Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2019: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

Преди 1 час, master_of_germs каза:

Още от първата нощ, когато разгледах снимките, ми се е заглождила една мисъл. Има една снимка със Знамето. Мисля, че всички знаем на кого е, а който не знае, може да провери с минимум усилия в съответната тема за знаменосците.

Снимката е прекрасно издържана в композиционно и цветово отношение. Пълни ми душата...

... Обаче, си е със Знамето. Предполагам това кара доста хора да се въздържат да гласуват за нея. И аз включително се колебая още. В  смисъл, дали не изглежда малко като фукня или търсене на нечестно предимсттво 🙂 Аз не мисля така, ама някак си като се сложи снимка със Светинята на форума може би се разчита на подкрепа от форумния магелански дух. 

На мене снимката много ми харесва. За мене тя си е в отделна категория и не ми се струва редно да я сравнявам с другите снимки. Та се чудя, дали би имало резон за следващите години да има и отделна анкета за допълнителен календар със снимки със Знамето по света. Аз поне бих си взел такъв.

А относно вече споменатата снимка в синята тоналност - ами на мене ми се ще да я видя не като снимка вътре в календара за определен месец, а това да бъде корицата на календара. В крайна сметка, емблемата на МАГЕЛАНЦИ си е върху знамето.

Бихме навлезли много в микроконтролиране, ако вкараме подобно правило, а това е нещо което се старая да избегна, ако не е съвсем необходимо и наложително. Би трябвало гласуващите сами могат да преценят коя снимка има място в календара и коя не и дали биха желали да гледат снимка със знамето в него. 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

След около час и половина приключва първия етап от гласуването. Докато броя гласовете темата ще бъде скрита, защото няма как да забраня лайковете за видима тема. След като гласовете бъдат преброени и определени финалистите, може би утре следобед ще пуснем втори етап на анкетата. Как ще се гласува там ще разясним допълнително 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Готови сме с резултатите от първия етап. Ето снимките, които продължават напред:

 

Официалната анкетна тема ще бъде пусната скоро, за сега само може да им се любовате неофициално 🙂

 

Този път борбата за влизане в избора беше доста оспорвана, в крайна сметка 35 гласа бяха достатъчни. Имахме две снимки с равен брой гласове на 70-то място, за това и двете се класират и в крайна сметка ще гласуваме за 71 снимки. Темата с гласовете от първия етап също я върнах след преброяването, някой ако иска да направи засечка, въпреки че три пъти гледах и броих 🙂 Ето я.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Открих технически пречка, която не е позволявала на доста приличен брой от магеланците да гласуват. В следствие на това, срокът се увеличава до края на деня на 15.10 (с 48 часа спрямо първоначалния) и ще ви наспамя скоро всички с по една напомнителна "камбанка".

 

Извинявам се за неудобството. 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 10 часа, Георги каза:

Открих технически пречка, която не е позволявала на доста приличен брой от магеланците да гласуват. В следствие на това, срокът се увеличава до края на дена на 15.10 (с 48 часа спрямо първоначалния) и ще ви наспамя скоро всички с по една напомнителна "камбанка".

 

Извинявам се за неудобството. 

В темата за гласуването все още стои дата 13.10.2018г.

Ще го поправя и там да е 15-ти.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Анкетата затваря точно в 12:00 часа и резултатите ще станат видими. Ще ми дадете ден-два за да направя класирането, но ще можете бързо да се ориентирате кои са класираните снимки. Има изявени фаворити, но в златната среда е доста мътна и кървава 🙂

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 1 час, master_of_germs каза:

А какво става, когато първите 24 са всъщност 25? 🙂 

Ще станат 24. 🙂 

До миналата година в календара влизаше само по една снимка от автор, както и по една от държава.

Прави нова сметка сега. :laugh: 

 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Не, че не е възможно да се случи последното място да е с еднакви показатели, в такъв случай ще измислим някакви бързи дузпи 🙂 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Е то така излиза в момента, той Мастъра затова така деликатно пита. 🙂 Само дето не може да се видят авторите на снимките, пък и някои дестинации се повтарят, така че сегашните сметки само по класиране са доста криви. Иначе няма големи изненади. Сигурен съм, че крайният продукт ще е фантастичен.

 

Връзка към коментар
Преди 1 час, Mary каза:

Ще станат 24. 🙂 

До миналата година в календара влизаше само по една снимка от автор, както и по една от държава.

Прави нова сметка сега. :laugh: 

 

По една от държава не ми се струва много правдиво. По тоя признак трябва да отпаднат и още по-високо класирани снимки, което си е направо грехота. Пък и нали са два календара? Това ограничение за една държава в рамките на двата календара общо ли е или може да има примерно по една в големия и една в малкия от една и съща държава?  Явно на @Георги наистина му се отваря много работа с броенето покрай тоз календар.  😉 

 

Edit: Е, сега пък, направо дузпи!? Няма ли допълнителни показатели - голове на чужд терен 😄 (то вярно, че за магеланците понятието "чужд терен" не съществува... Може би - чужд континент, ама неприложимо в случая)... Резултат от преките двубои по надпиване с бира на магелански сБирки (ама ми се чини, че за двете актуални снимки на 24-то място резултата от биропиенето може да е 0:0 😄 ); показател за феър-плей (жълти картони нямаме, но може би наказателни точки в шофьорските книжки и глоби при шофиране в чужбина 😄 ... вероятно пак равен резултат) и накрая - място в ранглистата на Магеланската ФИФА...

 

Абе май-май "дузпите" не са толкова зле! 😉 🙂 

 

П.П. Почвам да броя... колко календара да си поръчам за коледната сБирка 🙂 

 

Редактирано от master_of_germs
Връзка към коментар

А аз смятам, че е правилно да е по една снимка от държава и от автор. Все пак магеланци означава и разнообразие в дестинациите. Другото си е тематичен календар.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

преди 6 минути , Роми каза:

А аз смятам, че е правилно да е по една снимка от държава и от автор. Все пак магеланци означава и разнообразие в дестинациите. Другото си е тематичен календар.

Съгласен съм, че Магеланци означава разнообразни дестинации. Но все пак смятам, че "държава" не е равнозначно на "дестинация" 🙂 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , Роми каза:

С изключение на Италия, останалите снимки с доста гласове от държава са с близки мотиви. Поне за мен.

Точно за Италия ми е дертът. И за Швейцария, защото двете гледки са ми много различни, и ако трябва едната от тях (тази дето дели 24то място) да отпадне САМО на базата, че има и друга снимка от същата държава, няма да го приема за честно. Пък и снежни снимки иначе практически липсват 😞 

Връзка към коментар
На 13.10.2018 г. в 0:18, Георги каза:

 

Къде ги гледате? Не знам как цитирах, не мога да го махна, въпроса е към другите.

Редактирано от slujitel
Връзка към коментар
преди 9 минути , master_of_germs каза:

Точно за Италия ми е дертът. И за Швейцария, защото двете гледки са ми много различни, и ако трябва едната от тях (тази дето дели 24то място) да отпадне САМО на базата, че има и друга снимка от същата държава, няма да го приема за честно. Пък и снежни снимки иначе практически липсват 😞 

За Италия съм напълно съгласна. Снимките са прекрасни и напълно различни. За Швейцария имам съмнение , че и авторът е един. Просто стила е близък, ако не е тогава са еднакви доста мотивите. Не съм броила гласовете, но силно се надявам да влезе Етиопия в класацията. Иначе Намибия със слончетата е победена от другата Намибия с дюните. А така ми се искаше да има някоя от прекрасните сафари снимки, които иначе се качват във форума! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Критериите са разнообразие на автори и разнообразие на дестинации. Нямаме теория всички снимки до 24 място да са на различни автори, така че дискусията в момента е по-скоро теоретична 🙂 

 

Със сигурност няма да има ощетен автор, ако се е класирал, независимо дали дестинацията му се повтаря. Ако двама автори имат по една снимка от Италия, двете снимки са класирани и авторите нямат други снимки достатъчно напред в класирането, то ще имаме две италиански, по една в календар. 

  • Харесвам 1
  • Браво 1
Връзка към коментар

Мисля, че и Триглав и Монте Роза ще влязат /защото го заслужават/. А и Струбачки Бук, който е само с един глас по-малко... Просто преди тях има някои автори и дестинации, които се повтарят...

Редактирано от ruwenzogy
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.