Прескочи до съдържание

Да се организираме и подготвим за Нова Зеландия


Препоръчани мнения

Здравко Ангел
преди 3 минути , Stanislav Dimitrov каза:

Момчета с вас ще сме жесток отбор.Аз също да кажа,че имам круиз със семейството-15дни(вече купих самолетните билети и запазих круиза) и обиколка по Карибските острови после още толкова.(за тази част не съм купувал билети,и за връщане обаче до Европа нямам).Та няма да ме има от 28.01 до 12.02 семейно ,а после може да скипна другите острови(до краят на месеца ги планувам)или оттам да летя директно за НЗ ако тогава ще е трипа(трябва да чекна цени)

Добре ще ни се получи, ама ние от 26 януари до 7 март ще сме из Южна Америка, от 8 март започва София филм фест и няма мърдане до края на март, та всъщност от началото на април може да се каже, че сме свободни.

Връзка към мнение
преди 9 минути , Stanislav Dimitrov каза:

Момчета с вас ще сме жесток отбор.Аз също да кажа,че имам круиз със семейството-15дни(вече купих самолетните билети и запазих круиза) и обиколка по Карибските острови после още толкова.(за тази част не съм купувал билети,и за връщане обаче до Европа нямам).Та няма да ме има от 28.01 до 12.02 семейно ,а после може да скипна другите острови(до краят на месеца ги планувам)или оттам да летя директно за НЗ ако тогава ще е трипа(трябва да чекна цени)

 За Колумбия по всяко време съм на линия,от Карибите се лети лесно за там.

Ясно. Февруари отпада. Дано за тогава да не излезе търсената от нас оферта...

Връзка към мнение

https://travelfree.info/flights-from-prague-to-new-zealand/

Ама цените не са толкова зле, все пак е другия край на света.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение
преди 30 минути , Тони каза:

https://travelfree.info/flights-from-prague-to-new-zealand/

Ама цените не са толкова зле, все пак е другия край на света.

Краят на света е,но миналата година си купих билет от София до Лондон и оттам през Банког до Оукланд за под 500€.И сега очаквам нещо подобно.Жалко че тогава по независещи от мен причини не можах да осъществя пътуването и изгоряха билетите...

Опа грешка,парите бяха 430€ от София-сега проверих 🙂

Редактирано от malkia
Връзка към мнение

Предимството ви е, че не сте обвързани с дати, факт.

Иначе аз планирам седмица там около февруари, но все още нямам билети, както и сигурни дати. Та ще следя дали ще съвпадне времето на престой и може да се засечем. Ако...за мен НЗ е мястото, което бих посещавала пак и пак, ама до сега не ми се получава много...веднъж седмица, сега се надявам на втора, а по-натам и още.

Дано си намерите изгодни билети. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 8 часа, Tedy каза:

Успех с намирането на билети за НЗ! Аз имам интерес към Венецуела. Стан знае, защото сме говорили с него. 

След последния атентат за там май ще стане още по-сложно.

Връзка към мнение

Заслужава ли да се отдели време на градовете в Нова Зеландия, или да се спестява от времето за природните красоти?   И дали си струва да се посетят и двата фиорда - Милфорд  е по-популярен, а другия бил по-красив?

Връзка към мнение
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

Заслужава ли да се отдели време на градовете в Нова Зеландия, или да се спестява от времето за природните красоти?   И дали си струва да се посетят и двата фиорда - Милфорд  е по-популярен, а другия бил по-красив?

Аз много харесах Уелингтън. Те повечето градчета по пътя са като от уестърните - главна улица с красиви къщи по нея.

За фиордите може да се изкаже @luba_rizova. Тя ги посети скоро и двата.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Цвете каза:

Аз много харесах Уелингтън. Те повечето градчета по пътя са като от уестърните - главна улица с красиви къщи по нея.

За фиордите може да се изкаже @luba_rizova. Тя ги посети скоро и двата.

За градовете става въпрос за Оукланд, Уелингтон, Дънедин и Роторуа , за по половин ден....За всички има добри отзиви и май по-скоро трябва да се разгледат....

Връзка към мнение
преди 3 часа, ruwenzogy каза:

За градовете става въпрос за Оукланд, Уелингтон, Дънедин и Роторуа

Говорейки само за собствените си впечатления, Оукланд е приятен град, но не го запомних с нещо специално. В Роторуа изкарахме 2 страхотни дни и времето там си заслужаваше. Вечер е хубаво да се разходиш, а и да хапнеш на Eat Street, сградата и самите на Government Gardens са красиво осветени по тъмно, геотермалният парк Wai-O-Tapu е задължителен, Ohinemutu village е прекрасно малко маорско село за разходка, на самото езеро Роторуа е, а Kuirau park е безплатен и до центъра на града - там изкарахме 1-2 часа разглеждайки калните басейни и топвайки се в топлите води.

В Дънедин не сме ходили, затова не давам мнение. В Уелингтън изкарахме един приятен ден - качихме се до градините с Wellington Cable Car, разгледахме Парламента с безплатен тур и т.н.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 11.08.2018 г. в 9:16, ruwenzogy каза:

По отношение на Tongariro Alpine Crossing 

782403238_17342641_1293793204030858_2731909856114771338_n.jpg.4e6210c0967730ab80ee80ed55954bbe.jpg

 

Около 14:00 го приключихме. Препоръчвам открити  на пръстите обувки, сандали, защото накрая ми идваше да се събуя бос - слизането се оказа много по изморяващо.  А и почти навсякъде е терасирано с дървени стъпала... културна работа
Да, напълно възможно е да се стигне по светло до Уелингтън.
Ние спахме точно в Националния парк в някакви дървени бараки. По принцип организират извозване до/от крайните точки но това ще ви вземе от времето а и ако сте повече хора е напълно безсмислено ценово. В най-лошия случай един да се върне до началната точка за колата и после обратно да прибере другите. Плащането на бусчето става  с кредитна карта

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към мнение

Въпрос към Цвети. Тъкмо се навивам за Tamaki Maori Village, сега пък гледам, че са ви взели преди 16 часа. Ново пет.  Трябва да си проваля и този ден, да ги чакаме толкова рано... Не е ли възможно да си отидем в 19 часа направо там.....Пък, ако шофьора ще ни пее, на връщане ще се качим в автобуса.

Връзка към мнение
Преди 1 час, ruwenzogy каза:

Въпрос към Цвети. Тъкмо се навивам за Tamaki Maori Village, сега пък гледам, че са ви взели преди 16 часа. Ново пет.  Трябва да си проваля и този ден, да ги чакаме толкова рано... Не е ли възможно да си отидем в 19 часа направо там.....Пък, ако шофьора ще ни пее, на връщане ще се качим в автобуса.

Можете и сами да отидете.То е точно срещу Wai o tapo . Мисля, че има и второ представление през лятото. Погледни на сайта им, защото не съм сигурна в момента.

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стремейки се да се ориентирам финансово за Нова Зеландия, достигам до следните цифри, за нещата, които искам да направя там.....

 

Doubtful Sound Cruise - 8 hours  -   240 NZD

Milford Sound Cruise - 2 hours  -   45 NZD   / 20 NZD/

Glowworm Caves Boat Cruise -  3 hours -  98  NZD

Hobbiton Movie Set -  2  hours  -   84 NZD

Tamaki Maori Village -  3  hours  -  117 NZD   /65 NZD/

Whakarewarewa Maori Village - 2 hours -  45 NZD   /32 NZD/

Wai - O - Tapi  -  2  hours  -  32 NZD

Orakei Kerako - 2 hours - 39 NZD

Waimango Valley -  2 hours -  40 NZD     /20 NZD/

Skyline Queenstown Gondola -  39 NZD

Sky Tower Auckland - 29  NZD

 

Това прави  808 НЗД или около 466 евро / без отстъпките, които не е сигурно дали ще хвана/

С червения шрифт са отстъпките, които съм намерил.

Кои неща според вас не са толкова атрактивни и могат да отпаднат...

Връзка към мнение
преди 15 минути , ruwenzogy каза:

Sky Tower Auckland -

Аз бих го пропуснала. Кули има на много места по света. От един момент нататък почват да изглеждат еднакви.

Whakarewarewa Maori Village - може и с него, може и без него, не е голям пропуск. Ваучер с отстъпка за него взехме от тук: www.bookme.co.nz

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Трековете, които реално са без пари и са есенцията на Нова Зеландия. Тези мислим да ги направим:

 

Tongariro Alpine Crossing - 8 hours

Climbing Roy"s Peak -  6 hours

Ben Lomond Trek  -  6 hours

Key Summit Trek  -  3 hours

Hooker Valley Trek  -  3 hours

Karangahake Gorge Trek -  3 hours

Queenstown Hill Time Walk  -  3  hours

Remarkables Lake Alta Hike -  2 hours

Sylvan Lake Hike  -  2 hours

Cathedral Cave Trek  -  2 hours

 

и още доста разходки до разни езера и водопади

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към мнение

Да добавя и още нещо важно и интересно..

Който има време и желание, може от Оукланд  да направим посещение и на някои от близките острови като  Фиджи, Тонга , Вануату, островите Кук....

Така, че казвайте   дали има мераклии......

Връзка към мнение
На 11.08.2018 г. в 12:48, Tedy каза:

Успех с намирането на билети за НЗ! Аз имам интерес към Венецуела. Стан знае, защото сме говорили с него. 

https://www.secretflying.com/posts/madrid-spain-to-caracas-venezuela-for-only-e91-one-way/

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 6 минути , funny каза:

Благодаря, за там засега е доста опасно. Може и затова да пускат по-ниски цени, защото няма желаещи....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз го получих днес,даже пробвах линка и то веднага след като го обявиха,но ми излезе най-евтино с ТАП(за догодина лятото беше офертата) за около 260e,което си е доста евтино де и сигурно е бил еднопосочен.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Оги, аз съм много заинтересуван от това пътуване. Нова Зеландия ми е набелязана от няколко години. Прочетох в коментарите, че има желаещи, но имат условия и са заети през определени дати.  Аз съм в готовност когато излезе оферта веднага да пътувам - нямам проблем с работата. Даже и за Фиджи бих склонил, стига да се намери бюджетно решение. Катеренето и ходенето пеша не само, че не са ми проблем, а даже ми доставят неимоверно удоволствие. Възможно ли е да се присъединя?

 

Фирма, от която ще се наема автомобилът потърси ли? Аз попрочетох що имаше мат'рял по нета и засега, съдейки по отзивите, Apex i Omega rentals са на добро ниво. Смяташ ли да се спира по пътя за неочаквано изскочили умопомрачително красиви места - пр. скална арка или неочаквана композиция от сретната къщурка пред водопад?

Още тази вечер ще задълбая относно трековете и маршрута да си го насложа в главата по-добре.

Връзка към мнение

ОК. Само чакаме "нашата оферта".  Няма смисъл да "слагаме тигана, преди да сме хванали рибата" - говоря за колите под наем.  Иначе целта на колата е именно да спираме, когато и където си искаме.  За маршрутите не се тревожи. само ще се запалиш яко и ще има сериозно разочарование, ако нещо не стане пътуването. То и на мен ми се иска, ако може да тръгнем още сега.... Да, ама Не....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.