Прескочи до съдържание

Еднодневни екскурзии със самолет


Препоръчани мнения

На мен и моята половинка ни действа много ободряващо да отскочим за уикенда някъде в чужбина и не пропускаме възможност :)))) За 1 ден ми звучи доста щуро и бих го пробвал някой път, но за уикенда ми е супер, особено, ако може да се пътува в петък след работа. 

За НГ например летяхме до Берлин на 31ви с полета в 20:15, отпразнувахме НГ пред Бранденбургската врата ,спахме няколко часа и на следващия ден бърз тур по основните забележителности и в 16:40 си хванахме самолета за София. Това за сега ми беше най-късото пътуване по-малко от 24ч, но адски много ме зареди за новата година! 

  • Харесвам 11
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 7 часа, Емика каза:

Не е толкова до парите. Е, ако бяха 100 евро за един ден нямаше да е предмет на разговор. Ами, на мен понякога ми се иска просто да съм на летище, да съм в забързания ритъм, да съм в тази атмосфера, пътуване заради самото пътуване. Още не съм го правила, но при по-топличко време, бих:derisive:

Ми, кат е тъй, минавай през ден през софийското летище, посЕдвай за един час и ще ти мине меракът:)))))))

Точно до парите е проблемът, евтините полети са примамливи и достъпни. И желанието, на всяка цена, да се отметне нещо.

Но за няколко часа да отидеш някъде, продължавам да не го разбирам.:((((

Ама пък, може, аз да не съм в час.:(((

 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Класиката е за един ден до Лондон.

Правил съм го .

Иначе не по темата,през почивните дни може да се иде с организирана автобусна екскурзия,

или личен транспорт до съседни държави за ден без преспиване.

В началото на моите пътешествия от 2011 ходих организирано за един ден

Пловдив-Александруполис 25 лева,

Пловдив-Одрин-22 лева,

Пловдив-Кавала 30 лева,

София-Солун-50 лева,

София-Крива паланка-19 лева,

София-Скопие 30 лева,

София-Ниш 22 лева,

София-Белград 44 лева.

 

Редактирано от dimitrov6
  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
На 5.01.2019 г. в 8:21, dimitrov6 каза:

 

Пловдив-Александруполис 25 лева,

Пловдив-Одрин-22 лева,

Пловдив-Кавала 30 лева,

София-Солун-50 лева,

София-Крива паланка-19 лева,

София-Скопие 30 лева,

София-Ниш 22 лева,

София-Белград 44 лева.

 

е, то автобусните варианти са много. Има до Аспровалта, Ставрос и т.н. гръцки "за ден на море", в Сърбия има и до Пирот за 1 ден.

Но темата все пак е за самолети.  Пробвал съм варианта - АТИНА (за 14 часа) през лятното разписание 2018,  Раян каца там в 8.30, Уизеър излита вечерта в 23ч . В моя случай излетя чак след полунощ. Билетът на Раян ми беше 5.90 евро, а на W!Zz  9.90 евро, но при мен излезе без пари, тъй като го платих с W!Zz card. Много неща може да се видят. За един ден.

Имам купен билет за Лутън за един ден, сутрин каца в 7.30, вечерта излита в 21.55 . Градче 216 хиляди души, има си разни катедралки, мол, магазини... куп неща, които обаче не знам дали работят в неделя. Някой има ли представа? Че точно за неделя съм взел 😄

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , montepinar каза:

 

Имам купен билет за Лутън за един ден, сутрин каца в 7.30, вечерта излита в 21.55 . Градче 216 хиляди души, има си разни катедралки, мол, магазини... куп неща, които обаче не знам дали работят в неделя. Някой има ли представа? Че точно за неделя съм взел 😄

С такъв билет съм правил Лондон няколко пъти. Особено ако вземеш отрано билети за по 1-2£ за easybus е много добре

Редактирано от Branko
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много добра тема. Чак сега я виждам. Подходяща за човек, който най-много обича да си спи вкъщи или просто за кеф да си изпие кафето нейде си.

 Но повече ме привлича усещането за това колко е малък светът...

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 56 минути , mangysta каза:

 

 Но повече ме привлича усещането за това колко е малък светът...

Да, особено това последното. И колко по-лесно е след 2002 когато паднаха визите.  Могат да го оценят само тези, които преди това са висели по посолствата за виза.. за Австрия, за Гърция.. за къде ли не, закъдето сега пътуваме ей така за кеф, за ден. 

Освен за Лутън и Атина, мисля, че има вариант за Айндховен (не че там има какво да се види), няколко пъти съм ходил на път за Амстердам.

Има такива опции с Austrian за Виена от сутрин до вечер... или София-Виена-Братислава-София, връщане с вечерния полет на Уизеър. (лято 2018) Но това си е буквално препускане, няма смисъл. По-скъпо удоволствие със самолет за 1 ден си е София-Истанбул-София 😄

За лятното разписание 2018 не пасват полетите (сутрин и вечер) на Уизеър и Раянеър до Бове, Бергамо, Меминген и Барселона и не съм сигурен за Мадрид, но като се добави и България ер, се увеличават, но и оскъпяват опциите.  А Шарлероа що за място е? Става ли за няколко часа?

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, montepinar каза:

Имам купен билет за Лутън за един ден, сутрин каца в 7.30, вечерта излита в 21.55 . Градче 216 хиляди души, има си разни катедралки, мол, магазини... куп неща, които обаче не знам дали работят в неделя. Някой има ли представа? Че точно за неделя съм взел 😄

Ама не ми казвай, че ще стоиш в Лутън 😞 Там е тъпо бе, човек... 

Връзка към мнение
преди 5 часа, montepinar каза:

е, то автобусните варианти са много. Има до Аспровалта, Ставрос и т.н. гръцки "за ден на море", в Сърбия има и до Пирот за 1 ден.

Но темата все пак е за самолети.  Пробвал съм варианта - АТИНА (за 14 часа) през лятното разписание 2018,  Раян каца там в 8.30, Уизеър излита вечерта в 23ч . В моя случай излетя чак след полунощ. Билетът на Раян ми беше 5.90 евро, а на W!Zz  9.90 евро, но при мен излезе без пари, тъй като го платих с W!Zz card. Много неща може да се видят. За един ден.

Имам купен билет за Лутън за един ден, сутрин каца в 7.30, вечерта излита в 21.55 . Градче 216 хиляди души, има си разни катедралки, мол, магазини... куп неща, които обаче не знам дали работят в неделя. Някой има ли представа? Че точно за неделя съм взел 😄

Ако не си ходил в Лондон,пропусни Лутън.

В Шарлероа също няма интересни неща,освен ако за първи път си в Белгия и да усетиш архитектурата и атмосферата.

От Истанбул съм пътувал до 23 турски летища и то почти всичките със отиване сутрин и връщане вечерта.

В момента има до Меминген,сутринта от Варна и връщане вечерта в София.

Също и до Виена от Варна,но за много кратко.

Бил съм в Франкфурт Хан за ден ,тръгване от Пловдив и връщане в София,и

до Тревизо-там помня как тичах от спирката на автобуса в града до няколко забележителности,защото имах много малко време.🙂

Редактирано от dimitrov6
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 10 часа, montepinar каза:

Имам купен билет за Лутън за един ден, сутрин каца в 7.30, вечерта излита в 21.55 . Градче 216 хиляди души, има си разни катедралки, мол, магазини... куп неща, които обаче не знам дали работят в неделя. Някой има ли представа? Че точно за неделя съм взел

В Лондон всичко работи в неделя. Този маршрут съм го правила наколко пъти, само и само да подишам лондонски въздух 🙂

В Лутън не знам какво има, ще разбера по-другия месец

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По закон магазините в UK имат ограничение за работните часове в неделя. Затова повечето отварят в 11-12 и затварят в 18. И аз се изкушавам да отида за 1 ден до Лондон. Искам да гледам някой обеден мюзикъл.

 

Връзка към мнение
преди 10 часа, Branko каза:

С такъв билет съм правил Лондон няколко пъти. Особено ако вземеш отрано билети за по 1-2£ за easybus е много добре

 

преди 47 минути , bulpa каза:

В Лондон всичко работи в неделя. Този маршрут съм го правила наколко пъти, само и само да подишам лондонски въздух 🙂

 

И аз няколко пъти съм отскачал до Лондон за ден без преспиване.  :yes::smile3:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 часа, dimitrov6 каза:

Ако не си ходил в Лондон,пропусни Лутън.

В Шарлероа също няма интересни неща,освен ако за първи път си в Белгия и да усетиш архитектурата и атмосферата.

От Истанбул съм пътувал до 23 турски летища и то почти всичките със отиване сутрин и връщане вечерта.

В момента има до Меминген,сутринта от Варна и връщане вечерта в София.

Също и до Виена от Варна,но за много кратко.

Бил съм в Франкфурт Хан за ден ,тръгване от Пловдив и връщане в София,и

до Тревизо-там помня как тичах от спирката на автобуса в града до няколко забележителности,защото имах много малко време.🙂

благодаря за отговора. Разбира се, че съм ходил в Лондон. И белгийски въздух съм дишал, макар и само в Антверпен, хехе. И в Турция в над 55 града.... Търся самолетни варианти за ден от София,   без Варна, Бургас и т.н. 😄  И да, има си тръпка понякога човек да иде "за едно кафе" донякъде и да се върне. Това като тръпка е трудно да се обясни на хора, които реагират с "ти не си добре" или "г** път да види" 😉

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 2 часа, montepinar каза:

благодаря за отговора. Разбира се, че съм ходил в Лондон. И белгийски въздух съм дишал, макар и само в Антверпен, хехе. И в Турция в над 55 града.... Търся самолетни варианти за ден от София,   без Варна, Бургас и т.н. 😄  И да, има си тръпка понякога човек да иде "за едно кафе" донякъде и да се върне. Това като тръпка е трудно да се обясни на хора, които реагират с "ти не си добре" или "г** път да види" 😉

Писано е и преди,в момента от София може да се иде за 3 часа престой в Бари и Айндховен.

Аз кацнах вечер преди няколко години ,по тъмно в Бари от Букурещ и сутринта рано излетях пак обратно.

Видях само летището и може би трябва пак да ида от София.🙂

Връзка към мнение

Не намирам за еднодневна екскурзия със самолет такава цена, явно защото имат по един полет на ден Ryanair 🙂

Редактирано от Branko
Връзка към мнение
преди 5 часа, dimitrov6 каза:

Писано е и преди,в момента от София може да се иде за 3 часа престой в Бари и Айндховен. 

Аз кацнах вечер преди няколко години ,по тъмно в Бари от Букурещ и сутринта рано излетях пак обратно. 

Видях само летището и може би трябва пак да ида от София.🙂

Забравяш класиката Милано и/или Бергамото  с W6 сутрин + FR вечер, както Рим s FR и АZ.

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 2 часа, Branko каза:

Не намирам за еднодневна екскурзия със самолет такава цена, явно защото имат по един полет на ден Ryanair 🙂

ама то нямa "екскурзия", човек сам си я прави, това са просто полети. Раянеър имат един полет на ден. Аз отидох д Раян и се върнах с W!Zz, но наистина придвижването до града е по-скъпо от полета. С метро е 10 евро, с автобус е 6 евро. А полети имаше и по 5.99€, и по 4.78€ 😄

Редактирано от montepinar
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има '' екскурзия " в името на темата, така се казва. 

Да,аз също съм пътувал сутрин с Раян и вечер съм се прибирал с Уиз. 

Въпроса беше, че темата е за еднодневна екскурзия със самолет, не за цена на полет или за два, три и...дни.Еднопосочни полети има за по 2/5/7€ по принцип. 

Иначе всичко е така както го казваш и ти 🙂

Редактирано от Branko
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А един Мадрид? Не съм била там. Има доста загубили се на летището 😃

И да се абстрахираме от цената към момента.

 

 

 

 

Screenshot_2019-01-31-18-10-21-1.png

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Не е точно за един ден, а уикенд с едно преспиване. Дъблин, сутрешен полет в събота, 30.03 и обратен полет в неделя вечер, 31.03 

От сайта на Ryan билетите са 60€, но ако се мине през jetcost.de/bravofly.de и Diners (поотделно за отиване и връщане) , цената пада до 27€.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 6
  • Браво 3
Връзка към мнение
преди 24 минути , Фил каза:

Не е точно за един ден, а уикенд с едно преспиване. Дъблин, сутрешен полет в събота, 30.03 и обратен полет в неделя вечер, 31.03 

От сайта на Ryan билетите са 60€, но ако се мине през jetcost.de/bravofly.de и Diners (поотделно за отиване и връщане) , цената пада до 27€.

Добра идея, но май е само за зимното разписание. След 1 април няма неделя

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.