Прескочи до съдържание

Говорим си за: Доминиканската Република


гост

Препоръчани мнения

В момента гледам доста добри цени директно в сайта на Melia за декември, навсякъде по търсачките са по-високи. Ако не е периода Коледа/Нова Година ги докарвам до 2500 USD за една седмица за 5 човека, и то за високото ниво The Level at Meliá Caribe Tropical. По-ниското ниво е даже 2200 USD, ама разликата е малка и мисля, че икономията не си заслужава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 54 минути , logist13 каза:

В момента гледам доста добри цени директно в сайта на Melia за декември, навсякъде по търсачките са по-високи. Ако не е периода Коледа/Нова Година ги докарвам до 2500 USD за една седмица за 5 човека, и то за високото ниво The Level at Meliá Caribe Tropical. По-ниското ниво е даже 2200 USD, ама разликата е малка и мисля, че икономията не си заслужава.

Специално за този хотел ( както и за останалите от веригата) високото ниво определено много си заслужава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 15 часа, logist13 каза:

В момента гледам доста добри цени директно в сайта на Melia за декември, навсякъде по търсачките са по-високи. Ако не е периода Коледа/Нова Година ги докарвам до 2500 USD за една седмица за 5 човека, и то за високото ниво The Level at Meliá Caribe Tropical. По-ниското ниво е даже 2200 USD, ама разликата е малка и мисля, че икономията не си заслужава.

Направи си регистрация като тур агент. За собствено пътуване ще ти даде още 15-25%.

Долу вдясно на сайта, избери: MELIÁ PRO Rewards  

Редактирано от Kamen
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой може ли да ми каже как да се свържа с Ива.Разбирам от написаното,че тя е най веща и доброжелателна към пътуващите за Доминикана.Предстои ми пътуване през януари ,но все още не съм наясно как да го организирам.Приемам всякакви съвети и информация от Вас магеланци!

Връзка към мнение

Аз съм готова с моята организация за октомври. Накратко как - четох тук, четох от Ива, осведомих се от приятели и така. Питай по-конкретно каквото те интересува и ще помогна, въпреки че не смятам, че съм експерт.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 8/11/2017 в 10:17, Ерика каза:

Аз съм готова с моята организация за октомври. Накратко как - четох тук, четох от Ива, осведомих се от приятели и така. Питай по-конкретно каквото те интересува и ще помогна, въпреки че не смятам, че съм експерт.

Здравей,

Би ли споделила какво сте планирали за престроя си. Ние сме през декември.

Връзка към мнение

Някой може ли да ми каже данни на евтини ресторанти/фаст фууд-ове в Баваро и околията? Без Макдоналдс, а по-скоро мексикански ресторанти или подобни, но с нормални цени, а не изтънчени такива.

Връзка към мнение

Аз бях през Май тази година 2 седмици в Куба и се влюбих в магията й. Следващото място искам да е Доминиканска република и също се интересувам от круизите до Санто Доминго/Пунта Кана. Може ли да споделите сайт за добри цени и тактика кога да го платим, за да ни бъде изгодно все пак :) Благодаря

Връзка към мнение
преди 21 минути , ACM каза:

Някой може ли да ми каже данни на евтини ресторанти/фаст фууд-ове в Баваро и околията? Без Макдоналдс, а по-скоро мексикански ресторанти или подобни, но с нормални цени, а не изтънчени такива.

Заведоха ни в едно заведение, което отговаря на всичките ви изисквания
Wacamole   https://bg-bg.facebook.com/Wacamolepc/
Препоръчах на приятели, харесаха го и те.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Kris каза:

Заведоха ни в едно заведение, което отговаря на всичките ви изисквания
Wacamole   https://bg-bg.facebook.com/Wacamolepc/
Препоръчах на приятели, харесаха го и те.

Хаха, това се намира на съседния тротоар спрямо хотела ни. Чудесно, благодаря.

П.С. А има ли някъде бюфети (плащаш вход и ядеш до посиняване)?

Редактирано от ACM
Връзка към мнение
На 8.08.2017 г. в 10:22, valpet каза:

Някой може ли да ми каже как да се свържа с Ива.Разбирам от написаното,че тя е най веща и доброжелателна към пътуващите за Доминикана.Предстои ми пътуване през януари ,но все още не съм наясно как да го организирам.Приемам всякакви съвети и информация от Вас магеланци!

Аз също й писах , но нямам отговор. Мина доста време, но може би няма възможност да отговори. :( Надявам се да се включи  , когато й е удобно. 

 

преди 32 минути , simo607 каза:

Следващото място искам да е Доминиканска република и също се интересувам от круизите до Санто Доминго/Пунта Кана. Може ли да споделите сайт за добри цени....

За круизите има изгодни от Ла Романа. Аз букнах един за една седмица -7 острова от сайта на СOSTA по 340€ на човек(там излизаше най- евтино).  В темата за круизите пуснах линк за него. Според мен беше добра цената. 

преди 9 минути , Kris каза:

Има автобус, който минава по новата магистрала и струва 10$.

Близък и хубав плаж е Бока Чика.

От къде точно тръгва този автобус и къде мога да видя разписанието и спирките?

Връзка към мнение
Преди 1 час, peter118 каза:

Здравей,

Би ли споделила какво сте планирали за престроя си. Ние сме през декември.

Споделяйте, споделяйте, аз също се интересувам, че съм там края на Януари :)

За сега плана е Пунта Кана 2 дни, Санто Доминго 1 ден, Пуерто Плата 1 ден и Самана 3-4 дни. Пътуване между градовете с кола под наем, че да спестим време и да може да поразгледаме.

Връзка към мнение
преди 1 минута , boogy83 каза:

Споделяйте, споделяйте, аз също се интересувам, че съм там края на Януари :)

За сега плана е Пунта Кана 2 дни, Санто Доминго 1 ден, Пуерто Плата 1 ден и Самана 3-4 дни. Пътуване между градовете с кола под наем, че да спестим време и да може да поразгледаме.

Има ли отзиви  за колите под наем , безопасно ли е  на какви цени намери. Имам близки , които живеят в Канада и често почиват в ДР , но според тях изобщо не е безопасно да обикаляме из острова и то с дете. Изчетох във форума темите и не останах с подобно впечатление. 

 Ние ще бъдем там февруари и една седмица ще отиде за круиза, 1 ден -Санто Доминго и после Баваро. Все още не съм резервирала хотел за моите дати, че нещо много солени ми излизат цените. Друго за сега не съм мислила , но и аз все още се ослушвам за идеи , тъй като програмата не е окончателна , а пожелателна. 

Така , че и аз очаквам на първите , които ще бъдат там да споделят впечатления. :)

Връзка към мнение

Ами безопасно....какво толкова да се случи на това парче тенекия :) Ще му направим една пълна застраховка, пък каквото стане :) Цени има разнообразни, аз гледах най-евтиното. Излиза някаква оферта за около 185$ със застраховката за 6 дни. Но това е на първо четене, без да съм проучвал по-обстойно какво включва тая застраховка, не съм чел и мнения за сайта който предлага колите.

Иначе в ренталкарс намирам за 400 лева за същите дати.

За безопасното обикаляне не мога да кажа, но ние ще сме трима възрастни и ще пием много ром, така че се очаква да сме безсмъртни :D

  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 2 часа, boogy83 каза:

Ами безопасно....какво толкова да се случи на това парче тенекия :) Ще му направим една пълна застраховка, пък каквото стане :) Цени има разнообразни, аз гледах най-евтиното. Излиза някаква оферта за около 185$ със застраховката за 6 дни. Но това е на първо четене, без да съм проучвал по-обстойно какво включва тая застраховка, не съм чел и мнения за сайта който предлага колите.

Иначе в ренталкарс намирам за 400 лева за същите дати.

За безопасното обикаляне не мога да кажа, но ние ще сме трима възрастни и ще пием много ром, така че се очаква да сме безсмъртни :D

 

Аз резервирах през сайта на budget , compact class за 10 дена през декември-януари е 181 долара без застраховка. Тези дни ще направя едногодишна застраховка през icarhireinsurance, с кеш бека през topcashback излиза под 70 евро с покритие за целия свят, включително LDW където не е включено в наема (извън Европа обикновено).

Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

Аз резервирах през сайта на budget , compact class за 10 дена през декември-януари е 181 долара без застраховка. Тези дни ще направя едногодишна застраховка през icarhireinsurance, с кеш бека през topcashback излиза под 70 евро с покритие за целия свят, включително LDW където не е включено в наема (извън Европа обикновено).

Половината от поста ти ми прозвуча на китайски :) Не я разбирам цялата система, как става.....взимаш кола под наем, а правиш застраховка за цяла година? Сложно ми звучи и непонятно, но ако дадеш линк къде да се образовам или ти обясниш ще съм много благодарен (предполагам и други) :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Едногодишна застраховка от застрахователна компания, която покрива всички наеми на коли в рамките на една година. А всички тези наеми се взимат без да се плаща застраховка на компанията за наем, защото вече се покриват от другата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 18 минути , boogy83 каза:

Половината от поста ти ми прозвуча на китайски :) Не я разбирам цялата система, как става.....взимаш кола под наем, а правиш застраховка за цяла година? Сложно ми звучи и непонятно, но ако дадеш линк къде да се образовам или ти обясниш ще съм много благодарен (предполагам и други) :)

При наемането на кола е възможно, но не задължително да платиш допълнително застраховка от доставчика.

Има външни доставчици на услуги по застраховане на excess (това е сумата, до която ти си отговорен да платиш в случай на щета, дори колата да има каско застраховка). Наемите на коли в Доминиканската република не включват каско, тоест, отговорен си за цялата кола до нейната застрахователна стойност - ако я откраднат и не си се застраховал, ще я плащаш :biggrin:

Външната застраховка, за която аз говоря, е следната - плащаш еднократна премия и тя покрива застраховка на всякакви коли където и да е по света (четат се общите условия винаги, защото има изключения) и в случай на неприятности, ти плащаш за вредите, но застрахователя ти връща направените разходи срещу документи за това.

Минусът при този тип застраховки са, че трябва да оставиш депозит с кредитна карта, както и да платиш при щета, преди да ти възстановят парите.

Плюсът е цената :) много по-евтини са, отколкото застраховките на самите фирми за коли под наем.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение
преди 6 часа, peter118 каза:

Здравей,

Би ли споделила какво сте планирали за престроя си. Ние сме през декември.

Ето я моята програма, за 11 дни ще сме. Целта е хем да се насладим на плажовете, хем да видим няколко места от страната. Мисля, че се получи доста балансирано. Ще се придвижваме с автобуси, трансферите не са дълги и са евтини.

 

- 6 дни ол инклузив в Пунта Кана. Тук ще правим допълнителни екскурзии, но сме решили да ги изберем на място.

- 3 дни в Лас Теренас, в малко хотелче с ходене до п-в Самана или някой остров

- 2 дни в Санто Доминго, за разглеждане на града

За съжаление няма да ни стигне времето за Пуерто Плата. Това място си заслужава да се посети, та ще имаме повод да отидем отново.

 

Бяхте питали за сайтове за хотели. Освен стандартните, моя приятелка доминиканка ми препоръча bookit.com. В крайна сметка не открих изгодна оферта оттам и запазих от букинг. По мои наблюдения ол инклузив пакетите на повечето хотели са доста сходни, условията също, има леки разлики в бройка ресторанти в рамките на комплекса както и в наличието на безплатен интернет.

 

Препоръчвам и пътеводителя на Lonely planet. Има само английско издание и е от 2014, но е страхотен - изчетох го на един дъх и пак ще повторя.

Ние пътуваме точно след месец, вече нямам търпение и ще разказвам скоро :)

  •  
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 12 часа, Topfly каза:

Някой има ли идея колко струват трансферите от Санто Доминго до Пунта Кана?

Преди две години беше около 150 долара от летището на Пунта Кана до Санто Доминго. Предполагам в обратната посока ще е подобно. Тогава рових доста за цени и най- прилично се получаваше с dominicanaplus или нещо подобно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Може ли някой да даде информация за трансфер или автобус от летището в Пунта кана до Ла Романа? Освен това първите 2 нощувки не са планирани и се чудя как да ги оползотворя. Има ли нещо интересно в района на Ла Романа или да ги планирам за Санто Доминго? 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, Ерика каза:

Ето я моята програма, за 11 дни ще сме. Целта е хем да се насладим на плажовете, хем да видим няколко места от страната. Мисля, че се получи доста балансирано. Ще се придвижваме с автобуси, трансферите не са дълги и са евтини.

 

- 6 дни ол инклузив в Пунта Кана. Тук ще правим допълнителни екскурзии, но сме решили да ги изберем на място.

- 3 дни в Лас Теренас, в малко хотелче с ходене до п-в Самана или някой остров

- 2 дни в Санто Доминго, за разглеждане на града

За съжаление няма да ни стигне времето за Пуерто Плата. Това място си заслужава да се посети, та ще имаме повод да отидем отново.

 

Бяхте питали за сайтове за хотели. Освен стандартните, моя приятелка доминиканка ми препоръча bookit.com. В крайна сметка не открих изгодна оферта оттам и запазих от букинг. По мои наблюдения ол инклузив пакетите на повечето хотели са доста сходни, условията също, има леки разлики в бройка ресторанти в рамките на комплекса както и в наличието на безплатен интернет.

 

Препоръчвам и пътеводителя на Lonely planet. Има само английско издание и е от 2014, но е страхотен - изчетох го на един дъх и пак ще повторя.

Ние пътуваме точно след месец, вече нямам търпение и ще разказвам скоро :)

  •  

Надявам се да си изкарате страхотно! Ще чакаме отзиви

☺️

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 47 минути , liliya каза:

Може ли някой да даде информация за трансфер или автобус от летището в Пунта кана до Ла Романа? Освен това първите 2 нощувки не са планирани и се чудя как да ги оползотворя. Има ли нещо интересно в района на Ла Романа или да ги планирам за Санто Доминго? 

За автобусите използвайте този сайт.
http://horariodebuses.com/EN/do/index.php
Такси ще ви вземе над 100$. В две посоки около 150. А автобуса беше 5$.

Интересното в Ла Романа е специално изграденото селище Altos de Chavоn.
И близкия остров Каталина, който се посещава и от круизни екскурзии много често.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.