Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

преди 57 минути , Adventurer каза:

та искам да ти кажа ...

Благодаря за идеята :grin:, обаче  веднага щом нещо от хоби се предвърне в отговорност/задължение - на секундата ще ми стане ужасно скучно и досадно, вместо да ми е забавно. :smile3:  Така че ще продължавам да споделям разни шашкънии тук, вместо да се опитвам да ги пробутвам на някого за пари. :smile3:

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар

Абе мани, с тия маршрути по това време което настана...

Продадеш на някого горния маршрут и като наближи държавата дестинация иска карантина, а междинната въобще не допуска българи, пък има прекачване на различни билети, авиокомпанията не ти вдига телефона 2 часа, а разтревоженият клиент ти звъни през 5 минути да пита какво стана...

Не ти трябва на баир лозе

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Той само програма ще предлага, без никакви гаранции за нищо, рискът си е за клиента, нали затова казах като "онези" сайтове... 

 

Бъзикам се, разбира се... но всякакви travel designers се нароиха напоследък, това е вярно. 

Връзка към коментар

Припомням едно предишно предложение за Мадейра + 2 дни Елзас в началото на ноември. 
Понеже днес все още е в сила 20% намаление при  EasyJet. 
София -  Базел - София 30.10-09=11 с Wizz ~ 19€

 

image.png.a095f0599517d3ee60d7b53ca844de3f.png

Базел - Фуншал - Базел  31.10 - 07.11, с EasyJet, ~ 37€  през ирландския jetcost с Diners

 

image.png.404558cc7117a364eb007c1a283ae264.png

 

Общо 56€

Ако се купуват билетите от сайта на Easyjet, цената е ~51 франка.  
В допълнение, при EasyJet - до 14 дни преди полетите - билетите са с безплатна смяна, доплаща се само евентуална разлика в цената (ние вече два пъти сменихме нашите билети и ги преместихме от края на ноември, за в началото).  

 

image.png.3709787b92861c9140148fe82096ec45.png

Има и блиц варианти - общо една седмица с 4 дни в Мадейра.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

На 24.05.2021, както и на 31.05. и 07.06. има такива цени за еднопосочни полети през италианския kayak:

 

image.png.d3eb5bef5acdf62888bdb556b37e1817.png

 

image.png.023e7cc74426bbbe523226e08286e78e.png

 

image.png.6860175c91ca742a474fc72ab8a5897a.png

 

В обратната посока могат да се комбинират например с тези полети:

 

image.png.c350dd5ecb56a1845910ab5e70bf3a49.png

 

image.png.03550d348e5e69671eeb932053e42826.png

 

image.png.129c4134152496d877b126ea942a3335.png

 

Даже и с евтини полети до западното крайбрежие може да се комбинира:

 

image.png.ad4075bf670a70a171a18c20f89af4c7.png

 

image.png.bcdd09e7f385894151d33ef2b9936087.png

 

image.png.f7cf357ec24d1d6facde1feb2d0c3d82.png

 

Или пък:

 

image.png.baf545cf0aadb44065cdf79fdf447935.png

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
Преди 1 час, IvanNavi каза:

На 24.05.2021, както и на 31.05. и 07.06. има такива цени за еднопосочни полети през италианския kayak:

 

Също и на 16.06.2021 


image.png.d525f9543310e1688617cc58581f9d10.png

Чудя се по това време (каря на май началото на юни) до/от къде ще стане най-лесно и икономично връзката със София - Лонодон, Париж, Рим? 
 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Има много дати. Не ми се рискуваше с посредник и си взех за края на май месец  през тап, за 230евро двупосочен BCN-SFO-BCN. Тъкмо преди месец се отказах от мъките с Луфтханза и ще ми върнат за същия полет 320 евро.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 15 минути , Alexander каза:

Има много дати. Не ми се рискуваше с посредник и си взех за края на май месец  през тап, за 230евро двупосочен BCN-SFO-BCN. Тъкмо преди месец се отказах от мъките с Луфтханза и ще ми върнат за същия полет 320 евро.

И си ги вързал със Сан Франциско -Хонолулу ?

И от там до Осака. Само с нискотарифни може да стане.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 43 минути , Фичо каза:

Също и на 16.06.2021 


image.png.d525f9543310e1688617cc58581f9d10.png

Чудя се по това време (каря на май началото на юни) до/от къде ще стане най-лесно и икономично връзката със София - Лонодон, Париж, Рим? 
 

Най-вероятно е да е Лондон, въпреки смяната на летищата. За да не се чудиш за цената, можеш да си купиш за 10 евро билет от Варшава до Мадрид с Ryanair за произволна дата в началото на октомври. Тези полети е почти сигурно, че ще бъдат отменени до края на следващата седмица. След това ще получиш възможност да го смениш за произволна дестинация и дата до края на годината. Ryanair все още не са си оптимизирали разписанието за ноември и от петък до понеделник имат по 3 полета на ден от София до Лондон. Най-вероятно средните ще отпаднат и ако имаш късмет, ще можеш да сменяш без доплащане за една година напред. А може и направо 15 евро да рискуваш за някой ноемврийски полет SOF - STN или обратно.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Аз смятам да ходя сам, не ми трябва някой да ми се връзва. Ако има читави цени, ще отида, поне в едната посока имаше нощен полет и се спестява нощувка в златният Сан Франсиско.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Alexander каза:

Аз смятам да ходя сам, не ми трябва някой да ми се връзва. Ако има читави цени, ще отида, поне в едната посока имаше нощен полет и се спестява нощувка в златният Сан Франсиско.

За къде? Хонолулу или Осака имаш предвид?

преди 5 минути , IvanNavi каза:

Най-вероятно е да е Лондон, въпреки смяната на летищата. За да не се чудиш за цената можеш да си купиш за 10 евро билет от Варшава до Мадрид с Ryanair за произволна дата в началото на октомври. Тези полети е почти сигурно, че ще бъдат отменени до края на следващата седмица. След това ще получиш възможност да го смениш за произволна дестинация и дата до края на годината. Ryanair все още не са си оптимизирали разписанието за ноември и от петък до понеделник имат по 3 полета на ден. Най-вероятно средните ще отпаднат и ако имаш късмет ще можеш да сменяш без доплащане за една година напред. А може и направо 15 евро да рискуваш за някой ноемврийски полет SOF - STN или обратно.

Имам петък и неделя София-Лондон-София ноември. Как мислиш, дали ще ги променят? Много се надявам, че за смяна на дати ми иска 70 паунда!

Връзка към коментар
преди 5 минути , Дани Магелани каза:

За къде? Хонолулу или Осака имаш предвид?

Имам петък и неделя София-Лондон-София ноември. Как мислиш, дали ще ги променят? Много се надявам, че за смяна на дати ми иска 70 паунда!

Много е вероятно да има промени и по-малко полети. Зависи дали точно твоите полети ще са засегнати, но сега и почти до края на октомври в петък е само един, а в понеделник са оставили два на обяд и вечер.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
В момента, IvanNavi каза:

Много е вероятно да има промени и по-малко полети. Зависи дали точно твоите полети ще са засегнати, но сега и почти до края на октомври в петък е само един, а в понеделник са оставили два на обяд и вечер.

Дано! Няма как да пътуваме, вече са сменяни веднъж, а са и доста скъпи.

Връзка към коментар

Може, аз не мога да рискувам през сайтове за толкова далечен полет, а 230 е отлична цена за мен. От Хийтроу следват смени на летища, ако не се пътува с родния превозвач.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 44 минути , Alexander каза:

Може, аз не мога да рискувам през сайтове за толкова далечен полет, а 230 е отлична цена за мен. От Хийтроу следват смени на летища, ако не се пътува с родния превозвач.

И не само това,  флай - гуруто ни @Георги Матеев, рече, в тия смутни времена - билети само от сайтовете на АК. “Ония” сайтове не ги гледайте. Че за 20 евро, после - една камара  нерви.

Пък той знаЙ:))))

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 Гваделупа през ноември   за  250€
 

 

София - Пeриж с Wizz 
image.png.1f3f2c7e45c18ae354ae040254fd279b.png

 

 

Париж - Гваделупа с Air Caribes -  през ирландския джеткост  
image.png.41a4bdfa4661e69009cc80ed307632b4.png


или през януари (топ сезона)  за 236€

 

image.png.d89efe44ff0984f3acd0d94756d25669.png

 

 

 image.png.2f42995adb2c261cc23610484ebcbc7e.png


връзките са с едно преспиване в Париж на отиване 




 

  • Харесвам 14
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар

Нещо ме стегна шапката и набързо си спретнах един "шантав" маршрут, че малко да се почувствам човек 🙂

 

09 октомври: Sofia SOF - Charleroi CRL рано сутринта с Wizz

 

* Целодневно помотване из белгийско с акцент на кулинарните изживявания.

 

10 октомври: Charleroi CRL - Figari FSC обедно с Ryan

 

* За първи път отивам в Корсика със самолет, преди съм ходил само с ферибот от Сардиния. Взимам кола от летището във Figari и правя 2-дневна обиколка около 250 км, природата в района е невероятна и има много за разглеждане. Хотелът ми е в един залив, изглежда супер по снимките. Финиширам в Ajaccio, откъдето после летя обратно. Между другото с тъга забелязах, че лаунджът на CRL е временно затворен и няма да ме огреят онея шоколадчета, но пълно щастие няма.

 

12 октомври: Ajaccio AJA - Basel BSL - Sofia SOF обедно с easyJet и Wizz

 

* Записвам второ покорено летище в Корсика, а и ще се насладя на чудесния бизнес салон в Базел, който най-сетне е отворен отново.

 

Прогнозата за времето е благосклонна и се очертава доста приятна разходка. Отделно, че с кеф уплътних два Ryan/easyJet ваучера.

 

П.С. Френският Hertz да се засрами за €60 one-way таксата на колата!

 

П.С.2 Ако на някого му се идва с мен - да се чувства поканен и да драсне на лично. Черпя Уиз полетите и салоните в SOF/BSL 🙂 За зависещите от отпуска - на 9 октомври има и вечерен Ryan полет до CRL.

  • Харесвам 31
  • Благодаря 1
  • Браво 13
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Като виждам какви комбинации чудни се въртят, опитвам се от известно време да намеря полет до Баку, по възможност от Герания, но може и от Австрия или Чехия.

Бях намерила от Будапеща, но за жалост е като онези кутийки на гарата - тук има, тука нема.

В търсачките най-евтините билети започвато от 550 евро, както се казва - не, благодаря!

Та ако някой има идея ще се радвам да сподели!

Връзка към коментар
преди 39 минути , Pandurova каза:

Като виждам какви комбинации чудни се въртят, опитвам се от известно време да намеря полет до Баку, по възможност от Герания, но може и от Австрия или Чехия.

Бях намерила от Будапеща, но за жалост е като онези кутийки на гарата - тук има, тука нема.

В търсачките най-евтините билети започвато от 550 евро, както се казва - не, благодаря!

Та ако някой има идея ще се радвам да сподели!

Пробвай с полет до Ереван и оттам-с влак...Шегата настрана,но не мисля,че сега е най-удачния момент за посещение на Кавказ!За кои дати иде реч?

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
На 16.06.2019 г. в 13:15, домосед каза:

предизвикателство, което преследвам от декември 2018: да съставя възможно най-дълга поредица от полети без да повтарям отсечки. Летища могат са се повтарят. Разрешават се и свързващи отсечки по земя и вода.

Време е да се похваля с успешно приключване на предизвикателството! Поставих рекорд от 100 уникални прелетени отсечки (104 точно) за по-малко от 2 години (22 месеца). Вече не съм сам 🙂 Ако реша да го започна отново, ще има вече с кого да се състезавам: със себе си от първия път! 😎

  • Харесвам 8
  • Браво 17
Връзка към коментар
преди 10 минути , домосед каза:

Време е да се похваля с успешно приключване на предизвикателството! Поставих рекорд от 100 уникални прелетени отсечки (104 точно)...😎

Дет се вика - century break .  :wink:
Честито! :smile3:
А да разбираме ли, че вече се налага да повториш отсечка (вече си повторил), или брейкът продължава?

  • Харесвам 3
  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , Фичо каза:

че вече се налага да повториш отсечка (вече си повторил)

Доброволно си беше. Имаше вариант и с кола 😉

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.