Прескочи до съдържание

Еднодневни екскурзии със самолет


Препоръчани мнения

Здравейте,

много интересна тема, но не успявам да открия нищо за уикенд екскурзийка /петък след работа - неделя вечер или събота сутрин - неделя вечер/. Ще съм благодарен за предложения за март месец или началото на април 🙂

Връзка към мнение
преди 59 минути , Salsam каза:

Здравейте,

много интересна тема, но не успявам да открия нищо за уикенд екскурзийка /петък след работа - неделя вечер или събота сутрин - неделя вечер/. Ще съм благодарен за предложения за март месец или началото на април 🙂

Има такива предложения по-назад в темата,но някои са валидни до края на март.От април излиза ново разписание и някои от описаните варианти отпадат.Възможност за уикенд пътуване има за Брюксел,Лондон,Милано.По-оригинални маршрути тепърва ще мислиме🙂

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 hour ago, Salsam said:

Дайте ценови предложения от сорта на мин. цени, както при WIzz и Ryan

http://www.azair.eu/

Има чек бокс TAKE ME ANYWHERE (SEARCH MIGHT TAKE A LITTLE LONGER)

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Salsam каза:

Дайте ценови предложения от сорта на мин. цени, както при WIzz и Ryan

През уикенда цените са по-високи отколкото през делничните дни

София-Атина 6-7.4 -   35,8 евро с Ryan

София-Франкфурт 6-7.4 -    40 евро  WIzz

София-Бергамо 23-24.3-   39,8 евро  WIzz

Първия полет може да се пробва да се намали през тези сайтове

 

 

Редактирано от dimitrov6
Връзка към мнение

Аз съм пътувал многократно софия-барселона или мадрид - софия с Wizz за по 40 лв двупосочни билети, петък вечер - неделя вечер, но вече май такива цени  няма 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделя и в тази тема 🙂 

Бих искала да попитам - възможен ли е еднодневен трип с wizz от София? Имам едни кредити и не мога да измисля къде да ги изхарча. Иска ми се да излетим сутринта рано, цял ден да се мотаем някъде и вечерта късно обратно. Май засега се спрях на вариант с ранен полет в 6:00 ч.  София-Лондон и обратно в 22 ч.

 

Връзка към мнение

И аз съм в същата чуденка с едни кредити. Но ми се искаше 2-3-дневен трип да направим, но нещо не мога да го измисля. Дори нямам особени претенции за периода. Някакви идеи?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 7 минути , Eva eva каза:

Да споделя и в тази тема 🙂 

Ако държиш и двата полета да са с Wizz, Лондон май е единственият вариант. 
А опцията събота - неделя с едно преспиване?
Иначе подходящ инструмент за откриване на такива варианти е azair.eu - имаш възможност за гъвкаво търсене на нискотарифни полети като  задаваш най-различни филтри като например в кои дни от седмицата да са полетите и даже в какви часови диапазони, а като дестинация може да зададеш xxx - Anywhere.
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , Eva eva каза:

възможен ли е еднодневен трип с wizz от София? Имам едни кредити и не мога да измисля къде да ги изхарча. Иска ми се да излетим сутринта рано, цял ден да се мотаем някъде и вечерта късно обратно. Май засега се спрях на вариант с ранен полет в 6:00 ч.  София-Лондон и обратно в 22 ч.

Да, на предната страница няколко човека сме споделили, че сме правили такова пътуване 🙂

 

преди 5 минути , pamela каза:

Но ми се искаше 2-3-дневен трип да направим, но нещо не мога да го измисля. Дори нямам особени претенции за периода. Някакви идеи? 

Италия винаги е добра идея 🤩

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , pamela каза:

Някакви идеи?

Братислава, Бергамо, Болоня, Шарлероа - за 2-3 дни има доста възможности 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@ Фичо, благодаря за мнението. Всъщност не се бях замисляла за вариант с уиз в едната посока и връщане с друг полет. Засега вариантът ми е Лондон, освен, ако не излезе нещо по-интересно. Възможно е и с 1 нощувка, но пак трябва да включва полет с уиз 🙂 

 

Ще следя темата с най-голямо удоволствие, много обичам такива кратки "бягства". 

Редактирано от Eva eva
Връзка към мнение
Преди 1 час, Фил каза:

Братислава, Бергамо, Болоня, Шарлероа - за 2-3 дни има доста възможности 

Теоретично е така. За Болоня и Братислава не можеш да постигнеш добри цени, поне през март и април, пък и кацат късно вечер, което си е цял загубен ден.

Сходно е положението и със Шарлероа, пък и към момента Брюксел не ме привлича.

Остава добрата стара Италия. Засега и аз го мисля с Бергамо, но ми се искаше да имам избор и с нещо друго.

Връзка към мнение
преди 43 минути , pamela каза:

Сходно е положението и със Шарлероа, пък и към момента Брюксел не ме привлича.

 

От Шарлероа далеч не само Брюксел ти е вариант, имаш Гент, Брюж, или ако останем във Валония -   Намюр, Динан, Монс ... 
Имаш flibco, имаш билети на половин цена с железниците от петък вечер до неделя ... 
Ето ти пример май месец за 44лв. 
image.png.1492c425cd92fd433216e18610950920.png
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Хареса ми идеята за двудневно трипче до Дъблин и Братислава.А може и Виена🙂

Събота 16:15 - 18:10 София - Дъблин с Раян.Нощувка

Неделя 9:05 - 12:45 Дъблин - Братислава с Раян,разходка и в 21:55 полет с Уиз до София.Сега,има и още по-шантав вариант с Лауда да се лети до Виена в неделя по-обяд 13:20 -17:05 и оттам към Братислава.Но като цяло цените и часовете  през седмицата са по-добри/удобни отколкото през уикенда.Този маршрут става доста по-изгоден в дни вторник/сряда например.

 

преди 13 минути , pamela каза:

За Болоня и Братислава не можеш да постигнеш добри цени, поне през март и април, пък и кацат късно вечер, което си е цял загубен ден. 

То идеята е късните полети да ги оставиш за връщане за да разполягаш с повече време.🙂  За март например може да се направи еднодневен трип в събота с полет до Бергамо с Уиз 7:40 -8:45 и връщане през Болоня пак с Уиз 22:25,но си права,че цените са много високи.От април натам същият маршрут става за дълъг уикенд с полет до Бергамо събота сутрин и връщане понеделник вечер през Болоня.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 27 минути , pamela каза:

За ... Братислава не можеш да постигнеш добри цени

Но пък се намират през май и юни 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 12 минути , Фил каза:

От Шарлероа не ти е само Брюксел вариант, имаш Гент, Брюж, или ако останем във Валония -   Намюр, Динан, Монс ... 

 

С отиване до Шалероа и връщане през Айндховен или обратното може да добавиш и Маастрихт,Антверпен....при по-голямо желание и по-дълъг уикенд и Люксембург🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега, с новата линия на Wizz  Атина - Киев, забелязвам още една възможност за уикенд разходка: 
 - събота сутрин с Ryan  София - Атина  6:30-7:50, два часа за прекачване (сигурно ще е малко досадно по ония дълги коридори напред-назад, ако и Wizz ще летят за Киев от сателитния терминал) и Атина - Киев с Wizz 9:45-12:15 

-  неделя вечер с Ryan Киев - София 18:00-19:55
Засега цените май не са много приятни, но с времето може да изскочи нещо по-изгодно ...
 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 9
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 7 часа, Фил каза:

Сега, с новата линия на Wizz  Атина - Киев, забелязвам още една възможност за уикенд разходка: 
 - събота сутрин с Ryan  София - Атина  6:30-7:50, два часа за прекачване (сигурно ще е малко досадно по ония дълги коридори напред-назад, ако и Wizz ще летят за Киев от сателитния терминал) и Атина - Киев с Wizz 9:45-12:15 

-  неделя вечер с Ryan Киев - София 18:00-19:55
Засега цените май не са много приятни, но с времето може да изскочи нещо по-изгодно ...
 

това с прекачването, с два различни билета на две авиокомпании... има един лаф "зáрежи тази работа".. само ще напомня как преди няколко месеца закъсня сутрешният полет София-Атина на Раянеър с 8 часа и куп хора си изпуснаха връзките. А и с 2 часа между двата полета... това си е риск. Вчера в този форум прочетох поредното оплакване как първият полет за Бергамо бил малко по-късно и после се изпуска връзката за Прага. И самолетът на Раян за Барселона закъсня с 8-9 часа и хората си изпуснаха връзките за...който закъдето е. Така че.. златното правило: ако има прекачване, да е на една резервация тоест, не с нискобюджетни компании. Така, ако се изпусне връзката, да се намери алтернатива с друго прекачване, не за сметка на пътника.

 

В рамките на 1 ден имате опции са до Лутън с Wizzair, до Истанбул с Turkish airlines, до Виена с Austrian... А за летния сезон има до Шарлероа със сутрешния на Wizz и следобедния с Ryan от 17ч за наобратно.  До Айндховен е за около 5 часа, пак с двете компании.  Вече, ако има 1 нощувка, опциите са много... 

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 часа, montepinar каза:

това си е риск.

Риск има, разбира се, но това все пак не е част от някаква комбинация с междуконтинентални полети, че да се притеснява чак толкова човек. Тук говорим за двудневна разходка при която гоним двуцифрена цена на билетите.  А и при първа ротация сутрин, вероятността за закъснение е доста по-малка, отколкото за някой полет през деня. 
 

Цитат

 Така че.. златното правило: ако има прекачване, да е на една резервация тоест, не с нискобюджетни компании.

Чак пък златно ... :rolleyes:, ако го спазвах, да съм пропуснал сума ти приятни разходки из Европа, като например една прекрасна едноседмична обиколка на Португалия. 
Иначе да - ако ми предстои, например, двуседмично пътуване до Азия или Южна Америка, обикновено се подсигурявам на отиване с едно преспиване на мястото, откъдето са дългите полети. 
В крайна сметка - всеки си преценява сам. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Разбира се, всеки си преценява. Но има и един лаф „парен каша духа”. Ако Вие сте си изпускали няколко пъти връзката (особено с платен хотел) и неосъществен втори полет, заради закъснял първи, тогава няма да предлагате на другите такива смели прекачвания с час и 50 мин.между двата полета. Раянеър постоянно закъснявят, особено до Берлин и Хамбург с по 2-3 часа. До Атина сутрешният полет на Раянеър ми закъсня с 45 мин (хем не беше в зимния сезон), което. .. нищо не е, но  напълно достатъчно, за да си изпусне жената връзката, която Вие й предлагате. На онова летище с безкрайните коридори...

 

По-добре директен полет, без прекачвания... щом ще е за 1 ден всичко

преди 29 минути , Фил каза:


 

Чак пък златно ... 

просто не сте се опарили досега

 

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, montepinar каза:

 за да си изпусне жената връзката, която Вие й предлагате.

Ако искаш, може и на "ти" да си говорим, все пак във форума е по-неформално общуването. :wink: 
И не знам коя жена имаш предвид, в този пост не съм предлагал нищо на жена :smile3:, просто споделих възможност за кратка разходка, във връзка с темата, в която пишем. 
А иначе всеки си има глава на раменете и може да си прецени какви рискове да поеме, има и разни застраховки, ако някой много се страхува.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , Фил каза:

И не знам коя жена имаш предвид, в този пост не съм предлагал нищо на жена

Ами, Фичо, предложи ѝ на жената де....  😉 

 

А темата си е много хубава, както и тази с шантавите комбинации

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.