Прескочи до съдържание

Еднодневни екскурзии със самолет


Препоръчани мнения

Сравнително ниските цени за някои вътрешни полети в Испания, Италия, Португалия, Гърция и в други страни, предлагани главно от Ryanair, както и някои особености при ценообразуването в немските версии на Opodo и Edreams (трябва да се достъпват през UK или друг небългарски IP адрес) позволяват да се организират еднодневни самолетни екскурзии на символични цени. Ето някои от тях (малка част само за илюстрация):

 

1. Madrid <-> Santiago de Compostela

 

image.png.e6e3bade833719924440e821a379ccc7.png

 

image.png.e89ea62e5426b81121e31a78fd946f25.png

 

2. Barcelona <-> Ibiza

 

image.png.53882ed5bffbb82e4be7fd619263fc3d.png

 

image.thumb.png.f493701df81df1b0354974d272c56db8.png

 

3. Milan <-> Palermo

 

image.png.1bc769d1e6edcca223473c8df1dc76a2.png

 

image.png.99591c3d6f505c667be7afd276a33c11.png

 

4. Lissabon <-> Porto

 

image.png.fc8ae858d2f35f263ca3b0d12e9c6225.png

 

image.png.243356733282e84c8d9d756795938d34.png

 

Всички плащания са с VISA Entropay (на първите няколко екрана излиза съобщение за плащане с Mastercard VIABUY, но всъшност става и с двата вида карти) и са по веднъж на три месеца (стандартните ограничения за Edreams и Opodo). Схемата работи за всякакви вътрешни полети, при това не само в Европа (Става и за Русия, Виетнам...) и не е нужно да се използва само за еднодневни екскурзии. 🙂

Редактирано от koliob
  • Харесвам 22
  • Благодаря 1
  • Браво 13
Връзка към мнение

Поздравления за темата, много добра идея . Ще е хубаво да даваме такива предложения и за екскурзии от България до колкото е възможно.

Аз в момента съм на вълна уикенд екскурзии "без отпуска" , защото дните отпуска вече са нагласени до края на годината....:)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 24 минути , Jorro каза:

Поздравления за темата, много добра идея . Ще е хубаво да даваме такива предложения и за екскурзии от България до колкото е възможно.

Аз в момента съм на вълна уикенд екскурзии "без отпуска" , защото дните отпуска вече са нагласени до края на годината....:)

Става и за България, но няма много вътрешни полети. Ето един пример за уикенд във Варна с една нощувка и тръгване от София.

 

image.png.beb25d598108557cc27b68fe3c51a361.png

 

image.png.6ff6afacb72f9c9645b26224f9a37f71.png

 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Ето и един руски пример, въпреки, че там поради разположението на летищата и времето за транспорт това упражнение е малко безсмислено.

 

image.png.5641eac52862a671dedf216d738400cd.png

 

image.png.bb22fed7a623bed5cff018817acae5d4.png

 

И един тайландски (пак не особено смислен):

 

image.png

 

 

image.thumb.png.a97c5c1e37f35bbbdddc68a6d5e11def.png

Редактирано от koliob
  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
1 hour ago, koliob said:

Става и за България, но няма много вътрешни полети. Ето един пример за уикенд във Варна с една нощувка и тръгване от София.

 

image.png.beb25d598108557cc27b68fe3c51a361.png

 

image.png.6ff6afacb72f9c9645b26224f9a37f71.png

 

Идеята ми беше по-скоро за пътувания извън БГ за 1 или 2 дни. Предвид честотата на полетите вариант за 1 ден  май е само Лондон с полети първия сутринта и последния вечерта, но пък 3ч полет в посока си е мъка.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Гледам, че спомена Виетнам...а мен за февруари ме вълнува примерно Малайзия и Тайланд....дали може да се намери нещо и за там и къде се предполага, че трябва да търся? opodo.de и edreams.de?

Връзка към мнение
преди 13 минути , boogy83 каза:

Гледам, че спомена Виетнам...а мен за февруари ме вълнува примерно Малайзия и Тайланд....дали може да се намери нещо и за там и къде се предполага, че трябва да търся? opodo.de и edreams.de?

Може - точно това са сайтовете. Само трябва да търсиш вътрешни полети през небългарски IP адрес за 1 пътник. Иначе намаляват цените с до над 20 евро еднопосочно за произволни дати.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Jorro каза:

Идеята ми беше по-скоро за пътувания извън БГ за 1 или 2 дни. Предвид честотата на полетите вариант за 1 ден  май е само Лондон с полети първия сутринта и последния вечерта, но пък 3ч полет в посока си е мъка.

До края на октомври може да се прави по тази схема Атина, докато Уиз летят до там. Сутринта отиване с Раян и вечерта връщане с Уиз в ден неделя, например.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , yordanov каза:

До края на октомври може да се прави по тази схема Атина, докато Уиз летят до там. Сутринта отиване с Раян и вечерта връщане с Уиз в ден неделя, например.

За Атина трябват други схеми. Тази работи за вътрешни полети. За Атина швейцарското Opodo намалява сериозно цените на Aegean.

Връзка към мнение
преди 15 часа, boogy83 каза:

Гледам, че спомена Виетнам...а мен за февруари ме вълнува примерно Малайзия и Тайланд....дали може да се намери нещо и за там и къде се предполага, че трябва да търся? opodo.de и edreams.de?

 

За февруари може би е още рано да купуваш, освен ако няма мащабна промоция на някоя от местните авиокомпании. А иначе ето и примери за Тайланд и Малайзия (всички са за 2 октомври, но цените през opodo.de и edreams.de са такива за почти всички дати за след 1-2 месеца):

 

1. Bangkok <-> Chiang Mai (02.10.2018)

 

image.png.00a3e4c59727bd9afb7b7652b50180e6.png

 

image.png.f48c98ff387491a6e8a8e9573f5c6868.png

 

2. Kuala Lumpur <-> Langkawi (02.10.2018)

 

image.png.3d471f73c202a6fc8167e5c8ce5b1fd7.png

 

image.png.d66df336a504e6c0ac5460df4858c0b8.png

 

Редактирано от koliob
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@koliob, мерси за темата🙂

преди 20 часа, Jorro каза:

Идеята ми беше по-скоро за пътувания извън БГ за 1 или 2 дни. Предвид честотата на полетите вариант за 1 ден  май е само Лондон с полети първия сутринта и последния вечерта, но пък 3ч полет в посока си е мъка.

Точно това си мисля и аз тези дни.Има вариант до Брюксел с ранният на Уиз и после вечерта с Раян обратно.Или на следващия ден от Франкфурт,пак с УиЗ,или от Хан до Бургас с Раян.

Другия вариант - със сутрешният на Уиз до Бергамо и привечер с Раян до Пловдив.

 

Рим може да се направи с една нощувка.Тръгване от Рим,прибиране през Неапол също е вариант.Бергамо - Болоня също.

Друг е въпроса,че може би Раян е добре да се избягват известно време.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Неделни разходки за няколко часа в Милано, Бергамо или някъде наоколо:

 

През www.rumbo.fr - плащане с Mastercard Debit:

 

image.png.d4f271b53ac9e7a2c0be4a2949ec8481.png

image.png.cb9130f75a1bac3b9bc00885d5e232b1.png

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Много ми хареса последната идея и когато тръгнах да разглеждам за билети видях възможност за уикенд до Милано и Берлин. Малко е лудо, но се надявам да ни хареса.

1.Тръгване в събота сутринта с Wizz София-Милано.

2. В 21 часа полет от Милано Бергамо  до Берлин с Ryanair

3. В 16 пътуване Берлин - София с Ryanair.

 

Можеше вместо Берлин да бъде Лондон.

 

 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Още една леко шашава идея за уикенда-3 държави за 2 дни.Полет до Шарлероа с УиЗ,после с flibco до Люксембург,вечерта полет до Бергамо с Раян,нощувка,на другият ден разглеждане на езерата/Бергамо/Милано по избор и към 17:00 с Раян от Малпенса до София.

Редактирано от Мари Николова
  • Харесвам 8
  • Шок 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
На ‎29‎.‎9‎.‎2018‎ г. в 23:11, Stryper каза:

Много ми хареса последната идея и когато тръгнах да разглеждам за билети видях възможност за уикенд до Милано и Берлин. Малко е лудо, но се надявам да ни хареса.

1.Тръгване в събота сутринта с Wizz София-Милано.

2. В 21 часа полет от Милано Бергамо  до Берлин с Ryanair

3. В 16 пътуване Берлин - София с Ryanair.

 

Можеше вместо Берлин да бъде Лондон.

Плана ми се провали. Ryanair промениха полета Милано-Берлин от 21 в 8:50 и ми казаха, че нямат друг в следващите 24 часа. А аз трябва да пристигна в Милано 5 мин по-рано. И сега имам билет София-Милано и Берлин-София.  

 

Връзка към мнение

Не знам коя е твоята дата,но Лауда  имат полети до Берлин от Малпенса за 5/14,99 евро.

 

Редактирано от Мари Николова
Връзка към мнение
преди 9 минути , Stryper каза:

И сега имам билет София-Милано и Берлин-София.  

Много гадно! Аз тази година само веднъж пътувах с Раян, докато не се оправят ме губят като клиент.

Връзка към мнение

Миналият Четвъртък направих еднодневна разходка - София - Брюксел - София.

 

Sofia (05:45) -> Brussels Charleroi (07:55) - WizzAir - 170 лв.

 

Brussels Charleroi (19:05) -> Sofia  - Rayanair (22:45) -  20 лв.

 

Шатъл -> Charleroi - Брюксел - Charleroi - 56 лв.

 

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

За 24.11 имаш и други варианти,но са с прекачване и не са много евтини.http://www.azair.eu/azfin.php?tp=0&searchtype=flexi&srcAirport=Milan+[MXP]+(%2BLIN%2CBGY)&srcTypedText=milan&srcFreeTypedText=&srcMC=MIL_ALL&srcap0=LIN&srcap1=BGY&srcFreeAirport=&dstAirport=Berlin+[SXF]+(%2BTXL)&dstTypedText=berlin&dstFreeTypedText=&dstMC=BER_ALL&adults=1&children=0&infants=0&minHourStay=0%3A45&maxHourStay=23%3A20&minHourOutbound=0%3A00&maxHourOutbound=24%3A00&minHourInbound=0%3A00&maxHourInbound=24%3A00&dstap0=TXL&dstFreeAirport=&depdate=24.11.2018&arrdate=24.11.2018&minDaysStay=1&maxDaysStay=4&nextday=0&autoprice=true&currency=EUR&wizzxclub=false&supervolotea=false&schengen=false&transfer=false&samedep=true&samearr=true&dep0=true&dep1=true&dep2=true&dep3=true&dep4=true&dep5=true&dep6=true&arr0=true&arr1=true&arr2=true&arr3=true&arr4=true&arr5=true&arr6=true&maxChng=1&isOneway=oneway&resultSubmit=Search

Напоследък моята "стратегия"с Раян е да се избират само полети за връщане от чужбина към България, не на отиване или свързващи, защото така ти провалят плановете.Ако отменят полета има възможност да ти удължат безплатно почивката.Ако неЩът ,пък е добре билетите да са купени с Дайнърс за да важи застраховката за отмяна на пътуване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност гледам този вариант в 15:25 от Малпенса до Бари с Раян и после до Берлин с Лауда.Защо не поискаш  в чата да ти сменят полета с тези двата или ако откажат поне с единият,а ти да си платиш другият.Лауда е част от Раян.

  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Vency каза:

Sofia (05:45) -> Brussels Charleroi (07:55) - WizzAir - 170 лв.

Ужасна цена!

преди 11 часа, Vency каза:

Шатъл -> Charleroi - Брюксел - Charleroi - 56 лв.

Тази горе-долу, при положение, че са изпуснати билетите с ниски цени от по 9 лв в посока.

 

250 лв. за един ден:blink:. Ами, за мен е стресиращо, нищо лично. Дано си си изкарал добре.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Емика каза:

Ужасна цена!

Тази горе-долу, при положение, че са изпуснати билетите с ниски цени от по 9 лв в посока.

 

250 лв. за един ден:blink:. Ами, за мен е стресиращо, нищо лично. Дано си си изкарал добре.

 

Ами все пак го организирах 7 дни предварително. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.