Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

преди 56 минути , Lindt каза:

Е, някак ненадейно вчера се преентусиазирахме групово и като повлякохме крак... Просто навремето всяка сбирка приключваше с купени билети и тази тръпка ни е залипсвала.  

Вие кои ноемврийски дати имате? 

 

22-30 ноември. 🙂

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

След Ковидна инвазия на Филипините. Браво  на @Фил за искрата и връщането на магеланския дух след почти година време. Пожелавам на всички пътуванията да се осъществят и чакаме снимки от сБирката в Манила.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 2 часа, chandni каза:

Не знам само защо реши, че модераторите, дето някои от тях (сещам се за поне двама) не са "помирисвали" самолет от над 1 година трябва да дават пример, при положение, че ти и по време на пандемия летиш повече, отколкото някои от нас в "най-добрите" си години...? :girl_wacko:

Аз ходих 4 пъти до летището с колата, брои ли се? 🤣

Иначе вероятно съм от първите магеланци летели с маска (януари 2020) 

И за да не съм офтопик, сериозно обмислям шантавия маршрут Бразилия - България - 14 дни престой - САЩ и после обратно... Обаче цената не ме кефи хич. Има промоция на ТАП, но пък не вярвам, че с тях ще мога да летя изобщо.

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Да, потвърждавам 🙂 Не знам какви ги мислите без @Ivko 🙂 

Правя се аз тук известно време на недоразбрала, ама ще видите след известно време как половин самолет жени кръжи около него към розАвото самолетче до Бари 🥳 🍷:girl_wacko:

  • Харесвам 2
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 10 часа, Фил каза:

Ха-ха :biggrin: , за да оправдаем заглавието на темата, защо да не направим маршрута още по-шантав. 

Идея - така и така сме тръгнали на изток, дали пък да не продължим и да не включим и красотите на есенна  Япония, да се порадваме на алените кленове и да пием едно саке със @samuraika
 

ОООО! Само елате!

Посрещам на летището с кола (Кансай или Итами. други летища не ослужваме, моля) както е по ковид изискванията, настанявам в реставрирана стара мачия за 14 дневна карантина, осигурявам храна и саке. Това в случай, че не са поразхлабили рестрикциите.  Ако ги разхлабят малко и на парк със сърнички мога да ви заведа. 🙂

Мерките за влизане в страната , имам предвид, иначе тук всичко си работи.

Така че - смело с шантавите маршрути!

  • Харесвам 11
  • Браво 6
Връзка към коментар

Аз още умувам дали да не купя за Манила..... 

Нещо се разрових за билети и намерих добри цени за Токио през Варшава 🤩 за около 440 евро. 

Japan Country Profile - career-advice.jobs.ac.uk

 

Примерни дати 02-14.09.2021 година

image.png.313f26921a263ea9bc3b5fc616df8b15.png

 

image.png.6fcb7ea26963d5cd3fe9299a381ddf74.png

За резервиране цък.

 

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

За да не прашасва темата ... :grin: 
Разчитайки че бързонапредващата ваксинация и топлото лятно време ще са предпоставки бай Борис да поотключи острова на Нейно  Величество, си организираме едни удължен лондонски уикенд през юни.


Петък, 11.06 вечерта, хващаме полета на BA за Лондон  20€
image.png.6acbe0d258b20b0ddefe093eb6faa701.png

Понеделник вечер се прибираме с Wizz от Гетуик, като ползваме "инвестиционни" кредити, за да не харчим "живи" пари :grin:£18 


image.png.6d9043e779b865c235209ed685ed22e3.png

 

 

Ако решим да е още  по-кратка разходката, отиването може да е и с полета на BA неделя следобед: 

image.png.9e130b2c68cf8e6f259856c6f0e3474a.png

 

И получаваме бонус - 125 авиоси, които, към днешна дата, "струват" нещо около €1 :biggrin:

  • Харесвам 10
Връзка към коментар
преди 7 минути , Фил каза:

За да не прашасва темата ... :grin: 
Разчитайки че бързонапредващата ваксинация и топлото лятно време ще са предпоставки бай Борис да поотключи острова на Нейно  Величество, си организираме едни удължен лондонски уикенд през юни.


Петък, 11.06 вечерта, хващаме полета на BA за Лондон  20€
image.png.6acbe0d258b20b0ddefe093eb6faa701.png

Понеделник вечер се прибираме с Wizz от Гетуик, като ползваме "инвестиционни" кредити, за да не харчим "живи" пари :grin:£18 


image.png.6d9043e779b865c235209ed685ed22e3.png

 

 

Ако решим да е още  по-кратка разходката, отиването може да е и с полета на BA неделя следобед: 

image.png.9e130b2c68cf8e6f259856c6f0e3474a.png

 

И получаваме бонус - 125 авиоси, които, към днешна дата, "струват" нещо около €1 :biggrin:

Начиии, с бонусите ме спечели за туй препускане:))))))))

  • Харесвам 3
  • Смея се 7
Връзка към коментар
преди 6 часа, Stryper каза:

В UK се препоръчва да не се летува в чужбина тази година. Затова съм много скептична, че ще може да отидем за някои уикенд скоро. А така ми се ходи...

Напротив, гледам, че ваканциите са разрешени https://www.headforpoints.com/2021/04/09/feel-free-to-book-holidays-but-we-wont-tell-you-where-says-grant-shapps/

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Офертата за билети до Фарьорските острови за под €200, за която и преди е ставало дума, продължава да е налична. 
(през jetcost-овете, напр. австрийския, плащане с Diners)


image.png.75dd7bba21d59fda0942c6d5b46313e5.png

Множество дати през цялото лято с две прекачвания (Копенхаген и/или Билунд и/или Амстредам) на посока, например  с едно преспиване в Копенхаген на връщане.   
image.png.c38136d6783cd1ae8fc6e9db9dbad5a6.png

 

...

image.png.7f1644a0315e0e50473d8db1494df60c.png


А вече дали, колко и какви точно рестрикции, свързани с вируса, би могло да има по трасето, всеки сам може да прецени, но за хазартно настроени оптимисти е някаква възможност. :wink:

На малко по-висока цена могат да се сглобят и варианти само с по едно прекачване и преспивания в Копенхаген, като се ползва Wizz до Копенхаген, а после  за CPH-FAE - SAS.   

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...
На 4.03.2021 г. в 16:20, Alexander каза:

Моите дати са 25.10-14.11, ама се глася да ги сменя, понеже се надявам да  сменят полетите и да избера нови дати.

Днес ги канселираха, както и се очакваше. Сега имам опция да сменям дати, което чаках да стане все пак, така или иначе 3 седмици са ми много.

Доколкото помня доста хора купиха за Манила билети.

При отказ да се лети, изрично пише връщане  на пари след 7 месеца поне, ама изобщо не смятам да ги чакам ако се наложи.

С банките всичко става за месец.

 

Аз няма да бързам ,ще изчакам поне до септември и чак тогава ще реша какво да правя. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Alexander каза:

Днес ги канселираха, както и се очакваше. Сега имам опция да сменям дати, което чаках да стане все пак, така или иначе 3 седмици са ми много.

Доколкото помня доста хора купиха за Манила билети.

При отказ да се лети, изрично пише връщане  на пари след 7 месеца поне, ама изобщо не смятам да ги чакам ако се наложи.

С банките всичко става за месец.

 

Аз няма да бързам ,ще изчакам поне до септември и чак тогава ще реша какво да правя. 

Мейл ли получи? Странно, гледам, че все още могат да се букват за твоите дати.

Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

От 25 вечерта ми го местят на 26 сутринта, като кацането също се мести с 10 часа, но остава на 26.

2 мейла получих

Имам същият полет на 25ти, вече за 26ти Странното е, че на сайта им може да си букнеш за който си искаш ден, дори и за анулираните. И тук ми намирисва на събиране на кеш за оборотни 🙄

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.