Прескочи до съдържание

Идеи за разни "шантави" комбинации и маршрути


Препоръчани мнения

Да раздвижим малко темата с един септемврийски Шпицберген (Свалбард). :wink:

07.09  - София >>> Бергамо ---  Бергамо >>> Осло
нощувка в Осло 
08.09 сутринта - Осло >>> Лонгирбюен
5 нощувки в Свалбард 
13.09 следобед - Лонгербюен >>> Осло 
нощувка в Осло 
14.09 следобед - Осло >>> Бергамо 

нощувка в Бергамо
15.09 сутринта - Бергамо >>> София 

Полетите са с Ryan и SAS , билетките взимаме по позната схема през Jetcost, общо за 6-те полета  €117
 

image.png.9060a1d5ac4557fc29afba68ae89c79b.png

 

image.png.7a490a7cad47112842b65f787ba8b308.png


image.png.1f1e98699a6c2a77bfc8eb82554638fd.png

 

С повечко късмет - може да се види и северно сияние, а ако някой държи точно на тази екстра, може да си намери варианти и с по-късни дати през октомври, ноември или декември. 

 

image.png.19a8dd155d733e797fb082da507ef7d2.png


 

 

  • Харесвам 24
  • Благодаря 1
  • Браво 4
  • Замислям се 4
Връзка към коментар

CHEAP! Abu Dhabi and Seychelles in one trip from several European cities from €240!
 

от София с WIZZ

 

https://www.fly4free.com/flight-deals/europe/bu-dhabi-and-seychelles-in-one-trip-from-several-european-cities/?utm_source=fly4free.com&utm_medium=pushapp&utm_campaign=push
 

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Дойде ми шантавата идея да направя за уикенд или макс +1 ден отпуска трипче с идеята да се види северното сияние. Някой правил ли е такъв шантав маршрут за 3 дни? Може би и варианта на Фил би свършил работа, но трябва да е по-къс и през ноември, когато предполагам ще е по-голям шанса да се види сиянието. Приемам всякаква помощ с идеи до къде да бъде и от къде да се мине. В момента почвам да въртя варианти с Тромсьо. 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 35 минути , Jorro каза:

Дойде ми шантавата идея да направя за уикенд или макс +1 ден отпуска трипче с идеята да се види северното сияние. Някой правил ли е такъв шантав маршрут за 3 дни? Може би и варианта на Фил би свършил работа, но трябва да е по-къс и през ноември, когато предполагам ще е по-голям шанса да се види сиянието. Приемам всякаква помощ с идеи до къде да бъде и от къде да се мине. В момента почвам да въртя варианти с Тромсьо. 

Сподели ако намериш, и аз бих се метнала на едно такова трипче. Голяма мечта ми е това пусто сияние :blush:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 44 минути , Jorro каза:

Дойде ми шантавата идея да направя за уикенд или макс +1 ден отпуска трипче с идеята да се види северното сияние. Някой правил ли е такъв шантав маршрут за 3 дни? Може би и варианта на Фил би свършил работа, но трябва да е по-къс и през ноември, когато предполагам ще е по-голям шанса да се види сиянието. Приемам всякаква помощ с идеи до къде да бъде и от къде да се мине. В момента почвам да въртя варианти с Тромсьо. 

Ние имахме билети през Варшава и Осло, но ... за съжаление пропадна пътуването миналата година. Не може да се каже, че е било бюджетно, но беше удобно.

С удоволствие бих се възползвала от ново такова.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 49 минути , Jorro каза:

Дойде ми шантавата идея да направя за уикенд или макс +1 ден отпуска трипче с идеята да се види северното сияние. Някой правил ли е такъв шантав маршрут за 3 дни? Може би и варианта на Фил би свършил работа, но трябва да е по-къс и през ноември, когато предполагам ще е по-голям шанса да се види сиянието. Приемам всякаква помощ с идеи до къде да бъде и от къде да се мине. В момента почвам да въртя варианти с Тромсьо. 

 

Ако целта е да видиш сиянието, то по-добре е да отделиш малко повечко време, примерно седмица. Всичко му влияе, слънчева активност, облачно време и т.н. и за 2-3 вечери шанса да си тръгнеш без да си го видял е много голям. Към Исландия също изпадат евтини билети понякога.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Изцяло  въпрос на късмет. За четири дни в Лапландия не успях да го видя , като дори едната нощ небето беше кристално ясно. 

Колкото повече време отделиш ,толкова по-голям шанс ще имаш ,но и без сияние има много неща които да запомниш от пътуването на Север.Има сайтове ,които следят слънчевата активност и останалите фактори точно с тази насоченост и прогнозират вероятността за сияние по дни и часове .Разбира се прогнозите са изключително краткосрочни и няма как да знаеш преди да резервираш полетите и останалите неща.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Наясано съм, че ще бъде много на късмет и се чудя дали си заслужава парите, че няма да е евтино, но нямам отпуска за по-дълъг период. 

За сега намирам следната опция за уикенд. Понеже съм на телефон няма да мога да прикачам снимки. Всички цени са през jetcost.de

23.10 събота 06:50-13.30 София-Тромсьо с Луфтханза 119 euro. 

Нощувка за двама 70 евро. 

24.10 Теомсьо-Осло с норведжиън 15:00-16:55 ч. 32 евро (има и по-ранни) или СаС в 13:45-15:35 за 38 евро след което

Осло-София с Лот в 19:45-1:35 за 75 евро. 

Тотал на човек 261 евро... 

Въпроса е от самото Тромсьо дали може да се види нещо или трябва да се взима екскурзия на някъде... 

 

 

Връзка към коментар
преди 24 минути , Jorro каза:

Наясано съм, че ще бъде много на късмет и се чудя дали си заслужава парите, че няма да е евтино, но нямам отпуска за по-дълъг период. 

За сега намирам следната опция за уикенд. Понеже съм на телефон няма да мога да прикачам снимки. Всички цени са през jetcost.de

23.10 събота 06:50-13.30 София-Тромсьо с Луфтханза 119 euro. 

Нощувка за двама 70 евро. 

24.10 Теомсьо-Осло с норведжиън 15:00-16:55 ч. 32 евро (има и по-ранни) или СаС в 13:45-15:35 за 38 евро след което

Осло-София с Лот в 19:45-1:35 за 75 евро. 

Тотал на човек 261 евро... 

Въпроса е от самото Тромсьо дали може да се види нещо или трябва да се взима екскурзия на някъде... 

 

 

Избраният период не е най-добрият. Ако го преместиш със седмица напред за последния уикенд на октомври ще нацелиш новолуние, което е идеалното да се види сиянието възможно най-ярко.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

да раздвижим малко темата...то не че както се очертава пак няма да ни затворят...но пък що да не си помечтаем планираЙки шантави комбинации....

ето и една такава от мен....подходяща за такива като мен останали без отпуска...🤣

 

петък - 8 октомври - София - Брюксел 

image.png.ca2c8329d9a46678fc3cc9cd7e3ded00.png

събота - 9 остомври - Брюксел - Марсилия

image.png.6e75bbc789e1596e9cea3cea87385ca7.png

според опцията която изберем ще разполагаме и с различна време в Марсилия, не че знам нещо за града (освен че е най-голямото пристанище и център на исляма...🤔)....но винаги може да се уплътнят с разходки 1-2 дни

 

неделя - 10 октомври Марсилия - Букурещ 

image.png.15f9b2cc49fc98d1d2a530ec45dcbf14.png

нощен Букурещ не знам какво може да предложи...но най малкото ще се намери място където се изпие една бира 🍻

 

понеделник - 11 октомври Букурещ - София 

image.png.9f9b0e9f5292ba6c27c4c6e072c6be92.png

 

и свежи като марулки отиваме на работа.... може и време за едно кафе да намерим.... ако не сме изпили едно такова в самолета...🤣

 

рекапитулация на маршрута :

image.png.1ade10da30339e6164b66b61019d1e7c.png

 

image.png.ac94dd9629c2d2225ddb2889536ea7de.png

 

билетите са съответно 53,46€ /40.96€ директно от сайта на Ryan в сайтовете не съм проверявала...😀

 

  • Харесвам 14
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , wiliko каза:

и свежи като марулки отиваме на работа....

С тази комбинация от късно-ранни полети ще сме по-скоро като препикано мушкато 🙂

 

И да не кажете, че само спамя, ето и малко конкретика от мен:

image.png.003810c9f77c5af71b845c921730838e.png

 

image.png.be6bdcc48493ee391b2e81420f4ae640.png

 

image.png.e83b3692b1681d497f93d9255780dc36.png

 

2 дни и 2 държави. Надявам се да има време за една сутрешна разходка във Валета и вечеря и кафе на другият ден в Болоня.

Всичко това ми излезе 60лв кредит от Уиз и 10Е истински пари платени на Раян (спретнах го преди 3 дни за това и цените са високи).

 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 11 минути , jorocontrola каза:

С тази комбинация от късно-ранни полети ще сме по-скоро като препикано мушкато 🙂

 

 

добре де от мен да мине може да съкратим част от полетите и да се приберем неделя вечер от Ница (21-20-00:30) за 20€ и да се наспим преди работа 🤣

 

image.png.b5e2154a43f721518e451dc3a7b4d482.png

  • Харесвам 8
  • Смея се 3
Връзка към коментар
Преди 1 час, wiliko каза:

ще разполагаме и с различна време в Марсилия, не че знам нещо за града (освен че е най-голямото пристанище и център на исляма...🤔)....но винаги може да се уплътнят с разходки 1-2 дни

 

 

 

Нещо свързано с България:

9 октомври 1934 г. Атентатът в Марсилия - Pan.bg

Една от най-красивите френски Базилики също е там:

Нотър Дам дьо ла Гард – Уикипедия (wikipedia.org)

Наблизо(30 км.) е и едно прекрасно градче,приличащо на Сен Тропе:

Cassis - Wikipedia,където са красивите "Каланки":

calanques de cassis - Bing images

И небезизвестният замък Ив:

https://bg.wikipedia.org/wiki/Иф_(замък)

Има и други интересни неща наоколо...

 

 

Редактирано от crazyhorse
Поправка
  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Знам си аз, че ще открия готини предложения като отворя тази тема. Мъча се и аз да сглобя нещо за уикенд без никаква отпуска за края на Септември или през Октомври. Заминаване петък вечерта/събота рано сутрин и връщане неделя вечер. Успях да открия само отиване и връщане до Милано за около 27 евро 😄   За предпочитане са само директни полети, но може и с един свързващ полет 😄 

Връзка към коментар
преди 2 часа, П.Кръстев каза:

Знам си аз, че ще открия готини предложения като отворя тази тема. Мъча се и аз да сглобя нещо за уикенд без никаква отпуска за края на Септември или през Октомври. Заминаване петък вечерта/събота рано сутрин и връщане неделя вечер. Успях да открия само отиване и връщане до Милано за около 27 евро 😄   За предпочитане са само директни полети, но може и с един свързващ полет 😄 

Пробвай 17-20 септември София-Букурещ през Jetcost.de...Зависи колко човека сте,но излиза по около 5 евро двупосочно(за 5 човека)...

Иначе през сайта на Ryanair за тези дати е 10 евро двупосочно(тръгване петък вечер и обратно понеделник сутрин)!

П.П.Не е шантаво,но евтино и без да се ползва отпуск!

Редактирано от crazyhorse
Допълнение
  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, П.Кръстев каза:

Знам си аз, че ще открия готини предложения като отворя тази тема. Мъча се и аз да сглобя нещо за уикенд без никаква отпуска за края на Септември или през Октомври. Заминаване петък вечерта/събота рано сутрин и връщане неделя вечер. Успях да открия само отиване и връщане до Милано за около 27 евро 😄   За предпочитане са само директни полети, но може и с един свързващ полет 😄 

Ако работата ти има някакъв толеранс за измъкване в края на работната седмица:

- 1.10 - петък ryanair в 17:20 към Малта - Днес гледах цените, за края на септември има за по около 13 евро

- 4.10 - понеделник Wizz в 7:45 към София - Беше към 9 евро, сега гледам се е качило на 16  

Тъпото на Малта е градския транспорт за сутрешните полети, но с резервация на такси трансфера ти ще излезе може би към 20 евро според това къде спиш.

Или спиш в Лука до летището и сутринта правиш освежаваща разходка пеш 15-20мин, но там е скучна част и не е туристическо

Малта в края на септември, през октомври е супер, става за плаж, аз я препоръчвам много повече отколкото през лятото и пролетта.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 4 часа, П.Кръстев каза:

Знам си аз, че ще открия готини предложения като отворя тази тема. Мъча се и аз да сглобя нещо за уикенд без никаква отпуска за края на Септември или през Октомври. Заминаване петък вечерта/събота рано сутрин и връщане неделя вечер. Успях да открия само отиване и връщане до Милано за около 27 евро 😄   За предпочитане са само директни полети, но може и с един свързващ полет 😄 

Събота рано сутринта София-Валенсия, неделя късно вечерта Аликанте-София. Днес гледах Уиз имаха много приятни цени.

Това почти същото го правихме миналата година, само че пристигнахме петък късно вечерта във Валенсия, но така или иначе си беше една ненужна нощувка.

Иначе това което направихме беше до към ранния следобед в събота разцъквахме из Валенсия, следобед пътувахме към Аликанте, има удобни автобуси. Разходихме се, нощувахме. На следващия ден в неделя бяхме в Бенидорм почти целия ден и от там надвечер директен автобус до летището в Аликанте.

 

П.С Докато разказвах и взех, че купих 2 билета. 😁

  • Харесвам 14
  • Браво 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
преди 12 часа, crazyhorse каза:

Пробвай 17-20 септември София-Букурещ през Jetcost.de...Зависи колко човека сте,но излиза по около 5 евро двупосочно(за 5 човека)...

Иначе през сайта на Ryanair за тези дати е 10 евро двупосочно(тръгване петък вечер и обратно понеделник сутрин)!

П.П.Не е шантаво,но евтино и без да се ползва отпуск!

Точно по това време сме в Крит, но и за Октомври това е доста добра опция защото дава 2 пълни дни в Букурещ.

 

преди 11 часа, yordanov каза:

Събота рано сутринта София-Валенсия, неделя късно вечерта Аликанте-София. Днес гледах Уиз имаха много приятни цени.

Това почти същото го правихме миналата година, само че пристигнахме петък късно вечерта във Валенсия, но така или иначе си беше една ненужна нощувка.

Иначе това което направихме беше до към ранния следобед в събота разцъквахме из Валенсия, следобед пътувахме към Аликанте, има удобни автобуси. Разходихме се, нощувахме. На следващия ден в неделя бяхме в Бенидорм почти целия ден и от там надвечер директен автобус до летището в Аликанте.

 

П.С Докато разказвах и взех, че купих 2 билета. 😁

Звучи яко! Сега разцъках вариантите, какви са възможностите за автобус към Аликанте? С коя компания ? Цените, които аз откривам са по-високи от самолетните билети 😄

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 5 минути , П.Кръстев каза:

Точно по това време сме в Крит, но и за Октомври това е доста добра опция защото дава 2 пълни дни в Букурещ.

 

Звучи яко! Сега разцъках вариантите, какви са възможностите за автобус към Аликанте? С коя компания ? Цените, които аз откривам са по-високи от самолетните билети 😄

И аз съм се натъквал на такива билети доста из Испания с автобус. Сега и аз видях, че цените от Валенсия към Аликанте са по-високи от самолетните билети, пък самолет между двата града няма  😄 😄 😄 

Връзка към коментар
преди 17 минути , П.Кръстев каза:

Звучи яко! Сега разцъках вариантите, какви са възможностите за автобус към Аликанте? С коя компания ?

Всъщност, сега като се замисля, от Валенсия до Аликанте пътувахме с влак. Пътуването беше около 1.45 мин. Така бяхме се организирали, че общи взето нямахме никаква организация 😄 и просто отидохме на гарата и хванахме следващия влак. Сега обаче няма да направим така, ще вземем билети предварително, защото билетите бяха по-скъпи 2 часа преди пътуването и се оказа, че влаковете не са чак толкова на често (примерно аз си представях, че ще има влакове на всеки час 😄), а с автобус се пътува повече и по-скъпо.

Иначе сега гледам в сайта на Renfe, че за моята дата през октомври има 6 влака за целия ден, цените варират между 10 и 20 евро в момента.

Автобуси от Аликанте до Бенидорм имаше май на всеки час и бяха евтини - 5-6 евро и ги взехме на място от автогарата.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 20 минути , П.Кръстев каза:

Звучи яко! Сега разцъках вариантите, какви са възможностите за автобус към Аликанте?

 По принцип ALSA са най-големите  в Испания. 
image.png.875558598b62b364a4ce2e3c97295135.png
 

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , yordanov каза:

Автобуси от Аликанте то Бенидорм имаше май на всеки час и бяха евтини - 5-6 евро.

Между Аликанте и Бенидорм мисля, че пътуваше и трамвай.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В крайна сметка след проучване на различните възможности се спряхме на това през Октомври:

 

София -> Болоня в събота  08:40 -> 09:35

Цял ден в Болоня, нощувка и придвижване с влак/автобус до Милано на следващия ден. Разходка, пазаруване и насочване към Бергамо за полета:

Бергамо -> София с пристигане в 22:15

 

Двата полета за двама души излязоха общо 39 евро 🙂 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 12 минути , aleks_s каза:

Супер, само че после само за влака от Болоня до Милано ще платите повече 🙂

 

17 евро на човек е влака и отнема 3 часа.

Цените на автобусите не съм ги гледал още, но като време е горе долу същото.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.