Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

Ами аз настоявах те да ми го променят и настоявах за места на всички полети, да и на мен ми излизаха с тоя номер че през посредник сме купили не можели, но като настоях всичко направиха

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Места си запазих през турския съпорт, от който ми казаха че няма драма за 10 мин. разлика и нямало нужда да правя нищо (или поне така ги разбрах 😀)

Иначе преди това звънях и на esky-ския бг съпорт, от който ми казаха, че като съм си купил билетите от .com не могат да ми помогнат с местата, но щели да пуснат кейс за потвърждение на промяната и да ми пратят новия час - нанайси..

Връзка към коментар

Нещо не разбирам - повечето имаме съмнения, че грешката ще се "хване" и е възможна отмяна на билетите (30 дни преди полет нищо не се дължи от авиокомпанията и тя може да откаже всички билети), а вие звъните наляво надясно и вдигате лапардия, защото...?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пфф ако си мислите, че до сега не са се усетили за грешка жестоко се лъжете те да не са някакви вчерашни на пазара, просто са я преглътнали. И никой не вдига никаква лапардия, вие ще вдигнете като се пробвате да си направите онлайн чекиране. Споделихме опит как сме се справили с проблема и това е, ако не искате да го правите недейте... 🙂 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

А, сигурна ли сте? При толкова полети на турците и при вече спряна продажба на билети за първата дата, че са склонни да продължават да “преглъщат”? И че, все пак продажбата не е от техен сайт, а посредник, който би могъл да канселира без загуба за тях? Или мислите, че като “натиснете” сега, няма риск да ви откажат в последствие? И каква е причината да не изчакате 29 дни преди полета, за да е възможно всички 100+ човека ( Магеланци) да са сигурни, че полетите ще се осъществят (или поне ще са обезвъзмездени)? Или, давай “аз да се подсигуря, пък останалите, ако успеят”. Принципно, навсякъде при “грешки”, правилото е: “ трай до последно, ако се усетят- губиш”... При нас, за толкова хора, ако влезнем в тези 30 дни, наистина- може и да си затворят очите!

 

пп- още преди няколко месеца се видя разминаването с часовете за излитане с минути, и тук изрично се коментираше казуса! Така че, повечето сме запознати, ама не “натискаме”, щото си знаем правата ( и правилата)!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Спокойно, грешката отдавна е известна и на турците, при които всъщност всичко беше наред в този случай, и на eSky, които се издъниха и пуснаха тънката цена.

Турците няма да тръгнат да анулират билета на никой магеланец, защото не са му го продали те. Ако си спомняте, на техния сайт цената в началото на резервацията наистина беше ниска, но на последния екран се добавяха таксите и си отиваше на 500+ евра. Магеланските билети са купени от eSky и точно те имат интерес да ги анулират, но не е много ясно на какво основание ще го направят, така че едва ли ще тръгнат в тази посока. Ще пият една студена вода и ще доплатят за своя сметка разликата на турците, а магеланците ще летят.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 24 минути , vesi каза:

И каква е причината да не изчакате 29 дни преди полета

преди 24 минути , vesi каза:

ако влезнем в тези 30 дни

преди 24 минути , vesi каза:

щото си знаем правата ( и правилата)!

Само да кажа, за да си знаете наистина правата... 🙂 Полетът може да бъде отменен до 14 дни преди датата без авиокомпанията да дължи каквато и да е компенсация, а само връщане на платената сума за билета 😉

 

Както писа и @Goal & Boss, грешката отдавна е известна и на авиокомпанията, и на посредника и щом са оцелели досега, от тук нататък няма кой да отмени билетите (не и заради грешката). Когато се отменят error fares, това се случва още в първите дни до седмица... Ако оцелеят в този период, шансът за анулация е минимален 🙂

 

Поздрави и приятно прекарване в Бали!

 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
Дани Магелани
преди 17 часа, logist13 каза:

И пак вулкана, явно се вълнува от предстоящата инвазия 🙂

 

https://petel.bg/Zrelishhno-video-zapechata-izrigvaneto-na-strashilishheto-na-Bali__316693

Не се притеснявайте! Само 5 полета

до Австралия са били отменени, защото трасето им е над вулкана. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Някой знае ли дали на летището Денпасар  има шкафове за багаж-локъри и цените им?

 

Ще трябва да намеря къде да оставя за два-три дни един багаж, като най-добре би било това да стане на летището.

Връзка към коментар

Започнахте ли да правите планове и да запазвате хотели? Аз засега само се оглеждам и планирам, ние сме от 20ти до 31ви юли, та уж има време.. Това е първото ми далечно пътуване извън Европа и ми е доста вълнуващо (и леко притеснено) 😄.

Връзка към коментар

И ние сме 20-31 и вече 10 месеца все отлагам, та ни програма ни хотел/и, а времето си върви.

Дори и сега имам 2-3 отворени теми от форума и не мога да стигна до тях да чета.. ☹️

Връзка към коментар
преди 13 часа, bungle каза:

Започнахте ли да правите планове и да запазвате хотели?

 

преди 12 часа, Vincent каза:

И ние сме 20-31 и вече 10 месеца все отлагам, та ни програма ни хотел/и, а времето си върви.

Юли месец е доста силен сезон, така че не се бавете повече. То сигурно само вие сте останали без програма и резервации.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
На 10.06.2019 г. в 5:01, Alexander каза:

Някой знае ли дали на летището Денпасар  има шкафове за багаж-локъри и цените им?

 

Ще трябва да намеря къде да оставя за два-три дни един багаж, като най-добре би било това да стане на летището.

За летището никога не съм се интересувала, но пък съм ползвала и съответно много доволна от https://balistoreluggage.com/

Имат и FB страница и изключително бързо отговарят в messanger.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Намерих ги и аз тези, но моите полети са рано сутринта и късно вечерта и ще се оскъпи още всичко.

Нмаерих и на летището, работят 24 часа и взимат само по 50 хиляди за куфар на ден.

Връзка към коментар

Приятели, и аз съм малко нов тук. С приятел летим на 24.06. София-Атина, на 25 - Атина-Денпасар. Нови сме в серийните пътувания, но скачаме смело с еднопосочен. Някой лети ли на тези дати и по този маршрут, за да се съберем? Всеки съвет и помощ ще ни е от полза.

Връзка към коментар
преди 2 минути , Hristo Toshkov каза:

Приятели, и аз съм малко нов тук. С приятел летим на 24.06. София-Атина, на 25 - Атина-Денпасар. Нови сме в серийните пътувания, но скачаме смело с еднопосочен. Някой лети ли на тези дати и по този маршрут, за да се съберем? Всеки съвет и помощ ще ни е от полза.

Преди година-две, когато летях за Денпасар от Рим, служителите на летището искаха да им покажа билет за връщане/напускане на Бали. Имаше нещо свързано с визовия режим, проверете го, ако сте само с еднопосочни билети, за да не ви откажат да ви качат на самолета в Атина. Вярно, че за нас визата е безплатна при влизане от определени места в Индонезия, но е свързано със срок на престой и може да поискат доказателство, че ще напуснете острова.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 4 минути , Goal & Boss каза:

Не, тя май се записа в списъка на инвазионерите в началото на темата :smile: Ама да си каже и датите...

За съжаление не съм в групата за юли тази година. Планирам Сингапур + Бали през февруари-март 2020 и ми е интересно всичко 🙂

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.