Прескочи до съдържание

Говорим си за: Доминиканската Република


гост

Препоръчани мнения

1 hour ago, LorKA said:

Здравейте,

изчетох темата, тъй като ни предстои пътуване в края на Март.. и естествено имам няколко въпроса:

- пътуваме с TUI от Белгия - нужно ли е да плащам за избор на места, за да мога да се чекирам онлайн? В информацията получена от тях казват, че за тези полети не се предлага онлайн чекинг, а в замяна на бордните карти получих файл-потвърждение на мейла. Информацията гласи, че на място, на летището, при предоставяне на това потвърждение ще ми бъдат дадени бордните карти. Това означава ли, че ще трябва да си платя за чекиране на място, на летището? 

- ще пътуваме от Пунта Кана до Лас Теренас с междуградските им автобуси и ме интересува, дали някой ги е ползвал и дали може да се разчита на разписанието и на посочените в сайта спирки. Намерих разписания в този сайт: http://horariodebuses.com/EN/do/index.php 

- можете ли да предложите някакви прилични места за хранене в Лас Теренас? Нямам предвид скъпи ресторанти, а просто места където хигиената и храната са на задоволително ниво

 

Благодаря предварително за информацията 🙂

По първия ти въпрос - ще получиш бордни карти на летището безплатно. Няма нужда да плащаш за места, просто ще ти дадат случайно разпределени такива. Не ви разделят в повечето случаи. Още повече с една очарователна усмивка на летището може да помолиш да ти ги сменят и е почти сигурно, че няма да ти вземат пари.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние пътувахме с ТУИ от Брюксел, нямаше онлайн чекиране. Директно на летището с паспортите и ни издадоха бордните карти /безплатно/ като всичките 6 човека ни сложиха на един ред. Забелязах, че семействата с деца /като нас/ ги слагат на последните редове. И на връщане също бяхме на последните редове. Съответно децата се скъсваха да реват и ставаше какафония в задния сектор.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Ние си бяхме платили места, но пак нямаше онлайн чекиране. Бордните карти ни ги дадоха на летището.

Аз си бях разпечатала само, сметката от плащането и кои са местата.

Но не ми го искаха, имаха си го в системата.

Връзка към мнение
преди 9 часа, LorKA каза:

Здравейте,

изчетох темата, тъй като ни предстои пътуване в края на Март.. и естествено имам няколко въпроса:

- пътуваме с TUI от Белгия - нужно ли е да плащам за избор на места, за да мога да се чекирам онлайн? В информацията получена от тях казват, че за тези полети не се предлага онлайн чекинг, а в замяна на бордните карти получих файл-потвърждение на мейла. Информацията гласи, че на място, на летището, при предоставяне на това потвърждение ще ми бъдат дадени бордните карти. Това означава ли, че ще трябва да си платя за чекиране на място, на летището? 

- ще пътуваме от Пунта Кана до Лас Теренас с междуградските им автобуси и ме интересува, дали някой ги е ползвал и дали може да се разчита на разписанието и на посочените в сайта спирки. Намерих разписания в този сайт: http://horariodebuses.com/EN/do/index.php 

- можете ли да предложите някакви прилични места за хранене в Лас Теренас? Нямам предвид скъпи ресторанти, а просто места където хигиената и храната са на задоволително ниво

 

Благодаря предварително за информацията 🙂

Ние пътувахме с Туи до ДР от Брюксел и нямахме онлайн чекин, но можехме да изберем места онлайн мисля до 72 часа преди полета.

Ако не си ги купите, ще ви разпределят местата те, не е нужно да плащане. При нас местата ги бяха разпределили и се виждаха онлайн 2 дни преди полета (Не помня със сигурност). Не ни бяха разделили, но бяхме в средата. На връщане си купихме места за да сме поне до прозорец и пътека. Ние се молихме на летището да си сменим местата за да не сме в средата и исках да платя, но ни казаха, че до 72 часа преди полета е възможно и ни отказаха да ни ги сменят.

Дрийм лайнера от Белгия е изключително тесен, както самите седалки, така и мястото за краката. В раян еър е в пъти по-удобно, нещо което не съм врявала, че ще кажа някога... 🙂 

Редактирано от thebee
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Едно леко предупреждение към ползващите дебитни/кредитни карти в Доминикана.Аз по принцип обичам кешовото плащане,но последния ден от престоя ме домързя да сменя пари и платих на 2-3 места с дебитна карта(ресторант и магазини за сувенири).След 3 седмици някой изтегли от картата ми 15 евро-оказа се сайт за анонимно разплащане в САЩ! Хем американски,хем  евро крадът! Сега очаквам банката да оспори транзакцията-демек от умрял писмо.

Връзка към мнение
преди 21 часа, bratvlad каза:

Сега очаквам банката да оспори транзакцията-демек от умрял писмо.

Не е от умрял писмо, връщат ги парите 🙂 Ама се надявам ти да си я оспорил пред банката. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Някой може ли да даде мнение за климата в Пунта Кана през първата половина на юни, както и за водата (чиста ли е, спокойна ли е)? Разбрах, че сезонът на ураганите е между юни и ноември, но предполагам в началото ще е по-спокойно. 

 

Също така, някакви отзиви за хотел Occidental Caribe (част от веригата Barcelo')?

Връзка към мнение

Аз ходих средата на юни миналата година и времето беше чудесно - не е валяло, топло, водата също. Единствен недостатък бяха многото водорасли във водата и малко на брега. Работниците непрекъснато ги чистеха по брега, но във водата беше пълно.

А за Оксидентал, доколкото си спомням докато търсих хотел, отзивите бяха хубави.

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Здравейте, преглеждах темата, понеже ми предстои пътуване до ДР и имам няколко въпроса на които се надявам да успея да получа отговор тук. 

1. Четох че е препоръчително да се направят имунизации. Наистина ли е необходимо това?

2. Как стои въпросът със туристическата карта? Знам че визи не се изискват, но от къде мога да закупя тази карта? 

3. Необходимо ли е да имам закупен билет за връщане? Понеже отивам да посетя приятеля си там , и не съм съвсем сигурна кога ще се върна, а  не ми се иска да се окаже проблем, че нямам закупен билет. Бях чела някъде, че не е възможно да се остане там за повече от месец, наистина ли стоят така нещата? 

Ще съм много благодарна за всяка информация която може да ми дадете :) 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение
На ‎14‎.‎3‎.‎2019 в 23:13, thebee каза:

Ние пътувахме с Туи до ДР от Брюксел и нямахме онлайн чекин, но можехме да изберем места онлайн мисля до 72 часа преди полета.

Ако не си ги купите, ще ви разпределят местата те, не е нужно да плащане. При нас местата ги бяха разпределили и се виждаха онлайн 2 дни преди полета (Не помня със сигурност). Не ни бяха разделили, но бяхме в средата. На връщане си купихме места за да сме поне до прозорец и пътека. Ние се молихме на летището да си сменим местата за да не сме в средата и исках да платя, но ни казаха, че до 72 часа преди полета е възможно и ни отказаха да ни ги сменят.

Дрийм лайнера от Белгия е изключително тесен, както самите седалки, така и мястото за краката. В раян еър е в пъти по-удобно, нещо което не съм врявала, че ще кажа някога... 🙂 

Аз също пътувах с тях. Имах онлайн чек ин. Единствения недостатък е ,че ако не знаеш, че ти трябва туристическа карта може да пропуснеш да си я вземеш.Не се зарежда с бордната ти карта  след чекиране, а трябва да отидеш до гишето на ТУИ на летището за да си я вземеш. Не изписва и никъде предупредително  инфо за тази карта. Относно самолета бях на последния ред, удобно си ми беше, храната беше супер, а очаквах да е много зле.

Връзка към мнение
преди 9 часа, Denislava Pancheva каза:

1. Четох че е препоръчително да се направят имунизации. Наистина ли е необходимо това?

2. Как стои въпросът със туристическата карта? Знам че визи не се изискват, но от къде мога да закупя тази карта? 

3. Необходимо ли е да имам закупен билет за връщане? Понеже отивам да посетя приятеля си там , и не съм съвсем сигурна кога ще се върна, а  не ми се иска да се окаже проблем, че нямам закупен билет. Бях чела някъде, че не е възможно да се остане там за повече от месец, наистина ли стоят така нещата? 

Ще съм много благодарна за всяка информация която може да ми дадете 🙂

 

1. Честно казано имунизациите мисля, че не са задължителни. Малко е мръсничко, ако обикаляш и се храниш по всякакви заведения, но не мисля, че е страшно. Никой от нас нямаше проблеми. Имахме имунизация за хепатит А и Б от предишни пътувания, но едното момиче с нас нямаше такива имунизации и нямаше никакви проблеми.

2. За туристическата карта да не те излъжа, ама май доколкото си спомням се попълва или в самолета или при кацане...Аз летях с flylevel и попълвах някакъв документ на място там на летището, ако не се лъжа май беше точно тая карта. Щом не помня да съм попълвал други документи, трябва да е било това, но нека да кажат и други, да не излъжа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 часа, Denislava Pancheva каза:

Здравейте, преглеждах темата, понеже ми предстои пътуване до ДР и имам няколко въпроса на които се надявам да успея да получа отговор тук. 

1. Четох че е препоръчително да се направят имунизации. Наистина ли е необходимо това?

2. Как стои въпросът със туристическата карта? Знам че визи не се изискват, но от къде мога да закупя тази карта? 

3. Необходимо ли е да имам закупен билет за връщане? Понеже отивам да посетя приятеля си там , и не съм съвсем сигурна кога ще се върна, а  не ми се иска да се окаже проблем, че нямам закупен билет. Бях чела някъде, че не е възможно да се остане там за повече от месец, наистина ли стоят така нещата? 

Ще съм много благодарна за всяка информация която може да ми дадете 🙂

 

Туристическа карта можешь да купиш online, по назад в темата съм давала линк към сайта, май на тяхно външно министерство, там можеш да прочетеш за колко време е валидна. Сега съм от телефон и не ми се рови.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 17 часа, Denislava Pancheva каза:

Здравейте, преглеждах темата, понеже ми предстои пътуване до ДР и имам няколко въпроса на които се надявам да успея да получа отговор тук. 

1. Четох че е препоръчително да се направят имунизации. Наистина ли е необходимо това?

2. Как стои въпросът със туристическата карта? Знам че визи не се изискват, но от къде мога да закупя тази карта? 

3. Необходимо ли е да имам закупен билет за връщане? Понеже отивам да посетя приятеля си там , и не съм съвсем сигурна кога ще се върна, а  не ми се иска да се окаже проблем, че нямам закупен билет. Бях чела някъде, че не е възможно да се остане там за повече от месец, наистина ли стоят така нещата? 

Ще съм много благодарна за всяка информация която може да ми дадете 🙂

 

Имунизациите не са задължителни, лично според мен не би следвало да са дори препоръчителни за точно тази дестинация. По - важно е да имате репелент против комари.

Туристическа карта - в самолета, а ако там пропуснат да Ви я дадат - при кацане ( поне в Пунта Кана, но предполагам и в Санто Доминго е така ) има маси за попълване, на които има "разхвърляни" достатъчно тестета, от които да си вземете.

Връзка към мнение
преди 2 часа, SK79 каза:

Имунизациите не са задължителни, лично според мен не би следвало да са дори препоръчителни за точно тази дестинация. По - важно е да имате репелент против комари.

Туристическа карта - в самолета, а ако там пропуснат да Ви я дадат - при кацане ( поне в Пунта Кана, но предполагам и в Санто Доминго е така ) има маси за попълване, на които има "разхвърляни" достатъчно тестета, от които да си вземете.

 

 

преди 10 часа, boogy83 каза:

1. Честно казано имунизациите мисля, че не са задължителни. Малко е мръсничко, ако обикаляш и се храниш по всякакви заведения, но не мисля, че е страшно. Никой от нас нямаше проблеми. Имахме имунизация за хепатит А и Б от предишни пътувания, но едното момиче с нас нямаше такива имунизации и нямаше никакви проблеми.

2. За туристическата карта да не те излъжа, ама май доколкото си спомням се попълва или в самолета или при кацане...Аз летях с flylevel и попълвах някакъв документ на място там на летището, ако не се лъжа май беше точно тая карта. Щом не помня да съм попълвал други документи, трябва да е било това, но нека да кажат и други, да не излъжа.

Туристическата карта няма нищо общо с   имиграционните карти , които се попълват в самолета или на летището. Туристическата карта е еквивалентна на виза. Позволява едномесечен престой. Повечето авиокомпании я включват в цената на самолетния билет, но не всички(Pawa Dominicana със сигурност) . Туи я включва. Раздават ги преди полета, но ако забравиш да си я вземеш,  в самолета нямат излишни да ти предоставят и трябва да си купиш на летището или онлайн (25 $). Друг е въпроса, че на летището в Пунта Кана е такъв хаос , че може и да минеш между капките и да не си дадеш картата (на мен ми се случи и използвах картата при друго кацане без да ми е включена в билета) 🙂 Относно имунизациите-няма задължителни, според мен няма и нужда от препоръчителни. Обикалял съм доста  из острова и то  не в затворени комплекси и не ми се е сторило по-мизерно от Азия примерно. Там по-скоро Денгата е проблем. Трябва си репелент и много студена бира Президенте. 🙂 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте, Магеланци!

След дълго отсъствие съм тук отново с директни сводки от Доминикана 🙂

Туристическата карта вече е включена в повечето билети наистина и на влизане не се дължат 10 долара. Задължително, обаче, изискват обратен билет. Може да си направиш резервация за обратен полет в последния момент и след това да я анулираш, но задължително ти трябва при чекирането.

Имунизации не са необходими, но репелент задължително. Както вече са ти казали, репелент и Presidente bien fria 🙂

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
преди 24 минути , Iva_a каза:

Здравейте, Магеланци!

След дълго отсъствие съм тук отново с директни сводки от Доминикана 🙂

Туристическата карта вече е включена в повечето билети наистина и на влизане не се дължат 10 долара. Задължително, обаче, изискват обратен билет. Може да си направиш резервация за обратен полет в последния момент и след това да я анулираш, но задължително ти трябва при чекирането.

Имунизации не са необходими, но репелент задължително. Както вече са ти казали, репелент и Presidente bien fria 🙂

Еее, хайде, добре дошла!:give_rose:

Затъжили сме се за тебеее! И за цялото семейство.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
On 9/17/2019 at 3:22 PM, Iva_a said:

Здравейте, Магеланци!

След дълго отсъствие съм тук отново с директни сводки от Доминикана 🙂

Туристическата карта вече е включена в повечето билети наистина и на влизане не се дължат 10 долара. Задължително, обаче, изискват обратен билет. Може да си направиш резервация за обратен полет в последния момент и след това да я анулираш, но задължително ти трябва при чекирането.

Имунизации не са необходими, но репелент задължително. Както вече са ти казали, репелент и Presidente bien fria 🙂

 Ехх, Ива💙💙💙 И ние сме се затъжили за теб. Надали ни помниш, скоро ще стане 1 година откакто бяхме в ДР. В Sunacape Bavaro. Много хубаво изкарахме, много хубави спомени. Със сигурност никога няма да забравим тази почивка 😂 Повечето хора се прибират с магнити, сувенири и т. н. Това с което ние се прибрахме, наскоро навърши 2 месеца 😜😜😜

  • Харесвам 5
  • Браво 5
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте искам да попитам добре ли е да се отиде в доминикана през март месец.Другото което искам да попитам е мислим на отседнем в апартамент или къща под наем.Някой бил е инкаквобтрябва да знаеме:)

Връзка към мнение
На 15.10.2019 г. в 21:58, 100qn каза:

Здравейте искам да попитам добре ли е да се отиде в доминикана през март месец.Другото което искам да попитам е мислим на отседнем в апартамент или къща под наем.Някой бил е инкаквобтрябва да знаеме:)

Зависи какво предпочитате. Тогава си е сезон там и има повече туристи отколкото през октомври - ноември например. Относно времето - няма как да е лошо. Водата ще е едва идея "по - хладна" отколкото през октомври, но пак достатъчно топла. Мисля, че ако е съвсем в началото на март има шанс да се видят китовете около Самана. 

Връзка към мнение
На ‎5‎.‎10‎.‎2019‎ г. в 18:27, milen4ety каза:

 Ехх, Ива💙💙💙 И ние сме се затъжили за теб. Надали ни помниш, скоро ще стане 1 година откакто бяхме в ДР. В Sunacape Bavaro. Много хубаво изкарахме, много хубави спомени. Със сигурност никога няма да забравим тази почивка 😂 Повечето хора се прибират с магнити, сувенири и т. н. Това с което ние се прибрахме, наскоро навърши 2 месеца 😜😜😜

Помня, помня аз. И съвсем скоро попаднах на една ваша снимка и смятах, смятах, така е станало 🙂 Живи и здрави да сте и малкото да е така кораво като баткото!  

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
On 10/25/2019 at 1:48 AM, Iva_a said:

Помня, помня аз. И съвсем скоро попаднах на една ваша снимка и смятах, смятах, така е станало 🙂 Живи и здрави да сте и малкото да е така кораво като баткото!  

Благодарим. И вие да сте живи и здрави. И дай Боже, скоро пак да се видим 😜😊

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
На ‎17‎.‎9‎.‎2019‎ г. в 15:22, Iva_a каза:

Здравейте, Магеланци!

След дълго отсъствие съм тук отново с директни сводки от Доминикана 🙂

Туристическата карта вече е включена в повечето билети наистина и на влизане не се дължат 10 долара. Задължително, обаче, изискват обратен билет. Може да си направиш резервация за обратен полет в последния момент и след това да я анулираш, но задължително ти трябва при чекирането.

Имунизации не са необходими, но репелент задължително. Както вече са ти казали, репелент и Presidente bien fria 🙂

Здравейте, Ива,

през м.януари ни предстои 4 дневна ваканция в Пунта Кана, след което круиз от Рамона. Бихме желали по време на пребиваването ни в Пунта Кана да посетим Санто Доминго и остров Саона. Бихте ли ни помогнали с организацията?

 

Връзка към мнение
преди 5 часа, gretichka каза:

Здравейте, Ива,

през м.януари ни предстои 4 дневна ваканция в Пунта Кана, след което круиз от Рамона. Бихме желали по време на пребиваването ни в Пунта Кана да посетим Санто Доминго и остров Саона. Бихте ли ни помогнали с организацията?

 

Здравейте,

Разбира се, че ще съдействам.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Весела Коледа на всички магеланци! За много пътувания!

 

За нас новата година ще започне с една дълго чакана почивка, резервирала съм седем нощувки в Ла Романа (Bayahibe) и една - в Санто Доминго. Почти съм готова с организицията на логистиката, като остава само да букна и колата под наем (по план трябваше да пробваме градския транспорт, но намерих оферта от kayak за $24 за 5 дни и това ще ни улесни значително при предвижването в района), така че въпросите за транспорта отпадат. Въпреки това искам да попитам тези, които са били в Доминикана или живеят там, какво биха препоръчали:

 - любители сме на шоколада и рома и видях, че има музей на шоколада и фабрика за ром наблизо в Пунта кана, които ще посетим. Тъй като сме в района на захарното производство струва ли си да посетим и съответни фабрики в Ла Романа и дали знаете дали можем да го направим самостоятелно, без организиран тур? Бихте ли препоръчали фабрика/ферма? 

- подобен ми е въпроса и за фабриката за пури - дали можем сами да си организираме тур или трябва непременно през агенция/с гид?

- иска ми се да направим една полудневна разходка с бъги/atv/сафари, не много естремна, но да усетим джунглата и природата, и евентуално сеноте/3-те очи? Няма нужда от включена храна, нито плаж и шноркелинг (това ни е включено в all inclusive-а в хотела). Идеи или предложения?

- тъй като ще пътуваме с кола от Ла Романа към Санто Доминго, има ли нещо, което бихме могли да съчетаем и да видим по пътя, за да спестим време?

 

Благодаря още веднъж за споделената информация и впечетления, беше ми много полезно да избистря нашия план и ми спестихте часове ровене в нета.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.