Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

преди 14 минути , домосед каза:

Време е да се похваля с успешно приключване на предизвикателството! Поставих рекорд от 100 уникални прелетени отсечки (104 точно) за по-малко от 2 години (22 месеца). Вече не съм сам 🙂 Ако реша да го започна отново, ще има вече с кого да се състезавам: със себе си от първия път! 😎

Кое се счита за подобряване? По-голям брой неповтарящи се отсечки, или да направиш сенчъри брейк за по-кратко време?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вдъхновен от прекрасните гледки из Корсика и имащ спешна нужда от още вчера взех да човъркам да сглобя нещо интересно.

 

Резултатът е 6-дневно пътуване из Азорите в началото на ноември. Ще обиколя 3 от островите на азорския архипелаг - Терсейра, Пику и Фаял. Като бонус има транзитно минаване през Понта Делгада, както и нощувка в никога неомръзващия ми Лисабон.

 

Получи се добра комбинация от Ryanair, SATA Acores и Azores Airlines. Съвсем очаквано цените в момента са скандално ниски, като целият маршрут от общо 9 отсечки "струваше" (взех всичко с ваучери) малко под €80. Хотелите също са меко казано промоционални.

 

Още отсега предвкусвам епичните панорами без почти никакви туристи и нямам търпение. Това са местата, на които мога да седя с часове и просто да съзерцавам, а специално към Атлантическия океан имам слабост...

  • Харесвам 22
  • Браво 9
Връзка към коментар
Преди 1 час, Alexander каза:

За Азорите има ли още тест както за Мадейра?

@Георги Матеев ще може ли отсечките на полетите?

Да, изисква се PCR тест и за Азорите, както и попълване на предварителен онлайн формуляр.

Давам само полетите от/до Лисабон, тъй като за там има доста опции за връзка със София - я през Бергамо, я през Лондон и тн.

 

06 Nov, fri // Ryanair
LIS 14:10 - TER 15:50

 

08 Nov, sun // SATA Air Acores
TER 09:20 - PIX 09:55

 

09 Nov, mon // SATA Air Acores
PIX 09:25 - PDL 10:20
PDL 10:50 - HOR 11:50

 

11 Nov, wed // Azores Airlines
HOR 11:00 - LIS 14:30
 

Основният трик е последните 4 отсечки (тези със SATA и Azores на 8, 9 и 11 ноември) да се вземат като 1 билет. Така всички тези полети излизат едва €30 тотал, като тарифата даже включва 23 кг. чекиран багаж. Май се получава дъмп на горивото от комбинацията между двете авиокомпании, тъй като поотделно всяка отсечка е значително по-скъпа.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 2
  • Браво 3
Връзка към коментар
преди 4 минути , Георги Матеев каза:

Основният трик е ...

То нямаше ли и някакъв номер, че като идваш от Португарлия, имаш право и на по един безплатен вътрешен полет, или вече го няма това или има някави особености?

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Има нещо такова , и да вметна , че само САТА летят между островите и са собственост на Azores. Всичките билети до и между островите може да се купят директно от Азорес, но вътрешните полети се изпълняват от САТА...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 7 минути , Фичо каза:

То нямаше ли и някакъв номер, че като идваш от Португалия, имаш право и на по един безплатен вътрешен полет, или вече го няма това или има някави особености?

Нямам идея, но виж този линк например:

 

https://www.kayak.ie/flights/TER-PIX/2020-11-08-h/PIX-HOR/2020-11-09-h/HOR-LIS/2020-11-10-h?sort=bestflight_a

 

А иначе всяка отсечка от тези поотделно струва по 30-60 евро. Не знам накъде по-евтино от това...

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 9 минути , Фичо каза:

То нямаше ли и някакъв номер, че като идваш от Португарлия, имаш право и на по един безплатен вътрешен полет, или вече го няма това или има някави особености?

Вече няма

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
3 minutes ago, Георги Матеев said:

Нямам идея, но виж този линк например:

 

https://www.kayak.ie/flights/TER-PIX/2020-11-08-h/PIX-HOR/2020-11-09-h/HOR-LIS/2020-11-10-h?sort=bestflight_a

 

А иначе всяка отсечка от тези поотделно струва по 30-60 евро. Не знам накъде по-евтино от това...

това ли е начинът да се купят няколко отсечки на един билет - извинявам се за прозаичния въпрос 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 19 минути , Alexander каза:

Вече няма

Сега отворих да проверя - поне написано изглежда да си съществува този регламент, ти по какво съдиш, че вече го няма - правил си проба, или? :unsure:
 

Връзка към коментар
преди 25 минути , Фичо каза:

То нямаше ли и някакъв номер, че като идваш от Португарлия, имаш право и на по един безплатен вътрешен полет, или вече го няма това или има някави особености?

Да, обаче, имаше още някакво условие , ама не се сещам, какво точно беше. Ние като ходихме, го проучвах този вариант, аха, ето го:

 

1.6. Полетният талон съответства на еднопосочен маршрут (OW) до и от всяко летище или летище на Азорските острови, включително транзити и трансфери [следователно, независимо от всяка промяна в номера на полета], при условие че пътуването по този маршрут се извършва в 24-часов период между пристигането на първия полет и заминаването на последния полет до крайната ви дестинация.

 

Тоест, аз го разбрах, като ограничение във времето.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може би някой модератор трябва да изтрие английските думички за дъмпването на горивото в мнение на Матеев, че да не вземе въпросният трик да отиде в небитието.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 38 минути , Фичо каза:

Сега отворих да проверя - поне написано изглежда да си съществува този регламент, ти по какво съдиш, че вече го няма - правил си проба, или? :unsure:
 

Хм, аз бях търсил това или миналото лято си и спомням, че нямаше. Или не съм видял добре или са пуснали пак.

Ограничението от  24 часа  е било винаги за междинната спирка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
  • 2 седмици по-късно ...

Наместих един изключителен руски маршрут на невероятна цена... Ама пуст Ковид, знам ли братушките дали ще пуснат туризма до другото лято 🙂

 

И все пак за спорта:

 

Санкт Петербург - Новосибирск - Камчатка - Владивосток - Иркутск (езеро Байкал) - Москва

 

https://www.kayak.ie/flights/LED-OVB/2021-06-06-h/OVB-PKC/2021-06-09-h/PKC-VVO/2021-06-13-h/VVO-IKT/2021-06-15-h/IKT,nearby-DME/2021-06-18-h?sort=bestflight_a

 

screenshot.jpg.6e228f138dda872576603e17d6ad549e.jpg

 

До Санкт Петербург лети Уиз, а от Москва има няколко опции, включително до Варна и Бургас. Ако се тръгне от Москва маршрутът поевтинява с още €50, ама пък така се пропуска Санкт Петербург.

  • Харесвам 26
  • Браво 3
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Предложение за тези, които все още не са преместили резервациите си за полетите BER на Easyjet по 3 евро билета. Шантавостта идва от това, че датите на полетите не са фиксирани, а се опитваме максимално да се възползваме от шанса да бъдат отменени.

 

Около майските празници се заформят доста почивни дни. Easyjet ни дава възможност свободно да си изберем дата до края на лятното разписание. Избираме например 30 април - първият от многото почивни:

1131544890_.png.434e7551a699cfb904a6d719c8759eb8.png

 

 Преглеждайки списъка с маршрути на Уиз от BER, избираме някой, който ни кефи. Например Кишинев. От многото промоции с 1/2/3 евров флекс вече сме си взели доволно количество билети, така че местим някоя резервация на дата, максимално близка до 30 април, с билети на възможно най-ниска цена и чакаме Уиз да отменят полета или поне да променят часа.

935339203_.png.8c809f0c25aeb12d6f8347ace0621475.png

Вече знаем, че това ни дава свободата да местим без доплащане 14 дни назад и 60 напред.

Преди да се опияним от молдовското вино преглеждаме пак картата с маршрути на Уиз и си избираме. Например Ларнака, защото искаме да ни е топло и да видим моренце 🙂Не ни притеснява, че е 20тина дни преди предишният полет, заради споменатите по-горе възможности, които Уиз ни дава.

237675582_.png.6c235a6896ef876ad7ae2ab7e1fec968.png

 

Колкото и да е хубаво да сме като отвързани след година като 2020г, добре е да помислим как да се приберем:

 

1549854281_.png.18616b3582d70923d933fac283c81a01.png

 

Маршрута  е само примерен, ако остане в този вид струва 32,97евро на човек, с WDC, ако сте взели от 3 евровите билети и 44,52 евро, ако сега решите да вземете. Умишлено не включвам флекса, защото и неговата цена може да варира. Ако пък сте взели от билетите за 4,99 евро, цената става още по хубава, но трябва да търсите билети за 12,99 евро по желаните дестинации.

 

Идеята ми беше да илюстрирам, как може да се възползваме максимално от несигурността и непрекъснатите промени, които тази година ни донесе. А драстични промени в разписанието се случват и в нормални години. Вероятно 2021г ще е нещо по средата. Най-хубавото е, че всички полети с изкл. на първият са с Уиз и ако има добавен флекс, реално нищо не се губи.

 

Пътуването може да се направи още по-шантаво, в зависимост от предпочитанията и интересите на пътуващите. А дори не коментираме алтернативните маршрути 😉Направила съм резервации за доста дестинации от BER и чакам да видя какво ще предложи Уиз. Ще е супер да си сбъдна мечтата - да мога да сменям маршрути в последният момент в зависимост от настроението 🙂

 

 

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към коментар

Не е толкова шантав, но е добър вариант за който няма планове за НГ. Полета като цена, дни и часове е супер, но за жалост се разминах с него иначе бях първа писта 😃, а и Мадрид изглежда е от малките възможности с минимални ограничения. Полетите са с Раян и Уиз

 

Untitled.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 52 минути , Ivko каза:

Не е толкова шантав, но е добър вариант за който няма планове за НГ. Полета като цена, дни и часове е супер, но за жалост се разминах с него иначе бях първа писта 😃, а и Мадрид изглежда е от малките възможности с минимални ограничения. Полетите са с Раян и Уиз

 

Untitled.jpg

Добра идея, след като прибавиш 130 лв за Писиар

  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , antony2001 каза:

Добра идея, след като прибавиш 130 лв за Писиар

Е айде сега за 50лв билети, кога друг път ще вземеш за НГ, ще се прежалиш с едни 130 😃

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.