Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2019: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

преди 58 минути , stormbringer каза:

Иска ми се да кача една снимка, която преди малко направих на път, но по разбираеми причини нямам компютър в себе си, а с телефона се затруднявам да я оразмеря.

Съвети?

@Георги

 

 

С приложението, което дадох по-горе става, но то е само за Android

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли да кача снимка от 08.2017 (защото тук пише, че трябва да са от 09.2017, а в интерфейса е отбелязано като "силно препоръчително")? И приемат ли се още на Ниагарския водопад или не 😃

Връзка към мнение

Аз ли не виждам, ама къде трябва да кача оразмерените снимки?

 

Намерих линк 😃

Редактирано от Guinness
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, DenitsaS каза:

Може ли да кача снимка от 08.2017 (защото тук пише, че трябва да са от 09.2017, а в интерфейса е отбелязано като "силно препоръчително")? И приемат ли се още на Ниагарския водопад или не 😃

"Силно препоръчително" означава "задължитено е, но нямаме механизъм за контрол на това задължение освен вашата честност" 🙂 Сроковете са определени така, че ако случайно някоя снимка е щракната по време на кампанията, в зависимост от скоростта, с която я обработваш да може да участваш или тази година или да остане за следващата. Това е "духът" на правилото.

 

Ако по някакви обективни причини не си могла да участваш с тази снимка миналата година (например била си на път от края на август до края на септември и снимката чак сега я вадиш от картата на камерата) и не си участвала с други снимки от същото пътуване миналата година, тогава предполагам че духът на правилото е спазен. Но не е редно с едно пътуване да участваш в две поредни годни, макар и с различни снимки. 

 

За снимки на Ниагарският водопад няма ограничения. Просто го отбелязах като куриоз, че бяха качени доста и дадох възможност на авторите да ги подменят по желание. Не е било ограничение и забрана 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 19 часа, DenitsaS каза:

И приемат ли се още на Ниагарския водопад или не 😃

Е, ти си преценяваш дали снимката ти ще се откроява достатъчно, за да се състезава с още десетина снимки на Ниагарския водопад 🙂 Със сигурност не е забранена тема. Това е един недостатък на магеланските инвазии 🙂

Аз все пак си проявих тазгодишните снимки и всички по-хубави са с портретна ориентация, така че явно няма да участвам. Ама може да напиша пътеписче поне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Гост каза:

Не знам за другите, но аз нямам търпение да се отворят снимките да зяпам 😄 

И аз! 🙂

Връзка към мнение

@Георги Истината е, че не си спомням дали миналата година съм участвала или не, така че от август ще отпаднат за всеки случай, а за Ниагара ще помисля, мерси за отговора 😃

Връзка към мнение
преди 1 минута , T.E.Lawrence каза:

Ми много почивни дни, чакахме да идем до компютъра в офиса. 😄

Миналата седмица пак ли почивни дни беше 🙂 Добре, че го предвидих тоя ефект, та да има поне един работен до крайния срок 🙂

 

Пускайте, че не остана, още час!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 минути , Георги каза:

Миналата седмица пак ли почивни дни беше 🙂 Добре, че го предвидих тоя ефект, та да има поне един работен до крайния срок 🙂

 

Пускайте, че не остана, още час!

Виж сега за теб не знам как ще сколасаш, ама аз съм си навила часовника и в 22 часа (мое време) - след 38 мин. - почвам да гледам осторожно в посока на снимки :grin:

Връзка към мнение
преди 5 минути , Гост каза:

Виж сега за теб не знам как ще сколасаш, ама аз съм си навила часовника и в 22 часа (мое време) - след 38 мин. - почвам да гледам осторожно в посока на снимки :grin:

Имай предвид, че между затварянето на приема и започването на гласуването има малко технологично време. Ще се опитам тая вечер, ама не обещавам 🙂

 

Всичко зависи и дали някой от тези чакащи последния момент няма да реши да публикува например зле оразмерена снимка. В такъв случай е коректно да дам малко време да си я оправи, което ще забави изкарването на списъка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Набирането на снимки за календара на magelanci.com за 2019 приключи. Имаме 170 снимки, малко повече от миналата година. 

 

Първи етап на гласуване както казах и по-рано ще е с "харесвания". Гласуването ще продължи седмица и най-харесваните 70 снимки ще продължат към финалното гласуване, което вече ще е с анкета.

 

Ето и темата:

 

 

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

Вече имаме снимки, които достигат 60 гласа.

image.png

Сигурен съм,че някои снимки ще съберат над 100-150 гласа,че може и повече.Извода го правя на база миналогодишния календар, в който хубавите снимки събраха над  150 харесвания,а от тогава до сега магеланското общество е доста нараснало.:wink:

Прави ми обаче впечатление,че има снимки и на другата крайност-без нито един глас и много с по един.

Редактирано от krasen_denev
Връзка към мнение
преди 5 минути , krasen_denev каза:

Прави ми обаче впечатление,че има снимки и на другата крайност-без нито един глас и много с по един.

Вероятно влияние оказват и видимите резултати.

Според мен по-интересно ще е, ако не се виждат гласовете. 🙂 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
преди 3 минути , Mary каза:

Вероятно влияние оказват и видимите резултати.

Според мен по-интересно ще е, ако не се виждат гласовете. 🙂 

Вероятно, да. Точно за това втория етап с избраните 70 снимки е при закрити врати 🙂 Сега гледаме максимално да улесним процеса, защото гласуване за 160 снимки в анкета с постоянно скролване нагоре-надолу ще е много тежко, вероятно няма да събере и половината брой участващи, което пък от друга страна вероятно ще нанесе по-големи поражения на адекватността, от колкото явното гласуване 🙂

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, Георги каза:

Вероятно, да. Точно за това втория етап с избраните 70 снимки е при закрити врати 🙂 Сега гледаме максимално да улесним процеса, защото гласуване за 160 снимки в анкета с постоянно скролване нагоре-надолу ще е много тежко, вероятно няма да събере и половината брой участващи, което пък от друга страна вероятно ще нанесе по-големи поражения на адекватността, от колкото явното гласуване 🙂

Аз си създадох система - разглеждам една страница със снимки, после с Императора тресваме една планета с бунтовници - абстрахирам се от снимки, после пак разглеждам още една страница, после примерно измъчваме пленници, после още една страница, след това преследваме следващите ... и така не ги разглеждам наведнъж, за да не почне да ми става досадно. Т.е. ако човек се посвети и отдели време, няма да му е проблем и 160 снимки да разгледа внимателно и оцени. Но може би си прав за обикновените хора - аз все пак съм дупе и гащи със Силата! 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 8
Връзка към мнение

Оказа се, че съм гласувала за 56 снимки, което е доста. Но за първи етап става. Сега вече трябва да мисля как да ги редуцирам. 

Явно съм гласувала за някои снимки, защото показват любимо място, а не защото са достатъчно добри. Но мога да кажа, че има 4-5 страхотни снимки. Поздравления за всички участници.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 22 минути , Брани каза:

...аз все пак съм дупе и гащи със Силата! 🙂

А ти, кое точно, от двете си?:)))))

Че от всичката тази логорея, само това ми стана ясно :))))))))))))

  • Смея се 2
Връзка към мнение

Имаме вече снимка с повече от 100 гласа, до края на гласуването остават около 48 часа. 

 

Време няма, действайте 🙂

Връзка към мнение
преди 22 минути , Георги каза:

Имаме вече снимка с повече от 100 гласа, до края на гласуването остават около 48 часа. 

 

Време няма, действайте 🙂

Оф, сега пак ще ме караш да ги гледам - от любопитство 🤔

Връзка към мнение
преди 31 минути , Георги каза:

Имаме вече снимка с повече от 100 гласа, до края на гласуването остават около 48 часа.  🙂

Снимката наистина заслужава 100+ гласа, и не само тя... 

Връзка към мнение

Още от първата нощ, когато разгледах снимките, ми се е заглождила една мисъл. Има една снимка със Знамето. Мисля, че всички знаем на кого е, а който не знае, може да провери с минимум усилия в съответната тема за знаменосците.

Снимката е прекрасно издържана в композиционно и цветово отношение. Пълни ми душата...

... Обаче, си е със Знамето. Предполагам това кара доста хора да се въздържат да гласуват за нея. И аз включително се колебая още. В  смисъл, дали не изглежда малко като фукня или търсене на нечестно предимсттво 🙂 Аз не мисля така, ама някак си като се сложи снимка със Светинята на форума може би се разчита на подкрепа от форумния магелански дух. 

На мене снимката много ми харесва. За мене тя си е в отделна категория и не ми се струва редно да я сравнявам с другите снимки. Та се чудя, дали би имало резон за следващите години да има и отделна анкета за допълнителен календар със снимки със Знамето по света. Аз поне бих си взел такъв.

А относно вече споменатата снимка в синята тоналност - ами на мене ми се ще да я видя не като снимка вътре в календара за определен месец, а това да бъде корицата на календара. В крайна сметка, емблемата на МАГЕЛАНЦИ си е върху знамето.

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.