Прескочи до съдържание

Говорим си за: Доминиканската Република


гост

Препоръчани мнения

Не, всеки хотел е с различен цвят гривна и ги гледат като влизаш в ресторант, примерно. Вероятно можеш да се настаниш на басейна на друг хотел, но сигурно от бара няма да ти дадат коктейли :) Да не пропуснете да си направите резервация в бразилския А ла карт ресторант, Родизио мисля че се казваше, на мен много ми хареса. Едва го намерихме, защото през деня е с друго име, там сервират обяд, точно до плажа е. Ако в групата ви има пушачи, също за вечеря препоръчвам ресторанта, който е най-далече от плажа, има маси на вън и вентилатори на тавана, които горе-долу вършат работа. Иначе климатиците вътре са доста силни, на мен даже ми беше студено, но аз съм доста зиморничава и преценката ми не е много обективна :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко информация от първо лице в Доминиканската република - резервацията ми е за място на южния бряг в Bayahibe:

 

"dear guest. thank you for your reservation..... we did not had any damages. Irma passed far from us. we had only some rain and wind. nothing dangerous. about your reservation, Normally December is very nice here as hurricane period is finish."

Връзка към мнение

И нашият хотел Luxury Bahia Principe Esmeralda публикува подобно съобщение онзи ден. Живот и здраве, след 20 дни ще документирам ситуацията и със снимки :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Dominican Republic

Cruise Port: Amber Cove; La Romana; Samana; Santo Domingo

As of now it appears that the ports of the Dominican Republic emerged from Irma without major damage, however none are open to cruise passengers at this time. Punta Cana International Airport has resumed normal operations and the area's hotel sector is reporting no major damage.

According to David Candib, vice president of Development & Operations for Carnival Corporation & plc: "Amber Cove port was not really impacted by the passing of Hurricane Irma and our team along with the overall destination community and the government have been planning for the return of cruise ships by moving swiftly into clean-up of debris. We are finalizing assessment of the channel access to the port by end of this week to provide an all clear shortly thereafter."


 

https://www.cruisecritic.com/news/news.cfm?ID=8067

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Вчера исках да резервирам един апартамент в Bayahibe, дава ми съобщение "Buongiorno, sono spiacente ma la struttura non è disponibile dovuto a danni causati dall'uragano Maria passato 3 giorni fa" , така че проверявайте обекти, които сте резервирали или ще резервирате.

Редактирано от Marisha
Връзка към мнение
преди 1 минута , Marisha каза:

Вчера исках да резервирам един апартамент в Bayahibe, дава ми съобщение "Buongiorno, sono spiacente ma la struttura non è disponibile dovuto a danni causati dall'uragano Maria passato 3 giorni fa" , така че проверявайте обекти, които сте резервирали или ще резервирате.

Не само с отделни обекти има проблем, ами в цели области няма ток и има поражения, но официалните съобщения на правителството на Доминиканската република не признава за тези проблеми и гледа да успокоява, че всичко е в ред. Добре е човек да проучи положението в дадения район преди да си направи резервация.

Положението е доста по добро от колкото на Сен Мартен, Пуерто Рико или Доминика, защото само североизточните части на Доминиканската република бяха ударени от ураган със степен 2 до 3, но и това все пак е доста силен ураган.

Връзка към мнение
На 9/24/2017 в 12:00, Topfly каза:

Не само с отделни обекти има проблем, ами в цели области няма ток и има поражения, но официалните съобщения на правителството на Доминиканската република не признава за тези проблеми и гледа да успокоява, че всичко е в ред. Добре е човек да проучи положението в дадения район преди да си направи резервация.

Положението е доста по добро от колкото на Сен Мартен, Пуерто Рико или Доминика, защото само североизточните части на Доминиканската република бяха ударени от ураган със степен 2 до 3, но и това все пак е доста силен ураган.

Аз получих потвърждение и от двата си хотела - в Пунта Кана и в Лас Теренас. Следя и снимки от региона и коментари на приятелката ми. Големите хотели са абсолютно ок, каквото е било засегнато, е оправено. Доколкото прочетох из нета, в някои жилищни квартали и там, където има дървени постройки, е зле.

 

Иначе, да, министерството пуска доста позитивни съобщения, все пак държавата се крепи на туризма.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Dear Guest, 
we are in the south of Dominican Republic and Maria passed at 100 km far from the north.We only had a lot of wind. No damages for us but in the north yes, they had.
Thank you for ask.
Regards

 

Това дойде днес от нашия хотел в Bayahibe

Връзка към мнение

Здравейте, ние ще ходим в Доминикана от 14 до 22 октомври. Дано всичко да е наред, че съм леко притеснена. От хотела казаха, че при тях всичко е ок, ама все пак май сме избрали леко ураганният сезон.

Имам един въпрос, тъй като кацаме и излитаме от Санто Доминго, може ли някой да ми даде информация как да се придвижем до Пунта Кана. За трансфер от хотела ми поискаха по 100$ на човек, което ми е твърде много. Ще съм благодарна, ако някой сподели опит с пътуването между двете места.

 

Поздрави!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎26‎.‎09‎.‎2017 в 9:58, Ерика каза:

Аз получих потвърждение и от двата си хотела - в Пунта Кана и в Лас Теренас. Следя и снимки от региона и коментари на приятелката ми. Големите хотели са абсолютно ок, каквото е било засегнато, е оправено. Доколкото прочетох из нета, в някои жилищни квартали и там, където има дървени постройки, е зле.

 

Иначе, да, министерството пуска доста позитивни съобщения, все пак държавата се крепи на туризма.

Ерика, всичко  ще е наред:)))). Приятно пътуване и много незабравими гледки. Ще очакваме включване от теб от място. :biggrin:

 

преди 15 минути , nadeto_nn каза:

Имам един въпрос, тъй като кацаме и излитаме от Санто Доминго, може ли някой да ми даде информация как да се придвижем до Пунта Кана. За трансфер от хотела ми поискаха по 100$ на човек, което ми е твърде много.

 

По-горе някой беше дал линк за автобусите, превърти някоя друга страница назад в темата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отново продължавам да досаждам, но не знам защо нещо не мога да се ориентирам добре с подготовката за Доминикана. Реших, че ще пътуваме с Баваро експрес, от Санто Доминго до Пунта Кана. Всичко ок, но не мога да разбера как да стигна от летището в Санто Доминго до някоя спирка, на която да хвана Баваро експрес. Ще съм благодарна, ако н якой сподели опит.

Връзка към мнение

Споделям с вас днешната гледка от мястото на събитието - Пунта Кана, която мога да опиша с една дума - рай!

Аа, и времето е чудесно, за който се притеснява :)

9B7FEBDD-1468-49E0-9A5E-58EC95947AD7.jpeg

  • Харесвам 10
  • Браво 3
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Преди повече от седмица вече се завърнахме от Доминиканската република, но мислено сме още там. Това е страна с много лица, и преживяванията ни там са толкова ярки, че не се описват лесно, а пък няма да се забравят никога. Докоснахме се и до райските плажове и лукса на големите ризорти в Пунта Кана, и до дивата красота и романтиката на Лас Теренас и до бедността и съмнителния  тропически чар на Санто Доминго.

Темата тук доста помогна за организирането на пътуването ни и искам да благодаря на всички, писали в нея. Благодарение на темата си подбрахме един от най-хубавите според мен хотели в Пунта Кана и се възползвахме от екскурзията с бъги из селата в околността. Пак чрез темата се решихме да ползваме автобуси за придвижване и никак не сгрешихме в това си решение. Може би нещо, което тук не е разисквано много е местността Лас Теренас. За нас това беше едно от най-красивите места, които сме виждали и според мен всеки, който се е запътил към Доминиканската република трябва да го включи в програмата си. Диви плажове, тихи улици, малки хотелчета и много европейски туристи - беше различно и запомнящо се място (снимката по-долу е оттам). Отидохме и до водопада при Ел Лимон и останахме очаровани от това което видяхме, в комбинацията с доста екстремното за мен яздене на коне през баирите. За Санто Доминго също бяхме подготвени какво да очакване, но трябва да призная че този град никак не ми хареса и не бих се върнала отново там, защото нямаше нищо което да се види освен може би нощния живот.

Като цяло толкова е пъстра Доминиканската република, че е задължително човек да излезе извън рамките на комплексите в Пунта Кана и да се потопи в тази смесица от меренге, кафе, оживени улици, влага и жега, усмихнати хора, бедност, безобразно движение по улиците, пак музика, пак танци...

От чисто практична гледна точка, ако изключим притесненията около ураганите, беше доста добро решение да отидем в т.нар. нисък сезон. Ако полу-пълните хотели, плажове и улици които видяхме са нисък сезон, не знам доколко чара на мястото ще е налице през силния сезон.

Ако скоро ви предстои да пътувате към Доминиканската република, пишете, ще помагам и разказвам каквото мога. Хубаво изкарване на всички!

 

DSCN4640.JPG.4a747d8ee09f6189c3352e9aa4adca66.JPG

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Благодаря за споделеното, ние сме избрали Лас Теренас за основната част от почивката, запазили сме вила там за една седмица. От там е най-лесно гледане на китове, ще бъдем в сезон за това. Останалото време ще обикаляме. Пунта Кана мислех да пропуснем, не обичам големите хотели ол-инклузив, но няма как с този късен полет. Така че ще останем там 2 дни да си починем. В плановете ни са Bayahibe,  La Romana и Santo Domingo.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Marisha каза:

Благодаря за споделеното, ние сме избрали Лас Теренас за основната част от почивката, запазили сме вила там за една седмица. От там е най-лесно гледане на китове, ще бъдем в сезон за това. Останалото време ще обикаляме. Пунта Кана мислех да пропуснем, не обичам големите хотели ол-инклузив, но няма как с този късен полет. Така че ще останем там 2 дни да си починем. В плановете ни са Bayahibe,  La Romana и Santo Domingo.

Страхотно! Браво, че сте избрали Лас Теренас за основната част и супер програма!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! И аз смятам да посетя Доминиканската  република през декември. Интересувам се от цените на транспорта и хранат, като цяло в сравнение с тукашните цени там как е? Някой ходил ли е до съседни острови и каква е била цената за корабче до там. Мисля ако имаме време да прескочим до Ямайка и някои близки острови, но всичко зависи от бюджета. :)

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Honeyjar каза:

Здравейте! И аз смятам да посетя Доминиканската  република през декември. Интересувам се от цените на транспорта и хранат, като цяло в сравнение с тукашните цени там как е? Някой ходил ли е до съседни острови и каква е била цената за корабче до там. Мисля ако имаме време да прескочим до Ямайка и някои близки острови, но всичко зависи от бюджета. :)

 

И аз си мислех за Ямайка, но цените на самолетните билети не са евтини. Оказа се, че цената до Ямайка от Доминиканската ми излиза колкото билета от Барселона до Доминиканската. А и това лято на няколко пъти излизаха евтини билети до Ямайка от Европа (около 200-300 евро), та това ми отпадна като вариант.

 

Иначе, ако някой сподели информация за близки островчета около Доминиканската, където могат да се правят еднодневни разходки с корабче до тях и обратно много ще съм благодарен.

Връзка към мнение
преди 1 минута , boogy83 каза:

И аз си мислех за Ямайка, но цените на самолетните билети не са евтини. Оказа се, че цената до Ямайка от Доминиканската ми излиза колкото билета от Барселона до Доминиканската. А и това лято на няколко пъти излизаха евтини билети до Ямайка от Европа (около 200-300 евро), та това ми отпадна като вариант.

 

Иначе, ако някой сподели информация за близки островчета около Доминиканската, където могат да се правят еднодневни разходки с корабче до тях и обратно много ще съм благодарен.

Аз си мислех за това:

https://www.tripadvisor.com/Attraction_Review-g2018263-d1380446-Reviews-Isla_Saona-Parque_Nacional_del_Este_La_Altagracia_Province_Dominican_Republic.html

 

Връзка към мнение
преди 12 часа, Kamen каза:

Как се придвижихте от Пунта Кана до Лас Таренас? Автобус? Цени? Линк?

Това беше най-сложната част, защото трябва да се хванат 2 автобуса и пътуването общо е около 5 часа. Нас това не ни притесняваше, имахме нужното време и така го направихме. Първо се хваща автобус на Експресо Баваро (expresobavaro.com) до летището на Санто Доминго, а оттам се хваща друг автобус за Лас Теренас. Цената е общо 16 долара на човек в посока. Съвсем спокойно можеш да питаш във всеки един хотел в Пунта Кана и там ще те упътят до спирката на Експесо Баваро. Там просто ще е важно да кажеш на шофьора, че искаш да отидеш до Лас Теренас и той ще те спре на правилната спирка.

 

преди 7 часа, boogy83 каза:

Иначе, ако някой сподели информация за близки островчета около Доминиканската, където могат да се правят еднодневни разходки с корабче до тях и обратно много ще съм благодарен.

 

Не отидохме до Саона, но при тур агентите в хотела ни в Пунта Кана това беше една от най-желаните екскурзии. Показваха ни снимки и изглеждаше наистина впечатляващо - с плажове с кристални води и морски звезди.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.