Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

преди 40 минути , Mistela каза:

Здравей, може ли координати на твоя човек за трипа, тъй като чета нашия ни даде 550К/човек само за трансфер и лодка в двете посоки, а излиза че за самия остров не ни е включил.

Nyoman Budayasa

+6282145710559

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 24 минути , Vincent каза:

Стегнахте ли багажа? Според списъка в началото на темата, първите утре 🛫

Отмятам последни ангажименти в работата. естествено последния ден ще е най-куц, луднах... дори още не мога да се настроя...

Милото стяга куфарите :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 17 минути , Дани Магелани каза:

На добър час на всички! Добро време!

Прекрасни места, хубави емоции и незабравими спомени!

И от мен пожелания за прекрасно време и незабравими спомени!

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Юхуу 🙂 Даже ще го сефтосат първия на международен полет

The first 787-9 Dreamliner flight will depart from the new home of Turkish Airlines, Istanbul Airport, to Antalya on July 8th 2019, and its first international flight will be from Istanbul to Denpasar (Bali) on July 17, one of the new routes to be added to the network for 2019.

https://50skyshades.com/news/airlines/turkish-airlines-first-boeing-787-9-dreamliner-is-in-the-air

Economy class seat offers Turkish Airlines passengers a pleasant journey with 12 inch HD screens..

..  dimmable LED window shades give greater control over light entering the cabin

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Другарки и другари, споделете как решавате въпроса с дрогата. Несесерът едвам побра всички лекарства за спешна помощ. Дали няма да ме арестуват? Рецепта за ни едно нямам. 🙂

Връзка към коментар
преди 3 часа, Vincent каза:

Юхуу 🙂 Даже ще го сефтосат първия на международен полет

The first 787-9 Dreamliner flight will depart from the new home of Turkish Airlines, Istanbul Airport, to Antalya on July 8th 2019, and its first international flight will be from Istanbul to Denpasar (Bali) on July 17, one of the new routes to be added to the network for 2019.

https://50skyshades.com/news/airlines/turkish-airlines-first-boeing-787-9-dreamliner-is-in-the-air

Economy class seat offers Turkish Airlines passengers a pleasant journey with 12 inch HD screens..

..  dimmable LED window shades give greater control over light entering the cabin

Абе, ще го сефтосаме ама ако са му сменили хипер модерния джам дето го стопиха на фотосесията 🙂 

Връзка към коментар
преди 1 час, Bellaero каза:

Другарки и другари, споделете как решавате въпроса с дрогата. Несесерът едвам побра всички лекарства за спешна помощ. Дали няма да ме арестуват? Рецепта за ни едно нямам. 🙂

Ми да ти споделя, ама едва ли ще ти е от помощ. Нося 4 таблетки болкоуспокояващи (обикновенно някакъв ибупрофен) и ако съм с най-дребното - свещички за дупе (също 3-4 броя). Малко рулонче за комарни ухапвания. 5-6 лепенки. Толкоз. Всичко по-серизно от това изисква консултация с медицинско лице.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Всъщност питам съвсем сериозно. Дори за Гърция тръгвам с аптечка с болкоуспокояващо, температуропонижаващо, капки за очи, спазмалгон, стоперан и изобщо неща, с които да си помогна при първи симптоми на разболяване. Също така противоалергични препарати и инжекция урбазон. Нямам опит с Азия, нито пък престоят ми ще бъде изцяло в курорт с близки лекари наоколо. 

Моля, който има опит, да сподели. Ако ще имам проблем на летището, да отида поне за рецепта от личния. Благодаря! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@Bellaero, нещата, които изреждаш, звучат безобидно. Проблем би имала с по-специфични лекарства - транквиланти, разни барбитурати или пък съдържащи кодеин или кортизони... Като цяло не се очаква някой да ти рови из багажа и да души, но все пак се посъветвай с лекар, за да ти препоръча подходящи медикаменти. Можеш също така да се свържеш с посолството на Индонезия в България - имат си страница във FB - и да обсъдиш този въпрос с тях. Хората са доста мили и ще ти помогнат.

 

Отделен въпрос е защо ще носиш толкова неща, след като и там ги имат същите (или подобни).

Връзка към коментар

Благодаря! 

Ами така пътувам, възрастни и кекави сме вече 🙂. И като се забия в село Пемутеран на шест часа шофиране от Денпасар, предпочитам да имам в себе си с какво да си помогна. Не нося количества, по блистер или опаковка нося, но всичко, за което се сетих, и с което пътувам по принцип. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Bellaero каза:

Всъщност питам съвсем сериозно. Дори за Гърция тръгвам с аптечка с болкоуспокояващо, температуропонижаващо, капки за очи, спазмалгон, стоперан и изобщо неща, с които да си помогна при първи симптоми на разболяване. Също така противоалергични препарати и инжекция урбазон. Нямам опит с Азия, нито пък престоят ми ще бъде изцяло в курорт с близки лекари наоколо. 

Моля, който има опит, да сподели. Ако ще имам проблем на летището, да отида поне за рецепта от личния. Благодаря! 

Ние също винаги си носим спешен шкаф, за всякакви случаи.

Слагам по 1-2 от основните в ръчната чанта, за из път - спазмалгон, аулин, медицински въглен, капки за очи, противоалергично,  валидол,  другото - в чекирания багаж. Не сме имали никакви проблеми, никъде.

Ако всичко е в ръчния багаж, може да се заяждат на някое летище.

И един съвет, ако го приемеш. Вземи си медицински въглен на таблетки - хем, по-бързо помага при разстройство от Стоперан, хем, при оток от нараняване или ухапване, като компрес много помага. Таблетките се правят на кашица с малко вода, слага се върху памук и - на мястото. Много бързо минава отокът, лично изптано.

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 50 минути , Bellaero каза:

Благодаря! 

Ами така пътувам, възрастни и кекави сме вече 🙂. И като се забия в село Пемутеран на шест часа шофиране от Денпасар, предпочитам да имам в себе си с какво да си помогна. Не нося количества, по блистер или опаковка нося, но всичко, за което се сетих, и с което пътувам по принцип. 

Тъй, тъй, добре си правиш. Че два пъти съм изпадала в сигуация, да търся на място - не е толкова просто и лесно. Дори, когато знаеш повече от едно наименование на дадено лекарство.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

"Тихоокеанския огнен пръстен" нещо се бунтува.

https://dariknews.bg/novini/sviat/silno-zemetresenie-raztyrsi-indoneziia-ima-shteti-po-zhilishta-i-hramove-snimkivideo-2176855

Дали не трябва предварително да се свържем с посолството за времето на престоя ни?

 

Връзка към коментар

Писах си с Петя, нямало нищо тревожно за сега, каза ми че това е съвсем нормално явление при тях, споко 🙂 Стягайте багажа и не го мислете, ако е писано ще стане ако не ще си изкараме страхотно 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние сме с полета до Истанбул от 16ч

Служителите на чекин направиха коментар , че много пътници има до Денпасар и ме уведомиха, че на другия полет сме 100 човека . Казах знам 😀

  • Смея се 14
Връзка към коментар
преди 2 минути , silvia_b каза:

на другия полет сме 100 човека

Само 100...? :ohmy: Че те толкова са само от форума... Други "пациенти" няма ли...? :girl_blum:

  • Харесвам 2
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 8 минути , silvia_b каза:

Ние сме с полета до Истанбул от 16ч

Служителите на чекин направиха коментар , че много пътници има до Денпасар и ме уведомиха, че на другия полет сме 100 човека . Казах знам 😀

И аз получих същия коментар при чекирането. И ние летим в 16:00.

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, silvia_b каза:

Ние сме с полета до Истанбул от 16ч

Служителите на чекин направиха коментар , че много пътници има до Денпасар и ме уведомиха, че на другия полет сме 100 човека . Казах знам 😀

преди 2 часа, Калин Цеков каза:

И аз получих същия коментар при чекирането. И ние летим в 16:00.

Лек път и чакаме сводка!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 10.07.2019 г. в 21:32, Capitan Morgan каза:

@Георги, няма я опцията за изчистване на автоматично възстановеното...

Сводката - кацнахме в 17:01, рулирахме цели 25 минути. Като сложим и престоя в самолета в София след завършване на бординга ( 15 мин )... и май колкото време летяхме, почти толкова и си отсидяхме и ни разхождаха 🙂

Турците се представиха добре с кетъринга, като за 1 часов полет. Даже много добре.

Засега толкоз.

Бай Кольо.край

😉

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Какво ще правите до следващия полет? Има ли шанс да се хване безплатната екскурзия в 18:00 ч.? Като гледам с това рулиране, май не.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.