Прескочи до съдържание

дневник Нова Зеландия през Ноември 2018


Препоръчани мнения

преди 14 часа, Atleastaflush каза:

Ние си купихме тура предварително от сайта им и взехме първия възможен който беше в 9 сутринта тогава. Ако спиш в Роторуа както ние направихме трябва да станеш раничко да го хванеш но за мен си струва тъй като туровете бяха през 10-15 мин и въпреки че хората го бяха измислили да не се засичате с другите групи почти, пак ще има хора по хълма нагоре и пред вас ако не сте на първия тур.

Иначе за трекове препоръчвам Бен Ломонд Съмит в Куинстаун (въпреки че ако ви мързи и от горната станция на лифта гледката е топ), Ройс Пийк до Уанака - много красиви гледки но си е стръмен и няма никаква сянка та ако пече - много вода и шапки че аз там слънчасах за първи път в живота ми и едвам стигнах догоре, както са ти казали и Хуукър Вали разходката под Маунт Кук си струва. Препоръчвам също Tunnel Beach Walk, мисля по Дънидин беше ако сте в региона. Тонгариро е най якото, ние го взехме за 6.5 часа без бързане и със спиране за ядене по пътя но трябва да си организираш логистиката за там. Не бих го пропуснал за нищо в света ако съм в региона.

Правихме и някакъв трек на Коромандел но валеше силно и го прекъснахме, забравих му името.

 

Ами ние си падаме вече малко лежерно мързеливи (не сме катъри като преди) и не искаме тежки трекове, особено в 2 поредни дена.

Ще сме 5 пълни дена общо в района Куинстаун-Уанака-Текапо, може да удължим с 1 и да пропуснем Крайсчърч примерно.

До Милфорд няма да ходим, така че ще имаме време може би за 3 трека. 
За Тонгариро ме учудваш, че е най-най…От една страна, не се впечатлих от снимките във форума, скучен ми се струва и дълъг, от втора логистиката нещо е тежка с тия бусчета, че го изкачваш вулкана от едно място, а слизаш на друго и от трета страна - зарекли сме се, че повече на (спящи, бивши) вулкани не ни се ходи, освен ако не е етиопски, тоест с истинска лава. 
Иначе благодаря много за информацията, това чаках!

Връзка към мнение

Спокойно може да пропуснеш Крайсчърч, но в никакъв случай Милфорд.

Според сезона, в който искаш да посетиш Хобитон, билетите могат да свършат много бързо. Ако сте във висок сезон, купете ги онлайн възможно най-скоро.

Ако стигнете до езерото Пукаки, има много хубав и лесен трек - Hooker Valley trek, започващ от Aoraki/Mount Cook - https://www.doc.govt.nz/hooker-valley-track

На същото езеро, но в началото му има магазин за сьомга. На място също може да се хапне. Не го пропускайте - https://alpinesalmon.co.nz/

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Милфорд твърдо го пропускаме - много път ми е, както бях писал по-рано, след Гейрангер, който го улучихме в перефектния му блясък и супер слънчево и тихо време, едва ли друг ще ме впечатли толкова. Уникален! Мое мнение си е и ми е като мнението малко като за водопадите примерно - след Игуасу, Ниагара ми се стори обикновен гьол, нищо впечатляващо. Пак казвам, мое мнение и решение.

Другите две точки обаче са в списъка, благодаря.

Връзка към мнение
преди 10 минути , Sun4o каза:

Милфорд твърдо го пропускаме - много път ми е, както бях писал по-рано, след Гейрангер, който го улучихме в перефектния му блясък и супер слънчево и тихо време, едва ли друг ще ме впечатли толкова.

Разбира се, след като имате такава база за сравнение. И наистина си е далеч. Ние пък пропуснахме трека на Тонгариро. Колко и да четях и да слушах познати, ходили там, че е must - нищо не ме заговори да отделя цял ден за него. Да не говорим, че по това време живеехме в КЛ и беше мисия невъзможна да намерим подходящо облекло и обувки за такъв преход.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, Sun4o каза:

Ами ние си падаме вече малко лежерно мързеливи (не сме катъри като преди) и не искаме тежки трекове, особено в 2 поредни дена.

Ще сме 5 пълни дена общо в района Куинстаун-Уанака-Текапо, може да удължим с 1 и да пропуснем Крайсчърч примерно.

До Милфорд няма да ходим, така че ще имаме време може би за 3 трека. 
За Тонгариро ме учудваш, че е най-най…От една страна, не се впечатлих от снимките във форума, скучен ми се струва и дълъг, от втора логистиката нещо е тежка с тия бусчета, че го изкачваш вулкана от едно място, а слизаш на друго и от трета страна - зарекли сме се, че повече на (спящи, бивши) вулкани не ни се ходи, освен ако не е етиопски, тоест с истинска лава. 
Иначе благодаря много за информацията, това чаках!

Попринцип разбирам какво имаш предвид тъй като няма нещо наистина уникално на Тонгариро но пък минавате през толкова различни пейзажи - кой от кой по марсиански/лунни. Трудно може в еднодневен трек да се насладиш на толкова разнообразни гледки, затова ме грабна мен. При нас и времето беше супер което предполагам допринесе за това да ми остане като любимия трек от НЗ. И разбира се има доза сантименталност ако си фен на Властелина 😃 Ако вие не сте фенове и времето ви не е толкова хубаво, наистина може и да не си струва. Иначе ние лесно организирахме логистика по транспорта от лоджа в който спахме, навсякъде в региона хотелите го предлагат.

 

Така като чувам трековете около Маунт Кук - Hooker Valley и останалите (тези които са по 1 час в посока макс) са за вас при всички положения. Ройс Пийк не отнема толкова много време но е по-интензивен както споменах но може би от там се открива една от най-красивите гледки които видях докато бях там..

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 12.06.2023 г. в 17:23, Atleastaflush каза:

Попринцип разбирам какво имаш предвид тъй като няма нещо наистина уникално на Тонгариро но пък минавате през толкова различни пейзажи - кой от кой по марсиански/лунни. Трудно може в еднодневен трек да се насладиш на толкова разнообразни гледки, затова ме грабна мен. При нас и времето беше супер което предполагам допринесе за това да ми остане като любимия трек от НЗ. И разбира се има доза сантименталност ако си фен на Властелина 😃 Ако вие не сте фенове и времето ви не е толкова хубаво, наистина може и да не си струва. Иначе ние лесно организирахме логистика по транспорта от лоджа в който спахме, навсякъде в региона хотелите го предлагат.

 

Така като чувам трековете около Маунт Кук - Hooker Valley и останалите (тези които са по 1 час в посока макс) са за вас при всички положения. Ройс Пийк не отнема толкова много време но е по-интензивен както споменах но може би от там се открива една от най-красивите гледки които видях докато бях там..

Разсъжденията ти са все едно от моята глава взети, затова и някак много ти се доверявам. Благодаря, точно това мисля е за нас.

И да, не сме чак толкова големи фенове на LOTR, но на Хобитон ще отидем задължително.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 12.06.2023 г. в 1:10, Sun4o каза:

За Тонгариро ме учудваш, че е най-най…От една страна, не се впечатлих от снимките във форума, скучен ми се струва и дълъг, от втора логистиката нещо е тежка с тия бусчета, че го изкачваш вулкана от едно място, а слизаш на друго и от трета страна


Все още не съм стигнал до описанието на трека в тази тема ( може би още един-два поста)  -

, обаче трекът в моята класация е абсолютна десетка , а логистиката не само не е тежка , а напротив - много добре измислена  и много удобна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.