Прескочи до съдържание

Магеланска инвазия в Бали през Юли 2019


Христиан

Препоръчани мнения

преди 2 минути , bonboneva каза:

За съжаление не съм в групата за юли тази година. Планирам Сингапур + Бали през февруари-март 2020 и ми е интересно всичко 🙂

Аха. Тогава --> по-горе Таньо :smile:

 

И хайде, наесен с песен напролет с полет :smile:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
На 13.05.2019 г. в 15:33, zvezda9001 каза:

Ами аз настоявах те да ми го променят и настоявах за места на всички полети, да и на мен ми излизаха с тоя номер че през посредник сме купили не можели, но като настоях всичко направиха

След като чак днес видях, че сте писали за промените в полетите, реших да проверя и нашите. Ние сме 16.07-28.07. Оказа се, че полетът София-Истанбул е преместен от 17:50 на 16:05, след което на 16:00. Отделно полетът Истанбул-Денпасар от 00:20 е сменен на 00:30. В сайта имах само опция отказ и смяна на полета. Обадих се във Варна на тел. 052/601200 и от там ми потвърдиха промяната и си запазих места за всички полети. Информацията веднага се появи на сайта. Бяха изключително любезни. Хубаво е, да се потвърди, защото на летището в последния момент, не ми звучи надеждно. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Здравейте,

Аз също се свързах с офиса им във Варна. Изключително любезно момче потвърди резервациите ни с променените часове, резервира ни места и за четирите полета, коментирахме всичко, което ме интересуваше - храна, багаж и т.н. Обърна ми внимание, че 2 часа преди полета техния Check-in затваря. Това означава, според мен, куфари и паспорти и никакви други грижи. До срещи на летището.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 55 минути , Tsonyo Tsonev каза:

Обърна ми внимание, че 2 часа преди полета техния Check-in затваря

Нормално е да отворя 2 ч. и да затваря най-късно 40 минути преди полета. Да не е станало дума за он-лайн check-in?

Връзка към коментар

Здравейте,

 

за съжаление на някои от тези, които се връщаме на 28/29.07 ни е кенселиран полета от Истанбул до София.  Автоматично сме пренасочени за следващия ден, а на мен ми се иска да сме за следобедния полет същия ден 29.7.2019. Не знам за другите, но мен лично от агенцията не счели за нужно да ме уведомят за промяната. Потвърждението на промяната при отмяна на полет става само през агенцията /според турските авиолинии/. И сега има казус с разлайването на кучетата.

Да си трая ли или да пиша на агенцията?

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 13 минути , aladinoplus каза:

Здравейте,

 

за съжаление на някои от тези, които се връщаме на 28/29.07 ни е кенселиран полета от Истанбул до София.  Автоматично сме пренасочени за следващия ден, а на мен ми се иска да сме за следобедния полет същия ден 29.7.2019. Не знам за другите, но мен лично от агенцията не счели за нужно да ме уведомят за промяната. Потвърждението на промяната при отмяна на полет става само през агенцията /според турските авиолинии/. И сега има казус с разлайването на кучетата.

Да си трая ли или да пиша на агенцията?

Кой точно полет е канселиран, ще може ли повече информация?

Връзка към коментар
В момента, Alexander каза:

Кой точно полет е канселиран, ще може ли повече информация?

Полет 13:50 , 29 Jul 2019 (Mon) Istanbul-Sofia.

Има по-късен същия ден, но системата им пренасочва за следващия ден автоматично.

В профила на esky всичко е точно и няма кенсалиран полет.

Връзка към коментар

И аз съм на канселираният полет, пренасочен за 30, обедният. Няма драма, отидох в офиса на Търкиш на Цар Освободител, и коригирах проблема, избирайки си сутрешният полет от 7.хх часа. Нищо не се разлая 🙂. Това в понеделник. В вторник.пък ми се обадиха от esky, румънски номер. Искаха да им потвърдя нещо коренно различно: полета на 18ти , 16 часа да ми го сменят с вечерният. Казах им ОК, ама след час ми се оплакаха че май нямало места за вечерният и да се придържаме към оригиналният план.

Така че който е засегнат от сменените часове/дни, да се свързва с Търкиш лично, или телефонно и да си напасва полетите.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Радослав каза:

И аз съм на канселираният полет, пренасочен за 30, обедният. Няма драма, отидох в офиса на Търкиш на Цар Освободител, и коригирах проблема, избирайки си сутрешният полет от 7.хх часа. Нищо не се разлая 🙂. Това в понеделник. В вторник.пък ми се обадиха от esky, румънски номер. Искаха да им потвърдя нещо коренно различно: полета на 18ти , 16 часа да ми го сменят с вечерният. Казах им ОК, ама след час ми се оплакаха че май нямало места за вечерният и да се придържаме към оригиналният план.

Така че който е засегнат от сменените часове/дни, да се свързва с Търкиш лично, или телефонно и да си напасва полетите.

Имаш голям късмет. На мен и от варненския, и от софийския офис на търкиш категорично ми отказаха промяната. Само esky можели. Може да го карат на симпатии 🙂

Връзка към коментар

Сега погледнах в сайта на турците, че на летището в Денпасар няма онлайн чекиране и мобилни бордни карти и май май всички Магеланци ще си висим на стандартната опашка ...🙄 преди да налазим Лаунджа. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте приятели!Бихме искали да се присъединим към така оформените групи,ако може пишете ни за избрани програми,хотели и т.н.Ние сме трима-семейство с дете на 13 години,а датите са ни от 16.07-31.07.2019.

Връзка към коментар
преди 12 часа, Светльо1970 каза:

Здравейте приятели!Бихме искали да се присъединим към така оформените групи,ако може пишете ни за избрани програми,хотели и т.н.Ние сме трима-семейство с дете на 13 години,а датите са ни от 16.07-31.07.2019.

Здравей и добре дошъл, малко късно се включвате, повечето вече са направили програмите си, напаснали са турове/трансфери/хотели. А и при тези цени на билетите някои групи са си цели агитки 🙂

А логистиката почва да става сложна за повече от 5 човечета...

Виж и в съседната тема за идеи и евентуално ако се напаснете с някого...

Датите ви се припокриват напълно с нашите, но не знам ка ше ви се стори програмата ни...

Което ме подсеща, че май не съм я пуснал още, но ще го направя тия дни.

Връзка към коментар

Уфффф, много болна тема.

Смятам да се пошматкам из града и да ида там три часа преди полета си ( не за Бали, ама какво от това ) и да ги употребя в разучаване на летището с цел откриване на стаи за почивка( а, дано) , опипване на всички продукти из магазините, премерване на всичко, което може да се мери, сравняване на цени между магазините, пиене на фрешове, проучване на котировката на валутата( ако има чейнджове), проверка на чистотата в тоалетните и влачене на крака. Много лошо, че не мога да с е напръскам с парфюми, ама и това е опция.

Признавам си без бой, че още не съм разглеждала картата на летището.

Връзка към коментар
преди 3 часа, Христиан каза:

Тъй като на новото летище в Истанбул няма салон на Diners, кажете как мислите да оползотворите 6 часа престой на отиване? 🙄🙂

Не всеки има 6 часа.

Аз имам 1,5 часа на отиване и 2 и нещо на връщане, което значи ,че дори да имаше Дайнърс пак нямаше да имам време за него.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, Alexander каза:

Не всеки има 6 часа.

Аз имам 1,5 часа на отиване и 2 и нещо на връщане, което значи ,че дори да имаше Дайнърс пак нямаше да имам време за него.

И нашите полети са с престой около 2  часа, така че направо ще го "прелетим" летището.

Връзка към коментар
преди 51 минути , vesi каза:

За тези, които имат повече престой, могат да погледнат тук:

https://www.turkishairlines.com/en-int/flights/fly-different/touristanbul/

 

Доста интересно. Това дали е актуално за новото летище?

Връзка към коментар

Според мен, точно за там става въпрос. Доколкото ми е известно, Turkish Airlines се преместиха на Istanbul Airport.

 

You need to make sure that you have an international transfer flight through Istanbul with Turkish Airlines. Your layover must be at least 6 hours at most 24 hours. You can just proceed to Hotel Desk in the International Arrival Hall at Istanbul Airport just half an hour before the tour start.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз също гледах тези безплатни екскурзии от летището, но се съмнявам, че самолетът ще се изрулира и ще минем паспортна проверка до 17:30ч. Иначе имам интерес към тази от 18ч.

Връзка към коментар
преди 7 минути , dechy каза:

Аз също гледах тези безплатни екскурзии от летището, но се съмнявам, че самолетът ще се изрулира и ще минем паспортна проверка до 17:30ч. Иначе имам интерес към тази от 18ч.

Нашата групичка също се оглежда за този тур, но шанса да се класираме времево за него клони към нула.

Връзка към коментар

И като го изпуснете, постъпете като тези ( мен ), които не пътуват с Търкиш и нямат право на тура.

Излезте, вземете си шатъл до Таксим, Еминьоню, Сикерджи, Света София ( малко наизуст - вижте си последните спирки в темата за новото летище ) , засечете си за колко време пристигате и уплътнете времето до следващия шатъл с разходка из центъра на града. Познавам човек, на когото той е  нелюбим, но не познавам такива, които са безралични . Час време в него, е несравним с час време, на което и да е летище.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Може би за всички е важно да разберем коя валута - долари или евро е по- дабре да се обменя в Бали. Важи ли правилото за емисия след 2004г, нови 100 - доларови банкноти и какъв да е купюра за евро? Благодаря предварително!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.