Прескочи до съдържание

Календар на magelanci.com за 2019: Правила, участие и срокове


Препоръчани мнения

преди 27 минути , Guinness каза:

Време ти е да смениш Азия. На теб вече гражданство трябва да ти вадят. 😂

Всъщност, точно Азия ме запали по Намибия. Бях решил да ида в Африка в една държава за цвят ( същинската, изключвам арабските страни, там е друга обширна тема :)) и в Пном Пен се запознах с един белгиец, обиколил всички африкански  страни с караваната си. Говорихме с часове, той ми каза "ако трябва да избера една да се върна, това ще е Намибия". Аз поогледах доста снимки от Африка и не знам, дали защото си падам по пустини или нещо друго, и аз реших да е Намибия. Сега остава да я сместя в натоварения азиатски график. 😄

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 1 час, T.E.Lawrence каза:

Ех, Намибия! Някой ден ще отида, ама кога... от 8 години все не и идва редът. 😄

 

 

Е, аз ви каних всичките / както сега за Нова Зеландия/

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Прекрасни снимки! Поздравления на всички участници, пълните ми душата!

Да се похваля с личен рекорд: по 16 гласа на две от моите снимки. 😎 Та това си е двуцифрено число! Не съм се надявала и на толкова с моя телефон. Но взех да се хващам как си мисля на място: "Тая снимка дали ще я скопосам за Магеланци?". 

Не мога да се меря с шедьоврите тук. Но пък във Фейсбук... 🌟 😁

Редактирано от Ivette
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

В първата тема за гласуване са отбелязани авторите, ако на някой му е интересно 🙂

 

 

 

Благодаря на Mary, че ви предостави по-прегледно печелившите снимки, като сме готови с разпределението по календари ще пусна и официална тема. 

 

Докато нанасях авторите видях, че в единия случай е прекрачено правилото за максимум 3 снимки от автор. Вярвам, че е неумишлено, а проблемът е в моята градинка, че не съм го установил навреме. За щастие снимките не са от класираните във втория етап, така че всичко е точно и гласуването не е опорочено 🙂

 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Поздравления за всички автори на класираните(и некласираните) снимки. Прекрасни кадри ! Много се радвам , че моите фаворити - почти всички за които гласувах са “вътре”! Чакам с нетърпение да окача новия календар на стената :). 

Поздрвления и за @Георги и @Mary !

П.П. Не е ли време да стартира и коледната игра? 

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, liliya каза:

П.П. Не е ли време да стартира и коледната игра?

Следващата седмица ще стартира и играта за размяна на подаръци. 🙂 

  • Харесвам 8
  • Браво 1
Връзка към коментар
На 23.10.2018 г. в 10:46, Mary каза:

Следващата седмица ще стартира и играта за размяна на подаръци. 🙂 

кхъ, кхъ...некои хора имат нужда от кухненска посуда...просто казвам...и гледам коя дата стана...😀

  • Смея се 9
Връзка към коментар
преди 8 минути , Elena каза:

кхъ, кхъ...некои хора имат нужда от кухненска посуда...просто казвам...и гледам коя дата стана...😀

Ще се постарая! :wub:  Може да напишеш писмо до … Снежанка с нуждите си. :wink:  

Но поне да стане ноември, че още от октомври ли да запея коледните песни … :laugh:

  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 30 минути , Elena каза:

кхъ, кхъ...некои хора имат нужда от кухненска посуда...просто казвам...и гледам коя дата стана...😀

Как можа да съсипеш арт-темата тук с битовизми!

  • Харесвам 1
  • Смея се 12
Връзка към коментар
преди 3 минути , Брани каза:

Как можа да съсипеш арт-темата тук с битовизми!

ще свърши промоцията на чиниите в един сайт и ще се наложи да ми купуваш от скъпите, Бранимире! За тебе мисля!

  • Смея се 11
Връзка към коментар
преди 6 минути , Elena каза:

ще свърши промоцията на чиниите в един сайт и ще се наложи да ми купуваш от скъпите, Бранимире! За тебе мисля!

Аз имам малко принципи в живота, които се старая да не престъпвам, освен когато ги престъпя:

 

1. Не одобрявам кюфтета без лук!

2. Не участвам в игри на късмета!

  • Харесвам 1
  • Смея се 8
Връзка към коментар
преди 17 минути , Tedy каза:

Някоя арт месомелачка за арт кюфтета става ли? Италиански дизайн. 😃

И да бъдат fortune кюфтета - във формата на който континент станат, натам ще е следващото пътуване 😉

  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Преди няколко дни @Георги ми поиска избраната снимка за календар 2019 т.е. считам, че кампанията по избора на снимки за Календари 2019 е приключила.

Макар и на куц крак … вътре съм, което частично компенсира скъпите билети до Сицилия.:laugh:

 

Искам, обаче да поставя няколко по-сериозни въпроса.

  • Любопитно ми е, какви бяха техническите проблеми, та срока за гласуване се удължи с два дни … или това беше елегантен начин Георги да направи гласуването малко по-представително. (в Събота, първоначалния краен срок, бяха гласували около 130-140 човека, а в понеделник вече бяха 230 ) Така или иначе, масовостта не е голяма (9500 регистрирани във форума срещу 230 гласували)

  • Отново бих искал да повдигна темата за изискването – само по една снимка от автор в календарите за съответната година. Ако това твърдо правило се промени. Например: От автор максимум по две снимки, при условие че са от различни държави и за тези държави няма по-успешни снимки)

В този случай:

* в Календари 2019 ще попаднат 20, а не 22 държави и 4 автори ще са с по две снимки.

* в Календари 2018 щяха да попаднат 19, а не 22 държави и отново 4 автора щяха да са с по две снимки.

Дано не съм объркал нещо в сметките, но дори и да има грешки, то те са минимални и биха се отразили на още +- 1 държава и +- 1 автор.

 

Въвеждането на подобно правило ще направи календарите много по-качествени (с далеч по-харесвани снимки) за сметка на малка част от разнообразието на държави и автори

 

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

@ven62 Тоест ти намираш, че „избирателната активност“ е твърде ниска, а представителността (броят автори, допринесли за календарите) - твърде висока?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 33 минути , ven62 каза:


@Георги

  • Любопитно ми е, какви бяха техническите проблеми, та срока за гласуване се удължи с два дни … или това беше елегантен начин Георги да направи гласуването малко по-представително.

 

А замислял ли си се, че обяснението е, че може би ... колкото и невероятно да звучи, но нека го допуснем все пак ... теоретично да приемем просто:

 

Наистина е имало технически проблеми.

 

...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Според мен сегашните правила са по-добри. Професионални снимки и календари на фотографи има във всяка страна. Тук ми харесва календара точно с това, че е сниман не / или не само от професионалисти, а от участниците във форума. И тук трябва да има разнообразие.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , Брани каза:

А замислял ли си се, че обяснението е, че може би ... колкото и невероятно да звучи, но нека го допуснем все пак ... теоретично да приемем просто:

 

Наистина е имало технически проблеми.

 

...

 

преди 37 минути , ven62 каза:

...

  • Любопитно ми е, какви бяха техническите проблеми, та срока за гласуване се удължи с два дни …

 

:smile:

 

 

----------------------

преди 32 минути , Goal & Boss каза:

@ven62 Тоест ти намираш, че „избирателната активност“ е твърде ниска, а представителността (броят автори, допринесли за календарите) - твърде висока?

Единственото, което "намирам" е, че имаме загуба на качество (това е очевидно)... и ясно си давам сметка защо е така и какво се печели при сегашната ситуация.

Просто се надявам и на други мнения и че една бъдеща дискусия може само да помогне, но не и да навреди.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , ven62 каза:

Единственото, което "намирам" е, че имаме загуба на качество (това е очевидно)... и ясно си давам сметка защо е така и какво се печели при сегашната ситуация.

За какво качество говориш - художествено или техническо?

За техническото - има си изисквания за изпратените фотографии и вярвам, че някой упражнява контрол на качеството.

За художественото... Хм, твоят глас тежи точно толкова, колкото и гласът на всеки друг. Ти твърдиш, че има „загуба на качество“, някой друг твърди, че няма.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
В момента, Goal & Boss каза:

За какво качество говориш - художествено или техническо?

За техническото - има си изисквания за изпратените фотографии и вярвам, че някой упражнява контрол на качеството.

За художественото... Хм, твоят глас тежи точно толкова, колкото и гласът на всеки друг. Ти твърдиш, че има „загуба на качество“, някой друг твърди, че няма.

Уморително е да се спори с теб.

Погледни какви снимки отпадат и сега, и в миналогодишните календари.

И да … всеки глас е с еднаква тежест. И точно за броя гласове говоря … ако ме разбираш, а не пишеш само от любов към спора … с мен.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Аз не споря с теб, моля ти се, аз ти зададох няколко уточняващи въпроса, за да си изясня гледната ти точка.

Стигнах до извода, че в идеалния за теб случай 99% от регистрираните членове на форума ще гласуват за 12 автора.

Това ми звучи доста... севернокорейски.

Връзка към коментар

@Goal & Boss, за последен път ти отговарям т.е. пояснявам специално за теб:

Вместо:

преди 17 минути , ven62 каза:

И точно за броя гласове говоря …

 

И точно за броя гласове говоря на отпадналите снимки.

 

:wink: Светна ли ти.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.