Прескочи до съдържание

Говорим си за: Доминиканската Република


гост

Препоръчани мнения

преди 6 часа, Здравко Ангел каза:

"Малко" боклук е залял бреговете на Доминиканската република.

 

https://www.nytimes.com/2018/07/23/world/americas/dominican-republic-garbage.html?smid=fb-nytimes&smtyp=cur

Лелеее, дано го разчистят до октомври...

Връзка към коментар

Ние бяхме сега през юни в Dreams Palm Beach Resort - това е под Баваро и имаше страшно много водорасли. Работниците не спираха да чистят, имаше и сложени едни ограничения в морето, за да не идват водорасли към брега. В някои дни имаше повече, в други по-малко. Но си е сериозен проблем като цяло и на Баваро. Добре, че на Саона ги нямаше. Само по пътя до там видяхме на няколко места в морето ивици водорасли.

Връзка към коментар

Взех да се чудя дали да не отказвам резервацията :( има още месец до тогава, може и да изчезнат, но ... не може всеки ден да ходим на Саона на плаж, а хич не обичам да кисна в басейните. Някой ако ходи август да сподели какво е положението.

Връзка към коментар

До колкото четох из форумите, най-много да имаме лош късмет от два дена силен дъжд и вятър, но пък водата е най-топла и времето за моя вкус най-приятно. Много американци споменават, че най-лщбимият им месец за посещение там е септември.

Връзка към коментар

Възможно е, аз също избрах юни заради топлата вода и по-топлите вечери. Освен това и ценово излиза по-изгодно в ниския сезон. Притеснявах се от дъждове, но валя само 1 нощ за малко. Времето беше просто чудесно.

Връзка към коментар

Август и септември не са за съжаление ниски цените, и вместо водорасли (уж до тогава често се махат) има урагани 🙂 но да видим, може и накрая да откажа резервацията или ще си висим в басейна 😞

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Live webcam: https://www.palladiumhotelgroup.com/en/punta-cana/grand-palladium-punta-cana-resort-spa/webcam/playa-royal-suites-turquesa/

днес уж няма водорасли

И по проблема с боклука това е отговора на живущ там: " Santo Domingo is a totally different region than here. It is also an urban city with well over 3.5 million people. Unfortunately, many treat the rivers there as garbage drops and that ends up in the sea. BTW, as they say, the camera can be as wide or as tight as you want it. This occurred just to the west of the Ozama River mouth. "

Може да са от полза на някого като мен 🙂

Връзка към коментар
преди 2 часа, svetlif каза:

И по проблема с боклука това е отговора на живущ там: " Santo Domingo is a totally different region than here. It is also an urban city with well over 3.5 million people. Unfortunately, many treat the rivers there as garbage drops and that ends up in the sea. BTW, as they say, the camera can be as wide or as tight as you want it. This occurred just to the west of the Ozama River mouth. "

Може да са от полза на някого като мен 🙂

Абсолютно е така. Водата в Санто Доминго няма нищо общо с това, което ще видите в Пунта Кана, да не говорим пък на север. Съвсем различни са крайбрежията. През септември миналата година в Пунта Кана водата беше кристална (дори и след урагана Ирма), а в Санто Доминго беше отвратително мръсно.

 

Трябва да се гледат уеб камерите.

Редактирано от Ерика
Връзка към коментар

Да, но така или иначе скоро ми изтича периода, в който мога да откажа резервацията, така че трябваше да се убедя, че не е твърде зле. В случай на ураган може ида имам право на отказ, но в случай на водорасли едва ли 😄 дано имаме късмет. Има оферта в домениканатурс за ноември и декември - децата да плащат само самолет/летищни такси, ние през Туи също хванахме такава оферта за края на август и началото на септември, но вече не е валидна за същия период и хотел.

Връзка към коментар

Здравейте. Някой знае ли какво се случва с  @Iva_a? Дали все още живее в Доминикана? Има ли други българи живеещи там? Предстои ни пътуване в началото на ноември и много бих се радвала, ако има някой нашенец там 🙂 А някой има ли отзиви за Sunscape Bavaro Dominicana Beach? Благодаря предварително 🙂

1 hour ago, svetlif said:

Да, но така или иначе скоро ми изтича периода, в който мога да откажа резервацията, така че трябваше да се убедя, че не е твърде зле. В случай на ураган може ида имам право на отказ, но в случай на водорасли едва ли 😄 дано имаме късмет. Има оферта в домениканатурс за ноември и декември - децата да плащат само самолет/летищни такси, ние през Туи също хванахме такава оферта за края на август и началото на септември, но вече не е валидна за същия период и хотел.

И ние хващаме такава промоция, но нашата май не е на Туи. 

Връзка към коментар

Iva  не отговаря от месеци и май не е там. Има други българи, мога да дам координати. Пишете на лични, ако има интерес.

Редактирано от liliya
  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, предстои ни пътуване до Доминиканската република и по- точно до хотел Гранд Бахия Принсипе и след всичко прочетено ми е малко притеснено. Интересуваме с дебитни карти може ли да се плаща или трябва да е кредитна и какви са цените за да преценя и каква сума пари да си предвидя

Връзка към коментар

В магазините, и по-малките дори, със сигурност приемат и дебитни карти. Не се притеснявайте. А и вие сте с пакет в хотела и едва ли много допълнителни разходи да имате.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 25.07.2018 г. в 18:27, liliya каза:

Iva  не отговаря от месеци и май не е там. Има други българи, мога да дам координати. Пишете на лични, ако има интерес.

Защо на ЛС, дай, моля, координати тук.

Нали говорим за българи, които осъществяват туристически услуги.

Така повече хора ще се възползват. Мен също ме интересува.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 31 минути , AlexandraKo каза:

Защо на ЛС, дай, моля, координати тук.

Нали говорим за българи, които осъществяват туристически услуги.

Така повече хора ще се възползват. Мен също ме интересува.

Няма никакъв проблем да дам координатите. Ако модераторите решат , че не трябва - да го махнат.

Да това са българи( няколко са ), които упражняват туристическа дейност на острова. Доколкото си спомням казаха от около 13 години. Момчето , с което се свързах се казва Илиян и е много отзивчив. Благодарение на него ходихме на пиратския кораб с плуване с акули и скатове - по хотелите много не го презентират. За деца този тур е супер интересен. 

Та.... телефонът на Илиян е ‭00 1 (829) 222-4221‬. Давам го с негово съгласие , разбира се.  Отговаря на вайбър . Пратете му поздрави :), а на вас весело и незабравимо пътуване. 🙂

 

Преди 1 час, Iliana_decheva каза:

Здравейте, предстои ни пътуване до Доминиканската република и по- точно до хотел Гранд Бахия Принсипе и след всичко прочетено ми е малко притеснено. Интересуваме с дебитни карти може ли да се плаща или трябва да е кредитна и какви са цените за да преценя и каква сума пари да си предвидя

Вземете си медикаменти и тоалетни принадлежности, че за тях режат глави. За пакет мокри кърпи- 7 до 12 $.... 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 8 минути , liliya каза:

Няма никакъв проблем да дам координатите. Ако модераторите решат , че не трябва - да го махнат.

Да това са българи( няколко са ), които упражняват туристическа дейност на острова. Доколкото си спомням казаха от около 13 години. Момчето , с което се свързах се казва Илиян и е много отзивчив. Благодарение на него ходихме на пиратския кораб с плуване с акули и скатове - по хотелите много не го презентират. За деца този тур е супер интересен. 

Та.... телефонът на Илиян е ‭00 1 (829) 222-4221‬. Давам го с негово съгласие , разбира се.  Отговаря на вайбър . Пратете му поздрави :), а на вас весело и незабравимо пътуване. 🙂

 

Вземете си медикаменти и тоалетни принадлежности, че за тях режат глави. За пакет мокри кърпи- 7 до 12 $.... 

Благодаря! Защо да имат против модераторите - това не е ТА в България.

А като ходим по света, защо да плащаме на чуждите хора, а не - на нашите?

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, Iliana_decheva каза:

Здравейте, предстои ни пътуване до Доминиканската република и по- точно до хотел Гранд Бахия Принсипе и след всичко прочетено ми е малко притеснено. Интересуваме с дебитни карти може ли да се плаща или трябва да е кредитна и какви са цените за да преценя и каква сума пари да си предвидя

Плащала съм и с дебитни и с кредитни карти, но има такса за европейски апликации в повечето случаи. Според мен за дребни неща е по- добре в брой.

Връзка към коментар
On 8/31/2018 at 10:53 PM, Iliana_decheva said:

Здравейте, предстои ни пътуване до Доминиканската република и по- точно до хотел Гранд Бахия Принсипе и след всичко прочетено ми е малко притеснено. Интересуваме с дебитни карти може ли да се плаща или трябва да е кредитна и какви са цените за да преценя и каква сума пари да си предвидя

Цените за някои дребни неща наистина не са приятни ... като някакво тяхно плажно масло за 25 $ ,ноо все пак сте All Inclusive и едва ли ще  имате много излишни разходи. Стига да не се оливате на лобито с уиски като мен 😄 И там не е страшно -между 5-15 $ в зависимост от чашката. Като цяло ние се охарчихме основно покрай дневните турове и атракции - организация директно от  хотела излиза солено. Затова пък има конкуренция и може много да се пазарите. Така на плажа имахме мноооого закачливи сделки за сувенирчета,   дрънкулки и пури.. Купувахме ги на много добри цени, да не кажа почти без пари.  Дебитни и кредитни карти важат навсякъде.

Връзка към коментар
преди 8 часа, tzlatarov каза:

Цените за някои дребни неща наистина не са приятни ... като някакво тяхно плажно масло за 25 $ ,ноо все пак сте All Inclusive и едва ли ще  имате много излишни разходи. Стига да не се оливате на лобито с уиски като мен 😄 И там не е страшно -между 5-15 $ в зависимост от чашката. Като цяло ние се охарчихме основно покрай дневните турове и атракции - организация директно от  хотела излиза солено. Затова пък има конкуренция и може много да се пазарите. Така на плажа имахме мноооого закачливи сделки за сувенирчета,   дрънкулки и пури.. Купувахме ги на много добри цени, да не кажа почти без пари.  Дебитни и кредитни карти важат навсякъде.

А може ли да споделиш какви са цените на туровете? 😊

Връзка към коментар
On 9/1/2018 at 9:40 PM, Iliana_decheva said:

А може ли да споделиш какви са цените на туровете? 😊

Бяхме Февруари 2017 и точните цени за съжаление немога да се сетя,  да кажем че започваха от около 100 евро на човек.    🙂  Алтернативни и по-евтини вариянти се намират на плажа , от някои черни  и други компании , но ни казаха че може да е малко дейнджър /незнам колко е вярно/, така че всеки си преценява... 

Връзка към коментар
преди 22 минути , tzlatarov каза:

Бяхме Февруари 2017 и точните цени за съжаление немога да се сетя,  да кажем че започваха от около 100 евро на човек.    🙂  Алтернативни и по-евтини вариянти се намират на плажа , от някои черни  и други компании , но ни казаха че може да е малко дейнджър /незнам колко е вярно/, така че всеки си преценява... 

Това са много високи цени. Останалото-страшилки за туристи от ризорти измислени от туроператори.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, tzlatarov каза:

Бяхме Февруари 2017 и точните цени за съжаление немога да се сетя,  да кажем че започваха от около 100 евро на човек.    🙂  Алтернативни и по-евтини вариянти се намират на плажа , от някои черни  и други компании , но ни казаха че може да е малко дейнджър /незнам колко е вярно/, така че всеки си преценява... 

100 евро наистина е цифра....ние запазихме през tripadvisor, защото имахме ограничено време и ни беше малко страх да не се окаже, че няма места в последния момент. Нищо подобно...всичко може да стане от днес за утре. Там се предлагат екскурзийки на половин цена от тази в нета, дето се вика от всеки. В последствие съжалявахме, че сме се набутали с цената, но пък това което видяхме бързо ни разкара тия мисли 🙂

 

Ако се върнеш две три страници назад в темата може да прочетеш конкретни цени и описания на нашите посещения.

Първоначално и ние така бяхме изплашени, че видиш ли в Доминиканската е много опасно, да не се доверяваме на никой и така нататък....нищо подобно. Хората са страхотни, помагат и не досаждат с предлагане на стоки и услуги. 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.