Прескочи до съдържание

Да се организираме и подготвим за Нова Зеландия


Препоръчани мнения

  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

@boogy83

Някой може ли да каже колко е дълъг деня в НЗ през ноември/декември?

Кога се стъмва ме интересува главно.

Можеш да използваш този сайт: https://www.timeanddate.com/sun/new-zealand Винаги черпя информация от него по тези въпроси. 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

В декември ли е Вануату и Фиджи? Тогава не  ти трябва дължина на деня , а издържливост за влага и горещина. Наистина там е ужасно спрямо периода май-септември. Дано не ти е за първи път, че ще намразиш тези прекрасни страни!

 

Връзка към коментар
преди 24 минути , Роми каза:

В декември ли е Вануату и Фиджи? Тогава не  ти трябва дължина на деня , а издържливост за влага и горещина. Наистина там е ужасно спрямо периода май-септември. Дано не ти е за първи път, че ще намразиш тези прекрасни страни!

 

За пръв път ми е,  и нямам , ама никакво намерение да намразвам тези прекрасни страни

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 10.08.2018 г. в 10:39, Цвете каза:

bookme.co.nz

Така. Tова е сайта, който дава намаления за някои обекти. Ние  и четиримата се пробвахме с какви ли не кредитни и дебитни карти, и все не става. Ще тагна няколко човека, които са си купували билети от този сайт , да кажат има ли някаква особеност, например регистрация, код или нещо друго, че при нас все не става...

@boogy83, @patilana, @anita82, @Яничка, @Цвете, @TaniaG , @Красимираи който друг знае....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз също не успях да купя нищо от там.

На летището в Окланд има списания , които накрая  имат купони за намаление . Тези намаления са различни за различните места, но са от 10 % до 30 %. Повечето са за активности - бънджи, каньонинг, катерене по скали, лодки, скутери, маорски представления.  Естествено най - ниски са за най - известните. Отделно в местата за настаняване - хостели, мотели - има брошури, малки рекламни материали като хармоники и подобни, които имат купони за намаление. Огледайте всичко подробно.Откъсваш, даваш на касата и получаваш билета с намаление. Аз си взех една такава хармоника от хостела в Роторуа и ползвах 10 % за билета в Те Пуиа - маорската част на гейзерите край града - вместо 55,50 NZD ми го продадоха за 50 NZD.

 

Повечето природни забележителности, водопадите, лагуната в Гленорчи или такива места, които предлагат гледки, са безплатни. Трековете към Маунт Кук и езерото Тасман са  безплатни. Там, където се преминава през частна собственост - има огради, на входа има сложени едни желязни кутии и ако искаш пускаш 2 - 5 NZD - пише колко се очаква. Така е при трека над езерото Уанака, "белоградчишките "скали и не помня още на кое друго място имаше. 

Плащала съм стабилно на Северния остров за Пещерата, геотермалния район Уай та пу, разходката в червените дърветата  в Роторуа и горе споменатия гейзерен парк в града. Разходка между дърветата е безплатна. 

 

Местата ми за нощуване в Роторуа и Уанака , няколко дни преди пътуването, ми пратиха вест, че ще ми предложат намаления за някои неща. Не съм се възползвала от тях, нито пък те на място са настоявали. Беше просто поздравителен мейл и предложение. 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 16 минути , ruwenzogy каза:

Така. Tова е сайта, който дава нмаления за някои обекти. Ние  и четиримата се пробвахме с какви ли не кредитни и дебитни карти, и все не става. Ще тагна няколко човека, които са си купували билети от този сайт , да кажат има ли някаква особеност, например регистрация, код или нещо друго, че при нас все не става...

@boogy83, @patilana, @anita82, @Яничка, @Цвете,  и който друг знае....

Не мога да си спомня за никакви проблеми при плащането. Едно от плащанията го намерих и със сигурност е с Revolut, ама нещо не мога да се ориентирам с коя карта е платено, щото там имам и Visa и Master. За допълнителни регистрации не си спомням. Ама дори да има, би трябвало да те препрати към регистрация, преди да може да плащаш.

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , ruwenzogy каза:

да кажат има ли някаква особеност, например регистрация, код или нещо друго, че при нас все не става...

Ние взехме от този сайт входа за маорското село, даже сега си изрових ваучера. Не сме имали затруднение при плащането, най-вероятно съм платила с дебитна на Уникредит. Проверих за регистрация - нямам такава, явно не е била необходима.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@ruwenzogy Купувала съм няколко пъти, не съм имала проблем. Картата ми е 28 Degrees Мastercard, не че има значение понеже не е българска

 

Ако искате мога да ви купя ваучърите и да пратите/дадете парите на майка ми в София? Мисля че датите и отстъпките се отваряха 1-2 седмици преди датата на нещото което резервирате

 

проверете и Групон - http://groupon.co.nz

От там бях взела ваучър за посещение на тези тераси за $7: http://www.wairakeiterraces.co.nz/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, anita82 каза:

Малко офф топик, но точно го обсъждах с колега който ще ходи към Уелингтън - това е много яко, мисля че го нямахте в програмата:

 

https://goo.gl/maps/hKBfuXaAxy7RYGGr6

Да, това го знам и в някои варианти на програмата се опитвах да го включа, но малко логистично не се връзва и затова отпадна, както и Пупонга. Благодаря ти.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

@ruwenzogy 

Малко инфо и от мен от тук. Ако сте с катарците. Дългия полет беше претъпкан. Има и добра новина безплатен интернет за 1 час и платен само за 10$ за целия полет.

В Auckland не видях да имаш в програмата Auckland War Memorial Museum. Не се подвеждай от името. 

Това е поне за нас най интересното място в града. Огромен музей с всякакви експозиции за маорите, за народите на Полинезия , интересни артефакти и произведения на изкуството. Вулканите, природата и какво ли още не. Всичко много добре и атрактивно изложено. Имат сайт. Бихме могли и няколко дни да откараме в него. Парка около него е прекрасен. Не е градска градинка като Albert Park.

Кулата мисля че може да се посети безплатно ако се резервира ресторанта в нея. Цените в него са съвсем нормални за стандарта на града. Самата кула работи до 23.30. Ние отидохме подпиинали след вечеря в друг ресторант, около час преди затварянето и нямаше НИТО ЕДИН ЧОВЕК. Правихме се на маймуни с всякакви селфита за радост вероятно на персонала от видеонаблюдението. 

  Може да се гледат безплатно светещи червеи на север Waipu Caves, но мисля че не си струва отклонението. 

  Готина атракция е Whakaari White Island Volcano. Действаш вулкан. На нас не ни остана време. 

 Теб знам че няма да откажа, но все пак ако на някой не му се ходи 20 км в Тонгариро има и друга опция Mountain Air. Имат сайт. 

 

IMG_20191103_150744.thumb.jpg.774e312df942cf5322d6150ad181f2f2.jpgIMG_20191103_143718.thumb.jpg.96b716fedda84c1ee9065fac39dcedfa.jpgIMG_20191103_143933.thumb.jpg.5360730266509c4799bb74073086b150.jpg

 

IMG_20191103_143314.jpg

  • Харесвам 16
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
На 4.11.2019 г. в 21:03, ivooo каза:

Auckland War Memorial Museum. Не се подвеждай от името. 

Това е поне за нас най интересното място в града.

С две ръце подкрепям това! Макар, че вече не ходя по музеи, този е чуден, чудееен!

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Поздрави от Нова Зеландия.След три дни опити,най-после успяхме да преминем на юг.Целият остров е блокиран от наводнения и свлачища,а за капак днес и вукан изригна.Има жертви,но ние сме добре и щастливи,че горе-долу си влизаме в програмата.

IMG_20191209_200054311_HDR.jpg

  • Харесвам 20
  • Браво 4
Връзка към коментар
преди 4 минути , Stanislav Dimitrov каза:

Поздрави от Нова Зеландия.След три дни опити,най-после успяхме да преминем на юг.Целият остров е блокиран от наводнения и свлачища,а за капак днес и вукан изригна.Има жертви,но ние сме добре и щастливи,че горе-долу си влизаме в програмата.

IMG_20191209_200054311_HDR.jpg

Като ви чета, изглежда, все едно хобити се лутат из тресавищата на Емин Муил и търсят път към Мордор. Внимавайте за назгули 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Stanislav Dimitrov каза:

Поздрави от Нова Зеландия.След три дни опити,най-после успяхме да преминем на юг.Целият остров е блокиран от наводнения и свлачища,а за капак днес и вукан изригна.Има жертви,но ние сме добре и щастливи,че горе-долу си влизаме в програмата.

IMG_20191209_200054311_HDR.jpg

Вулкана е точно този, който ви препоръчах по горе. Но  мислех със самолетче да го правя.

Хубаво е че вие сте ок. Няма ли репортаж за островите? 

Връзка към коментар

Прекрасни лупини ! @ruwenzogy е сбъднал едното си желание. Кое е езерото, Стаси ?

Много се радвам, че сте добре и вече на правилното място. Ще си преподредите програмата, пък и пътищата бързо ще ги отворят  , само да спре да вали. От това, което прочетох снощи, в момента там се изсипват за час количества, като за месец у нас . Дано информацията ми да е невалидна вече . 

 

 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.