Прескочи до съдържание

дневник Нова Зеландия през Ноември 2018


Препоръчани мнения

Дойде време май и аз да си отворя една темичка за предстоящото пътуване до Нова Зеландия.

След като януари си купихме билетчета с AirChina от Лондон до Окланд, времето на пътуването наближава и програмата е уж уточнена.

А ето я и нея:

Дата

начален час

Място/Описание

17.11.2018

18:30:00 ч.

Auckland

18.11.2018

08:30:00 ч.

Полет към Christchurch

18.11.2018

12:00:00 ч.

Тръгване към Dunedin със спиране в Мореаки

19.11.2018

09:00:00 ч.

Тръгване към Te Anau

20.11.2018

09:00:00 ч.

Пътуване към Fiordland National Park

20.11.2018

11:00:00 ч.

Fiordland National Park

20.11.2018

18:00:00 ч.

Връщане в Te Anau

21.11.2018

06:30:00 ч.

Пътуване към Milford Sound

21.11.2018

09:00:00 ч.

Сутрешен Круиз

21.11.2018

11:30:00 ч.

Пътуване към Queenstown

22.11.2018

 

Свободно време в Queenstown

23.11.2018

09:00:00 ч.

Waterfalls in Wanaka - трек

24.11.2018

 

 

24.11.2018

09:00:00 ч.

Puzzling world – Музей в Уанака ???????????

24.11.2018

10:30:00 ч.

Пътуване към Аораки (mount Cook village спане)

24.11.2018

13:00:00 ч.

Трек в планината Кук

24.11.2018

20:00:00 ч.

Пътуване към Tekapo

25.11.2018

07:00:00 ч.

Пътуване към Christchurch

25.11.2018

16:50:00 ч.

Полет до Wellington

26.11.2018

08:00:00 ч.

Обиколка из града

26.11.2018

14:00:00 ч.

Пътуване към Tongarero

27.11.2018

06:00:00 ч.

Ранно ставане и преход 8 часа

27.11.2018

16:00:00 ч.

Пътуване към Taupo

28.11.2018

08:00:00 ч.

Пътуване към Roturua

28.11.2018

10:00:00 ч.

Обикаляне на забележителности, гейзери и т.н.

28.11.2018

17:00:00 ч.

Посещение на маорското селище (Спане в ротура)

29.11.2018

09:00:00 ч.

Пътуване към Hobbiton

29.11.2018

14:00:00 ч.

Пътуване към Auckland

30.11.2018

20:20:00 ч.

Излитане от Aucland

 

Билети за вътрешните полети все още не са купени, но започвам да дебна някоя офертичка.

Предложения и съвети приемам всякакви.

Редактирано от Георги
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Моята програма е почти идентична - с една идея още обикаляне около Puponga, но и дните са един-два повече (на теория). 

Ама аз билети нямам де :grin: Но съм се натаманила да ходя идните една-две години. То аз се таманя от 2014, а вие през това време просто го правите... хаха

Така че сядам и слушам, ако нямаш против 🙂 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

 

На 19-ти защо не се отправите към Фиорланд НП направо, не е нужно да се ходи в Те Анау. Минете непременно през Нагет поинт. В Куинстаун също няма кой знае какво. Около него са красотите. Качете се на The Remarkables за уникални гледки. Glenorchy и пътя до него също.

Препоръката имам  относно Wanaka. На самото градче няколко часа са му достатъчни. Помислете да спите близо до Пукаки - в Туизел например, за да направите Аораки - маунт Кук сутринта. Ако пътувате сутринта, правите разходката и после към Текапо, ще загубите много от красотата на езерото Текапо. Казвам го от личен опит. 

На път за Роторуа  посетете Huka falls  и вижте как се изпуска водата от http://aratiatiarapids.co.nz/ . Отбийте се  тук. Ние не успяхме поради лошо време, но ми е препоръчано от ходил там приятел. Безплатно е.

НТашият маршрут беше почти същия, описала съм го и сигурно си го чел. Питай, ако мога да отговоря съм насреща.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Най-интересното от цялата работа ще е багажа. Планувал съм с една раница 40L да ходя, да видим как ще стане 🙂

Хотелите мисля да ги търсим на място ден за ден. Дали ще е проблем?

Как стоят нещата със сим-карта и интернет там? Цени, оператори, покритие?

Връзка към мнение

Ние купихме не помня от кой оператор, писала съм в дневника ми. Покритие има само в градовете на Южния остров, по пътищата - почти не.

 Нали ще вземете кола?

Ние също пътувахме само с ръчен багаж, а и винаги така пътувам.  За хотелите няма да имате проблем, мисля обаче, че е добре да проверите как са за всяко място като заетост. Все пак ще сте в сезон. Ние бяхме през май.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Цвете каза:

 

На 19-ти защо не се отправите към Фиорланд НП направо, не е нужно да се ходи в Те Анау.

Ами от Dunedin имаме над 4 часа път и като втори трети, ден прецених, че е добре програмата да е по-лежерна, тъй като не знам часовата разлика как ще ни се отрази. Освен това във Фиордланд ми се струва ще си убием доста време, я някое трекче, я просто кибичене на някоя хубава гледка. В Te Anau можем да посетим печерата със светещите "червейчета". 

 

преди 9 минути , Цвете каза:

В Куинстаун също няма кой знае какво. Около него са красотите. Качете се на The Remarkables за уникални гледки. Glenorchy и пътя до него също.

Може би програмата съм я постнал малко неясна. Като пиша Куинстаун имам предвид нощувката да е там. А иначе наоколо доколкото разбрах има много атракции. Примерно скачане с парашут или бънджи. Не знам дали там е най-готино да се прави скачане с парашут? Мисля ще е красива гледката отгоре?

преди 25 минути , Цвете каза:

Нали ще вземете кола?

 

Да мислим да вземем кола в Christchurch за обиколката на южния остров. И да си пробваме късмета с кола за релокация от Wellington до Auckland. Jucy май са най-добре? Не успях да разбера схемата с колата и хотела при тях? Първо колата ли трябва да се резервира, за да има код за намаление в хотела или обратното?

Връзка към мнение

Отзад напред почвам. Първо аз не препоръчвам Джуси по лични съображения, които няма да коментирам. Иначе първо се взима хотела, после колата. Има кодове за отстъпки и в самите сайтове. Аз препоръчвам АСЕ. Абонирана съм за тях, ако ми пратят нещо за промоция, ще ти го постна.

Скачането с бънджи е готино, ако ти стиска. Ние правихме зип - не е кой знае какъв адреналин. Следи сайтовете за намаления. Парашутите са ок, но ще видиш отгоре същото за без пари, ако се качиш до пистите на Ремаркабълс. Въпрос на бюджет е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Можеш ли да споделиш колко беше цената при тази оферта с AirChina, за да имам някаква база за сравнение,че и аз дебна за по-евтина оферта до НЗ.

Връзка към мнение

За вътрешните полети гледайте и офертите на Jetstar, ние само с ръчен багаж летяхме с тях на символични цени. Погледнете си и шофьорските книжки - по-новия тип имаха някакъв проблем, май ги нямаше преведени позициите коя какво е на английски. Ние бяхме със стара и нямаше проблем. Кола взимахме от JUCY и всичко беше бързо и безпроблемно.

Редактирано от logist13
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, boogy83 каза:

Как стоят нещата със сим-карта и интернет там? Цени, оператори, покритие?

Ние взимахме sim карта за северния остров и не сме имали проблеми с покритието. А доста разговори навъртяхме. От летището я взехме, но не мога да се сетя за цена и оператор. @Desi75, @desislavna, случайно да помните?

Връзка към мнение
преди 6 часа, boogy83 каза:

Как стоят нещата със сим-карта и интернет там? Цени, оператори, покритие?

 

Освен местните предплатени карти - може да се ползва и предплатена карта на UK оператора Three. Предимството е, че освен в Нова Зеландия предварително закупените пакети на доста прилични цени могат да се ползват в UK и още 70 страни по света. Това са цените:

 

image.png.58c6084f76439c3c1fed7ca1e7e281a5.png 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, ruwenzogy каза:

Можеш ли да споделиш колко беше цената при тази оферта с AirChina, за да имам някаква база за сравнение,че и аз дебна за по-евтина оферта до НЗ.

Ето я офертата която ние взехме, тогава за 401 паунда. Наскоро обаче май някъде гледах имаше за 400 евро мисля беше от Германия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според условията, предплатените карти на Three ползват Go Roam, който е само е Европа.

 

Най-удачната карта за НЗ е на Spark, защото дава и много безплатен безжичен интернет към хот-спотовете им.

преди 24 минути , koliob каза:

Освен местните предплатени карти - може да се ползва и предплатена карта на UK оператора Three. Предимството е, че освен в Нова Зеландия предварително закупените пакети на доста прилични цени могат да се ползват в още 70 страни по света. Това са цените:

 

image.png.58c6084f76439c3c1fed7ca1e7e281a5.png 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 16 минути , koliob каза:

Освен местните предплатени карти - може да се ползва и предплатена карта на UK оператора Three. Предимството е, че освен в Нова Зеландия предварително закупените пакети на доста прилични цени могат да се ползват в UK и още 70 страни по света. Това са цените:

 

И аз щях да го напиша същото 🙂 Само  една корекция и една вметка:

 

1. Feel at Home не се предлага с всеки пакет. Там където има +, там е валиден безплатния Интернет. (£20+)

 

2. Ако се случат усложнения с активирането - каквито понякога стават, ако я активирате директно в чужбина, а не в UK, трябва да звъните do Customer Service. Веднъж активирана, никакви грижи.

 

По-миналият месец ми изпратиха извлечение за спестени £2800 от безплатен roaming в USA и разни други страни. Сякаш бих ги направила, ако нямах картата... Сега чакам сводка/реклама за спестяванията ми Швейцария :laugh: Извън шегите, не знам как си оправят договорите с тези държави, но ми скрива шапката този мобилен оператор...

В момента, macf1an каза:

Според условията, предплатените карти на Three ползват Go Roam, който е само е Европа.

 

Най-удачната карта за НЗ е на Spark, защото дава и много безплатен безжичен интернет към хот-спотовете им.

 

New Zealand is a Go Roam Around the World destination, so you won't be charged for using up to 12GB of data – it'll simply come out of your credit or Add-on allowance. After that a small surcharge applies (see below).

 

http://www.three.co.uk/support/roaming/new-zealand#payg 

 

 

Go Roam in Europe covers 49 European destinations, while Go Roam Around the World covers 71 destinations worldwide. 

 

http://www.three.co.uk/go-roam

Връзка към мнение
В момента, macf1an каза:

Според условията, предплатените карти на Three ползват Go Roam, който е само е Европа.

 

Всъшност не е точно така.

Go Roam in Europe covers 49 European destinations, while Go Roam Around the World covers 71 destinations worldwide.

Условията можеш да прочетеш тук:

http://www.three.co.uk/go-roam

 

Връзка към мнение
преди 5 минути , Гост каза:

New Zealand is a Go Roam Around the World destination,

http://www.three.co.uk/support/roaming/new-zealand#payg 

 

image.png.60e55c25f0971febd1185e7d2db4700f.png

 

 

Както се вижда на скриншота, предплатените карти имат само GO Roam, а не Go Roam Aronud The World

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Spark сме ползвали. На Северния остров имаше добро покритие. Направих справка в дневника ми, публикуван тук струвала е 24 НЗ долара.

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 минути , macf1an каза:

Както се вижда на скриншота, предплатените карти имат само GO Roam, а не Go Roam Aronud The World

По-добре прочети условията. Ползвал съм такава предплатена карта в Австралия, САЩ и Швейцария.

Връзка към мнение

Съпортът потвърди, че ограничението за Go Roam in Europe вече важи само за най-евтините планове с месечен абонамент, а предплатените планове получават и двете услуги - Go Roam in Europe + Go Roam Around The World, след зареждане на поне 10 паунда и конвертирането им в адд-он за данни, след като е активирана картата, обаче с ограничение до 12 гб, независимо от целия предплатен обем данни.

 

Също така напомниха, че ако не сте английски резидент, ще ви спрат картата по тяхно усмотрение, ако не я ползвате и "у дома".

 

 

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, boogy83 каза:

Хотелите мисля да ги търсим на място ден за ден. Дали ще е проблем?

Мисля че ДА, поне в района на Милфорд и особенно Тонгариро. 
Никакъв проблем с интернет-а, особенно в Airbnb. Не си губи времето и енергията....
Сутринта за трека наТонгариро трябва да сте още по тъмно, мисля че не по-късно около 7-7:30, иначе ще паркирате на километри от началната точка. Връщането до паркинга си е твърдо 20 пари, платени на пост. Запасете се и с храна че не всички места имат  ресторанти, затова пък всички места за спане си имат обща , много добре обзаведена , кухня. 
Уелингтън - да не се пропуска Te Papa. Време за разглеждане около 3 часа. 
Jucy. Всички искат преведена шофьорска книжка ако обратната страна на твоята е на български ( погледни я, има такива случаи). За всеки случай си изкарай превод в СБА срещу 50лв, въпреки че въобще не ни го погледнаха

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 53 минути , stefanrusev каза:

Мисля че ДА, поне в района на Милфорд и особенно Тонгариро. 
Никакъв проблем с интернет-а, особенно в Airbnb. Не си губи времето и енергията....
 

Не съм сигурен дали те разбрах правилно. Може ли да кажеш какво имаш предвид за губенето на времето и енергията?

Връзка към мнение
преди 45 минути , boogy83 каза:

Не съм сигурен дали те разбрах правилно. Може ли да кажеш какво имаш предвид за губенето на времето и енергията?

за търсене на изгодната предплатена карта и подобни... извинявам се

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 34 минути , ruwenzogy каза:

Имаш ли разузнаване колко е дълъг деня през ноември, кога се стъмва?

Заповядай 🙂 Това е за ноември. Можеш да си зададеш произволен месец.

 

https://www.timeanddate.com/sun/new-zealand/auckland?month=11&year=2018

 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.