Прескочи до съдържание

Говорим си за: Доминиканската Република


гост

Препоръчани мнения

Вдигам темата с надеждата, някой да помогне т.к датите ми наближават. 

Гледайки снимки на съфорумците били там много ми харесаха водопадите на Самана, но с кола е 6ч път в посока, т.к се заобикаля през Санто Доминго. Предполагам има екскурзии с корабче от Пунта Кана? Някой може ли да ме ориентира в цените на дневните екскурзии? Ще бъдем 5 човека и се надявам, че ще договоря добра цена....

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Във връзка с моето пътуване натам искам да се допитам за нещо.Някъде бях засичал,че в Доминикана живее една българка от форума.Някой има ли координатите?

Понеже ми се ще да отида до Хаити за 2-3дни,а ще пътувам със скъп апарат и обектив и не ми се иска да го нося с мен,възможно ли е да ми дадете съвет(или координати на някой сигурен човек там)къде да си оставя техниката за 2-3дни на съхранение.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Stanislav Dimitrov каза:

Във връзка с моето пътуване натам искам да се допитам за нещо.Някъде бях засичал,че в Доминикана живее една българка от форума.Някой има ли координатите?

Понеже ми се ще да отида до Хаити за 2-3дни,а ще пътувам със скъп апарат и обектив и не ми се иска да го нося с мен,възможно ли е да ми дадете съвет(или координати на някой сигурен човек там)къде да си оставя техниката за 2-3дни на съхранение.

 

@AlexandraKo, тагвам те, за да видиш въпроса, че можеш да помогнеш. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 часа, Stanislav Dimitrov каза:

Във връзка с моето пътуване натам искам да се допитам за нещо.Някъде бях засичал,че в Доминикана живее една българка от форума.Някой има ли координатите?

Понеже ми се ще да отида до Хаити за 2-3дни,а ще пътувам със скъп апарат и обектив и не ми се иска да го нося с мен,възможно ли е да ми дадете съвет(или координати на някой сигурен човек там)къде да си оставя техниката за 2-3дни на съхранение.

 

Някъде по- назад в темат бях дала телефона на Илиян. Той живее в ДР и ако не можеш да откриеш други контакти, ще ти дам неговия номер. Отговаря на вайбър.

Той също се занимава с туризъм и е от дълго време там.

Редактирано от liliya
Връзка към мнение
23 hours ago, Stanislav Dimitrov said:

Във връзка с моето пътуване натам искам да се допитам за нещо.Някъде бях засичал,че в Доминикана живее една българка от форума.Някой има ли координатите?

Понеже ми се ще да отида до Хаити за 2-3дни,а ще пътувам със скъп апарат и обектив и не ми се иска да го нося с мен,възможно ли е да ми дадете съвет(или координати на някой сигурен човек там)къде да си оставя техниката за 2-3дни на съхранение.

 

Тя все още живее там, просто няма достъп до профила си във форума. Страхотен човек и голяма помощ за българите. Ние бяхме там ноември и ни даде безценни съвети. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Искам да споделя това което ми направи най-голямо впечатление след 12 дни престой в Доминикана и по-точно в Баваро:

1.Слуховете за голяма престъпност са силно преувеличени. Обиколихме цялото крайбрежие от Punta Cana до La Romana и до Miches. Никъде никой не ни притесни, а влизахме да си купим храна в едни селца, които са досущ като нашите цигански махали. Навсякъде хората бяха изключително мили и добронамерени.

 

2.Големите хотелски вериги са окупирали плажната ивица по курортите и достъпа е силно ограничен. Ние като истински Българи има хванахме цаката, но е много неприятно.

 

3.Споменвания многократно тук като див и спокоен плаж Macao  е силно комерсиализиран. Там бяха най-досадните хора, които срещнахме. Дали те канят в гадния си ресторант или искат да ти пробутат някой боклук, всички бяха много настоятелни и се наложи рязко повишаване на тона.

 

4.Има все още диви и недокоснат от цивилизацията плажове. Достъпа до тях е свободен, но е необходимо малко по-проходима кола. Най-много ми харесаха  Playa Costa Esmeralda( 7 км.черен път, като последния километър е проходим само с джип), както и плажа при Laguna del Limon( 4 км. черен път в добро състояние). На първия джунглата буквално излиза на самия плаж, втория е заобиколен от уникална палмова гора. И на двата забелязахме не повече от 4-5 човека освен нас.

 

5.В Доминиканската република изобщо не е евтино. Вечеря за 4 човека и едно дете в хубав ресторант е около 100 долара с по един коктейл на глава. Бензина е 4 долара за галон. Магистралата от Пунта Кана до Ла Романа е 3 долара на посока. В супермаркета цените са като в България. Бирата е по-скъпа, местната Президенте беше около 1,5 долара. Пурите са най-евтини на летището и то с около 50% от предлаганото в другите магазини.

 

6.Обслужването е далече от средноевропейското ниво. Не може да се резервира маса в ресторант. Сервитьорките са бавни и мудни и малко говорят друг език освен испански. Хигиена също е доста занижена навсякъде.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Да разкажа и аз накратко за моето пътуване в периода 28.01-04.02.2019. Пътувахме с TUI от Манчестър, а до там направихме връзките от София с Изиджет.

Избрахме хотел Grand Sirenis 5* в Ulvero Alto, Punta Cana. Хотела е бил реновиран през ноември 2018 и още всичко е супер ново. Преди да заминем бях с много резерви, заради лошите коментари и рейтинг, но очевидно са от преди реновацията, защото сега всичко беше повече от добре. Хотела има 7 тематични ресторанта отделно от бюфетите, които са страхотни, разполага с огромни басейни, вкл. такива подходящи за малки деца. За разлика от плажа пред хотелите в Баваро, тук не обикалят външни търговци и други натрапници, така че може да се радвате на спокойствие, т.к в близост няма други хотели . Макар комплекса да беше огромен на плажа и около басейните никога не беше навалица и винаги можеше да си намериш шезлонг и сянка под някоя палма.

Ходихме на екскурзия до Саона като я спазарих в хотела на 45 $ , но с много, много пазарлък 😄  Всъщност този остров ми остана като най-ярък спомен от почивката. Последния ден взехме кола под наем на място за да отидем до Санто Доминго, но не беше добра идея, защото цената беше 3 пъти по-висока от тази онлайн, но нямахме избор и време. Разходихме се 2-3 часа в Колониалната част  след което отидохме до Los tres ojos . Града не успя да ме впечатли кой знае колко, но беше приятна разходка, като изключим нахалните търговци. Los tres ojos ми хареса повече, но т.к отидохме късно не успяхме да отидем до 4-тото око, въпреки, че мисля, че то всъщност е това до което се ходи с "лодката" или греша?  

Летището е много хубаво, но се чака на дълги опашки навсякъде (полета ни беше следобед в 16:50) . На връщане ни събраха изходната такса веднага след чек-ин-а представители на тур агента ( ТUI) т.к бяхме на пакетна почивка, но на наши приятели пътуващи през Брюксел не като част от пакетна оферта не са им събрали въпросните 20 $  два дни по-рано. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изходна такса никой не ни е искал.Май това е измишльотина на туроператорите за да вземат последно 10 от заминаващите си туристи.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Не е никаква измишльотина, в ДР изходната такса е 20$ и е включена в самолетният билет на А/К , при чартърите се плаща отделно. При всички страни от региона има изходна туристическа такса.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не искам да споря,но ми е странно,защото и ние пътувахме с TUI. Както и това,че въпросната такса е събрана от туроператора,а не от някаква служба на летището.Апропо и входна такава никой не ни е искал.Ако наистина са включени в билетите на TUI, значи сме оцелили джакпота с тях.

Връзка към мнение
52 minutes ago, bratvlad said:

Не искам да споря,но ми е странно,защото и ние пътувахме с TUI. Както и това,че въпросната такса е събрана от туроператора,а не от някаква служба на летището.Апропо и входна такава никой не ни е искал.Ако наистина са включени в билетите на TUI, значи сме оцелили джакпота с тях.

Ако си купил само билети от тях най-вероятно е включена в цената на билета. Нашите приятели, които летяха с TUI от Брюксел не платиха такава такса, но си бяха само  със самолетни билети. В нашия случай още в самолета на идване ни предупредиха, че нашия пакет не включва тази такса и да си пазим по 20 $ за изходна такса, а и дори като се замисля в процеса на резервация на пакета пишеше, че ще се плати такава такса.Друг е въпроса, че се надявах да не я платя четейки тук коментарите. На практика след като се чекирахме на изхода след чек ин стоеше представител на TUI , който подпечатваше бордните карти с печат paid exit tax и събираше парите.  Не обърнах внимание някой след това някъде да гледа този печат, но явно си имат някаква схема едва ли не им се събират тези пари при положение, че цялата държава им е ориентирана към туризма. 

Редактирано от Jorro
Връзка към мнение

За ДР ние пътувахме с пакети от испански тур- оператор Jolidays. И също бяхме предупредени за тази такса, която платихме, преди полета за Европа.

От ДР летяхме за Колумбия и обратно и нямаше такса нито на излизане, нито на влизане.

Връзка към мнение
На 10.02.2019 г. в 11:25, Jorro каза:

Ако си купил само билети от тях най-вероятно е включена в цената на билета. Нашите приятели, които летяха с TUI от Брюксел не платиха такава такса, но си бяха само  със самолетни билети. В нашия случай още в самолета на идване ни предупредиха, че нашия пакет не включва тази такса и да си пазим по 20 $ за изходна такса, а и дори като се замисля в процеса на резервация на пакета пишеше, че ще се плати такава такса.Друг е въпроса, че се надявах да не я платя четейки тук коментарите. На практика след като се чекирахме на изхода след чек ин стоеше представител на TUI , който подпечатваше бордните карти с печат paid exit tax и събираше парите.  Не обърнах внимание някой след това някъде да гледа този печат, но явно си имат някаква схема едва ли не им се събират тези пари при положение, че цялата държава им е ориентирана към туризма. 

И ние летяхме през Брюксел с билети и настаняване от ТУИ,не сме плащали никакви такси,нито на влизане,нито на излизане,от агенцията казаха,че са включени в билета.На летището в Брюксел,на гише на Туи ни дадоха  по две сини бланки на човек,едната взеха на влизане,едната на излизане.В интерес на истината на заминаване видях ,че пред гишетата за чекиране има хора и служител на Туи,но помислихме,че са някаква по-голяма група и изобщо не им обърнахме внимание.Никой не ни е питал и искал никаква такса.

Връзка към мнение

По принцип таксата си я има, но и аз пътувах през Брюксел с ТУИ  Белгия и цената беше включена в билета. На летището в Брюксел има гише на ТУИ от където ти дават две бланки за попълване, които се дават при влизане и излизане. Аз даже си бях купил еднопосочен билет и пак получих две карти за попълване и не съм плащал никаква допълнителна такса на летищата.

Връзка към мнение

Тези бланки за пред имиграционните ги има свободно на летището преди паспортния контрол и на вход и на изход.Ако смятате, че те са причината да не се взима таксата,определено грешите.Странно,как само организираните туристи я заплащат.На влизане попълнихме и още един формуляр- за пред митницата.Добре,че не са се сетили и за него да искат някой долар.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Може ли някой да даде съвет за хотел в Санто Доминго, мислим да останем една нощ, когато пристигнем и една, преди да си тръгнем. Искаме да се поразходим и поразгледаме, не търсим лукс.

Връзка към мнение
преди 1 час, Пипилотка каза:

Може ли някой да даде съвет за хотел в Санто Доминго, мислим да останем една нощ, когато пристигнем и една, преди да си тръгнем. Искаме да се поразходим и поразгледаме, не търсим лукс.

Не мога да кажа, че го препоръчвам горещо, но не съм бил в друг хотел в Санто Доминго и затова мога да кажа, че човек без претенции може да е доволен от този:

Maison Gautreaux, SANTO DOMINGObi.gif

Не знам сега какви са цените, но миналата година за две двойни стаи платихме малко над 60$, но през MMT. 

За тази цена ние останахме доволни, ако сега е по-висока цената може да пробвате друго нещо, което да е близо до локациите дето ще посещавате.

Връзка към мнение

Вижте и този. ОК беше и закуската беше много вкусна. В самият център е, което е важно ако сте пеша и/или не ви се вози на мотокончо. 

 

http://www.booking.com/Share-csQGOX

Връзка към мнение
преди 3 часа, Пипилотка каза:

Може ли някой да даде съвет за хотел в Санто Доминго, мислим да останем една нощ, когато пристигнем и една, преди да си тръгнем. Искаме да се поразходим и поразгледаме, не търсим лукс.

С две ръце препоръчвам 

http://www.casasanchezhotel.com/newsite/index.htm

В колониалната зона, реновирана колониална къща. Любезен собственик (англичанин) и персонал, хубава закуска, басейн. ОК откъм сигурност. 

Връзка към мнение

Благодаря ви за съветите. Мислех, че съм отговорила, но през телефона явно не се е получило. Вече резервирахме и чакаме с нетърпение да дойде време :)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

изчетох темата, тъй като ни предстои пътуване в края на Март.. и естествено имам няколко въпроса:

- пътуваме с TUI от Белгия - нужно ли е да плащам за избор на места, за да мога да се чекирам онлайн? В информацията получена от тях казват, че за тези полети не се предлага онлайн чекинг, а в замяна на бордните карти получих файл-потвърждение на мейла. Информацията гласи, че на място, на летището, при предоставяне на това потвърждение ще ми бъдат дадени бордните карти. Това означава ли, че ще трябва да си платя за чекиране на място, на летището? 

- ще пътуваме от Пунта Кана до Лас Теренас с междуградските им автобуси и ме интересува, дали някой ги е ползвал и дали може да се разчита на разписанието и на посочените в сайта спирки. Намерих разписания в този сайт: http://horariodebuses.com/EN/do/index.php 

- можете ли да предложите някакви прилични места за хранене в Лас Теренас? Нямам предвид скъпи ресторанти, а просто места където хигиената и храната са на задоволително ниво

 

Благодаря предварително за информацията :)

Връзка към мнение

Здравей,

 

Не съм ползвала тези автобуси, но ще дам една алтернатива - expresso bavaro bus. Тръгват от автогарата в Баваро, в покрайнините на Санто Доминго се прекачва на бус към Лас Теренас. Не е оптимално, но към края на 2017та това си беше опцията и я ползвахме без проблем. Можеш да им пишеш през сайта им за да видиш дали още правят такива трансфери.

 

В Лас Теренас ресторантът към хотел Alisei е прекрасен, с много вкусно ризото с местна риба. Иначе, в Лас Теренас има една зона с доста ресторанти един до друг. На всеки отпред е изнесено менюто с цени и можеш да си харесаш според желанията 🙂

Редактирано от Ерика
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.