от един език в някакав тепен и в пълната класация вероятно английският ще е номер 1 език в света.

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
На 29/12/2017 в 0:27, chandni каза:

Точно щях да пусна и аз същата статистика... 

 

Language Approx. number
of speakers
% of Population
1. Chinese1 1,197,000,000 16.6
2. Spanish 414,000,000 5.8
3. English 335,000,000 4.7
4. Hindi2 260,000,000 3.6
5. Arabic3 237,000,000 3.2
6. Portuguese 203,000,000 2.8
7. Bengali 193,000,000 2.7
8. Russian 167,000,000 2.3
9. Japanese 122,000,000 1.7
10. Javanese 84,300,000 1.2

 

 

1. "Chinese" encompasses 13 Sino-Tibetan languages with at least 1 million speakers, and numerous smaller ones. The state-recognized standard is Mandarin, but over a hundred varieties exist. These may alternately be considered dialects of "Chinese" or a family of closely related languages.
2. By contrast to Chinese or Arabic, which are collective terms for regional languages and dialects, Hindi is one of 22 official languages in India. States in India select their own official languages. If one were to categorize Indo-Aryan languages together (Hindi, Bengali, Punjabi, etc.) the numbers would be comparable to Chinese.
3. "Arabic" includes 18 individual languages with at least 1 million speakers.

 

Източник

 

Силно ме съмнява в Русия всички да говорят руски.

Връзка към коментар
преди 2 часа, Zaro каза:

Силно ме съмнява в Русия всички да говорят руски.

Със сигурност в страните, които са били част от  СССР, немалко хора говорят руски - в Беларус, Казахстан, балтийските страни, Грузия, Армения, Украйна и т.н. 

Връзка към коментар

хмм... зависи, не всички бивши съветски републики са така.  Тези, в които официалният език е близък до руски (украински, беларуски) си знаят идеално и руски.  В останалите, в които се говорят тюркски езици (азерски, казахски, узбекски, тюркменски, татарски) и персийски езици (таджикски) там само по-възрастното поколение говори руски, тъй като той е бил и официален език до 1990 + местния. От младото поколение много говорят, но и много НЕ говорят.   Може би някакво голямо изключение прави Казахстан, където руснаците са над 20%, а и там политиката е такава, че Нурсултан НАзарбаев буквално е "зае*ал" проблема с езика и планираното преминаване на казахския език към латиница, понеже щяло да струва милиарди.. беше оставено "за по-късно". Тъй като съм ходил и  в Казахстан, и в Азербайджан... мога да кажа, че в Казахстан руският език е НАВСЯКЪДЕ, в метрото, на табели и пътни знаци... по радиото и по телевизията. Бях на театър в Алмати, цялата пиеса си я играха на руски. По всички канали дават президента Назарбаев, той си говори на руски.  Когато си в кафене или в метрото чуваш предимно руска реч, независимо дали е от руснаци (те не може да се объркат визуално) или  от казахци (с по-дръпнатите очи).  Съобщенията на летища, гари, метро и т.н. са триезични... руски, казахски, английски.   В Тюркологията на Софийския университет се учат казахски и азерски език, но казахският е кауза пердута. Защото е безмислено. И те самите си казват, че "Всеки в Казахстан говори руски  и малцина използват казахския".  Що се отнася до Азербайджан, там се говори азербайджански. Руски език разбира по-старото поколение, но говоримо. Писмено.. повечето са пълна катастрофа.  Младите в Азербайджан говорят много рядко руски. Почти всички... турски (той се припокрива на поне 90% с азерски) и така.   Иначе за Беларус и Украйна.. там всеки знае руски, просто той има почти същата граматика като беларуски и украински с известни разлики. Друг е въпросът, че украинците мразят някой да им говори на руски. 

 

А тъй като темата е за Доминиканската република, когато аз бях в Пунта Кана... беше ПЪЛНО С РУСНАЦИ. Навсякъде!  Даже като си гледах снимките скоро... видях, че съм снимал един магазин с голяма табела "Русский магазин". И разбира се... руснаци с възможности. Вътрешните екскурзии до Санто Доминго и островите, гмуркания и т.н. , които бяха на нереално завишени цени.. по стотина евро всяко.. те си купуваха пакети за всичко, без да им дреме, че само за "допълнителни екскурзии" в ол инклузив почивката им.. дават по 700-800 долара отгоре

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 18 часа, Zaro каза:

 

Силно ме съмнява в Русия всички да говорят руски.

 

точно така, ако имаш предвид цялата Руска федерация, далеч не всички говорят руски. ТЕ РАЗБИРАТ , защото той си е официален език навсякъде, но чеченците си говорят на чеченски, татарците на татарски и т.н., има двайсетина автономни републики, всеки етнос си говори своя език, но всеки РАЗБИРА руски. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.