Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2019


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Childish каза:

И аз съм купувала календара, за да подкрепя идеята и затова, че това е календар на форума. Но за подарък - а аз купувам много календари за подарък - предпочитам с такъв с по-хубави снимки.

Пак по тази причина не участвам с мои снимки, защото не ги намирам за достатъчно хубави.

Може би съм прекалено критична - както към себе си, така и към снимките във въпросния календар. Но това е дискусия, нали.

Подкрепям предложението на @mililia за 1 снимка на автор и доводите ми са точно посочените от нея.

Разбира се, че е дискусия, просто е добре да е фактологично издържана 🙂 Няма лошо снимките да не ти харесват, но намеците че едва ли не календарът става само за да се хвалим на роднини и приятели ги намирам за не отговарящи на сухата истина. 

 

Иначе това явно е календарът на Шрьодингер - пълен с професионални фотографи, които участват само за да изблъскват аматьорските снимки, като в същото време е пълен и с аматьори, които свалят нивото 🙂 Мен пък сякаш точно тези противоречия ми дават сигнал, че е намерен точния баланс, защото абсолютно не искам да сме в нито една от двете крайности. Мисля, че във всеки календар до сега има кадри, които биха били чест за всички други календари по света. В същото време има и снимки, които да покажат, че не са нужни някакви елитни умения за участие. 

  • Харесвам 9
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Въртим, сучем и пак до изконния въпрос го докарваме - основно търговски продукт или основно социално занимание за членовете на  форума😛 😀

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 минути , Childish каза:

Но за подарък - а аз купувам много календари за подарък - предпочитам с такъв с по-хубави снимки

С това твърдение не мога да се съглася! Гледам календара и какво да кажа...месеците Януари,Март и Юли са със страхотни снимки а за Октомври и Ноември думи не мога да намеря! Едва ли има по-хубав календар от нашият,без авторите да претендират за авторски права?!?

До сега съм подарил десетки календари от магеланските и не съм чул нито една лоша дума!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 4 минути , akair каза:

Въртим, сучем и пак до изконния въпрос го докарваме - основно търговски продукт или основно социално занимание за членовете на  форума😛 😀

Това никога не е било под въпрос, търговски продукт никога не е бил и няма и да бъде. Търговския елемент е просто страничен, но никога не е бил водещ. В противен случай дай просто да издадем един календар на Tedy и да се приключва. Извинявай, Tedy, пак ти, ама нали така и така те взехме за мезе в тая тема 🙂 

  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Георги каза:

Разбира се, че е дискусия, просто е добре да е фактологично издържана 🙂 Няма лошо снимките да не ти харесват, но намеците че едва ли не календарът става само за да се хвалим на роднини и приятели ги намирам за не отговарящи на сухата истина. 

Аз не намеквам нищо, Георги. Няма как да е фактологично издържана след като не знаеш колко хора не са поръчали календара, а биха го направили. 🙂 

Но по-добре да се върнем към по-конструктивната дискусия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Георги  след прочетеното до тук,а и предвид  дискусията заформила се в темата,мога 100% да заявя,че не трябва да променяш нищо по регламента,естествено не ангажирам никого с изказаното мнение!

 

И понеже всички пишат за @Tedy ,аз искам да кажа,че обожавам нейните снимки и се радвам когато тя  участва с нейни фотографии в календара!

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 17 минути , домосед каза:

Ама, разбира се, че общите правила трябва да се съобразят с частния казус 😮😉😋

Да се напъна да измисля още някой? 😀

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Гласуването няма да бъде по месеци тази година, така ли?

 

@Георги , до кога ще е срокът за качване на снимките? Интересувам се т.к. скоро ми предстои пътуване, от което се връщам в средата на Октомври. От него предполагам ще имам доста материал за календара 🙂  

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение
преди 3 минути , П.Кръстев каза:

Гласуването няма да бъде по месеци тази година, така ли?

 

@Георги , до кога ще е срокът за качване на снимките? Интересувам се т.к. скоро ми предстои пътуване, от което се връщам в средата на Октомври. От него предполагам ще имам доста материал за календара 🙂  

Няма да е по месеци, това със сигурност. Срокът ще е максимум до края на септември, надявам се гласуването да отвори до ден-два. Събирай снимки за догодина 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен правилото снимките да са от последната година е добро и трябва да остане. Иначе мисля, че има риск да се повтарят дестинациите и снимките.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 часа, mililia каза:

Предполагам, че питането е към мен, тъй като аз съм употребила в поста си думите известен и неизвестен автор/магеланец.  

 

 

 

Не,  малко го написах ей така без да мисля. Към всички,  които четат темата. 

:girl_in_love:

Връзка към мнение

Аз имам поглед върху календарите от последните 2 години и много ги харесвам.

Това което искам да попитам е дали може да се поставят снимки с животни. Просто според мен във форума едни от най-хубавите снимки са тези на диви животни , а не виждам такива в календарите. 

Затова предлагам, ако досега не е имало, тази година да влязат снимки с животни, ако се появят добри, разбира се . Но като виждам някои снимки , появили се наскоро, това няма да е проблем 🙂

Връзка към мнение
преди 26 минути , Роми каза:

Аз имам поглед върху календарите от последните 2 години и много ги харесвам.

Това което искам да попитам е дали може да се поставят снимки с животни. Просто според мен във форума едни от най-хубавите снимки са тези на диви животни , а не виждам такива в календарите. 

Затова предлагам, ако досега не е имало, тази година да влязат снимки с животни, ако се появят добри, разбира се . Но като виждам някои снимки , появили се наскоро, това няма да е проблем 🙂

Няма ограничение за снимки със животни, друг е въпроса дали хората участват с такива и дали получават гласове. Точно пък септември в малкия календар в момента е животинска снимка 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 часа, Tedy каза:

... Което няма как да се каже за магеланци, които пътуват, но не споделят.

 

 

Хич не ме кефят такива, дето само вземат, а не дават...

Редактирано от iaia_mama
  • Харесвам 5
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Аз останах с впечатление, че миналата година се взе решение как ще върви календарът занапред , но то явно си има  на къде да се дълбае...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, iaia_mama каза:

Хич не ме кефят такива, дето само вземат, а не дават...

Шега или предизвикателство?  🙂

 

Може пък да нямат муза,  а музите са сложно и неразбираемо нещо... 

или да са тайни агенти (никой ли не си играе на таен агент с фотоапарата) :ph34r:

Връзка към мнение

С две думи - правилата остават миналогодишните. 

 

Нека продължим дискусията в по-официалната тема за целта: 

 

 

 

 

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.