Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2019: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

Официално обявяваме тазгодишната кампания по набиране на снимки за календарите ни през 2019. Отново ще имаме настолен календар за бюро и стенен. Формати съответно A5 и A3. 

 

Интерфейсът за качване на снимки се намира тук: https://magelanci.com/calendars2019/

 

Като цяло качването е сравнително интуитивно, но ако имате нужда от помощ може да да попитате в тази тема. В първоначалната фаза ще имате достъп само до вашите снимки, няма да знаете колко и какви снимки са качвани в съседство.

 

 

Правила:

 

Формат на снимките: 5x3. Подробности как изключително лесно може да оразмерите снимките си до този формат може да намерите тук:

 

 

Всяка одобрена снимка ще донесе подарък от 5 магелански мили на автора. 

 

Ограничения: 3 снимки от магеланец общо.  

 

Забранено е да участват снимки участващи в гласуването предишни години. 

 

Снимките трябва да са правени през последната година от миналият календар (09.2017 - днес). 

 

Приоритети за класирането:

 

Както и миналата година ще се вземат предвид следните фактори, при определяне на участващите снимки:

 

- брой гласове в анкетата

- разнообразие на участници

- разнообразие на дестинации

 

Гласуването ще е в два етапа: първи етап с харесване на снимките и втори с гласуване в анкета. Точните параметри на гласуването ще бъдат обявени най-късно седмица преди края на срока за набиране на снимки. 

 

Авторски права

 

С изпращането на снимката се съгласявате снимката ви да бъде използвана в календара, който ще е комерсиално изделие, което ще се продава и декларирате, че всички имуществени и неимуществени права по смисъла на ЗАПСП са предварително уредени. Всеки участник, чиято снимка влезе в календара ще получи по едно безплатно копие от календара с неговата снимка.

 

Краен срок за качване на снимките:  25 септември 2018

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 11 часа, Георги каза:

 

 

 

Краен срок за качване на снимките:  25 септември 2018

Аз тази година няма да участвам,  но срокът ми се стори като шамар,  още с предишната тема (все едно да ми кажат,  че учебната година почва на 01.09; лично мнение). Може и да греша,  миналата година не ми е направило впечатление.  От друга страна те разбирам,  че в последния момент е тотална лудница. 

Връзка към мнение
преди 41 минути , Asterisk каза:

Аз тази година няма да участвам,  но срокът ми се стори като шамар,  още с предишната тема (все едно да ми кажат,  че учебната година почва на 01.09; лично мнение). Може и да греша,  миналата година не ми е направило впечатление.  От друга страна те разбирам,  че в последния момент е тотална лудница. 

Винаги е бил такъв срока, да не казвам че просто взех темата от миналата година и промених 2017 на 2018. Докато мине гласуване, анкети, събиране на снимките, графично оформление, поръчка, печат, разпространение...общо взето почти нямаме излишни дни. Единствената разлика с миналата година е, че започнахме в края на август, тази година малко се позабавих. 

 

Все пак считам 20-ина дни за достатъчно време човек да направи дори едно пътуване междувременно. 

 

Или сега четейки мнението ти, по-скоро реагираш, че нещо годината започна да свършва твърде рано 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 14 минути , Георги каза:

 

Все пак считам 20-ина дни за достатъчно време човек да направи дори едно пътуване междувременно. 

 

Ами да - аз (пак) ще съм по средата на пътуване, по това време (предполагам, че и доста други магеланци) :D 
От друга страна - наличието на дете под 1 година вкъщи рязко намали количеството пътуване, т.е. ще имам много по-малко снимки, от които да търся нещо за участие, и няма да имам драма ТАЗИ или ОНАЗИ, от ТУК или от ТАМ. 
Очаквам кадрите и новите календари, винаги стават за добър коледен/новогодишен подарък за роднини и приятели 

Връзка към мнение

ето и приложение за андроид, което може да оразмери в нужния формат

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iudesk.android.photo.editor&hl=en

 

(аз се измъчих и със сайта и с Фотошоп 😐)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 21 часа, cck каза:

Условие за месеца предполагам няма да се спазва... т.е. снимката кандидатства за месеца, в който е правена?

Да, няма вече такова условие. Победителите си избират месец и календар, и аз ги нагласям. Ако има конфликт, снимката с повече гласове има приоритет. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

аз очевидно не се оправям с програмата за форматиране. Независимо какво качвам ми показва 91%, а не 100% . В началото помислих, че пробвам снимки с по-лошо качество, но коментара е Please specify a smaller image size.

Просто за спорта се опитвах и нещо не ми се получава.

Връзка към мнение

Роми, и при мен така се получаваше. Пробвах даже с няколко снимки. На следващия ден всичко беше наред, хем правих нещата по същия начин. 

Връзка към мнение
преди 3 часа, Роми каза:

Независимо какво качвам ми показва 91%, а не 100% .

И на мен такива проценти ми излизат всеки път, когато влизам в сайта.

Не зная до колко методът ми е правилен, но го оправям по следния начин:

 

Маркирам някоя от съседните опции, тогава ми се активира синята линия и си я издърпвам до 100%, след което връщам точката да е на "Best image quality" и готово. Така си остава и после продължавам с последната стъпка.

Снимките ми вече са приети без да ми изпратят забележка, за това смятам, че методът е проработил успешно 🙂

 

image.png.4b37572c768e653db39d997276d4193f.png

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Компресиран е по-малко, затова е по-голям. Иначе няма повече информация вътре. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Макар и да е малко извън правилата, ще дам възможност на тези, които са качили снимки на Ниагарския водопад, ако желаят да ги сменят. Няма да споменавам кои са авторите, те си знаят, няма да коментирам качеството на снимките, просто за първи път се случва за толкова малко дни да се качат доста много подобни кадри 🙂

 

Доста умувах дали този лек спойлер ще даде нечестно преимущество на някой, но в крайна сметка разнообразието на избора също е важно. Ще гледам да си позволявам подобни неща само в крайни случаи. 

Връзка към мнение

Имам отново проблем с програмата за форматиране и моля за помощ. Два пъти ми отхвърлят снимките , защото са 4Х3, а в условията задавам формат 5Х3 и до края ми дава, че формата 5Х3 е спазен. Имате ли подобен проблем и как го разрешихте? Благодаря предварително за помощта!

Връзка към мнение
1 hour ago, Роми said:

Имам отново проблем с програмата за форматиране и моля за помощ. Два пъти ми отхвърлят снимките , защото са 4Х3, а в условията задавам формат 5Х3 и до края ми дава, че формата 5Х3 е спазен. Имате ли подобен проблем и как го разрешихте? Благодаря предварително за помощта!

Ако под програмата, визираш сайта, да не би да забравяш да цъкнеш crop накрая след селекцията на зона, която да бъде изрязана?

Редактирано от Victoria
Връзка към мнение

Не е това. Със сигурност не съм го забравила, защото най-много ме затруднява изрязването, а и на 2 от снимките не съм изрязвала.

Връзка към мнение

Виж изпратените снимки и кажи размерите в пиксели, дали наистина са 5х3

ако не си изрязвала, няма как да са 5х3

Връзка към мнение
4 hours ago, Роми said:

Не е това. Със сигурност не съм го забравила, защото най-много ме затруднява изрязването, а и на 2 от снимките не съм изрязвала.

Е, ако снимката оригинално не е 5 към 3 и не си изрязвала, няма как да се получи...

 

Upload.

Избор на aspect ratio-то на селектираната зона да е 5 към 3.

Избор на зоната, която да се кропне.

Натискане на Crop.

Натискане на Resize image.

Download image.

Това са стъпките. Нарочно направих картинка 400 към 300 и горните стъпки си сработиха.

Връзка към мнение

Аз имам проблем с оразмеряването на снимката.Като се натисне Crop въобще не излиза опция за смаляване на размера.Следвам всички инструкций но уви няма промяна в размера

 

Връзка към мнение
преди 1 час, Nevena каза:

Аз имам проблем с оразмеряването на снимката.Като се натисне Crop въобще не излиза опция за смаляване на размера.Следвам всички инструкций но уви няма промяна в размера

 

След като напишеш 5х3 в прозорчетата, пробвай директно да нарисуваш прозорче с мишката върху снимката. Чак след като си доволна с прозорчето натискаш Crop. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Иска ми се да кача една снимка, която преди малко направих на път, но по разбираеми причини нямам компютър в себе си, а с телефона се затруднявам да я оразмеря.

Съвети?

@Георги

Редактирано от stormbringer
Връзка към мнение
преди 35 минути , stormbringer каза:

Иска ми се да кача една снимка, която преди малко направих на път, но по разбираеми причини нямам компютър в себе си, а с телефона се затруднявам да я оразмеря.

Съвети?

@Георги

Пуснете я по мейл на ваш близък, който да я оразмери и да ви я върне по същия начин.

След това само я качвате тук.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.