Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2019: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

Ето предварителното класиране. Ще го погледна пак по-внимателно утре, но мисля че е това. Този път за да постигнем нужното разнообразие трябваше да стигнем до 36 място. 

 

Дублират ни се Гърция и Италия, от това няма как да избягаме. 

 

Зелените влизат в календарите, червените отпадат поради дублиране на дестинация или автор. Всички червени автори имат друга снимка в календарите. Последната колонка са гласовете. Tedy и Lirea са единствените, които не се класират с най-харесваната си снимка, поради нуждата от разнообразие на дестинациите. 

 

 

image.png

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 9
Връзка към мнение

@Георги Благодаря за труда! Снимките са прекрасни... Искрено съжалявам за отпадналите.

 

Имам питане, малко out of the box.

Регламентът позволява ли да предоставя спечеленото място на Monte Rosa, Швейцария, с автор @Mary?

Без това да засегне другата й класирана снимка от Ханой.

Тя не знае за молбата ми. Но аз съм искрена - и естествена. Все едно аз съм я снимала. Сърцето ми остана там - извинете емоцията 🙂 

Ледникът е изумителен - и нямаме кьорава снежна снимка...

Освен моралният дерт - че леко "предавам" гласувалите за мен, които ще помоля за прошка! - дали нещо друго се нарушава?

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 18 минути , Гост каза:

Регламентът позволява ли да предоставя спечеленото място на Monte Rosa, Швейцария, с автор @Mary?

Ха-ха - такива да ги нямаме!

Ще си имаме слънчевата Швейцарска снимка, която аз безкрайно харесвам, както и много други магеланци!  ❤️

А аз си пазя невероятните спомени от това пътуване, което силно се надявам да повторим или подобрим при зимни условия! :wub: 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Mary каза:

Ха-ха - такива да ги нямаме!

Ще си имаме слънчевата Швейцарска снимка, която аз безкрайно харесвам, както и много други магеланци!  ❤️

А аз си пазя невероятните спомени от това пътуване, което силно се надявам да повторим или подобрим при зимни условия! :wub: 

Молбата ми е съвършено сериозна и няма грам куртоазия в нея 🙂 Нека видим какво ще каже Основателя.

Връзка към мнение

@Rainy, решението не е мое или твое, решението най-вече е на гласувалите, които искат да видят твоята снимка в календара. Страхувам се, че не можем да правим такива изключения. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Георги каза:

@Rainy, решението не е мое или твое, решението най-вече е на гласувалите, които искат да видят твоята снимка в календара. Страхувам се, че не можем да правим такива изключения. 

Благодаря. Не пречи човек да попита 🙂 

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

@Георги Благодаря за труда! Снимките са прекрасни... Искрено съжалявам за отпадналите.

 

Имам питане, малко out of the box.

Регламентът позволява ли да предоставя спечеленото място на Monte Rosa, Швейцария, с автор @Mary?

Без това да засегне другата й класирана снимка от Ханой.

Тя не знае за молбата ми. Но аз съм искрена - и естествена. Все едно аз съм я снимала. Сърцето ми остана там - извинете емоцията 🙂 

Ледникът е изумителен - и нямаме кьорава снежна снимка...

Освен моралният дерт - че леко "предавам" гласувалите за мен, които ще помоля за прошка! - дали нещо друго се нарушава?

Благодаря!

С цялото ми уважение и към ледника, и към Мари, твоята снимка не може да отпадне 😉 Но ако Mary може да избере Швейцария пред Ливан, може да си имаме по една снимка от пътуването ви за всеки календар. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , Lindt каза:

С цялото ми уважение и към ледника, и към Мари, твоята снимка не може да отпадне 😉 Но ако Mary може да избере Швейцария пред Ливан, може да си имаме по една снимка от пътуването ви за всеки календар. 

Усмихна ме, благодаря ти 🙂 Може би не беше редно да ми хрумне и да питам, ама... ама на. Последвах чувствата си.

Нека спрем, беше ми напомнено, че не иде реч за моите - и твоите - предпочитания, а Vox Populi, Vox Dei. 

Ние сме изключително привилегировани хора, че сме видели тези изумителности на живо. Не знам дали понякога си даваме сметка хората в този форум.

Отново благодаря!

Връзка към мнение
преди 5 минути , Lindt каза:

С цялото ми уважение и към ледника, и към Мари, твоята снимка не може да отпадне 😉 Но ако Mary може да избере Швейцария пред Ливан, може да си имаме по една снимка от пътуването ви за всеки календар. 

И аз така мисля! Снимката на @Гост е прекрасна! Още повече, че сме правили всички снимки заедно! :wub:

Ливан и той не влиза. 🙂 

Влиза Виетнам от моите три представени снимки.

Ливан беше нещо като тест дали би се харесало нещо по-нестандартно. :laugh:

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Това, което прави този календар велик е наличието на моя снимка там. Останалото не ме интересува!

 

Искам да благодаря на всички гласували за мен и да заявя, че не ви се сърдя, че не сте повече и имам само 66 гласа - другият път ще се поправите, сигурен съм!

 

🙂

  • Харесвам 9
  • Браво 2
  • Смея се 19
Връзка към мнение
преди 3 минути , Брани каза:

Искам да благодаря на всички гласували за мен и да заявя, че не ви се сърдя, че не сте повече и имам само 66 гласа - другият път ще се поправите, сигурен съм!

 

🙂

Ми снимка номер 66 колко гласа да има?

  • Харесвам 2
  • Шок 1
  • Смея се 3
Връзка към мнение
преди 5 часа, Гост каза:

@Георги Благодаря за труда! Снимките са прекрасни... Искрено съжалявам за отпадналите.

 

Имам питане, малко out of the box.

Регламентът позволява ли да предоставя спечеленото място на Monte Rosa, Швейцария, с автор @Mary?

Без това да засегне другата й класирана снимка от Ханой.

Тя не знае за молбата ми. Но аз съм искрена - и естествена. Все едно аз съм я снимала. Сърцето ми остана там - извинете емоцията 🙂 

Ледникът е изумителен - и нямаме кьорава снежна снимка...

Освен моралният дерт - че леко "предавам" гласувалите за мен, които ще помоля за прошка! - дали нещо друго се нарушава?

Благодаря!

@Гост, ти си невероятен човек, честно! Почитания! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 15 часа, Mary каза:

И аз така мисля! Снимката на @Гост е прекрасна! Още повече, че сме правили всички снимки заедно! :wub:

Ливан и той не влиза. 🙂 

Влиза Виетнам от моите три представени снимки.

Ливан беше нещо като тест дали би се харесало нещо по-нестандартно. :laugh:

Много съжалявам за Ливан! От моя топ 3 не влезе нито една - Етиопия, Ливан и Италия на Теди. Но пък и избраните снимки са прекрасни.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 минута , Роми каза:

Много съжалявам за Ливан! От моя топ 3 не влезе нито една - Етиопия, Ливан и Италия на Теди. Но пък и избраните снимки са прекрасни.

И аз си го харесвам Ливан - беше нестандартен и много пътешественически(за мен), затова ще правя сметка пак да намина, че да го видя отново.

 

Съгласна съм, че избраните снимки са прекрасни.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм гласувала, но изборът на снимки ми харесва. Специални благодарности за @Брани , е сега ако можех и имах възможност и аз щях да му отстъпя мястото си, но нямам такова и не мога. Но има подкрепата ми догодина да има поне 5 негови снимки в календара!

Бранилендар!

 

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Мисля, че това ще са участниците в календара. Внимавах докато ги копирах, та дано не съм сбъркала нещо. 🙂 

 

1. Намибия

09 - Sossusvlei Dunes (144).JPG

 

2. Seychelles, Anse Source d'Argent 

Seychelles.jpg

 

3. Виктория, Австралия 

3893.jpg

 

4. Мароко, пустинята Сахара 

Desert_morocoo2.jpg

 

5. CHILE

DJI_0050a.jpg

 

6. Швейцария, Brienzer Rothorn 

Magelanci - Switzerland - resized.jpg

 

7. Австрия

AlmSee.jpg

 

8. България - Поморие 

M-DSC09544.jpg

 

9. Вануату, остров Тана 

Sunrise006g.jpg

 

10. Доминиканска република, Пунта Кана 

Webp.net-resizeimage 3.jpg

 

11. Виетнам, Ха Лонг 

2.JPG

 

12. Япония

P5043023.jpg

 

13. Гърция, остров Крит,плаж Балос и лагуната Кисамос 

Balos beach.jpg

 

14. Норвегия, Долината Ромсдален, Пътят на Троловете 

DSC_0994_Trollstigen_Romsdalen valley_Norway.jpg

 

15. Гърция

meduzka_800.png

 

16. САЩ, Аризона - Юта 

dscn0390.jpg

 

17. Йордания/Уади Рум 

20180317_081455.jpg

 

18. Словения, връх Триглав 

dsc07818.jpg

 

19. Водопад Štrbački Buk, Босна и Херцеговина 

IMG_6541.jpg

 

20. Италия, Сицилия, Scala dei Turchi 

scala-1-1.jpg

 

21. Исландия, Синята лагуна

The Blue Lagoon.jpg

 

22. Рим, Италия 

Webp.net-resizeimage 2.jpg

 

23. Дания, Hillerød 

Frederiksborg_Denmark.jpg

 

24. Германия, Кьонигсзее 

Konigssee.jpg

 

  • Харесвам 21
  • Браво 3
Връзка към мнение

Чудесни снимки! Поздравления за авторите!

 

След като снимките вече са избрани ще ви разкажа историята на моята снимка "Шипка" на която не и стигна един глас за да влезе в календара,но именно заради преживяното покрай нейното заснемане,реших да участвам именно с нея а не със снимки от приключението ми в Австрия.

Ето я и историята:

Датата бе 31.01.2018 година-последния ден в който винетките купени през отминалата година все още бяха валидни 😀 а също и деня/нощта на най-голямата и впечатляваща кървава луна.Това ми бе достатъчно,за вземането на решение -да посетя Паметника на Свободата, в този последен януарски ден.Заредих батериите,почистих обективите,екипирах се като за алпийска експедиция,нарамих статива и потеглих в ранният следобед .Слънцето печеше силно,което означаваше,че пътят до върха ще е сух и преценката ми се оказа точна.Около 15:00 часа вече бях паркирал на заведението в подножието на върха.Реших,че щом пътят бе в перфектно състояние то и стълбите към монумента ще са така,но се лъжех.Качването /по стълбите/ бе изключително опасно и бавно.Всичко бе в лед а стълбите приличаха на леден улей.Всяко подхлъзване можеше да ме върне в изходна точка/долу на паркинга/,но не се знае в какво здравословно състояние.😀 Наложи се да газя из еднометрови преспи/на места/,за да не се пребия.Вече бях горе а времето бе все така чудесно.Слънцето продължаваше да си пече а аз започнах да си уплътнявам времето със снимане на монумента от различни гледни точки.Поприказвах и с персонала грижещ се за паметника.Колко изненадани останаха,когато  им отказах на поканата,да слезем всички заедно по обходен маршрут,който те ползваха за качване и слизане.Та аз бях дошъл да снимам,не да слизам! 📷🌚📷 Очаквах с нетърпение залеза на слънцето и изгрева на "кървавата луна".Залеза бе невероятен а последните слънчеви лъчи озарили Паметника на Свободата създадоха  сюрреалестична картина.Последва нова порция чудесни снимки! Взора ми бавно се отправяше на изток-мястото от където трябваше да изгрее луната. И тя се появи-пълна,кръгла и....червена.Снимки-първа,втора,трета......десета,....двадесета. Игра с настройките и смяна на позициите.Не се получава и не се получава!Ще чакам да се стъмни напълно и ще направя нова порция снимки на фона на Шипка.С полицаят/много приятен и начетен човек/,който щеше да е дежурен-нощна смяна си поприказвахме сладко-сладко,през следващият един час ,обсъждайки теми от ежедневието и политиката.Градусите започнаха да падат стремглаво надолу и вече бе доста под нулата а силният вятър още повече влошаваше нещата.Облечен като за северния полюс🧣🧤🧥 аз стоически седях на този величествен връх и се опитвах да направя перфектния кадър на луната.Отново игра с настройките-скорост на затвора,дълга експозиция,кратка експозиция,ISO........и отново дърво! Аз,снимка на луната няма да мога да направя и това го разбрах именно през тази студена януарска вечер.Така и така бях седял до този късен час,поне да направя няколко нощни снимки на монумента.Речено-сторено! Снимките бяха на лице/удовлетворен от резултата/ и трябваше да мисля за обратния път към дома.Взех си довиждане с полицая,като му казах,че ако ми се случи нещо /падане/ по пързалката надолу,ще  му звъня за помощ и тръгнах. Фенера ми бе най-добрият приятел в този момент и ако го нямах сигурно щях да се претрепя.Използвах преспите отново,поради  състоянието на стъпалата а за такава ледена пързалка хората по света си мечтаят.🛷🎿🛷  Мокър и адски уморен се добрах до колата а и след внимателно шофиране по прохода и до Казанлък малко след 00:30 часа на 01.02.2018 година.Винетката ми вече не бе валидна!😉

 

Отново искам да поздравя авторите на снимките влизащи в календара! Снимките са ви чудесни!:clapping::clapping::clapping:

 

П.П. Ако бях презентирал снимката си по този начин можеше и да влезе в календара на магеланци?!? Нищо! Следващият път!

 

П.П.П.Ако мнението ми не е на правилното място,моля модераторите да го преместят.

Редактирано от krasen_denev
  • Харесвам 26
  • Браво 11
Връзка към мнение
преди 22 часа, Брани каза:

Това, което прави този календар велик е наличието на моя снимка там. Останалото не ме интересува!

 

Искам да благодаря на всички гласували за мен и да заявя, че не ви се сърдя, че не сте повече и имам само 66 гласа - другият път ще се поправите, сигурен съм!

 

🙂

Добре, бе, честно 🙂 Ти нас всичките за джедаи или сити ли ни вземаш 😛 Не всички сме привилигировани да владеем Силата. Не можа ли да вземеш един черен спрей и на тоя бял японски замък да надраскаш някой знак за подсказка?!? 😮 Айде "Тъмният Лорд беше тук!" хем е дълго, хем разкрива анонимността директно, ама поне "ВИП магеланец", а!? 😉  Може ли някакви си фенове на Локото да излязат по-съобразителни от тебе, туй нимОа го рАзбера, егати  😄 😄 😄

  • Харесвам 1
  • Смея се 4
Връзка към мнение

Можеше и да може, но не можа, тъй като го държах под око. Нямам намерение хората да се срамят И заради него!!!!

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Поздравления за всички автори! Донесохте ни чудесни емоции и запалихте коледния дух!

Естествено най - красивата спечели - @ruwenzogy ти си топ ъф дъ топ!!! :yahoo:

Моите почитания към Силата! :good:

П.П. Простете лицемерието, ама ме е страх от отмъщение.:lol:

П.П.П. Пък моите най - фаворити бяха медузата и камилчето!:girl_in_love:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ех, Намибия! Някой ден ще отида, ама кога... от 8 години все не и идва редът. 😄

 

Много добри снимки и места! 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Ех, Намибия! Някой ден ще отида, ама кога... от 8 години все не и идва редът. 😄

Време ти е да смениш Азия. На теб вече гражданство трябва да ти вадят. 😂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.